Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не.

 

Еми как тогава да знаеш... Иди някой път на Скопие или в паспортна служба, та виж за какво иде реч. Аз такава апаратура отвън да седи не съм виждал засега, освен на бариерите на паркингите, но там системата е различна. 

Link to comment
Share on other sites

Мислех, че питаш конкретно за КАТ. За другите знам. В КАТ не съм я ползвал. Предположих, че при положение, че опашките са по-дълги, апаратурата може да е достъпна и в извън работно време. Като ATM примерно.

Link to comment
Share on other sites

Ами не е нужно да си представям. Нали са го написали в новината. Защото съм почти сигурен, че така протича "процедурата" по пре-продажбата на талончета.

Link to comment
Share on other sites

Това с номерчетата дори да вземеш по-предно пак може да се окажеш след някой "наш" пич със следващо номерче... Тая цялата система е за боклука. Преди месец  регистрирах на баща ми шкодата...такава пародия е тоя кат че неам думи... Тия номерчета ги дават и след това обикаляш по разни гишета, които са едно до друго, като цялата тъпа административна работа трябва се случва точно за 10 минути.. но ти ако не изчакаш половин ден, щот си нямаш друга работа няма да се чувстваш българин...... та, на няколко пъти хора си изкараха колите, с номера, които бяха далече по-напред от моите, просто Пенка на гишето решава да извика номер 25, а пък номер 15 да чака...

Link to comment
Share on other sites

Тва е пълна пародия. Аз си взимам номерата от ченча и да ме няма след 15 мин... Макс. Едно телефонно обаждане за прехвърляне на застраховката и съм в играта. Пращат ми тайтъла(големия талон) по пощата и край. Толкова ли е сложно. Важи за 500 доларов курник и Вейрон.

Link to comment
Share on other sites

Тва е пълна пародия. Аз си взимам номерата от ченча и да ме няма след 15 мин... Макс. Едно телефонно обаждане за прехвърляне на застраховката и съм в играта. Пращат ми тайтъла(големия талон) по пощата и край. Толкова ли е сложно. Важи за 500 доларов курник и Вейрон.

Така е, ама от тия 50 левчета, които струва услугата, си боцкат 5-10 миндила по веригата и нямат интерес това да спре...

Link to comment
Share on other sites

Така е, ама от тия 50 левчета, които струва услугата, си боцкат 5-10 миндила по веригата и нямат интерес това да спре...

Аз пък щото знам на кой работещ в/пред КАТ да си платя 30 левчета (за каквото и да било), та за това минавам от всякъде с поне два пъти Мах  :)

Инак, да.... Тия в пловдивския кат си селекционират по-сериозни маясъли дори и от на военната полиция... вероятно за това са и толкова кисели (заради маясълите) и не отзивчиви....

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Така, така, Мисир, и после като дойдат ония да ни завладяват ще има да се чудят откъде знаят всичко за нас :P

Мисир, ако някой пристигне от другия край на Галактиката да те завладява, каква изобщо работа ще му свършат дисковете? И защо си помисли, че без тия дискове работата по завладяването някак си ще му се опъне? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Мисир, ако някой пристигне от другия край на Галактиката да те завладява, каква изобщо работа ще му свършат дисковете? И защо си помисли, че без тия дискове работата по завладяването някак си ще му се опъне? :lol:

 

Що бе, виж ги к'ви са яки на снимката...и мънички...може например да си ги окачи на ключодържателя...или пък да си ги върти на пръста....на третата ръка... :P

Link to comment
Share on other sites

Мисир, ако някой пристигне от другия край на Галактиката да те завладява, каква изобщо работа ще му свършат дисковете? И защо си помисли, че без тия дискове работата по завладяването някак си ще му се опъне? :lol:

Аз не мога да разбера, каква е тая мания да търсим извънземни, след като ако са толкова по-развити от нас да могат да си пътува из космоса, най-вероятно ще ни изтребят като замърсители на една идеална за развитие на биологични видове планета... Все едно ние да се развием и да започнем да пътуваме из космоса и да попаднем на някоя планета подходяща за нас и с ценни ресурси, ама населена с някакви местни, които на всичкото отгоре водят войни и се избиват помежду си - просто ще им се случи случката, която се е случила на индианците в Америка...

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Мисир, ако някой пристигне от другия край на Галактиката да те завладява, каква изобщо работа ще му свършат дисковете? И защо си помисли, че без тия дискове работата по завладяването някак си ще му се опъне? :lol:

 

Е как каква, Мисир! Ако има на тях де що има написана книга, то спестяваме всякаква нужда от разузнаване, макар че както казва Нео, като видят в какъв клозет сме превърнали планетата или ще отминат, или ще ни изтребят... 

Link to comment
Share on other sites

Аз не мога да разбера, каква е тая мания да търсим извънземни, след като ако са толкова по-развити от нас да могат да си пътува из космоса, най-вероятно ще ни изтребят като замърсители на една идеална за развитие на биологични видове планета... Все едно ние да се развием и да започнем да пътуваме из космоса и да попаднем на някоя планета подходяща за нас и с ценни ресурси, ама населена с някакви местни, които на всичкото отгоре водят войни и се избиват помежду си - просто ще им се случи случката, която се е случила на индианците в Америка...

Тези дискове, песни и всякакви други летящи артефакти не са пуснати с цел да се търсят извънземни, защото най-малкото нямат обратна връзка с нас. Пуснати са с цел дори и след милиарди години, ако този обект достигне до някъде, където бъде намерен от друга форма на живот, да покаже, че не са сами. Идеята е, че някъде в галактиката, може да има раса, която е близко до нашето ниво на еволюция.

 

Има класификация на различните степени на развитие според някакъв си учен там. Интересно е, но точно в момента не мога да го намеря.

 

Намерих го:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kardashev_scale

Link to comment
Share on other sites

Пуснати са с цел дори и след милиарди години, ако този обект достигне до някъде, където бъде намерен от друга форма на живот, да покаже, че не са сами.

 

Май няма да изкара милиардите години, понеже след няколко милиона най-вероятно ще се бухне обратно в Земята...или евентуално в Слънцето ако не му се случи друга случка междувременно. ;)

Link to comment
Share on other sites

Големи сте мисири всички! Идеята на тия дискове е да се запази човешкото знание, памет и прочие в случай на епичен катаклизъм, който така или иначе е неизбежен (например превръщането на Слънцето в червен гигант). Когато тия дискове се разпилеят из космоса, натрупаното знание има далеч по-голям шанс да оцелее. До този момент цялата история на човечеството под формата на книги, електронни архиви, всякакви артефакти и прочие е концентрирано единствено на Земята, т.е. под огромен риск за тотално изтриване в случай на космически катаклизъм.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...