Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

какво да ти кажа ...

спри лисицата - най добре рестартирай обаче !

изтрии (или премести) всичко от %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\

после и от %USERPROFILE%\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles - тва не мисля че е важно но ...

нз коя версия ползваш - аз съм си с 2.0.0.14 пробвай с нея а не с .15 (последната) или 3ката

 

ако това стане

после можеш да си копираш всички файлове от старата %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\хххххх.хххххх

в новосъздадената папка хххххх.хххххх името ще е друго вече

 

аз така се борих и единственото което ми се загуби бяха паролите - мъчих се да подкарам 2ка и 3ка едновременно и си правих експерименти един път

Записах 3-ката и като я изтрих ме попита дали да изтрия всички там профили и глупости дадох му "да". Сега като записах 2.0.0.14 и лисицата тръгна, но като сложих файловете от профила, който копирах преди преинсталирането на "прозореца" в новата папка няма нищо. Там нали имаше някакъв начин за внасяне на фаворитете. Ако има какъв е и кой файл трябва да отворя?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

по принцип ФФ има изнасяне на боокмарковете в html файл, който после може да си импортнеш обратно. Не знам дали си си направил такъв. Може да пробваш да инсталираш 3-ката - тя да отвори файловете от профила(знам ли - може да са конвертирани така, че 2.х да не може да ги чете) ако си виждаш боокмарковете направи им изнасяне във файл, който после да си импортираш, като инсталираш 2-ката.

Друг вариант е след като лисицата ти направи папка с профил, файловете от старата папка , която си запзаил да ги копираш в новата папка, която ти е създадена. Може и така да стане.

Link to comment
Share on other sites

Толкова се изписа по случая и аз лично бих се замислил колко са тези bookmarks и в тоя ред на мисли дали не бих могъл да си ги направя наново.

Link to comment
Share on other sites

Толкова се изписа по случая и аз лично бих се замислил колко са тези bookmarks и в тоя ред на мисли дали не бих могъл да си ги направя наново.

Ако ги помниш :) Аз примерно имам и запазени линкове, където някъде, в някой си сайт, там долу в ляво съм попаднал на нещо, което може да ми свърши работа и го преглеждам чат-пат като ми потрябва. Защото не помня всичко, особено като си го имам на отметка да ми го отваря. А и имената на сайтовете са такива, че....

Та донякъде го разбирам човека. Освен ако не са линкове към сайтове, които се отварят всеки ден - тогава би трябвало лесно да си ги спомни и да ги възстанови.

Link to comment
Share on other sites

Сума пъти и в тази тема се е писало къде и как се пазят букмарковете.

В директорията на профила, файл с име bookmarks.html.

Просто се бекъпва някъде този файл и след преинсталация се ръга обратно в новосъздадения профил.

Link to comment
Share on other sites

...Друг вариант е след като лисицата ти направи папка с профил, файловете от старата папка , която си запзаил да ги копираш в новата папка, която ти е създадена. Може и така да стане.

 

Записах 3-ката и като я изтрих ме попита дали да изтрия всички там профили и глупости дадох му "да". Сега като записах 2.0.0.14 и лисицата тръгна, но като сложих файловете от профила, който копирах преди преинсталирането на "прозореца" в новата папка няма нищо. Там нали имаше някакъв начин за внасяне на фаворитете. Ако има какъв е и кой файл трябва да отворя?

 

Сума пъти и в тази тема се е писало къде и как се пазят букмарковете.

В директорията на профила, файл с име bookmarks.html.

Просто се бекъпва някъде този файл и след преинсталация се ръга обратно в новосъздадения профил.

Давам внасяне (лисицата е на БГ), избирам HTML файла от папката на стария профил и го отваря но няма никакви Bookmark-ове...

 

Толкова се изписа по случая и аз лично бих се замислил колко са тези bookmarks и в тоя ред на мисли дали не бих могъл да си ги направя наново.

Не смятам, че ако бяха 5 линка на кръст, които знам на изуст ще се занимавам толкова дълго време...

Link to comment
Share on other sites

А като начало кой даде 'умната' идея да се копира целия профил от appdata, и да се маже върху новата версия :wacko: .

Яко си се омазал, приятелю.

Мръсната работа е така.

 

Специално Firefox, преди да преинсталираш, просто си запазваш bookmarks.html файла някъде. Деинсталираш го, и изтриваш всички директории, които е създал.

Инсталираш другата версия и си връщаш bookmarks.html обратно в директорията на новия профил. Кое от казаното не разбра?!

Ако вече си омазал достатъчно, като нищо си загубил букмарковете си. Отвори bookmarks.html в някой текстов редактор да видиш дали ще видиш нещо познато извътре.

 

По тоя метод губиш сейвнати пароли и хисторито си, но какво от това, а и никога не се знае новата версия дали няма промени в handle-ването на тия неща, че да мажеш по тоя начин. Има разширения за бекъп на профила.

Link to comment
Share on other sites

Давам внасяне (лисицата е на БГ)

 

Само мен ли ме дразни некадърния превод на БГ... внасяне... какъв е тоя внос/износ и изобщо с ДДСто какво става, плаща ли се, връща ли се. Верно при буквалния превод едното е внос другото е износ но пък за случая се ползва чуждицата импортиране и експортиране поне в повечето програми които съм виждал... Като видя още 10тина такива тъпотии и ми се присира направо (с извинение за езика ама е така)

Link to comment
Share on other sites

Давам внасяне (лисицата е на БГ), избирам HTML файла от папката на стария профил и го отваря но няма никакви Bookmark-ове...

По принцип, при внасяне на боокмарковете от файла - не ги слага където са били, а прави една папка и там вече ги слага в структура като на стария ти комп. Имам предвид, че примерно боокмарковете от Bookmark Toolbar няма да ти се появят в него ами ще са : Imported Bookamrs(Или нещо от сорта) Bookmark Toolbar. Вземи разрови малко, след импорта и виж къде ти ги е забило точно. И после само си ги премести където ти трябват

Link to comment
Share on other sites

tedy, че какво лошо има в запазването на профила? Така си карам от както ползвам ФФ и не съм имал абсолютно никакви проблеми. Предложих му я ако иска да си запазва и другите неща, не само буукмаркс, както и линк как да си ги запази само тях.

Link to comment
Share on other sites

След 100-тното импортване взеха, че се появиха. Блогадаря на всички за помоща и че се занимавахте в мойте линкове! :) :D Но наистина раотата с пренасяте на профила не стана. Нещата до там се омазаха, че както ви обясних по едно време дори не можех да я пусна лисицата. Държа та отбележа, че съм го правил при една и съща версия таака не вярвам проблема да е бил в разликата от версиите!

 

Само мен ли ме дразни некадърния превод на БГ... внасяне... какъв е тоя внос/износ и изобщо с ДДСто какво става, плаща ли се, връща ли се. Верно при буквалния превод едното е внос другото е износ но пък за случая се ползва чуждицата импортиране и експортиране поне в повечето програми които съм виждал... Като видя още 10тина такива тъпотии и ми се присира направо (с извинение за езика ама е така)

Пич филмираш са за глупости! Кфо ти пука как са го превели. Нали не си го превел ти...

Link to comment
Share on other sites

Пич филмираш са за глупости! Кфо ти пука как са го превели. Нали не си го превел ти...

 

Това с филмирането малко не го схванах но като цяло на въпроса какво ми пука? Ами пука ми защото същите некадърни псевдо термини почвам да ги чувам от теб и разни други ползващи въпросните некадърно преведени програми на български. Аз си свалям английската версия защото ми е по-ясна и като чуя нещо такова давам 2 минути заето докато успея да се сетя кой го е превел не само буквално ами и без грам разбиране - то като оставиш филолози да превеждат техническа литература обикновено така става...

Link to comment
Share on other sites

Аз бих ги превел някак така:

Edit = Едит

View = Вю (всякакви Гледам, Гледай, Виж, Покажи, са лишени от разбиране, освен ако не се превежда човешка реч или литература).

Bookmarks = Букмаркове

Help = Хелп

 

Тва е превода.

Link to comment
Share on other sites

Аз бих ги превел някак така:

Edit = Едит

View = Вю (всякакви Гледам, Гледай, Виж, Покажи, са лишени от разбиране, освен ако не се превежда човешка реч или литература).

Bookmarks = Букмаркове

Help = Хелп

 

Тва е превода.

 

е тва превод ли е или просто копи на транскрипцията на думите...

 

поне да беше edit-промени/ударение на и-то/, view-изглед, bookmarks-избрани, help-помощ :P

Link to comment
Share on other sites

Да, моя начин е по-добрия.

Твоят води до същите опулвания, за които и преждеговорившите говореха, и които дядомраз оплю.

 

Промени? Как да сложим ударението на последната буква, има ли го символа в кодовата таблица?!

Както и да е, Промени на пръв поглед ми се привижда по-скоро като Changes.

Edit е по-скоро Обработвай или нещо таквоз.

 

'Обработвай' ако туриш там, ще стане още по-забавно.

Както и да го гледам, няма смисъл от тъпи преводи дето се опитват със същия брой буквени думи да постигнат същото заето място за лейбъла.

Link to comment
Share on other sites

Абе Edit->Редакция и View->Изглед е ок, обаче import->внасяне някак ми звучи меко казано тъпо

 

----------------------

 

Mежду другото - може ли някой (евентуално някой мод) да оправи горе линковете да не са съм evrocom.info a към bulforum.com че ми е любопитно да ги цъкам чат пат и ми е досадно да ги оправям :) Само ако може де... после ако трябва ще почерпим героя на труда (поводи да има)...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

някой ползва ли proxy add-on и какъв? преди време бях с един и общо взето много доволен, ама сега не мога да го намеря (не знам дали са му спрели поддръжката за новата версия), а наличните нещо не ме удовлетворяват ...

Link to comment
Share on other sites

Сега преди малко си завърших процеса по "оправяне" на настройките на файърфокса. Установих, че любимия ми ИЕ зарежда много по-бавно страниците, почистих адд-они и глупости; нямам теми, за да е толкова тежък. При вас как е?

 

Пример : пускам просто браузъра и предполагам, че ИЕ трябва да е по-бърз, най-малкото заради Суперфеч на Вистата, обаче не, кисне там и мисли преди да успее да ми зареди iGoogle. Каква може да е причината? Protected Mode?

 

Нинам :lol: , май минавам на Firefox 3 :zzz

Link to comment
Share on other sites

някой ползва ли proxy add-on и какъв? преди време бях с един и общо взето много доволен, ама сега не мога да го намеря (не знам дали са му спрели поддръжката за новата версия), а наличните нещо не ме удовлетворяват ...

Пробвай Switch proxy tool или foxy proxy, може да ти харесат.

Аз да питам някой засичал ли е разширение, което да ми позволява да изчистя от историята данните за определен сайт, а не да забърсвам всичко и наред, даже неща които искам да запазя?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Нещо като че ли не съм доволен от FF3.

Ползвам 3-4 разширения, най най-необходимите ми само.

Отворен е от 5 дена някъде, и започва да се замисля чат пат да лагва леко, понасича. В същото време е глътнал 400 МБ РАМ. Засега не е забил. Но не е късно. 2-ката забиваше средно на всеки 22 дена. Тази май няма да издържи толкова.

 

В същото време имам един IE7, отворен и той от 5 дена, и го ползвам и него паралелно, той е заел само 100 МБ памет, не се качва, и нито насича, нито нищо, спрямо IE6 ми се струва, че е доста по-добре и се държи далеч по-добре от FF3 след 5 дена.

 

Вярно, с 3.0 съм, има вече 3.0.1, и може там да е по-добре, но засега тва.

Като излезе IE8, и ако интерфейса е поне малко подобрен, смятам да мина на IE8 за постоянно. За мен стабилността след дълго ползване е също толкова важна както и доброто рендиране. Засега FF ми харесва повече как рендира все пак.

Link to comment
Share on other sites

Нови данни за 3-ката.

След последния път когато писах колко мина.. вчера наобяд кат гледам.

Вече, за няма и 6 дни, е глътнала близо 600 MB RAM!

Ползвам 4 разширения, там oldbar, FLST, adblock plus, DOM inspector.

Без тия не мога (евентуално адблок-а нещо), и явно 3-ката е доста по-освинена и яко мемори леак нещо, спрямо 2-ката.

 

Но аз съм на принципа, че назад не се връщам, така че лисицата съвсем скоро може да ме изгуби като абонат, ако в 3.0.1 или следващи 1-2 версии не оправят бакиите си, и най-вероятно ще мина завинаги на IE8.

ИЕ7 в момента и той е на 6 дни, и е заел няма и 150 МБ.

Да не говорим лисицата с Флаша колко зле се справя.

Нещо ми се струва, че FF не върви в правилна посока.

Ако се ползва от ден до пладне и всяка вечер се спира, вероятно няма да се забелязва толкова, но при мен тия не минават, теста на времето ФФ2 минаваше за 22 дни средно, 3-ката на 6-тия ден започва сериозно да се дъни откъм памет, и скоро ще ѝ бия шута, ще я дам за храна на рибите, и докато не излезе ИЕ8, ще ползвам някоя насрана Опера или грозния IE7. То не че ИЕ8 ще е много красив, като гледам ще е същото ла*но като интерфейс, но дано е по-читав, и да рендира сносно, че в днешно време все по-зле става положението, и човек все по-малко може да има всичко, което му трябва :ph34r: .

Link to comment
Share on other sites

Изказвания като "насрана Опера" са твърде силни особено, че браузърчето е много по-добро от IE и Firefox и е много по-леко. Пробвай да седиш с Opera няколко дни и кажи как е по отношение на системни ресурси. При рендването няма грешка и бие по бързина ФФ-а. Ако не те кефи интерфейса(макар че тоя в 9.5 си е доста добре), можеш напълно да го кустомизираш, секи компонент може да се махне или да се премести където на теб ти е кеф а вече ако цветовете не ти допадат е бол със скинове които можеш да видиш дирекно, а не като във ФФ за всяко нещо рестарт, Опера неща като рестарт не и трябват освен когато качваш Flash или Java runtime. Ще се радвам ако я тестваш за няколко дни и споделиш дали си си променил мнението. ;)

Link to comment
Share on other sites

Нови данни за 3-ката.

След последния път когато писах колко мина.. вчера наобяд кат гледам.

Вече, за няма и 6 дни, е глътнала близо 600 MB RAM!

Ползвам 4 разширения, там oldbar, FLST, adblock plus, DOM inspector.

Без тия не мога (евентуално адблок-а нещо), и явно 3-ката е доста по-освинена и яко мемори леак нещо, спрямо 2-ката.

 

Но аз съм на принципа, че назад не се връщам, така че лисицата съвсем скоро може да ме изгуби като абонат, ако в 3.0.1 или следващи 1-2 версии не оправят бакиите си, и най-вероятно ще мина завинаги на IE8.

ИЕ7 в момента и той е на 6 дни, и е заел няма и 150 МБ.

Да не говорим лисицата с Флаша колко зле се справя.

Нещо ми се струва, че FF не върви в правилна посока.

Ако се ползва от ден до пладне и всяка вечер се спира, вероятно няма да се забелязва толкова, но при мен тия не минават, теста на времето ФФ2 минаваше за 22 дни средно, 3-ката на 6-тия ден започва сериозно да се дъни откъм памет, и скоро ще ѝ бия шута, ще я дам за храна на рибите, и докато не излезе ИЕ8, ще ползвам някоя насрана Опера или грозния IE7. То не че ИЕ8 ще е много красив, като гледам ще е същото ла*но като интерфейс, но дано е по-читав, и да рендира сносно, че в днешно време все по-зле става положението, и човек все по-малко може да има всичко, което му трябва :ph34r: .

 

 

При активен youtube FF едвам издържа 5-6 часа без да се самозатвори. Таман заредиш 10-12 подпрозореца и бам...restore. Ама на restore не може много да се разчита.

Link to comment
Share on other sites

Изказвания като "насрана Опера" са твърде силни особено, че браузърчето е много по-добро от IE и Firefox и е много по-леко. Пробвай да седиш с Opera няколко дни и кажи как е по отношение на системни ресурси. При рендването няма грешка и бие по бързина ФФ-а. Ако не те кефи интерфейса(макар че тоя в 9.5 си е доста добре), можеш напълно да го кустомизираш, секи компонент може да се махне или да се премести където на теб ти е кеф а вече ако цветовете не ти допадат е бол със скинове които можеш да видиш дирекно, а не като във ФФ за всяко нещо рестарт, Опера неща като рестарт не и трябват освен когато качваш Flash или Java runtime. Ще се радвам ако я тестваш за няколко дни и споделиш дали си си променил мнението. ;)

The Storm, цяла вечер му намилах същото в irc..класифицирането като насрана опера е доста пресилено, като вземем настрана че тази насрана опера бие по абсолютно всичко показатели, това че единия интерфейс не ви допада е друг въпрос, но операта далеч не е насрана.

И по добре, карайте си със ИЕ78 или пък ФФ. Лично стискам палци опера да не се комерисиализира така както фф.

Със здраве

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...