Jump to content
BulForum.com

Булсатком (НетГруп/Асеновград.Нет)


Recommended Posts

Галинке, мила моя поклоннице. За да не ти обяснявам, че си много евтина и че това не е 6-та плочка на магистралата - ще ти кажа на кратко. Бутона е БАМ, а не БАН, защото направихме модификация на форума. (заради ненаситници като теб)

Edited by Psihara^^
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 949
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A можеш ли да обясниш защо това е единствената тема в която пишеш? И защо точно сега реши да се регистрираш в този форум?

 

Толкова е прозрачен че няма нужда от обяснения :D

 

 

Очаквайте скоро да се включи и Калин от Бургас.

Edited by ELySiuM
Link to comment
Share on other sites

Ето и моя резултат пак към там, в почти Същия следобеден час като неговия тест, но от днес

 

963348680.png

 

Намерете разликите :laughing:

И даже в момента имам "само" 2% загуби. Но и без тях па там се движи. 77мбит към Лондон ми се струва измислен резултат от някой Касперец.

 

Да отбележа, че преди намесата на Булсат, към Лондон имах далеч повече, както и навсякъде другаде, а към Бг имах само с има няма 20-30 мбита повече, ама това последното се води даже малко като разлика.

Купи си компютър за 1x xxx USD и пробвай пак :)... Другия начин е да се преместиш в UK... да си по-близко до сървъра :)

А най-йофтино ша ти излезе ако те назначат на работа в Булсат :P

Link to comment
Share on other sites

Купи си компютър за 1x xxx USD и пробвай пак :)... Другия начин е да се преместиш в UK... да си по-близко до сървъра :)

А най-йофтино ша ти излезе ако те назначат на работа в Булсат :P

Това беше добро :) . Особено последните два варианта.

 

Галине, дай спеедтест от вас де, дето не си на Булсат. Само дето не може да се види откъде точно е правен теста :rolleyes: .

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Ето и два теста от моя овехтял 6-годишен комп:

963646008.png963656330.png

В кършяка съм и досега нямам никакви загуби към гейта. Имаше само 2 прекъсвания в късните вечерни часове - след 22.00. Нямам Касперски - защитата ми е Avira+ZoneAlarm. Май баланса между отделните сегменти на мрежата на булсаткомци не им е в ред.

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Еми той е писал, че втория резултат е с касперски. А първия е относително нормален, явно е уцелил момент, оправили са мрежата около него, или просто е късметлия да се намира там.

В момента и аз имам почти същите скорости до Лондон (30/4), а уж трябваше да съм на 22мбит тарифа.. Иди го разбери.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Все още е безплатния (неограничен) нет. Влошаване на връзката и аз забелязвам на моменти, а дори в час пик не ползвам нет, тогава сигурно си става зле.

Иначе скоростта си е доволна...

964064873.png

В един чужд тракер направих близо 700-800гб трафик за около 2-3 седмици. Да не говорим за замунди и тем подобни.

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Където съм аз няма много хора,към бившите нетгруп.

Ангел Гаров ми беше казъл ,че съм 2 комютър след централният кабел,незнам какво значи това.

Иначе и на мен ми е плаващ нета но за без пари съм доволен,някой знаели докога е безплатният обяд?

Link to comment
Share on other sites

Където съм аз няма много хора,към бившите нетгруп.

Ангел Гаров ми беше казъл ,че съм 2 комютър след централният кабел,незнам какво значи това.

Иначе и на мен ми е плаващ нета но за без пари съм доволен,някой знаели докога е безплатният обяд?

Не искам да ставам гаден, ама да напомня, че Булсат си знаят абонатите кои са, не си правете илюзии.

На мен лично не ми се вярва да има безплатен обяд. При следващото плащане (при доста хора вероятно ще се случи след спиране поради неплащане) най-вероятно ще ви напомнят, че не сте платили за Септември.

Link to comment
Share on other sites

Аз и за август несъм плащал,пък и се надявам до края на септември да съм на друг доставчик

За Август се плащаше до края на Юли. Тогава не бяхме и помирисали за Булсат. Как така не си платил и за Август тогава..

Link to comment
Share on other sites

Накрая на август несе ли плаща за август? Както и да е може и аз да несъм разбрал,да уточня несъм плащал на края на месец август

Именно, предплащаше се. И аз не бях платил в края на Август, т.е. за Септ., и се излъгах след едно продължително прекъсване и отидох да видя кво става, и платих, а пък от Окт. най-вероятно няма да съм вече на Булсат (махам се от тях), та можеше и да не ги давам тия пари, ама квото е.

Link to comment
Share on other sites

Ей хахо, не ми отваряй устата, като не знаеш какво е било не говори!

70-80 мбита не били реални и били към комшията... позволи да знаем кои са ни комшии, кои са на други доставчици и т.н.

 

За пинга и софия са ти го обяснили.

 

Иначе издивявам честно ейй!

Вече постоянно се случва да прекъсне интернета поне по веднъж на ден до състояние рутера ми дето дадох 210 лв за него и дето с Нетгруп НИКОГА не е имал проблеми, да не може да възстанови връзката сам докато не му дам ръчно да поднови адреса си! ТОВА ПРОБЛЕМ С ШИБАНОТО ВИ ДХЦП ЛИ Е ВЕ ЕЙЙ БУЛСАТ ПЕДЕРАСИ МРЪСНИ?!

И оня по телефона вика че вчера съм се бил обадил и демек днес нямам право щото ми били казали че до 1 седмица щели да оправят лайаната си. И аз кво, да стоя дни наред без шибан интернет ли ве лайнари!

Едвам се сдържах да не се развикам ей, никога досега не съм бил докарван до такова състояние бях на ръба да им изтрещя целия глас който имам!!

Не стига че прекъсва по 20 пъти на ден, и още толкова загубите са по 50-60%, ами и вече и рутера по веднъж на ден трябва ръчно да му правя Renew IP. Да******* @%$#@%$#%$@ ви гадна!

За капак не можело вече повече от един MAC адрес да сме имали регистриран при тях, и вече не става да влизаме с други шибани макове.

Ша изчакам една шибана седмица и ако не се оправи, ще си искам парите в офиса, и прекарвам едно Визио или Евроком, даеба шибаняците!

 

Тия мизерници имат сериозни проблеми с DHCP-то (това май трява да го реферирам и в оная тема дето спорихме няколко души за ползаата и вредата от дхцп).

След (отново) прекъсване за около 2 часа, след неуспешни опити рутера да си вземе адрес, опитах ръчно да задам по спомени нещата, за ДНС зададох публични некви на гоогле , и взе че тръгна от раз!

Не е като да кажеш че рутера не се сработва, след като lease е 2 часа, а поне по горе долу по 15-20 часа изкарва на DHCP.

 

DHCP ОТНОВО, АААА?!

Следващия път какъв нов похват от мрежовите си знания ще трябва да приложа за да имам нет? :bgrin:

Мизерници!

 

Нямате представа и на мен какво ми иде да излея в момента по повод тия некадърници!

От 6-7 следобед нета е със завидните 100-тина ms пинг към гейта и едни хуибави 40-50 процента загуби, и не се оправя, колко.. вече около 2 часа, няма и да се оправи, явно вечер ще е така заавинаги! Да не споменавам как сутринта статичните настройки явно спряха да работят, превключих за проба на динамични, нета дойде, включвам пак на статични и моментално изчезна пак, няква защита ли са вкарали та дори за миг да сложа статични и нет няма, в същото време насрания им ДХЦП по всичко личи ще създава големи ядове, изобщо....

Та и на мен ми иде да сера и пикая подред от първия началник на булсат та до последната секретарка дето взима парите по касите! :ph34r: :ph34r: :angry1

 

И Галине, престани вече с тия алтернативи дето сме имали, че ставаш смешен. Колко милиона пъти още искаш да се каже какви са ни т.нар. "алтернативи", че за пореден милион и първи път да ти се отговори за тия алтернативи.

 

 

Теди, брат, започвам искрено да се притеснявам за тебе... Виждам, че си стигнал ръба biggrin1.gif

 

Да взема да сложа рутера у нас и да теглим един кабел до тебе, не може ака да продължава... laughing.gif

 

Някой виждал ли е как работят HD приемниците на Булсатком, и дали създават проблеми? Някъде из форума преди 2 месеца имаше мнение че софтуера им е бъгав и често забиват, затова и препоръчваха да се изчака докато ги ъпдейтнат с по нов.

 

Аз имам такъв и няма проблеми. Те умишлено спряха да ги дават и нямаше доскоро заради тия проблеми. Вече са оправени. Малко е муден приемника, но честно казано съвсем друга телевизия ще видиш...

 

Абе тва е мечката ве, не го ли познахте :lol:

 

Тоя дебил остана в историята! Все още юзърите се стряскат от името му! laughing.gif

 

Започвам да си мисля, че твърде рано го изгоних..хахах

Link to comment
Share on other sites

Теди, брат, започвам искрено да се притеснявам за тебе... Виждам, че си стигнал ръба biggrin1.gif

 

Да взема да сложа рутера у нас и да теглим един кабел до тебе, не може ака да продължава... laughing.gif

..

Брат, спокойно, онова беше момент на временна невменяемост, от 2-3 дни смея да кажа, че се търпи. Чат пат 2-3% загуби, пинг 10-20, търпи се.

За рутера няма смисъл, и без това съвсем скоро се присъединявам обратно към вашето (нашето) братство :bgrin: .

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

не знам дали някой е писал но...

 

№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№

все още не може да си платите нета

каката ми каза след вторник

№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№№

Link to comment
Share on other sites

Имам голяма разлика в скоростта между IE и Мозила.

966743832.png

Това е с Мозила.

 

966744998.png

а това с IE. Питах момчетата от Булсатком - естествено казаха да гледам експлорера, да, ама аз използвам Мозила.

Защо има това разминаване в download. Сега забелязах, че скоростта към София е малко по-добра.

Edited by martatel
Link to comment
Share on other sites

Speedtest е оптимизиран за работа с ИЕ :)

966769350.png - Firefox (последна версия към момента)

 

966769799.png - IE8.

 

:rolleyes: (и при двата флаша е някаква версия отпреди 2 седмици, когато последно ъпдейтвах).

 

Може да има отново някаква незначителна разлика в полза на IE, но съвсем не толкова драстична като при martatel.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Някъде бях чел,че е оптимизиран за ИЕ.При мен с Мозила изкарва доста по-ниски резултати ,макар че е ъпдейтната и флаш-а също.ИЕ ми е някакъв праисторически -не е обновяван никога ,но вади по-добри резултати,даже и доста точно.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...