Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

А мога ли да сменя "OK Google" с друга фраза и да го активирам с нея? Един вид да го обуча да реагира на нея...не че много ми трябва, но питам от интерес...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Можеш да го обучиш как ти произнасяш Ok Google. И аз съм се чудил дали при "тренировката" може да се произнася друга фраза, но така и не съм го пробвал.

Link to comment
Share on other sites

Това го знам... когато го обучавах, не видях опция за сменяне на фразата и го отдадох на нещо като "запазена марка" от Гугъл, която не искат да се променя, но принципно знам, че не е никакъв проблем да реагира на каквато и да е фраза - само трябва да я запомни веднъж-два пъти.

Link to comment
Share on other sites

Един съвет от мен - не се опитвайте да се заключвате с пръстов отпечатък - има още бая да разработват тая технология... 

Link to comment
Share on other sites

Google Now launcher-а?

Защото имаш иконите на Самсунг и уиджетите на Самсунг.

 

Това меню в дясно не е от launcher-а ако е Google Now. Нещо друго си сложил или ти се е ъпдейтнало.

Имам доста неща в интерес на истината ама това меню в дясно не мога да се сетя откъде е...

 

Какви икони и уиджети на самсунг? Това с часовника и времето е Chronus, календарчето е Month Calendar Widget.

 

Знам че не е от launchera. Освен от GO Launcher да е нещо. Сега ще го разкарам, че с него лагваше страшно (ти се оказа прав за него междувпрочем)

 

-------------------

 

 

Егати кефа. От насрания Go Launcher е било. Жалко че на тези мизерници даже пари им дадах.

Link to comment
Share on other sites

Един съвет от мен - не се опитвайте да се заключвате с пръстов отпечатък - има още бая да разработват тая технология... 

 

Технологията е ОК, но твоето устройство е от първите. Сега си работи перфектно.

 

Имам доста неща в интерес на истината ама това меню в дясно не мога да се сетя откъде е...

 

Какви икони и уиджети на самсунг? Това с часовника и времето е Chronus, календарчето е Month Calendar Widget.

 

Знам че не е от launchera. Освен от GO Launcher да е нещо. Сега ще го разкарам, че с него лагваше страшно (ти се оказа прав за него междувпрочем)

 

-------------------

 

 

Егати кега. От насрания Go Launcher е било. Жалко че на тези мизерници даже пари им дадах.

 

Квадратната икона със заоблените ъгълчета долу в tray-а ти.

Go Launcher е ужасен. Китайски боклук.

Аз ползвам Action Launcher. Единственото ми платено приложение. 5 ЕВРО :) Пробвай го ако търсиш алтернатива на фирмения. Изглежда като стоковия Андроид с добавени функции.

Работи със същите пакети с икони, като останалите launcher-и, така че можеш да си намериш без проблем нещо, което да ти хареса.

Link to comment
Share on other sites

Технологията е ОК, но твоето устройство е от първите. Сега си работи перфектно.

 

Моето устройство като го заключих ми отне после 5 минути да го отключа. Тоест не е ОК. 

Link to comment
Share on other sites

Квадратната икона със заоблените ъгълчета долу в tray-а ти.

Продължавам да не стоплям за коя говориш. За жълтата икона за SMS-ите ли?

 

Go Launcher е ужасен. Китайски боклук.

Кръстника я похвали преди време и в началото като я сложих не лагваше... но постепенно я bloat-наха...

 

 

Аз ползвам Action Launcher. Единственото ми платено приложение. 5 ЕВРО :) Пробвай го ако търсиш алтернатива на фирмения. Изглежда като стоковия Андроид с добавени функции.

Какви? Кое му е готиното на този?

 

Работи със същите пакети с икони, като останалите launcher-и, така че можеш да си намериш без проблем нещо, което да ти хареса.

Тука също не разбирам за какво говориш? Това към мен ли беше и ако да - какво пакети икони? За какво става дума?

Link to comment
Share on other sites

Моето устройство като го заключих ми отне после 5 минути да го отключа. Тоест не е ОК. 

 

Нали това съм написал? Че твоето устройство може и да не е ОК, но на последните 2 поколения устройства, отпечатъка си работи без никакъв проблем и хваща за част от секундата.

 

Продължавам да не стоплям за коя говориш. За жълтата икона за SMS-ите ли?

 

Какви? Кое му е готиното на този?

 

Тука също не разбирам за какво говориш? Това към мен ли беше и ако да - какво пакети икони? За какво става дума?

 

Да, за жълтата икона на СМС-ите. Зелената на телефона - също. Като кръпки седят тия двете сравнено с другите.

 

Ами, отвори да видиш де. Те са описани в резюмето.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.actionlauncher.playstore

Има и видео като за по-мързеливите. :)

 

Към теб беше - да. По принцип можеш да си сменяш иконите на приложенията, за да са в еднакъв стил. Или пък просто ако искаш да разнообразиш нещо. Все пак е Андроид. И докато някои Launcher-и си имат собствени пакети икони, които си работят само за тях си, Action Launcher е от Launcher-ите, които поддържат универсалния формат на иконите, което от своя страна увеличава избора ти значително.

Ето ти и примери за пакет с икони.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.monarchdesigns.moonriseiconpack

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.daeva112.iconpack.belleui

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sikebo.kasatmataui.icons

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anticor.graby

Link to comment
Share on other sites

Моето устройство като го заключих ми отне после 5 минути да го отключа. Тоест не е ОК. 

Твоето устройство нещо не е съвсем в ред. Моето си го отключвам по хиляда пъти на ден с пръстовия отпечатък и много рядко се налага да повторя докосването (ако съм го направил накриво). Никакви проблеми. Очевидно проблемът е в твоя телевизор.

Link to comment
Share on other sites

Аз така или иначе тая опция няма да я ползвам, тъй като нямам намерение отпечатъкът ми да е в нечия база данни, но доообреТ - в NOTE 4 e проблема щом Ангел е казал... Нищо чудно пък и пръста ми да е дефектен! Няма как да е от софта да речем! 

Link to comment
Share on other sites

Аз така или иначе тая опция няма да я ползвам, тъй като нямам намерение отпечатъкът ми да е в нечия база данни, но доообреТ - в NOTE 4 e проблема щом Ангел е казал... Нищо чудно пък и пръста ми да е дефектен! Няма как да е от софта да речем! 

Аз колко пъти пиша, че си мега зле технически... Отпечатъка ти не ти се пази никъде. Технологията работи на друг принцип.

Link to comment
Share on other sites

Аз колко пъти пиша, че си мега зле технически... Отпечатъка ти не ти се пази никъде. Технологията работи на друг принцип.

 

Аз пък точно тебе ще слушам да знаеш! 

Link to comment
Share on other sites

Аз така или иначе тая опция няма да я ползвам, тъй като нямам намерение отпечатъкът ми да е в нечия база данни, но доообреТ - в NOTE 4 e проблема щом Ангел е казал... Нищо чудно пък и пръста ми да е дефектен! Няма как да е от софта да речем!

Ми то е очевидно от мнението на Годфадъра, че не само Ангел го е казал, но нали е по-лесно само в моята градинка да хвърлиш камъните.

 

Само ти имаш Ноут 4, телефон на почти 3 години, та ние не сме виждали как работи отпечатъка и сме нямали възможност да го сравним с по-новите устройства на различни потребители.

 

Освен това, един колега имаше Galaxy Alpha, която си е със същия сензор, та знам за каква тъпа процедура ставаше въпрос.

 

Ама давай, щом Ангел го казва, значи върви с чаша сол.

Link to comment
Share on other sites

Неприятното на Ноут 4-ката е, че трябва да спуснеш пръста по сензора което води до проблеми ако го направиш по-бързо или под ъгъл.

Това им беше първият такъв сензор ако не греша.

Link to comment
Share on other sites

Неприятното на Ноут 4-ката е, че трябва да спуснеш пръста по сензора което води до проблеми ако го направиш по-бързо или под ъгъл.

Това им беше първият такъв сензор ако не греша.

 

Да. Същия е при Galaxy Alpha.

Link to comment
Share on other sites

Ми то е очевидно от мнението на Годфадъра, че не само Ангел го е казал, но нали е по-лесно само в моята градинка да хвърлиш камъните.

 

Само ти имаш Ноут 4, телефон на почти 3 години, та ние не сме виждали как работи отпечатъка и сме нямали възможност да го сравним с по-новите устройства на различни потребители.

 

Освен това, един колега имаше Galaxy Alpha, която си е със същия сензор, та знам за каква тъпа процедура ставаше въпрос.

 

Ама давай, щом Ангел го казва, значи върви с чаша сол.

 

Ангеле, нямам кърпичка под ръка да ти дам....

 

След като няма никакви други проблеми с отношенията пръст-екран с тоя телефон, не е ли логично питам да си помисли човек, че вероятно са направили некадърен софт за разпознаване? За един прЕател питам... 

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, нямам кърпичка под ръка да ти дам....

 

След като няма никакви други проблеми с отношенията пръст-екран с тоя телефон, не е ли логично питам да си помисли човек, че вероятно са направили некадърен софт за разпознаване? За един прЕател питам... 

 

Не. Защото тъч екрана и сензора за разпознаването на пръстовия отпечатък са две напълно различни неща.

Дори не предполагах, че ще е нужно да го споменавам.

Link to comment
Share on other sites

Това не го знаех - нужно е да го споменаваш, защото е в основата на нещата. Всъщност е самата основа на нещата.  

Link to comment
Share on other sites

Това с тъча е един вид сензор ; оня с пръста си е съвсем отделен...може да са ти сложили някакъв бъгав или пък софтуерът за разпознаването да е някакъв задръстен. Или пък ако наскоро си обирал банка и преди това си си поизтрил умишлено дактилоскопичните линии. :D

Link to comment
Share on other sites

Не. Защото тъч екрана и сензора за разпознаването на пръстовия отпечатък са две напълно различни неща.

Дори не предполагах, че ще е нужно да го споменавам.

Виж какво съм писал по - горе в темата ;).

Link to comment
Share on other sites

Това с тъча е един вид сензор ; оня с пръста си е съвсем отделен...може да са ти сложили някакъв бъгав или пък софтуерът за разпознаването да е някакъв задръстен. Или пък ако наскоро си обирал банка и преди това си си поизтрил умишлено дактилоскопичните линии. :D

 

Не разбрах точно какво е предизвикало проблема (предположих софта), но все пак реших да го тествам - за пръв път имам такава опция. Останах неприятно изненадан. Но пък така или иначе подобна опция в телефон, вързан постоянно в мрежата - нам туда не надо. 

Link to comment
Share on other sites

Това с тъча е един вид сензор ; оня с пръста си е съвсем отделен...може да са ти сложили някакъв бъгав или пък софтуерът за разпознаването да е някакъв задръстен. Или пък ако наскоро си обирал банка и преди това си си поизтрил умишлено дактилоскопичните линии. :D

 

Проблема е породен от факта, че сензора, който разпознава отпечатъка - не е усъвършенстван. 1-ва версия е. Следващите са ОК, както казах.

Ето как работи при Galaxy S7.

 

32 секунда.

 

https://youtu.be/OWfTUD0PzIs

 

Новите отключват по-бързо от натискане на бутона.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...