Jump to content
BulForum.com

Булсатком (НетГруп/Асеновград.Нет)


Recommended Posts

  • Replies 949
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Стига с тия измислени спийдтестове, я кажи насича ли ти клипчето от този сайт - http://www.mobilebulgaria.com/news/view.php?id=15523 , щото аз не мога да го изгледам спокойно, през 10-20 секунди спира за да дозареди.

Link to comment
Share on other sites

Стига с тия измислени спийдтестове, я кажи насича ли ти клипчето от този сайт - http://www.mobilebulgaria.com/news/view.php?id=15523 , щото аз не мога да го изгледам спокойно, през 10-20 секунди спира за да дозареди.

 

При мен върви гладко, без никакво накъсване клипчето!

 

Кууулбокс.

 

Само да уточня, че с Мотцилата леко забавя, докато с Оперетата нямам никакви проблеми - перфектно си върви!

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

Ти сериозно ли нямаш алтернатива. Как няма някой да ти дръпне едно кабелче. И при мен изчезва и ако няма едно свободно Wi-Fi от комшията, не знам...

Да, единствената "алтернатива" която имам е реално Визио. Сещаш се. Освен ако според теб БТК/ДЦЦ/ЕК са варианти :).

 

 

Край , осветлихте ме , аз съм агент под прикритие на булсат :)

 

ето ви спийдтест от днес.

 

952554285.png

952555428.png

...

Не знам дали си агент, но 15-20мс пинг към Пловдив ако за теб е добре, ЕВАЛЛА! ЕК НА МОДЕМ ИМАТ ПО–МАЛКО!

 

Иначе след днес се чувствам леко по-прецакан. И че някак по детски май бях изигран от служителките в офиса като отидох. Ама като няма нет няма да седя я.

След като вчера ми спря нета, и днес цял ден не дойде, се наложи да ида и да "се издам". Няма да се разберем с касиерките, едно на ръка че нищо не знаят още какво що. Първо викат "авария", после като си казах ЕГН, вика "поради неплащане". Викам майната му, платих, поне да имам очи да ги тормозя по телефона (няма да пестя устни упражнения към тях).

Връщам се, нет няма, след няколко ръчни Renew IP нета тръгна. Дали ДХЦП-то не им прави пръчки отново?! :ph34r:

Майната им, дано по-скоро стегнем другото жилище, да се МАХНЕМ от тия мизерници.

За статичен ИП адрес щяло да може от другия месец да се плаща такса от 2 лв. Поне е нещо. Но така за 1 лв по-голяма такса ти дават по-лош нет, и 3-4 пъти по-ниски скорости (22 мбит).

Е това се вика "късмет"!

Link to comment
Share on other sites

Край , осветлихте ме , аз съм агент под прикритие на булсат :)

 

Продължавай да пишеш единствено в тази тема, те хората вярват на всичко което някой им каже.

 

Или си на дебелата оптика или си с касперски но доста смотан компютър/диск та не минаваш 100мбита :)

 

 

При мен върви гладко, без никакво накъсване клипчето!

 

Кууулбокс.

 

Само да уточня, че с Мотцилата леко забавя, докато с Оперетата нямам никакви проблеми - перфектно си върви!

 

И къде е клипчето че аз не го виждам?

Link to comment
Share on other sites

tedy, не е въпроса в пинга. Аз мога да дам шотове от speedtest с пинг 0 към Пловдив и София, както и скорости от 91MBit down и 42up. Това, че имам нисък пинг и високи скорости, не означава, че нета е стабилен. Мрежата е претоварена и не издържа. Всеки като си седне вечер пред PC и нета го няма, нищо, че през другото време е с пинг 0 и високи скорости. Отвсякъде са леш. Между другото в офиса по стечение на обстоятелствата ще съм с Виваком още 2-3 месеца. Ползвам го от миналия месец и освен леко високия пинг от 30ms към Пловдив и София и ниския ъплоуд, който там не ме бърка особено, съм доволен. Нета не прекъсва и си стига почти 11MBit down, който е постоянен!

Link to comment
Share on other sites

tedy, не е въпроса в пинга. Аз мога да дам шотове от speedtest с пинг 0 към Пловдив и София, както и скорости от 91MBit down и 42up. Това, че имам нисък пинг и високи скорости, не означава, че нета е стабилен. Мрежата е претоварена и не издържа. Всеки като си седне вечер пред PC и нета го няма, нищо, че през другото време е с пинг 0 и високи скорости. Отвсякъде са леш. Между другото в офиса по стечение на обстоятелствата ще съм с Виваком още 2-3 месеца. Ползвам го от миналия месец и освен леко високия пинг от 30ms към Пловдив и София и ниския ъплоуд, който там не ме бърка особено, съм доволен. Нета не прекъсва и си стига почти 11MBit down, който е постоянен!

Еми аз те разбирам, разбира се че съм съгласен, но пинг от 1 до 20 се усеща като разлика, а и както каза ти, нестабилността му се усеща и в игра доста.

Сигурно се претоварва, и както казах, ако смятат с ниски скорости да "оправят" претоварването (22 мбит в случая), точно си означава, че за същите пари вече ще получаваме около 4 пъти по-ниски скорости, при (на теория) същия пинг като при нетгруп. И нестатични адреси, за които ще трябва да платим 2 лв отгоре всеки месец. Таксата как да е, 1 лв не се усеща, значи ако всичко друго оправят, остават 4-те пъти по-ниски скорости, които вероятно ще имаме. :rolleyes: :ph34r:

Браво, идват отнякъде ТИЯ и осират нета като свалят драстично скоростите, които си имахме. Не че съм толкова за скоростите точно аз, но въпросът е принципен! И да, от 85-90 мбит на 22 мбит спада е драстичен за мен. Надали значи ще се минават 2МБ/с. На въпроса ми тия 22мбит към КЪДЕ аджеба ще са, мълчание и незнание.

2МБ някак ми се струват лееко доста мизерно след като човек е свикнал с нещо по-нормално като за LAN ДОСТАВЧИК. Т.е. пооляха се. Преди време като имах 4МБ/с и 1МБ ъп, се траеше, не съм се оплаквал. Но 2, моля ви се. При това след като от известно време беше махнато ограничението за всички, за Бг. И изведнъж идват тия посерковци и си свършиха перфектно "работата" като за такива, в града.

Явно е, че ще слагат слаба техника и щото ако не може да се справи, ще предлагат мизерия.

Всяко зло за добро - тамън ще позасиля действията по махане от това място, където няма Лангейм към другото, където за щастие има!

 

E BIWA li такава мизерия ве деее*а и мизерниците прости!

Не стига колко са чувствителни вече потребителите покрай тия рокади, ами пинга ми играе отново от 2 до 20, средно 10-15, КЪМ ШИБАНИЯ ГЕЙТ, и това се усеща в доволно забавяне при зареждане.

 

Edit: Вече гарнирано и със солидно количество загуби! :lol: :pirate

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Вижте момчета, спрете да третирате спийдтеста, като критерий за качество или скорост на нета!

При теста на спийдтест голямо влияние оказва процесора и браузъра.При мен с три браузъра ми дава три различни резултата.Вчера вкъщи беше машината на баща ми - двуядрен процесор с 3 GB RAM 800 MHz. и стрелката щеше да се счупи - от кота 0 до крайната точка направо изпраска на 72, а на моята машина резултата беше в пъти по-лош.Аз съм със Селерон 2GHz 128K Sock. 478 & RAM 768 MB 333MHz.Дали ще си на 10,20, 40 или 80 Мегабита разлика в рендването няма да усетите.Дори и на 100 Мегабита да сте ако се опитвате да заредите сайт, който е претоварен от заявки браузърът Ви, как да Ви отвори страницата по-бързо?!Ми няма да стане!Може да пуснат и нет със скоростта на светлината, ама машината като не може да я обработи, файдата е никаква.Тези Мегабити се усещат при сваляне тва е, майна!

 

Дедо Мраз, клипа е в поста на Пампоров

Link to comment
Share on other sites

Дедо Мраз, клипа е в поста на Пампоров

 

<offtopic>Чак сега го видях... спрях flashblock-a, презаредих 5 пъти одеве - празно поле под текста... сега излезе... </offtopic>

 

PS: Клипа си се гледа спокойно при мен, по телефона им обаче имам малко забележки (по софтуера на телефона всъщност и по-конкретно dialer-a) но това съм го дъвкал в другата тема.

Link to comment
Share on other sites

Добре аз нямам да давам спеед теста за критерий а ще дам WOW за критерий от 3 години съм на нет груп и пинка при игра е между 70-100 мс. При новия ми доставчик е от 80 -1000 мс :confused :confused дали се осеща с поред вас ???

 

П.с. я кажете каква е разликата да ли си с касперски или не си, че нещо несхванах. там някой в коментарите поскаше тестове и беше написал, че са с касперски ?

Link to comment
Share on other sites

Добре аз нямам да давам спеед теста за критерий а ще дам WOW за критерий от 3 години съм на нет груп и пинка при игра е между 70-100 мс. При новия ми доставчик е от 80 -1000 мс :confused :confused дали се осеща с поред вас ???

 

П.с. я кажете каква е разликата да ли си с касперски или не си, че нещо несхванах. там някой в коментарите поскаше тестове и беше написал, че са с касперски ?

Касперски явно влияе на резултатите от спеедтеста, и явно при повечето хора или при определени версии причинява някакви извънземни резултати, обикновено над 100 мбита, което очевидно е невъзможно.

Link to comment
Share on other sites

То за договор май и самите те не знаят :bgrin: Но ако питаш мен изчакай още малко може и да се оправят нещата :lol: :devil . Сериозно аз съм на тия и съм само с нет без телевизия. Но договор не съм подписвал още с тях. Но аз съм от тия дето "откраднаха"

Edited by ma6inata1
Link to comment
Share on other sites

ЕЙ ВЗЕ ДА МИ ПИСВА, Честно!

Бахти мизерията, ОТНОВО загуби, 50-60%, за поредна вечер/път.

НЯМА ДА Е НА ДОБРЕ С ТИЯ МИЗЕРНИЦИ, ЕЙ!!

 

Ти луд ли си, недей лъга хората. Знаеш ли колко е хубаво. Нали така ти казва рекламното лице на Булсата, а човека не лъже то е ясно. Ние сме кривите и не ги разбираме тия неща. Аз малко цъквах вечер нещо онлайн, сега не мога нищо. Просто положението е повече от ужасно, дори и да се опитам да направя нещо на десетата минута вече псувам от lag spikes, които не спират. Обиквенно за час ако случайно издържа на подобно мъчение получавам дроп по някое време. Одеве дърпах нещо от американски сайт с невероятните 14-15 кб/сек, като преди го правех с 300-400. Положението е колокото плашещо, токова и плачевно. За съжаление до нова година нямам избор и аз като теб.

Link to comment
Share on other sites

Ти луд ли си, недей лъга хората. Знаеш ли колко е хубаво. Нали така ти казва рекламното лице на Булсата, а човека не лъже то е ясно. Ние сме кривите и не ги разбираме тия неща. Аз малко цъквах вечер нещо онлайн, сега не мога нищо. Просто положението е повече от ужасно, дори и да се опитам да направя нещо на десетата минута вече псувам от lag spikes, които не спират. Обиквенно за час ако случайно издържа на подобно мъчение получавам дроп по някое време. Одеве дърпах нещо от американски сайт с невероятните 14-15 кб/сек, като преди го правех с 300-400. Положението е колокото плашещо, токова и плачевно. За съжаление до нова година нямам избор и аз като теб.

Ми кво, няколко вечери и аз да реша да поцъкам, ама е НЕВЪЗМОЖНО, все едно нямам нет дае*а и некадърниците. То с 40-50% загуби през 5 минути кво ли можеш да свършиш, страниците ги чакам по минута, а пинга към гейта играе в обсега на стотици ms. На моменти се оправя и е ОК, без загуби и 1мс пинг, в следващия момент почва якия дроп и така се повтаря цяла вечер. През деня изглежда е наред почти през целия ден.

МИЗЕРНИЦИ! Изобщо тоя месец не съм успял да поцъкам повече от 1-2 пъти, предимно през деня когато по сървърите дето влизам няма никой, който да трепеш.

Ебати техниката дето ползват ако се претоварва. Ми да намалят трафика ве дае*а, тва ли ще им е нета занапред дае*а!

Link to comment
Share on other sites

като чета при вас какво е

съм някак си не толкова ядосан че при мен проблемите са само сравнително висок ( но постоянен ) пинг и доста игриви скорости.

Кофти е че преди аз бях хоста а сега не ...

954776265.png

954777237.png

Link to comment
Share on other sites

Абе сега псуваме, ама нека видим прословутия Октомври какво ще стане положението и дали ще се постабилизира както постоянно ни замазват очите. Ако не, всеки ден ще гостувам някъде с временна невменяемост :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Току що говорих със съпорта, аварии и "донастройки", които би трябвало до седмица да се поизчистят, били причините за проблемите и честите дропове и играещи пингове.

Демек разбирайте до края на месеца.

Колкото до скоростите, неограничени са САМО за мрежата на булсат, а не за пиъринга (демек пиъринг няма що се отнася до скорости КОЕТО Е ЛОШО, защото досега имахме голям пиъринг, а с тези това вече го няма).

За всичко останало (Бг, чужбина) важат скоростите от сайта (22, 32 мбит...).

Т.е. както си и мислехме - същите пари (или повече за който иска статичен адрес) и 4 пъти по-ниски скорости!

Да ни е честито! А междувременно 1 МЕСЕЦ стоим почти без интернет в 50-60% от времето! Донастройвали....

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...