Jump to content
BulForum.com

Булсатком (НетГруп/Асеновград.Нет)


Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Replies 949
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Привет!Абонат съм на Булсатком и сега искам да си пусна и нета от тях,да ми излиза по-тънко,като са в пакет.До сега съм на Н3,не съм имал никакви проблеми,ще се вкарам ли в някой филм и после да звъна за проблеми.Става въпрос за Пловдив-Тракия,има окабеляване при нас,ако има ползващи и могат да изразят мнение,ще съм благодарен. :beerchug

Edited by mirski
Link to comment
Share on other sites

Аз се преместих от Булсатком към N3. Оставям изводите за теб. При булсатя нета е добър като скорост, но спре ли пада много мъка докато ти обърнат внимание. Отстранаяването на повредата след това е и следващото ходене по мъките. Накратко - съпорта на инернета им е доста зле без значение на местопположението в Пловдив. За телевизията им не мога да кажа нищо лошо обаче. За година и половина спря 3-4 пъти по за 10 минути по време на лятните бури.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Моля, абонатите в „Тракия” пишете, оптичен ли е интернетът Ви? От Булсатком се кълнат, че имат изградена GPON (Gigabit Passive Optic Network) мрежа, до всички клиенти в районът.

Link to comment
Share on other sites

Към момента не е, но има едни изкарани оптики на всеки вход, които подозирам, че са техни. В някои градове вече предлагат FTTH, като тенденцията е в цялата страна да се премине към това, при това трябвя да се случи ударно. Следващата тенденция е IP TV, както ще се използват сегашните HD приемници, които имат LAN. Това, разбира се, за абонатите, които искат. Който не иска си остава с чинийка.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Искам да споделя за един проблем с вас, а той е следният: подариха ми рутер "TW100-S4W1CA", но след като го свързах се появи проблема,че постоянно регенерирал ново IP (така ми обясниха). Убедиха ме, че проблема е уж в рутера, рестартирах го, отново имаше дъра бъра за настройки. Говорих 16 минути и 8 секунди с тях и нищо просто не работел. Днес го свързах към интернет на близу и искам да ви кажа, че си работи без никакъв проблем, кънектвам се, цъкам си: тоест проблема не е в рутера. Може ли някой да ми обясни защо става така?

Edited by mita6ky
Link to comment
Share on other sites

Моля, абонатите в „Тракия” пишете, оптичен ли е интернетът Ви? От Булсатком се кълнат, че имат изградена GPON (Gigabit Passive Optic Network) мрежа, до всички клиенти в районът.

Мога да потвърдя, че има клиенти в Тракия с оптична свързаност до абоната. Дали е GPON не знам. До това се стигна след рязане на кабели във връзка с изтичането на гратисния период да няма висящи кабели между сградите (по обяснение на техници). Абонатът беше оставен 3 дни без свързаност, без дори от Булсат да знаят за проблема, независимо че бяха проведени три обаждания до техници и кол център. След посещение в офиса беше насрочено прекарване на оптична връзка с обяснение, че това се случва за всички в Тракия и имат много работа. На следващия ден беше прекаран оптичен кабел и беше поставен media convertor на абоната. Не беше предложена компенсация (Булсат имат гъвкава услуга и могат да компенсират, при наличие на желание), а на въпрос от наша страна, дали ще компенсират клиента, отговорът беше смехотворен.

Link to comment
Share on other sites

Че то да не са им само в Тракия висящите кабели? Странно обяснение. Ако това е оптичния който рекламират в последната им бременна реклама, бая ще го чакаме. Някоя забременяла ще роди преди да и прекарат влакното :D

Link to comment
Share on other sites

Подочух, че Булсатком ще ползват вторите тръби на DCC за оптиките и май наистина минават на оптика.

В този случай, който има и телевизия от тях, при желания, може да мине на IPTV, като приемниците ще са същите ZHD, като вече ще се активира LAN картата.

 

@The Mouse - кажи как е качествтото на оптичния. Някакви тестове, скоростите как са?

Link to comment
Share on other sites

Подочух, че Булсатком ще ползват вторите тръби на DCC за оптиките и май наистина минават на оптика.

В този случай, който има и телевизия от тях, при желания, може да мине на IPTV, като приемниците ще са същите ZHD, като вече ще се активира LAN картата.

 

@The Mouse - кажи как е качествтото на оптичния. Някакви тестове, скоростите как са?

При възможност ще направя тестове (не живея на този адрес) и ще ги постна при вас ;).

Link to comment
Share on other sites

Искам да споделя за един проблем с вас, а той е следният: подариха ми рутер "TW100-S4W1CA", но след като го свързах се появи проблема,че постоянно регенерирал ново IP (така ми обясниха). Убедиха ме, че проблема е уж в рутера, рестартирах го, отново имаше дъра бъра за настройки. Говорих 16 минути и 8 секунди с тях и нищо просто не работел. Днес го свързах към интернет на близу и искам да ви кажа, че си работи без никакъв проблем, кънектвам се, цъкам си: тоест проблема не е в рутера. Може ли някой да ми обясни защо става така?

 

някой ще ми обърне ли внимание :))

Link to comment
Share on other sites

някой ще ми обърне ли внимание :))

 

Очакваш компетентно мнение от форума а не от техния съпорт? Ей така по модел аз лично нищо не мога да кажа, нито съм наясно какви са настройките на рутера ти. Преди да се махна от бившия ЕК имах подобни проблеми. С другия ми доставчик ги нямаше.

Link to comment
Share on other sites

Очакваш компетентно мнение от форума а не от техния съпорт? Ей така по модел аз лично нищо не мога да кажа, нито съм наясно какви са настройките на рутера ти. Преди да се махна от бившия ЕК имах подобни проблеми. С другия ми доставчик ги нямаше.

 

ами очаквам компетентно мнение тук, защотото не го намерих при тях. Рутера е изпробван и работи. Рестартирах си настройките от "reset-а" и пак ги нагласих по тяхните, но нищо не се получи. Рутера просто постоянно си сменял IP-тата... Също така се чудя, защо фиксират мак адресите?

Link to comment
Share on other sites

Проблема явно е при тях...Сложи друг мак на рутера,вероятно ще тръгне за няколко часа и пак ще спре...До следващата смяна.

 

 

 

 

 

Също така се чудя, защо фиксират мак адресите?

 

За да не сложиш един суич у вас и да захранваш блока,а може и съседния.

Link to comment
Share on other sites

ами очаквам компетентно мнение тук, защотото не го намерих при тях. Рутера е изпробван и работи. Рестартирах си настройките от "reset-а" и пак ги нагласих по тяхните, но нищо не се получи. Рутера просто постоянно си сменял IP-тата...

 

Проблема е в настройките на DHCP сървъра и в начина по който твоя рутер ги обработва. Пробвай с друг рутер примерно какво ще е положението. Вземи някой линксис или тп-линк и ако и той се държи така им мрънкай докато не ти препоръчат те марка и модел или не си оправят системата

 

Също така се чудя, защо фиксират мак адресите?

 

Защото устройството преди твоето е switch и нямат друг начин за контрол над това, какво е свързано към него освен MAC адрес.

Link to comment
Share on other sites

ами очаквам компетентно мнение тук, защотото не го намерих при тях. Рутера е изпробван и работи. Рестартирах си настройките от "reset-а" и пак ги нагласих по тяхните, но нищо не се получи. Рутера просто постоянно си сменял IP-тата... Също така се чудя, защо фиксират мак адресите?

 

Пиши в техния форум, ако все още не си го напраил :)

Link to comment
Share on other sites

Одеве спря, тъкмо си помислих, че са ме отрязали, че не съм платил още :). Иначе ако не са пипали нещо, аз все още си захранвам моя си суич долу (от нетгруп още).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Аз, от час-два май вече. Явно имат някакъв основен проблем, дори и сайта им не се отваря, а с трасерт се стига само до оптиката им (поне до колкото аз го разбирам). Всички оператори са заети, дано да го оправят до 12ч, че тогава всички оператори се прибират и ги боли фара дали има или няма нет.

 

Едит: оправиха го, за сега.

Edited by liquid
Link to comment
Share on other sites

Ръчичките да им изсъхнат. Омръзна ми от тях вече. Имам постоянен проблем с ъплоада. И по-точно - няма го. Интернета редовно изчезва в натоварените часове. Само да изтече договора и се телепортирам нейде.

 

А относно сегашната авария - един познат от Стара Загора, който е на Булсат, каза, че също няма нетец. И че аварията е стабилна.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...