Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Тия батери сейвъри вършат ли работа....

Забелязал съм че месинджъра и приложението на фб точат най-много батерията...Разкарай ги и влизай през браузъра,за разговори пробвай уатсапп...аз с чужбина основно по него говоря.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Забелязал съм че месинджъра и приложението на фб точат най-много батерията...Разкарай ги и влизай през браузъра,за разговори пробвай уатсапп...аз с чужбина основно по него говоря.

Това и аз съм го забелязал, но като говоря с нашите - така ще е. Живи и здрави. Ако не играя на телефона - наистина кара по 2 дни. Сега имам 40 процента от преди повече от 30 часа ;)

Link to comment
Share on other sites

Тия батери сейвъри вършат ли работа или са ташак. Нещо предполагам не ми е оптимизиран, но не мога да изкарам 48 часа с едно зареждане. Ако го чопля и ден не изкарвам. Аз за това го взех, за да не го зареждам по 2 пъти на ден. Ще го Ева и телефона. Стигам до около 6 часа screen on time. Четох, че докарват 8, но ми се струва невъзможно.

 

Говорят за някви синхронизации или кво ли не. Обаче за мен това е малко индиански език.

 

Една от тия програми дето пробвах за чистене ми показа, че снап драгона ми е 820. Възможно ли е да има такава цигания

 

С коя версия на Андроид си?

Link to comment
Share on other sites

Подариха на майка ми таблет Dell Streak 7 който е чисто нов въпреки, че е на 6 години. Обаче проблема е, че таблета е с Андроид 2.2 и реално абсолютно нищо не може да се отвори, дори и маркета. В сайта на Дел пише, че може да се ъпгрейдне до 3.2, но реално на мен ми показва, че няма никакви актуализации. Въпроса ми към знаещите е, може ли по някакъв начин този таблет да се рутне до някоя по нормална версия на Андроид или да го мятам през терасата?

Link to comment
Share on other sites

Подариха на майка ми таблет Dell Streak 7 който е чисто нов въпреки, че е на 6 години. Обаче проблема е, че таблета е с Андроид 2.2 и реално абсолютно нищо не може да се отвори, дори и маркета. В сайта на Дел пише, че може да се ъпгрейдне до 3.2, но реално на мен ми показва, че няма никакви актуализации. Въпроса ми към знаещите е, може ли по някакъв начин този таблет да се рутне до някоя по нормална версия на Андроид или да го мятам през терасата?

 

http://www.androidcentral.com/dell-streak-7-gets-unofficial-cm101-build

Link to comment
Share on other sites

О, не, съжалявам. Изобщо не ми се занимава с такива хамалогии. :) Особено в момента. Това ще ми отнеме 2-3 часа размотаване.

 

Има гайдове на сайта на Цианоген, стъпка по стъпка.

Link to comment
Share on other sites

Nougat 7.1.1.

Kernel: 3.18.31

 

 

Ако караш малко с един заряд, а телефонът ти е нов и няма явна причина да пада толкова бърза, означава, че имаш прцеси, които държат телефона ти буден, нищо че уж 'спи'. Процесите, които будят телефна са т.н. "wakelocks". 6.x.x и 7.x.x версиите имат опцията "Doze". Телефонът влиза в "deep sleep" mode и работят само най-нужните функции като звънкане, съобщения и нотификации - като в 'battery' опциите можеш да покажеш кои апликации да останат 'будни' като вайбър да речем или фейсбук, можеш и да ги забраниш.

 

Понякога обаче има разни тъпотии като GMail, Calendar и други бози, които не са с топ приоритет, обаче работят в бекгроунда и товарят процесора - оттам и батерията.

 

Най-добре е да имаш роот. Инсталва се wakelock detector и той реално ти показва кой процес държи телефона ти буден.

 

На моя тел съм забранил едно 20-на процеса. Така сам си избирам дали да съм 'power user' - когато ми трябва или тела просто да си стои idle, без да ми мори батерията.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Преди малко приключи днешното издание на Google I/O за 2017-та година.

Сред множеството нововъведения в приложенията на Google и изкуствения интелект бяха презентирани и функционалности от следващата версия на Android - O.
Интересното тази година е, че вече е помислено и за по-базовите устройства. Както ще видите и на клипа от източника - става въпрос за устройства с 1GB и по-малко оперативна памет.

Android Go е олекотена версия на Android O (и не само). Тя работи гладко на най-евтините и нисък клас телефони (отново повтарям: с RAM между 512MB и 1GB).

Другите 2 неща, които трябва да знаем за тази "версия" на Android са:

  1. Android Go e пакет с пренаписани Google приложения, оптимизирани за работа с гореспоменатия клас устройства, и използващи по-малко памет, по-малко мобилни данни и заемат по-малко място в телефона.
  2. Това е версия на Play store, която предлага тези оптимизирани приложения.

Например: Ще има "YouTube GO" приложение, което ще ви дава опция за бърз преглед на целия клип, избор на качеството, както и информация колко точно данни ще ви коства, за да изгледате видеото от край до край.
Също ще можете да запазвате клипове докато сте онлайн, за гледане офлайн на по-късен етап, когато нямате достъп до мобилен интернет.
Ще можете също да споделяте тези "запаметени" клипове  чрез вграден  peer 2 peer протокол в приложението, без да хабите от мобилните си данни.

Мобилният браузър "Chrome" ще е с включен по подразбиране Data saver.

Първите устройства с Android Go (базирана на Android O) се очаква да излязат в продажба през 2018-та година.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

essential-phone-white.jpg

essential-phone-ugly-green.jpg

 

$699

 

https://www.essential.com/

 

Телефонът на един от създателите на Android OS.

Доста добре изглежда.

Направо го обмислям след като го обявят в Европа и мине през няколко ревюта.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Според мен не си заслужава, при положение, че е почти на цената на Галакси С8 и на цената на ЛГ Г6.

Link to comment
Share on other sites

Според мен не си заслужава, при положение, че е почти на цената на Галакси С8 и на цената на ЛГ Г6.

koe na galaxy-to ele pa na g6 e po-dobro? Na men li4no formAta na S8 hi4 ne mi dopada. Tanak i dalag... S8 pri men e 750 dolara bez taksi ako NE barkam.

Link to comment
Share on other sites

Екраните и на двата телефона са по-добри. Дизайна им също ми харесва повече. За камера не мога да говоря. Вътре частите им са еднакви.

 

Тоя OnePlus 5 има 2см черно горе над екрана, което изглежда ужасно.

 

Аз говоря за цената в БГ.

Link to comment
Share on other sites

НАД екрана.

2см беше образно казано, но така като гледам, може и да не съм далеч от истината. Със сигурност е много повече от това на конкуренцията. Доста повече е дори от на моя Г4, който е на 2 години.

 

Апарата има ревю и на още доста други места. :)

Има и статия как използват софтуера, за да чийтват при бенчмарковете и да вадят повече точки от конкурентни устройства със същия чип.

Link to comment
Share on other sites

Според мен не си заслужава, при положение, че е почти на цената на Галакси С8 и на цената на ЛГ Г6.

Нищо вярно няма в това!

OnePlus 5 - около 500 евро. Samsung Galaxy S8 - 700 евро. LG G6 - 700-750 евро.

Но е факт,че при One+ цената расте с всеки следващ модел.А концепцията беше да се предложе конкурентен апарат на значително по-ниска - с пъти, цена.

Link to comment
Share on other sites

Нищо вярно няма в това!

OnePlus 5 - около 500 евро. Samsung Galaxy S8 - 700 евро. LG G6 - 700-750 евро.

Но е факт,че при One+ цената расте с всеки следващ модел.А концепцията беше да се предложе конкурентен апарат на значително по-ниска - с пъти, цена.

 

Как ще няма? Galaxy S8 - 1200лв. LG G6 - 1000лв.

Link to comment
Share on other sites

Galaxy S8 - 1200лв. LG G6 - 1000лв.

 

Тия убавци..., за месец цената от 1700+/1400+ да падне толкоз много - резил!

По форумите, в темите за проблеми S8 е безспорен флагман - има по над 20 страници средно. ЛГ-то изостава драстично: средно по 2-3 страници.

S8 е направо ужасен на живо: тънък и дълъг. На практика все едно е с 4 инча екран. ЛГ-то е с една идея по-добри пропорции като телефон, не като екран, но е ужасно дебел за днешните изисквания.

Аз не бих си взел нито единия, нито другия, освен ако последния не струва 350-400 лв. след няколко месеца, когато започне да се рои като модификации.

Link to comment
Share on other sites

Цената на S8 беше 1560лв като излезе. Сега в магазина е 1450. Не е толкова голям спада от 100лв.

Цената, която съм написал е при операторите или от OLX. Нов, запечатан, с гаранция, но все пак - OLX.

 

На мен ми харесва С8 на живо. Удобен е и много лесен за работа.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...