Jump to content
BulForum.com

Булсатком (НетГруп/Асеновград.Нет)


Recommended Posts

Онзи ден си платих през сайта им с Epay за 2 месеца, 44мбита. В българия 44мбита ги хваща, в Европа не баш, но пак е доста доволен и входящия и изходящия трафик, но към Америка или към Азия е пълна скръб. Обаждах им се - нищо. Интересното е, че като пусна 2-3-4-5 конекции (с флашгет примерно) стигам скорости от 800+КБ/с, но на 1 връзка крета едва-едва 100-150КБ/с. Голяма педерастия е това!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Replies 949
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Да вдигнем малко темата от нафталина. Разбрах, че някои хубавец днес по обед е кръцнал магистрално влакно оставяйки цял град без нет. Кой ли ще да е този вагабонт...

Link to comment
Share on other sites

Да вдигнем малко темата от нафталина. Разбрах, че някои хубавец днес по обед е кръцнал магистрално влакно оставяйки цял град без нет. Кой ли ще да е този вагабонт...

 

това съм го чувал някаде за рязане на оптиката :bgrin: :bgrin: :bgrin: Аз повече не искам да се занимавам с тях и за това им бих шута. Сметката ми за телефон е 3 пъти по-голяма от таксата ми за интернет и все ми повтарят, че ще решат проблема. От 3 седмици чакам да дойдат да заковат кутията която си виси на кабелите още не са дошли :angry1 Аре баста минах на мега лан доволен

Link to comment
Share on other sites

това съм го чувал някаде за рязане на оптиката :bgrin: :bgrin: :bgrin: Аз повече не искам да се занимавам с тях и за това им бих шута. Сметката ми за телефон е 3 пъти по-голяма от таксата ми за интернет и все ми повтарят, че ще решат проблема. От 3 седмици чакам да дойдат да заковат кутията която си виси на кабелите още не са дошли :angry1 Аре баста минах на мега лан доволен

 

+1

 

преди 2-3 седмици много се смях на "Изгоряха много суичове, тук нямаме, в София са чак"

btw http://iptv.megalan.bg/ също е голяма благинка :) , това май в темата на мтел тр да го напиша

 

 

За отказването какво ти казаха на теб ? На мен 3 пъти все различно, уж ще идват да вземат кабелите, пък нямало....пък ги заебах накрая и без това нямам договор :)

Edited by po_taka
Link to comment
Share on other sites

@po_taka И аз мислих да не ходя тъй като ми спря нета ма си викам дай да мина за всеки случай. Влизам в офиса на булсата (пак са в мензис тия от персонала ) и им казвам че искам да се откажа от тяхната услуга само ми поиска ЕГН-то видя ,че съм бил клиен на Нет груп и ми каза, че щом съм спрял да плащам значи съм прекратил взаимоотношенията си с тях :bgrin: :bgrin: :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

това съм го чувал някаде за рязане на оптиката :bgrin: :bgrin: :bgrin: Аз повече не искам да се занимавам с тях и за това им бих шута. Сметката ми за телефон е 3 пъти по-голяма от таксата ми за интернет и все ми повтарят, че ще решат проблема. От 3 седмици чакам да дойдат да заковат кутията която си виси на кабелите още не са дошли :angry1 Аре баста минах на мега лан доволен

 

http://www.marica.bg/show.php?id=67732

 

Малко наизуст пишете. Колкото до стабилност аз съм им абонат от около 3 месеца в София. Смених мегалан с тях и съм доволен. За тези 3 месеца нямам нито едно прекъсване дори за секунда. Докараха ми оптика до в къщи и сложиха медиа конвертор. Правя над 10Мbyte в секунда навсякъде. ( Да имам в предвид мегабайта тоест над 80Mbit ). Много по-добре от Мегалан. Мегалан ги ползвах около година понеже нямаше алтернатива на тях. Като цяло имат читава услуга но е по зле от Булсат. За една година имах няколко прекъсвания най-вече заради ток. Захранват си суичовете отдалечено обаче там където им е центъра в нашият квартал явно нямат читав UPS. Скоростите им са несравнимо по зле. По едно време напролет около месец международният на мегалан беше под всякаква критика. Подобни ядове в момента нямам.

 

Очевидно имате проблеми иначе няма да плюете толкоз в този форум, особенно след като не сте им абонати, ама съм сигурен че са наследени от предният доставчик. Няма логика иначе в София нещата да са повече от добре ( поне при мене ) а вие да ревете.

 

А колкото до накълцаната оптика пак ваши съграждани са виновни. Въпрос на време е да накълцат оптиките и на сегашните ви доствчици. Явно си е местен стил на решаване на спорове. В София с това се занимава държавата ;)

Link to comment
Share on other sites

Ох колко мъка има по белия свят . Защо плюем булсата ми защото услугата която предлага не струва :bgrin: след като съм им бил клиент повече от година и половина ако ли не 2 вече и съм им ял попарата май имам пълното право да изказвам мнени за тях не мислиш ли ??? Да не говорим за обслужване и подръжка още виси тяхната кутия за която съм им казъл вече цял месец :ph34r: а на нея са вързани още 6 човека от моя вход :) те да ли са доволни че няма нет от вчера :rolleyes:

А и какво забелязвам от 2-3 седмици някаква сериозна кампания за оплюването на мегалан :bgrin: от всички които не ги мързи. Не хваля мегалан защото съм им клиент от не повече от половин седмица. Но за тази половин седмица още не съм дигал телефона да се оплаквам .

Link to comment
Share on other sites

Очевидно имате проблеми иначе няма да плюете толкоз в този форум, особенно след като не сте им абонати, ама съм сигурен че са наследени от предният доставчик. Няма логика иначе в София нещата да са повече от добре ( поне при мене ) а вие да ревете.

 

 

Кой казваш говори наизуст? Проблемите въобще не са наследени! Откъде тази твоя сигурност незнам...Нетгруп имаше добре работеща мрежа преди да дойдат Булсат и решиха, че с наличния капацитет ще могат още хиляди маймуни да се накачорат на клона и нищо да не стане от това. Да, ама не - всичко се скапа, особено вечерно време и събота и неделя. Има отлична логика в София да е добре, а тук да е зле и тя се нарича финансова немощ или казано по-меко нежелание за инвестиция. Казвам го на базата на 15 месечният ми опит - мрежата на Булсат в квартал Кичук Париж не е мръднала един сантиметър от Август 2010г.

Edited by ELySiuM
Link to comment
Share on other sites

Ох колко мъка има по белия свят . Защо плюем булсата ми защото услугата която предлага не струва :bgrin: след като съм им бил клиент повече от година и половина ако ли не 2 вече и съм им ял попарата май имам пълното право да изказвам мнени за тях не мислиш ли ??? Да не говорим за обслужване и подръжка още виси тяхната кутия за която съм им казъл вече цял месец :ph34r: а на нея са вързани още 6 човека от моя вход :) те да ли са доволни че няма нет от вчера :rolleyes:

А и какво забелязвам от 2-3 седмици някаква сериозна кампания за оплюването на мегалан :bgrin: от всички които не ги мързи. Не хваля мегалан защото съм им клиент от не повече от половин седмица. Но за тази половин седмица още не съм дигал телефона да се оплаквам .

 

Извинявай ти въобще прочете ли какво съм написал. Имам опит, верно от Булсат само 3 месеца тост все още имат време да се осерат, но и от 2-та доставчика в СОФИЯ. От Мегалан от преди да се продадат и след това. От 2-та Булсат за момента са по-добри понеже:

1) няма прекъсвания

2) по всоки скорости.

3) оптика до апатамента ми.

4) по ниска цена от това което плащах до последно на мегалан

 

Не знам какъв е support-а понеже не ми се е налагало да го ползвам нито веднъж. Това също е може да се причисли към + :)

 

Та ще мога ли да чуя нещо поне приличащо на довод защо Мегалан са по добри ??? Това че според тебе не струват не е довод. Според мене Булсат струват повече заради изброените по горе 4 точки които са ДОВОДИ. Аз знам защо съм се преместил. Ти знаеш ли защо ? Доводи моля. Мегалан във Филибарският вариант опъна ли ти оптика до вас ? пусна ли те на 100мб ? Повече или по малко плащаш ?

 

 

BTW току що направих справка колко пъти съм звънял на Мегалан за проблем за тази година. 7 пъти. Тоест досега Булсат ги бият в стабилност отвсякъде.

Edited by hahobrum
Link to comment
Share on other sites

Извинявай ти въобще прочете ли какво съм написал. Имам опит, верно от Булсат само 3 месеца тост все още имат време да се осерат, но и от 2-та доставчика в СОФИЯ. От Мегалан от преди да се продадат и след това. От 2-та Булсат за момента са по-добри понеже:

1) няма прекъсвания

2) по всоки скорости.

3) оптика до апатамента ми.

4) по ниска цена от това което плащах до последно на мегалан

 

Не знам какъв е support-а понеже не ми се е налагало да го ползвам нито веднъж. Това също е може да се причисли към + :)

 

Та ще мога ли да чуя нещо поне приличащо на довод защо Мегалан са по добри ??? Това че според тебе не струват не е довод. Според мене Булсат струват повече заради изброените по горе 4 точки които са ДОВОДИ. Аз знам защо съм се преместил. Ти знаеш ли защо ? Доводи моля. Мегалан във Филибарският вариант опъна ли ти оптика до вас ? пусна ли те на 100мб ? Повече или по малко плащаш ?

 

 

BTW току що направих справка колко пъти съм звънял на Мегалан за проблем за тази година. 7 пъти. Тоест досега Булсат ги бият в стабилност отвсякъде.

 

за твое сведение "Мегалан във Филибарският вариант" не предлагат друго освен "скорост 100 Мb/s Оптика до дома, без инсталационна такса и безплатен Wi-Fi рутер . "

https://www.megalan.bg/promo-114.html

Edited by milenh
Link to comment
Share on other sites

за твое сведение "Мегалан във Филибарският вариант" не предлагат друго освен "скорост 100 Мb/s Оптика до дома, без инсталационна такса и безплатен Wi-Fi рутер . "

https://www.megalan.bg/promo-114.html

 

Това е промоция за месец. Иначе скоростите и цените им са тези: https://www.megalan.bg/internet_pon.html

 

тоест 100мб( download ) за 55 лева. асиметричен 2/1 от който само 10Мб международен upload + едногодишен договор.

 

Тази оферта никак, ама никак няма да ме навие да се върна при тях. Не благодаря. Жицата им все още излиза на розетка на стената ама няма нищо включено в нея. Доколкото виждам и покритието на ПОН мрежата в София е доста малко тоест при мен си остава мед.

 

Особенно ми хареса това:

"Клиент може да прекрати предсрочно договора след заплащане на всички дължими месечни такси, посочени в договора.

При промяна на адреса на клиент извън покритието на Мегалан Нетуърк, същият не се освобождава от дължимите месечни такси по договора."

 

Пичове и П.. :) Вие дребният шрифт не го ли четете. Мтел-ски номера :(

Edited by hahobrum
Link to comment
Share on other sites

http://www.marica.bg/show.php?id=67732

 

Малко наизуст пишете......

...................................

Очевидно имате проблеми иначе няма да плюете толкоз в този форум, особенно след като не сте им абонати, ама съм сигурен че са наследени от предният доставчик. Няма логика иначе в София нещата да са повече от добре ( поне при мене ) а вие да ревете.

...................................

Не пишем наизуст а от личен опит. Има съществена разлика в услугата предоставяна в София и Пловдив. В Пловдив Булсатком купиха LAN мрежата на НЕТГРУП която преди това беше подизпълнител на ЛАНГЕЙМ. Както всяка друга ланка и тази се нуждае от непрекъсната диагностика и поддръжка - нещо с което Булсата определено не се справят по неясни причини.До миналата година година отстраняването на проблемите в мрежата беше много по навременно - постоянния мониторинг от осигурен от ЛАНГЕЙМ даваше възможност дефекните мрежови устройства да се подменят преди да се е появил реален проблем за потребителите. В момента всичко това е пропиляно - поддръжката вече е под всякаква критика а обаждането до колцентъра им си е живо изпитание за нервите. Радвай се че нета ти е добре и се моли да не ти се налага да викаш техници. А може и в София стандартите им да са други....

Link to comment
Share on other sites

Не пишем наизуст а от личен опит. Има съществена разлика в услугата предоставяна в София и Пловдив. В Пловдив Булсатком купиха LAN мрежата на НЕТГРУП която преди това беше подизпълнител на ЛАНГЕЙМ. Както всяка друга ланка и тази се нуждае от непрекъсната диагностика и поддръжка - нещо с което Булсата определено не се справят по неясни причини.До миналата година година отстраняването на проблемите в мрежата беше много по навременно - постоянния мониторинг от осигурен от ЛАНГЕЙМ даваше възможност дефекните мрежови устройства да се подменят преди да се е появил реален проблем за потребителите. В момента всичко това е пропиляно - поддръжката вече е под всякаква критика а обаждането до колцентъра им си е живо изпитание за нервите. Радвай се че нета ти е добре и се моли да не ти се налага да викаш техници. А може и в София стандартите им да са други....

 

Благодаря за първия смислен и коректен коментар !!!

 

Съгласен на 90%. Явно има много проблеми по тази мрежа и явно иска непрекъсната поддръжка която сега сигурно не е на ниво. Обаче не съм съгласен с това: "Както всяка друга ланка и тази се нуждае от непрекъсната диагностика и поддръжка" Ако нещата са направени като хората ( както явно са направени при мене ) не се налага никой да и свети за да работи добре. Оптиката или PON-а много помагат. Затова не бих се върнал на медни жици когато имам алтернатива. Нямам нищо против медните жици даже съм си дръпнал една мини lan-ка в къщи но не и за WAN преносна среда.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за първия смислен и коректен коментар !!!

 

Съгласен на 90%. Явно има много проблеми по тази мрежа и явно иска непрекъсната поддръжка която сега сигурно не е на ниво. Обаче не съм съгласен с това: "Както всяка друга ланка и тази се нуждае от непрекъсната диагностика и поддръжка" Ако нещата са направени като хората ( както явно са направени при мене ) не се налага никой да и свети за да работи добре. Оптиката или PON-а много помагат. Затова не бих се върнал на медни жици когато имам алтернатива. Нямам нищо против медните жици даже съм си дръпнал една мини lan-ка в къщи но не и за WAN преносна среда.

 

това си е твое мнение - "първия смислен и коректен коментар"

не може да сравняваш различни технологии -LAN и PON

всяка е за себе си

обективно би било сравнение LAN на Булсата с LAN на Мегалан

Edited by milenh
Link to comment
Share on other sites

това си е твое мнение - "първия смислен и коректен коментар"

не може да сравняваш различни технологии -LAN и PON

всяка е за себе си

обективно би било сравнение LAN на Булсата с LAN на Мегалан

 

Извинявай не знам какъв съпорт си ама не се ли усещаш каква глупост си написал.

Тоест въпроса ти преведен в по аграрен вариант звучи така: "каква е разликата между ябълката и плодната градина" Няма как да го причисля към "смислените".

 

 

1) LAN ( Local Area Network ) е термин описващ грубо размера на една мрежа. Неправилно се използва в България за ЕТТH ( Eterneth To The Home ). Реално понеже размера на въпросните мрежи които пренасят данни до клиента е минимум два града правилният термин е WAN ( Wide Area Network ).

2) PON ( Passive Optical Network ) e конкретна технология за пренос на данни базирана на оптика до клиента пасивни сплитери и TDM ( Time Division Multiplexing ). Технологии за пренос на данни по оптика има много: PON GPON WDM DWDM STM Ethernet ....

 

Булсат който позвам в момента е FTTH ( Fiber To The Home ) точно както GPON-а който също е FTTH. И 2-те мрежи са WAN. Така че мога да си ги сравнявам съвсем коректно.

 

 

Между другото като си M-телски съпорт можеш ли да ме светнеш къде изчезна Мегаланската тарифа която беше без обвързване за минимум една година? Аз до последно плащах 35лв на месец което е скъпо но за сметка на това беше без обвързващ договор.

Edited by hahobrum
Link to comment
Share on other sites

Извинявай не знам какъв съпорт си ама не се ли усещаш каква глупост си написал.

Тоест въпроса ти преведен в по аграрен вариант звучи така: "каква е разликата между ябълката и плодната градина" Няма как да го причисля към "смислените".

 

 

1) LAN ( Local Area Network ) е термин описващ грубо размера на една мрежа. Неправилно се използва в България за ЕТТH ( Eterneth To The Home ). Реално понеже размера на въпросните мрежи които пренасят данни до клиента е минимум два града правилният термин е WAN ( Wide Area Network ).

2) PON ( Passive Optical Network ) e конкретна технология за пренос на данни базирана на оптика до клиента пасивни сплитери и TDM ( Time Division Multiplexing ). Технологии за пренос на данни по оптика има много: PON GPON WDM DWDM STM Ethernet ....

 

Булсат който позвам в момента е FTTH ( Fiber To The Home ) точно както GPON-а който също е FTTH. И 2-те мрежи са WAN. Така че мога да си ги сравнявам съвсем коректно.

 

 

Между другото като си M-телски съпорт можеш ли да ме светнеш къде изчезна Мегаланската тарифа която беше без обвързване за минимум една година? Аз до последно плащах 35лв на месец което е скъпо но за сметка на това беше без обвързващ договор.

 

Пределно добре знам коя абревиатура какво значи,

но тук не съм имал за цел да изяснявам това,а че не трябва да се сравняват технологично различни технологии (оптични с електрически).

Ти правиш точно това-сравняваш оптика на Булсат с електрически на Мегалан.

 

На последния въпрос аз не съм компетентен да ти отговоря.

Edited by milenh
Link to comment
Share on other sites

Була май само в София и Генерал Тошево имат оптика. Иначе човек ако им чете малоумния сайт ще остане с впечатлението, че навсякъде където имат покритие са именно на влакно :D

Link to comment
Share on other sites

Була май само в София и Генерал Тошево имат оптика. Иначе човек ако им чете малоумния сайт ще остане с впечатлението, че навсякъде където имат покритие са именно на влакно :D

 

И в Асеновград услугата им е оптична (купиха мрежата от ITD), но доколкото знам, потребителите им не са особено доволни след оттеглянето на ITD.

Link to comment
Share on other sites

Не е хубаво да плюете по булсата. Тя оптиката в София им е добре а това ,че имат клиенти в други населени места имали някакво значение АХАХАХАХАХААХАХ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

И те да не останат по-назад от простотията на околните оператори. Незнам как е положението в другите квартали, но в Кичука тази скорост ще бутне цялата мрежа :D

Link to comment
Share on other sites

И те да не останат по-назад от простотията на околните оператори. Незнам как е положението в другите квартали, но в Кичука тази скорост ще бутне цялата мрежа :D

 

Да се предлага нет, със скорост до 1Gbit/s, простотия ли му викаш?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...