Jump to content
BulForum.com

Булсатком (НетГруп/Асеновград.Нет)


Recommended Posts

  • Replies 949
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Това за оптимизацията най-вероятно са глупости. Чисто и просто реализацията на флаш плеъра под IE е ActiveX, под FF е по друг начин, и поне при мен под Firefox товари повече процесора отколкото под IE8.

Погледнете Task Manager докато тествате да видим дали ще забележите същата работа. Докато тече теста под IE, наблюдавам около 20-30% товар, а под FF качва и над 50-60 (двуядрен проц, и като имаме предвид, че флаша работи под допълнителен процес, а не под основния за Firefox, 60+% е допустимо да се види в task manager).

Според мен оттам идват разликите. Закво аз съм блокирал флашовете в FF с Flashblock и пускам само при абсолютна необходимост, като някои шитави сайтове, които разчитат за основни елементи на Флаш (днеска погледнах tesy.com да видя нещо, и се стреснах от решението им не само да е на флаш менюто, и други глупости, ами и скоро не бях попадал на сайт да ми пуска шибана музика при влизане в него, нещо което мразя).

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Последните 2-3 дни случайно да ви отваря страниците бавно? Сваля си нормално, но бавно отваря страниците.

Link to comment
Share on other sites

Тихо, при мен последните 2-3 дена пинга стана поносим, нещо скоростта падна леко. Предполагам са почнали малко по малко да минават на по ниските скорости или пък са почнали да режат абонати, мрежата се е разтоварила и нещата горе-долу се нормализират. Вчера даже нета ставаше за игра. Повече от месец за чеп за зеле не ставаше, та сега направо ми се струва чудо. Външния се дигна 3-4 пъти, но пак е по-малко от преди, другото е че бях свикнал скоростите да са горе долу симетрични. Откъм ъп имат още много хляб да изядат, но явно пълно щастие няма. До нова година ако е на това положение ще е добре, трае се.

 

968321761.png

Link to comment
Share on other sites

Истина е, последните дни се пооправи, пинга учудващо наистина се задържа нисък, без загуби, чат пат скача до към 10мс. И аз забелязах че скоростите са някак по-ниски, сийдвам няколко торента, със стотици лийчъри, и кове на макс 1.2-3 МБ/с ъплоуда, днес свалях торентите с около 2МБ/с, но беше с относително малко сийдъри, може от тва да е.

В момента наистина някои страници ги отваря бавно, а други бързичко. Може би защото сийдвам торенти, но пък преди не се е отразявало при Нетгруп. Или нещо е натоварено (вероятно DNS), или нещо не се управляват добре приоритетите , т.е. техниката отново не е на ниво или не е настроена добре.

Поне се търпи нета Вече. Ако скоростите се окажат такива реално (2-3МБ и 1-2 ъп), отново идва ред на оплаквания. Спеедтеста явно не е мерило, в момента към Плд ми казва 11мс/54/6 (не много добре), а и спеедтеста ми липсва точка София?! Жълтата звезда има само Самоков и Скопие/Тирана...?!

Link to comment
Share on other sites

971414172.png - Firefox 3.6.10

 

971413687.png - IE 8

 

:)

 

Не знам с какви машини са тия, на които под FF изкарват драстично по-ниски резултати отколкото под IE, а вероятно и с какви антивирусни шитове, които може и да влияят някак, не само касперския...

Но това е при мен.

Link to comment
Share on other sites

971414172.png - Firefox 3.6.10

 

971413687.png - IE 8

 

:)

 

Не знам с какви машини са тия, на които под FF изкарват драстично по-ниски резултати отколкото под IE, а вероятно и с какви антивирусни шитове, които може и да влияят някак, не само касперския...

Но това е при мен.

То това сигурно се дължи на поредното спиране и пренастройване на мрежите... Около 20-30 минути без нет.

Link to comment
Share on other sites

Малко развитие по сагата с Гаров, прехвърлянето на мрежата и оптиката пред къщата ми.

След като стана ясно, че на Гаров само приказките са му много и само толкова дадох заявка при Кулбокс.

Какво беше учудването ми, след като вчера дойдоха да ме включат и се оказва, че оптиката, която излиза на стълба пред къщата ни и за която Гаров твърдеше, че е негова, се оказа на... Cooolbox. Хората си умряха от смях, като разбраха, че тяхната оптика, всъщност не е тяхна според Гаров.

Та така - дори и оптиката, за която даваше обещания се оказа, че не е негова - един вид с чужда пита, помен прави :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Така може би не е правилното място но просто от тоя скапан нет булсат ли съм ейнджъл софт ли съм и аз не знам вече хората си ме сменят от един доставчик на друг без да знам :D, но някой да ми даде телефони на НетГруп че просто вече побеснявам всякакви нерви ми се изчерпаха тия пичове просто вече ме вбесиха от началото на август месец се опитвам с добър тон да се разберем, но явно няма да стане така ... през ден два : нета спре. Звъня ПО ЦЯЛ ДЕН в продължение на 2-3 ниииикой не вдига случайно ако реша едновременно да звъня и на двата телефона 64-386 и 964-387 може да ми излезе късмета някой да ми вдигне. Следва обещание, че ще дойдат колеги ... я дойдат я не, при което опа още 2-3 дни докато пак се свържа и така оправи се нета за 1-2 дни и аааайде пак наново. Като обобщим от началото на август месец съм имал 10-15 дни МАКСИМУМ "интернет" ако тия ОГРОМНИ загуби на пакети може да се нарече интернет ... така ли иначе до 2 седмици трябва да съм на N3 вече, но се надявам поне до тогава някъв минимален интернет да имам ........ като за лошото старо време

 

 

Да не говорим кви ли не ТЪПИ ИЗВИНЕНИЯ съм чувал от тия "техници" : "еми лан картата ти е отишла" добре показвам им в командния панел, че излиза картата "не не гръмнала ти е" и след 1-2 дни ... А!!!! изведнъж се ОТГРЪМНА УАУ

Edited by Nel'Ghulas
Link to comment
Share on other sites

интересувам се какъв е договора, който абонатите сключват с това ISP - срочен или безсрочен? защото на адреса където съм имат покритие и ако е безсрочен, бих подал заявка.

 

става въпрос само за интернет, без приемници, чинии и т.нат. :)

Link to comment
Share on other sites

интересувам се какъв е договора, който абонатите сключват с това ISP - срочен или безсрочен? защото на адреса където съм имат покритие и ако е безсрочен, бих подал заявка.

 

става въпрос само за интернет, без приемници, чинии и т.нат. :)

За заварените абонати на Нетгруп договори засега няма. За нови - имат телефон, питай там, на цената на градски разговор е.

 

Иначе за пореден път 1 ден без интернет седя, беше ми казано вчера, че може и 3 дни да съм без нет щото имало авария.

Сега се сещам по някое време пак да опитам Renew на ИП адреса, и опа, шибания нет дойде. За пореден път проблем с DHCP-то им, не мога да си го обясня по друг начин.

Начи хем не може със статични (нета спира веднага), хем седим на DHCP, който яко се шиба. БРАВО Булсат, велики сте! На всичко отгоре ми взеха парите за тоя месец въпреки че е бонус безплатен месец, и на други абонати не са им взели парите!

Link to comment
Share on other sites

Не, за да платя за Окт. трябваше да платя за Септ.

Аха, значи няма да мога да си върна парите.

Поредния лъжовен слух за бонус месеца, който се раздуха.

Link to comment
Share on other sites

Просто казаха, че няма да го спират, а не, че не трябва да се плаща...

Това също се оказа лъжа - спираше и още как! Почти целия месец дроповете бяха все едно нямаш нет 1:1.

Мен ако питаш, трябваше да е бонус месеца, както вероятно ще направят ДЦЦ. Бонус какво обаче, разсипани нерви и от цял месец съм имал реално добър нет 5-6 дни се събират сигурно. Бати бонуса - нямали да го спират тоя месец!

Колкото клиенти им останат, да си им плащат по живо по здраво. Дано само са по-малко. В това не се съмнявам, те добрите ще намерят начин да настъпят и в районите, където нетгруп доскоро бяха единствените добри. Като ти прекъсне 2-3 пъти за по 1-2 дена в месеца нета, и имаш наоколо утвърдил се ISP, да видим.

Link to comment
Share on other sites

То и аз вчера имам интернет ама нямам,доло в прозорчето ми свети 1 триъгълник жълт и нищо.

Викам си тия ме усетиха че несъм плащал ама вечарта си дойде.

Ще карам на аванта докато може после ще видим,я колбокс,я гаров.

Edited by mordeath
Link to comment
Share on other sites

Не знам дали са отстранили напълно вчерашната авария,ама нетЯ не е същия-сега се опитвам да сваля един торент от с доволен брой сийдъри и повече от 700 кб/с не мога да кача(при положение,че преди скоростта не съм я засичал под 2 мб/с).

Link to comment
Share on other sites

Аз тези дни ще им платя и за съжаление сигурно ще трябва да изкарам година та на тях. От както минаха спиранията се увеличиха в пъти, рядко за продължително време, но достатъчно за да дразнят и да не ми вдъхват доверие.

Link to comment
Share on other sites

Не, за да платя за Окт. трябваше да платя за Септ.

Много ми е чудно как ще искат да платя за минал период от време. Щом не съм платил, значи не искам да го ползвам - да са ме изключили... Или и те са като Евроком. Ти можеш да си се отказал, но те си трупат таксички... ми да си го ползвал.

Link to comment
Share on other sites

Добре, реално това не е никакъв бонус, даже обратно, да си отложиш плащането и на края на месеца да ти избабанят 2-на такса наведнъж. Все едно Енергото дето някъде на 3 месеца засичаше тока.

То поне да си имал услуга, която да платиш, а реално е точно обратното на бонус, плащаш нещо, което си нямал в 1/2 от времето, останалата 1/3 е равносилно на нямане и там.

Не са спирали, щото не са могли да си оправят бакиите около платежната система и софтуера, навреме.

Толкова за "бонуса" :) .

Link to comment
Share on other sites

To за мен си е бонус, защото мисля директно да им кажа чао, още повече след това :) Изобщо мога да не се вясвам в офиса. Накараха ли ви да подписвате нови договори?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...