Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Бях попаднал на мнение, че мита за качеството на OnePlus приключва в момента, в който го разопаковаш. Човека говореше за 3Т... доколко е обективен не мога да преценя. Ще се радвам някой собственик да сподели. Аз гледах наскоро един друг китайски LeEco и ми хареса. Единствено менюто ме дразнеше че е китайско ама се преживяваше някак. 

Link to comment
Share on other sites

Много светъл тоя "пълен мрак" бе. Тоя телефон да няма някакво нощно виждане. :D

Влизаш в тъмна стая, натискаш копчето, чакаш светкавица и получаваш снимка. Туй то

Бях попаднал на мнение, че мита за качеството на OnePlus приключва в момента, в който го разопаковаш. Човека говореше за 3Т... доколко е обективен не мога да преценя. Ще се радвам някой собственик да сподели. Аз гледах наскоро един друг китайски LeEco и ми хареса. Единствено менюто ме дразнеше че е китайско ама се преживяваше някак. 

aз не съм грам капризен, освен към батерията. Изглежда по-солиден от първия...ама първия май-беше малко по-удобен за държане. Общо взето не мога да кажа много. Телефон като телефон. Всички са ми еднакви :D :D. Камерата стърчи, което може да се окаже проблем ако взема да я натисна някъде

Link to comment
Share on other sites

Влизаш в тъмна стая, натискаш копчето, чакаш светкавица и получаваш снимка. Туй то

 

aз не съм грам капризен, освен към батерията. Изглежда по-солиден от първия...ама първия май-беше малко по-удобен за държане. Общо взето не мога да кажа много. Телефон като телефон. Всички са ми еднакви :D :D. Камерата стърчи, което може да се окаже проблем ако взема да я натисна някъде

Дори и да не беше пълен мрак в стаята, снимката със светкавицата щеше да изглежда почти така. Никой не тества снимки на тъмно със светкавица. Ако искаш да тестваш снимки в пълен мрак, запали някоя свещ или друга слаба светлина в стаята, загаси всичко останало, изключи светкавицата и снимай от ръка, без да опираш телефона никъде.

Link to comment
Share on other sites

Дори и да не беше пълен мрак в стаята, снимката със светкавицата щеше да изглежда почти така. Никой не тества снимки на тъмно със светкавица. Ако искаш да тестваш снимки в пълен мрак, запали някоя свещ или друга слаба светлина в стаята, загаси всичко останало, изключи светкавицата и снимай от ръка, без да опираш телефона никъде.

и защо по дяволите се прави така. Какъв е смисъла?
Link to comment
Share on other sites

Ами щото по твоя начин може само да сравниш горе-долу колко е по-силна "светкавицата" на тоя или оня телефон, докато при наистина слаба светлина и снимане от ръка гледаш колко е отворена диафрагмата, как се справя софтуерът, как са променени цветовете, колко е blur-(д)ефектът и др. подобни. ;) Нали се сещаш, че осветяването от телефона работи само на няколко метра, а може да поискаш да снимаш примерно тъмен плаж на лунна светлина и тогава палмата, дето е на 30 метра от тебе, един телефон ще я покаже, а друг тотално ще я игнорира. :)

Link to comment
Share on other sites

и защо по дяволите се прави така. Какъв е смисъла?

 

Midex го е обяснил много добре.

Смисъла е да се тества как снима камерата на тъмно. И най-малоумния телефон прави хубави снимки със светкавица. Идея на фотографията е да се правят снимки без светкавица. Светкавица се използва, защото технологията на фотографията (в бюджетните апарати) не е стигнала до нива, които позволяват да се снима на естествена светлина. Като изключим моментите, когато просто трябва да се използва светкавица, защото и естествената светлина не е достатъчна.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Samsung софтуерно оправя червеният екран на Galaxy S8

Началото на продажбите на флагмана Samsung Galaxy S8 беше придружено с оплаквания от цветопредаването сред някои купувачи, което производителят обеща да отстрани в интервю за Korea Herald.

Снимките на Galaxy S8 от първите купувачи показват, че част от екрана е червен, а от устройство до устройство ефекта варира от едва забележимо до почти червен филтър. Според Samsung, това не е дефект или технологична грешка и че екраните на всички устройства са еднакво добри, а решението на проблема ще пристигне със софтуерна актуализация:

„Поради някои жалби за зачервяване на екрана, ние решихме да пуснем актуализация за всички Galaxy S8 и S8+“ твърдят от компанията.

Производителят също е изпратил съобщение до всички фирмени сервизни центрове, че до края на април ще излезе софтуерен ъпдейт, който „по-детайлно“ ще преработва изобразяването на цветовете.

Точният брой на оплакванията за зачервяване на дисплеите не е известен, а също е трудно да се прецени и мащаба на проблема поради това, че устройствата се разпространяват в ограничен брой страни.

 

 

пак ни очаква много смях с корейците :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Taka stava kato vsiaka godina izkarva6 ne6to za dva pati pove4e pari ot konkurent, koito i sled 2 godini 6te ima po-barz telefon ot teb. 6ans maika :D

 

Телефона на OnePlus за първи път е по-бърз от конкуренцията си и то не по-бърз, а просто със същия чипсет.

OnePlus нито имат рекламата, нито имат производството на Samsung. А и в крайна сметка, при цена от 1100-1200лв за Galaxy S8 при операторите и цена от 900лв за OnePlus 3T, разликата не е толкова голяма.

Link to comment
Share on other sites

Taka stava kato vsiaka godina izkarva6 ne6to za dva pati pove4e pari ot konkurent, koito i sled 2 godini 6te ima po-barz telefon ot teb. 6ans maika :D

А телефона на конкурента ще работи ли след 2 години ? ;)

 

 

Телефона на OnePlus за първи път е по-бърз от конкуренцията си и то не по-бърз, а просто със същия чипсет.

OnePlus нито имат рекламата, нито имат производството на Samsung. А и в крайна сметка, при цена от 1100-1200лв за Galaxy S8 при операторите и цена от 900лв за OnePlus 3T, разликата не е толкова голяма.

Всъщност конкретно спрямо самсунг, все са различни :)

S7 - Snapdragon 820

One Plus 3T - Snapdragon 821

S8 - Snapdragon 835

 

edit: упс, сега погледнах и One Plus 3, та вярно той е с 820 :)

Link to comment
Share on other sites

А телефона на конкурента ще работи ли след 2 години ? ;)

 

 

Всъщност конкретно спрямо самсунг, все са различни :)

S7 - Snapdragon 820

One Plus 3T - Snapdragon 821

S8 - Snapdragon 835

 

edit: упс, сега погледнах и One Plus 3, та вярно той е с 820 :)

По някаква причина, последния път като проверявах, OnePlus 3T ми излезе със Снапдрагон 835. При това положение, сравнението изобщо е неуместно. Въпреки, че ако трябва да сме реалисти, няма да има осезаема разлика в производителността между двата.

Link to comment
Share on other sites

По някаква причина, последния път като проверявах, OnePlus 3T ми излезе със Снапдрагон 835. При това положение, сравнението изобщо е неуместно. Въпреки, че ако трябва да сме реалисти, няма да има осезаема разлика в производителността между двата.

Разбира се. При ежедневно ползване едва ли ще усетиш разлика и ако прескочиш поколение. 

Link to comment
Share on other sites

Тия батери сейвъри вършат ли работа или са ташак. Нещо предполагам не ми е оптимизиран, но не мога да изкарам 48 часа с едно зареждане. Ако го чопля и ден не изкарвам. Аз за това го взех, за да не го зареждам по 2 пъти на ден. Ще го Ева и телефона. Стигам до около 6 часа screen on time. Четох, че докарват 8, но ми се струва невъзможно.

 

Говорят за някви синхронизации или кво ли не. Обаче за мен това е малко индиански език.

 

Една от тия програми дето пробвах за чистене ми показа, че снап драгона ми е 820. Възможно ли е да има такава цигания

Link to comment
Share on other sites

Всичко програми за пазене на батерията и чостене ги махни. 6 часа screen on е супер. Не можеш да очакваш чудеса. Направи си екрана на автоматична яркост. Стой на wi-fi като имаш възможност, защото харчи много по-малко батерия. И спри да си човъркаш телефона! 1/3 от будния си ден - на телефона. Това граничи с престрастяване.

Link to comment
Share on other sites

Всичко програми за пазене на батерията и чостене ги махни. 6 часа screen on е супер. Не можеш да очакваш чудеса. Направи си екрана на автоматична яркост. Стой на wi-fi като имаш възможност, защото харчи много по-малко батерия. И спри да си човъркаш телефона! 1/3 от будния си ден - на телефона. Това граничи с престрастяване.

To реално не е такова човъркане както си мислиш. Може би 2 часа(примерно) да са ютюб ;) И има игра. Dragon Soul, която и тя си точи. Но съм забелязал, че дори във форума или фейсбука да съм - на всеки 2 минути макс пада процент. Сега махнах една синхронизация и май е малко по-добре. АКо спра и приложенията да се ъпдейтват и май ще стане....горе-долу добре. В момента съм на 48% и 1 ден и 8 часа от последното зареждане с 2 часа и 30 мин скриййн он тайм. АМа ебати пазенето. Почти никаква игра и двете вечери го пускам на самолетен режим за цялата вечер - пада само 1 процент. От около 11 вечерта до 6 и 30 сутринта

 

Всичко, което си казал е направено. По телеона не говоря, че няма с кой :D :D. Но пък месинджъра всяка сутрин по 15тина минути с Бг говоря, понякога с видео. След днеска(пак с включеното говорене по Месинджъра) ще видим колко и как ще издържи батерията. Ааа да. Като се прибера от работа също не го пипам. Използвам стария, на които да си играя игричките ;). Това ме дразни. Искам шибана батерия, която да издържа 24 часа. А моята е една от най-големите на пазара.

Link to comment
Share on other sites

To реално не е такова човъркане както си мислиш. Може би 2 часа(примерно) да са ютюб ;) И има игра. Dragon Soul, която и тя си точи. Но съм забелязал, че дори във форума или фейсбука да съм - на всеки 2 минути макс пада процент. Сега махнах една синхронизация и май е малко по-добре. АКо спра и приложенията да се ъпдейтват и май ще стане....горе-долу добре. В момента съм на 48% и 1 ден и 8 часа от последното зареждане с 2 часа и 30 мин скриййн он тайм. АМа ебати пазенето. Почти никаква игра и двете вечери го пускам на самолетен режим за цялата вечер - пада само 1 процент. От около 11 вечерта до 6 и 30 сутринта

 

Всичко, което си казал е направено. По телеона не говоря, че няма с кой :D :D. Но пък месинджъра всяка сутрин по 15тина минути с Бг говоря, понякога с видео. След днеска(пак с включеното говорене по Месинджъра) ще видим колко и как ще издържи батерията. Ааа да. Като се прибера от работа също не го пипам. Използвам стария, на които да си играя игричките ;). Това ме дразни. Искам шибана батерия, която да издържа 24 часа. А моята е една от най-големите на пазара.

 

Тя издържа 24 часа. Сам си написал, че сега си на 48% с 1 ден и 8 часа ползване. Просто хората не са предвидили тия телефони за наркомани като теб, които 6 часа от будния си ден прекарват с включен телефон и му викат "аз не го ползвам толкова много". :D

Аз телефона го ползвам с около 30-40 минути екран на ден.

Link to comment
Share on other sites

Тя издържа 24 часа. Сам си написал, че сега си на 48% с 1 ден и 8 часа ползване. Просто хората не са предвидили тия телефони за наркомани като теб, които 6 часа от будния си ден прекарват с включен телефон и му викат "аз не го ползвам толкова много". :D

Аз телефона го ползвам с около 30-40 минути екран на ден.

Ся ще кажеш, че аз съм сбъркан :D(ще ми нараниш нежната Душица) :D. Може би ме подвежда, че стария караше пълни 48 часа, но тогава по 8, 10 часа бачках на в сервиз и ръцете ми бяха в кит и масло.

 

Иначе тия цитирани показатели ги получих както казах със самолетен режим и никакво пипане след работа.

 

Докарвал съм и 6 часа и 30 мин скрий тайм. Ако не говоря с бг и не играя :) :/

Link to comment
Share on other sites

Игрите свалят страшно много батерия, не знам от какво се оплакваш, но очакваш производителност, която никой телефон не може да ти предостави. 6 часа и половина екран са супер добре. Аз лично 6 часа и половина екран докарвам общо за около седмица.

Link to comment
Share on other sites

http://oukitel.com/products/k/k10000-42.html

Вземи си това. С 10000mAh батерия е. Ще те кара доста повече от 3T-то.

1 ден 22 часа от зареждане. 6 процента батерия имам и 4 часа и 40 мин скрийн он тайм.

 

Явно ще го преживея. Добро е телефончето... За тия пари. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...