Jump to content
BulForum.com

Булсатком (НетГруп/Асеновград.Нет)


Recommended Posts

  • Replies 949
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Скоростите, които предлагат, не отговарят на техниката, кято имат.

 

759eZl.jpg

 

Отляво е човек, който се пада 4-ти суич след оптиката, а аз се падам 3-ти(отдясно на скрийншота). Когато започна да свалям - виждате какъв е резултата. Т.е. да разбирам ли, че всички след оптиката имаме на разположение 12.5мб/с?

Да не говорим за загубите, които се получават от активните торент потребители в квартала. А шейпването сами може да го забележите от скрийншота.

Edited by Limp_Fen
Link to comment
Share on other sites

И при мен така във вторник и до днес без нет. Тоя месец ги броя дните вече 5 дни и нагоре. Прекъсванията не ги броя даже нито накъсването което го прави, нито това че не мога един клип в тубата да видя.

Link to comment
Share on other sites

Булсат да вземат тотално да си преработят мрежата и ще станат нещата. Поне имат пари и доколкото съм забелязал не гледат да отбият номера.

Няма как иначе да им се получи, според мен.

Link to comment
Share on other sites

Интересно, Булсат отново е на линия за мен :) .

Потресаващо е, това са наистина или похвати да накарат хората да идат да платят, или не знаят какво става в мрежата и пускат периодично тестове, или това е начин да спрат нета за да рпавят профилактика. Което и да е, е смешно и тъжно.

Link to comment
Share on other sites

Лагав интернет, до сега не съм имал проблеми. Губя пари заради тях, боклуци мръсни. Ще трябва да минавам на куллбокс, те точно прекараха кабели пред нас.

Link to comment
Share on other sites

Месец и половина ми беше добре нет-а - теглех с 3-4МБ/с, нямаше лаг. Обаче при тест със speedtest.net на ISP ми показваше още ITD Network (става въпрост за асеновград.нет). IP-то си ми беше статично, но вчера като рестартирах рутера и ми изписа на Сафарито, че трябва да променя настройките на рутера, по специално да го направя на Dynamic. От там нататък при спийдтеста ми показва само 15Мб и столкова си и свалям, при положение че плащам за 24Мб. Някой има ли моите проблеми?

 

А и при мен Арената не се отваря по никакъв начин - Arenabg.com; 0.arenabg.com; new.arenabg.com; Отваря ми я само през прокси - използвам http://www.php-proxy.net/

Edited by neofena
Link to comment
Share on other sites

Месец и половина ми беше добре нет-а - теглех с 3-4МБ/с, нямаше лаг. Обаче при тест със speedtest.net на ISP ми показваше още ITD Network (става въпрост за асеновград.нет). IP-то си ми беше статично, но вчера като рестартирах рутера и ми изписа на Сафарито, че трябва да променя настройките на рутера, по специално да го направя на Dynamic. От там нататък при спийдтеста ми показва само 15Мб и столкова си и свалям, при положение че плащам за 24Мб. Някой има ли моите проблеми?

 

А и при мен Арената не се отваря по никакъв начин - Arenabg.com; 0.arenabg.com; new.arenabg.com; Отваря ми я само през прокси - използвам http://www.php-proxy.net/

ами защо не им се обадиш да не са ти посрали тарифата , тя най-ниската им е 16Мбита , а следващата е 24Мбита?

има и някакво beta.arenabg.com, все някое ми се отваря от тях, имам чувството ,че от арената нещо се чупят

от време на време. със замундата проблеми нямам.но съм от пловдив , не от асеновград.

Edited by Galin plovdiv
Link to comment
Share on other sites

Обадих им се точно след като написах поста и ми казаха, че нямало въведен мак адрес в системата им :). Въведе го момчето и вика след половин час рестни рутера. Така и направих - и за сега се оправи. Но от както смених на динамичен адрес микро торента не намира порта хубаво и трябваше да сменя с друга торент програма. И с beta.arenabg.com не става. Що им трябваше да пипат настройки по мрежата не знам.

Link to comment
Share on other sites

Аз нямам цял ден, явно до тук беше. За съжаление нито една алтернатива сега няма покритие около нас и ще трябва да стоя на това мършаво подобие на услуга представено от булсат.

Link to comment
Share on other sites

аз си имам

Ти работиш за тях, много ясно :rolleyes: .

Ставаше дума за неплатилите от 3 месеца насам.

liquid е в съвсем друг район на града от мен, а другите вероятно нямат нет за да се "похвалят".

Link to comment
Share on other sites

Ти работиш за тях, много ясно :rolleyes: .

Ставаше дума за неплатилите от 3 месеца насам.

liquid е в съвсем друг район на града от мен, а другите вероятно нямат нет за да се "похвалят".

 

 

ее освен 2-та лв на пост и интернет ли ми дават :) ама аз съм си го платил заедно с тв-то

Link to comment
Share on other sites

миналата седмица някой негодник правил изолация на козирката и прегрял кабелите с горелката. Три дни бях без нет и им обяснявам на ония кокошки по телефона, че знам кво е мак адрес, знам кво е рутер и знам как се борави, те си знаят тяхното.... мак адреса, та мак адреса.... казах им, че по кабела няма сигнал.... ланкартата не свети, оная кукумявка а за малко да ми изкара, че ми изгоряла лан картата и и теглих една майна. както и да е, дойдоха след 2 дни и оправиха изгорелия кабел. днес се прибирам и пак нямам нет. обаждам се, онази ти кокошка, като грамофонна плоча.. пак се започна мак адрес, рутер бля, бля.... съответно пак една майна. сега не можело в 19ч да ми приемела поръчката, ами трябвало утре в 10 да звънна, да съм пред компа и да чакам инструкции. Викам ти за чий х♚й си там ма, да няма да пускам ядрен реактор, че ще чакам инструкции от някой негодник?!?!? И утре евентуално, забелжи ако не се оправи по телефона, щели да ме запишат и да дойдели в четвъртък да го оправят! А аз мога или не мога да ви еба майката и да не ви плата повече и да ви сменя ги питам. Утре отивам в офиса в кичука и ще им разкажа играта на място. Ще им дам аз една телефонна любов в 10 часа....

Link to comment
Share on other sites

Ти я псуваш че е патица ама съответно техниците са я наритали ем-найсе на брой пъти че е патица и не е питала елементарни неща които и тя може да провери преди да ги разкара напразно. Виж за звъненето утре в 10 бих се изнервил и аз защото не бих могъл да си обясня защо да не запише проблема на 1 листче и да го залепи с тиксо на вратата толкова ако няма други начини :)

 

Извода е че не е добре да се назначават подобни хора за телефонисти които хал хабер си нямат от нещата и си имат листче с инструкции и всичко не фигуриращо в листчето за тях е на китайски (то и листчето ама поне китайските думи са разписани с нашенски букви)... и всички ги овикват понеже ги мислят за некадърни... някой ден като ми се разрастне бизнеса и стана крупен капиталист и си направя call center сигурно не назнача 2-3 подобни каки за да им гледам сеира :lol:

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

между другото като ме питаха за 'двете компютърчета долу' и казах че всъщност не съм с уиндовс и ме прехвърлиха към 'техническия отдел' /* 2 мин чакане */

пак си продиктувах ЕГН-то и потвърдих адреса;

но на човека(мъж) само като му казах ерора от рутера (no wan cable ...) и веднага обясни че това не може да го оправи той и ще прати техници

 

...

След 15 мин нета дойде...

Edited by po_taka
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...