Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Не е това. Последно, преди да го взема "настроен", видях, че екраните бяха разделени на 4 екрана, като единият беше празен /ползвам 3 екрана реално/ и там явно се разместват. Но как е стигнала до там, идея нямам.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Каква марка е телефона?

На някои трябва като ги видиш умалени, да цъкнеш специално копченце, за да ти позволи да ги местиш. Нещо от рода на "edit".

Link to comment
Share on other sites

Ами, прати ми един скрийншот ако можеш, или намери екрана в интернет и прати един линк, че не съм до толкова подготвен. :D

Link to comment
Share on other sites

Това не е каквото трябва. Задръж пръста на празно място на екрана. Тогава ще ти се появят умалени целите екранини, а не само иконите на приложенията. Тогава или ще можеш да ги местиш, или да натиснеш някое копченце, за да ти ги отключи и да ги разместиш.

Link to comment
Share on other sites

Това ти е вътре в apps - горе вдясно под часовника трябва да имаш бутон. При мен е три вертикални точки - натисни го, има едит и модифицираш.

 

ЕДИТ: На хоум скрийна верно не виждам едит и аз - може да се трие само...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Тоя андроид започва все повече да ме дразни... Има ли някакъв начин когато търси WiFi мрежи да задам приоритет? Става дума, че ако имам 2 мрежи (които са с пароли и са си мои), според местоположението на устройството, то винаги се свързва към тази с по-силния сигнал, а аз искам винаги първо да се връзва към едната мрежа (дори и да е с по-слаб сигнал) и чак когато не успее по някаква причина (мрежата е много далече или пък не е активна) - тогава да се опита с втората мрежа.

 

П.П. Ако има значение - за таблет със стар андроид (5.1.1).

Link to comment
Share on other sites

Защото не ми дава опцията да го променя́...са разлика от "закостенелия" Windows. И освен това защо мислиш, че "адекватното и разумното" трябва да бъде едно и също за всички хора?

Link to comment
Share on other sites

А ти замислил ли си се, че може би, евентуално, вероятно, именно защото това е адекватното и разумно решение, то е направено да действа по подразбиране? Честно казано не знам дали е възможно да се променя, особено пък на стари техники, но както и да го гледам си е логично да бъде каквото е. По някаква случайност и тези, които решават кое как да бъде също така са решили... 

Link to comment
Share on other sites

Няма такава функция по подразбиране в Андроид.

Пробвай с приложение. Това примерно.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.seah0rse.swififree

 

Ако не стане, пробвай останалите, които са изброени долу като “подобни”.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Понеже доста се е спорило кое е по-добро - ябълката или андроидските телефони...ето едно клипче, в което небезизвестният TJ обяснява накратко предимствата на едното и другото:

 

https://www.youtube.com/watch?v=H-_r4H848YI

Link to comment
Share on other sites

Аз след 7г с IOS от 5 дни съм с Note 8, сравнявайки го с последния ми тел iPhone 8+, имам някои забележки, батерията на 1-во място е светлинни години от тази на iPhone където съм стигал до 12ч sot и над 40ч стенд бай, то при нота батерията рядко минава 12ч стенд бай и 3 часа sot. При ios оптимизацията на ос и приложения е много по-голяма. 2-рото нещо което не ми хареса в нота е дисплея,прекалено много цветове чак дразнят и по-скоро не реални. Иначе доста възможности имам с Нота особено с двете сим карти. И най-голямото предимство на андроида, къстъмизацията.

 

Turn off this option! SM-N950F using TapatalkPro

 

Link to comment
Share on other sites

Нещо не ти е наред с приложенията. В чист тест на батерията, Note 8 е много по-издръжлив от iPhone-а.

 

https://youtu.be/4A4m0hJz5ng

 

Търсех крайния резултат, но не го пише. Видеото не е дълго, а и iphone-а умира  първи, докато останалите имат по 18-20% батерия.

 

Нещо ти точи на фона и устройството не минава в deep sleep.

 

За цветовете просто можеш да намалиш яркостта и всичко ще си дойде по местата. Няма да са толкова много. Това за първи път го виждам изтъкнато като негатив аз лично. :)

Link to comment
Share on other sites

Тези ревюта са толкова платени,че няма накъде. Аз ти казвам,ползвах последно iPhone 8+ от 29.09 до онзи ден във вторник когато взех Нота, батерията държеше по два дни с много натоварване. Имам още няколко познати които в момента ползват iPhone 7+ и Note8 и при тях положението е същото. Нямам нищо в бекграунд режим даже съм инстслирал greenify и приложенията се хибернизират след загасяне на екрана. А ьа цветовете мож понеже съм свикнал на LCD дисплея на iPhone там цветовете са по естествени.

 

ef56493c04cf58c8a57c378a3777e01b.jpg62357c32162675e383e9cb4479001f4a.jpgafd8965e4502f01e25569d67a0ab2afb.jpg

 

Първите две снимки са след първото зареждане на нота а третата е от 3 или 4 зареждане на айфона.

 

Turn off this option! SM-N950F using TapatalkPro

 

Link to comment
Share on other sites

Е как ще са платени? От кой са платени по-точно, защото тоя тест го спечели LG-то. :)

Аз мога да ти покажа още 4 различни, които показват същото. Не е това предметът на разговора обаче. Аз не защитавам Самсунг или нещо от сорта, просто се опитвам да ти помогна да използваш новият си телефон както си му е реда.

 

Greenify може само да вреди. Всякакви такива приложения за "подобряване" на батерията са вредни, защото изключват приложения, които не трябва да са изключени. Трябва да прекараш доста време в конфигурация, а специално Greenify, за да ги изключва автоматично, трябва да си root-неш телефона, за да може приложението да получи системен достъп.

 

На моя iPad mini Wi-fi в момента USAGE е на 4 часа и батерията е на 45%. А батерията е няколко пъти по-голяма от тази на iPhone 7/8+.

Link to comment
Share on other sites

Аз вярвам на това което виждам и ти казвам,че батерията на нот8 е слаба в директно сравнение с iPhone 8+, не вярвам на тези ревюта. Сутринта съм го изключил от зарядното в 8ч преди 40 минути угасна и днес съм го ползвал предимно за лична употреба, през седмицата в 16ч вече е 0%. Иначе телефона е страхотен и ако няма подобрение на батерията в следващия месец ще се върна отново към iPhone 8+ , тъй като варианта със зареждането през деня не ме устройва. И с гринифи и без него все тая общо взето положението е същото. Не искам да го рутвам заради гаранцията ако се наложи да го продам.

На твоя ipad mini батерията няма как да се сравнява с 8+ ,заради различните процесори и тяхната оптимизация.

Turn off this option! SM-N950F using TapatalkPro

 

Link to comment
Share on other sites

Това което описваш определено не може да не съдържа проблем. Какъв проблем не знам, но не е нормално. Описваш ми ситуация, в която излиза, че моят Ноут 4 е по-добър от Ноут 8, което е чиста проба оксиморон. Аз ако не пускам игри карам спокойно поне три дни и всичко е включено. И това е вече стара батерия, която започва да ми прави проблеми. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...