Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

Добре ти къде видя написано от мен, че по - добро от опера няма? Видях просто по - горе, че тръгна дискусия кой по - бързо работи, кой е по лек и дадох този топъл тест!?. И тва, че опера бие по показатели във всеки един тест от горния линк, далеч непокрива всички критерий за перфектния браузър.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Мен пък почти всичко в Опера ме дразни. Дори и видът и организацията на Preferences прозореца, ако щете. Въпреки че не бих се учудил ако наистина бие останалите дори по всеки друг показател.

Имам я инсталирана както каза някой нагоре, за проби, е не мога да ѝ свикна и не ми допада пък.

Да не говорим, че преди време с нея срещах най-големи трудности да подкарам даден сайт. В ФФ и ИЕ всичко идеално работи с възможно най-малко код, а за Опера ми трябваха доста допълнителни усилия.

Дядо ви Мраз може да ви каже пък той с разни .NET компоненти какви неща е срещал, и че някои компоненти са стрували доста повече ако искаш да поддържат и Опера. Ако искаш. Говорим за разни скъпи компоненти. Сега положението може и да е по-добро.

 

И все пак 3-ката повече или по-малко рам лапа от 2-ката? Че чувам противоречиви данни. Още не съм я сложил, че нямам много време.

Link to comment
Share on other sites

Добре ти къде видя написано от мен, че по - добро от опера няма? Видях просто по - горе, че тръгна дискусия кой по - бързо работи, кой е по лек и дадох този топъл тест!?. И тва, че опера бие по показатели във всеки един тест от горния линк, далеч непокрива всички критерий за перфектния браузър.

 

Не ме разбра. Моя пост преди 1-2 страници беше именно че опера е по-бърза особено при повечко JavaScript. При последните тестове които аз си правих показаха че опера беше в ПЪТИ по-бърза от IE и FF... Общо взето казваме и 2мата едно и също нещо :)

 

Иначе верно да подкараш нещо по-сложно да работи на опера си е жива мъка, признавам си без бой. Ориентировъчно за незапознатите - да погледнат activewidgets.com каква е цената за IE+FF и колко още искат за Pro версията която освен на горепосочените 2 работи също така на Opera и Konqueror... последно помня че за едното искаха към $200-$300 а за пълната версия искаха над $1500...

Link to comment
Share on other sites

някой пробва ли да отвори 7sport.net на firefox 3

63021220wj1.th.jpg

 

Как бе, ето:

 

30li638.png

всъщност подрежда ги по азбучен само там, където е бутона views (на твойта картинка). Иначе като натисна по стандартния начин на bookmarks (над back и refresh) и си стоят неподредени

Link to comment
Share on other sites

Opera просто е по-капризна тъй обича спазването на стандартите. Не съм видял свястно написан по w3c стандартите сайт който да не се отвори коректно с Opera. Въпреки това разработчиците на Opera бяха казали преди време, че в 9.5 енжина ще е по-толерантен към страниците неспазващи стандартите.

Пробвайте пак и вижте дали нещата са се променили и дали ще се спестят тези $1500. :)

Link to comment
Share on other sites

failure in chrome registration ми дава като грешка при зареждане всеки път. Давам ОК и пак излиза. Така 3 пъти, след което се оправя ? Прочетох, че може би е от password manager-a, който по някакъв начин се е внедрил в файърфокса - иска да се инсталне, но проблема е, че не мога да го канселирам/махна от add-ons. Някакви идеи ?

Link to comment
Share on other sites

някой пробва ли да отвори 7sport.net на firefox 3

 

Влез от тук:

 

http://7sport.net/7sport/index.htm

 

Или ако изкочи пак тая шитня цъкни "Ignore this warning"

 

----------------

Now playing: Psychedelic Rave - Paradise

via FoxyTunes

Link to comment
Share on other sites

Дори и за браузър си трябва помощ , като не иска да се инсталира примерно flash player-a (Ubuntu 8.04 ) не иска да ти показва прогреса на даунлоад и изобщо не сваля нищо , въпреки че си му задал , чудиш се защо в последните 3-4 дни е започнал да забива прекалено често и т.н. Определено си има значение , днес четох за Safari , смятам тия дни да го пробвам , само незнам каква мъка ще е ,ако и за тоя браузър трябва да се оправя html/css-a , но ще го преживеем някак си .

Link to comment
Share on other sites

Като си тръгнал към Сафари, защо не минеш направо на Lynx :bgrin:

Или като сме тръгнали към простота, направо на DOS. Това е бъдещето :)

Явно тук принципа Колкото по-просто, толкова по-лесно, не важи.

В края на иронията, извода е защо се занимаваш с глупости, карай си на тестван браузър и си ползвай времето за по-смислени неща :) . Така и така вече си на линукс.

 

Относно аватара ми, за който ме подчекна в една тема, ще го сменя, нямаш грижи :) , само да намеря някоя свястна снимка на Бил Гейтс :lol:

Link to comment
Share on other sites

Че аз ,ако бях тръгнал направо щях да съм там , въпроса е ,че трябва да се хвърля по едно око на всичко което потребителя използва. Иронията ти знаеш къде е и как се започва с инсталация на последната версия на Ubutnu ,ама няма проблеми , няма да се плашиш , проблема винаги е в зад клавиатурното същество :)

Иначе за снимка не се бой , в скоро време и казачок ще го виждаш да играе в youtube само за да продаде 5-10 копия на "най-великата операционна система в света" windows N , е тогава определено ще си заслужава да се сложи . Че тогава може и аз да се замисля да сменя моя аватар .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Със старата версия на лисицата съм. Днес ми даде ъпдейт и някакъв пач там нз какво е точно. От както го инсталирах половината от картинките на който и да е сайт или не се зареждат или се зареждат с часове. Съмнява ме това да ми е от нета.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Днес ще ми се наложи преинстал на Windows (отново :angry1 ) Та може ли да си копирам фовиритете (линковете) някак си, че ми писна да ги нареждам след всеки преинстал... :(

Link to comment
Share on other sites

Днес ще ми се наложи преинстал на Windows (отново :angry1 ) Та може ли да си копирам фовиритете (линковете) някак си, че ми писна да ги нареждам след всеки преинстал... :(

http://mozbackup.jasnapaka.com/

Link to comment
Share on other sites

Проблем... Преинсталнах "прозореца", обаче като сложа папката в посоченето място:

 

http://www.google.bg/search?hl=bg&clie...fox&spell=1

Направо си копирай целия профил, всичко ще ти се запази - хистори, буукмарк, теми, екстеншъни...

http://support.mozilla.com/en-US/kb/Profiles

 

И лисицата ми дава някав проблем и неще да се включи. Като си има в тази директорията папката с новосъздадения профил в който няма нищо и се отваря, но ако оставя стария профил неще да се включи. Ако е нужно ще снимам съобщението, което ми излиза. Ако може някой да помага... :(

 

Ето го и проблема: firefox%20error.JPG*

 

*Firefox-а не е пуснат!!!

Link to comment
Share on other sites

Както и да е ще ги преживея тези линкове, но въпроса сега е там, че Firefox-а не ще да се включи дори и след преинстал и ми дава горепосочения проблем. Ако все пак някой може да ми кажа и как да си измъкна фаворитете от онзи профил, който ми ус*а работата нека сподели...

Link to comment
Share on other sites

претърси Documents and Settings директорията за файлове bookmarks*.* има няколко бакъпа дори

лиско си прави такива

това са html файлове които се отварят нормално и могат да се импортват - там са ти записани фаворитите

а защо поне не си ги експортна преди за по сигурно :D

Link to comment
Share on other sites

претърси Documents and Settings директорията за файлове bookmarks*.* има няколко бакъпа дори

лиско си прави такива

това са html файлове които се отварят нормално и могат да се импортват - там са ти записани фаворитите

а защо поне не си ги експортна преди за по сигурно :D

Ами това е доста добър въпрос. Работата е там, че ония пич ми каза да си коипирам "профила" и аз така и направих, но сега като го сложа този "профил" на посоченото място и ви показах какво съобщения ми излиза. Сега още по-големия проблем е че въобще не мога да пусна лисицата. Дори и след преинсталиеране като се помъча да я пусна и ми излиза онова мазно съобщения и лисицата не се пуска... :angry1

Link to comment
Share on other sites

ами нз точно какво си направил ама ако само си си копирал профила сега просто го махни от там (не го трии - може да ти потрябва) и трябва да ти тръгне начисто

ако си ползвал някаква програма не знам вече

иначе така както са ти казали по принцип става ама винаги може да се обърка нещо ;)

Link to comment
Share on other sites

Сега да обесня какво съм направил:

1. Влезнах в %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\ и си копирах папката с профила от там

2. Преинсталирах Windows-a

3. Записах лисицата и влезнах и нямаше нищо.

4. Влезнах в %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\ и сложих папката с профила

5. Влезнах в лисицата и пак намше нищо.

6. Пак влезнах в %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\ и вече имаше паката с профила, която ях сложил и още една (явно новоъздадена) и изтрих втората папка.

7. Пуснах лисицата и ми излезе онова въобщение.

8. Влезнах в %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\ и зитрих и папката, която бях сложил.

9. Пак пуснах лисицата и онова съобщение пак излезе.

10. Преинсталирах лисицата.

11. Като я пусна и пак излиза въпросното съобщение.

 

Не съм намесвал никакви други програми. Сега на първа ръка да успея да я включа пък после ще ги мисля фаворитите...

Link to comment
Share on other sites

какво да ти кажа ...

спри лисицата - най добре рестартирай обаче !

изтрии (или премести) всичко от %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\

после и от %USERPROFILE%\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles - тва не мисля че е важно но ...

нз коя версия ползваш - аз съм си с 2.0.0.14 пробвай с нея а не с .15 (последната) или 3ката

 

ако това стане

после можеш да си копираш всички файлове от старата %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\хххххх.хххххх

в новосъздадената папка хххххх.хххххх името ще е друго вече

 

аз така се борих и единственото което ми се загуби бяха паролите - мъчих се да подкарам 2ка и 3ка едновременно и си правих експерименти един път

Link to comment
Share on other sites

Само на мен ли неиска от сайта да се свали новата версия на български?Сега свалих английска и мога ли да и обърна езика по някакъв начин.Базиках настройките ама неще нещо...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...