Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Мисля, че говорим за различни мениджъри на приложенията.

 

Ако имаш 5 или 10 отворени, при натискането на мениджъра, активното ще ти е на фокус. Няма как да се сложи X, защото просто не се вписва в интерфейса. На Уиндоус Мобайл 6 имаше хикс, защото имаше писалка. Сега ако сложат Х със същия размер, няма да можеш да го натиснеш. Ако го направят по-голям ще го натискаш инцидентно. Ако го набутат в 3 менюта, ще ти е по-лесно да го затвориш през мениджъра на приложенията. На всичкото отгоре, някои приложения се затварят като се натисне 2 пъти бек бутона последователно, а други софтуерни дистрибуции имат опция да затварят активното приложение при продължително натискане на back стрелкичката, която ти е постоянно активна долу на екрана.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Напротив, доста малък хикс на реклама го уцелвам безпрепятствено с дебелите си пръсти, а ако банерът е прекалено малък, просто разширявам малко екрана....друг е въпроса, че гадините рядко се махат веднага, а са им сложили таймер да седят определено време без да може да ги активираш. А и писалка също си имам ако толкова го закъсам... ;)

Link to comment
Share on other sites

Не виждам какво ти пречи да кликнеш един път повече и с пръста да отпратиш приложението, или да си го настроиш да затваря приложението при задържане на back бутона. X та X.

Link to comment
Share on other sites

Нямам против - кажи как се затваря със задържане на бек-бутона, че при мен не се получава....примерно в браузера задържането ме води директно до хисторито.

Link to comment
Share on other sites

Не всеки софтуер го има. Моя го няма. Много е вероятно и твоя да го няма. Ако го руутнеш - 100% ще го има като опция това, но без руут не става.

Остава ти само да си отваряш мениджъра на задачите и да плъзгаш прозореца на приложението с пръстчето на страни.

Link to comment
Share on other sites

Ти сега нищо не разбираш! Пламен си иска Х-а и това е :P

 

Различна операционна система е. Освен това какво ти пука дали е спряно или не. То като е в background все едно е спряно. Няма работещи thread-ове. Щото ако има ОС-а ще го утрепе.

 

А ако трябва да има background service то той дори да спреш приложението ще си работи.

 

Ела ме почерпи някой ден да ти разясня как работят нещата. От програмистка гледна точка :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ангеле, минавам в тая тема, защото е по-подходяща.
 

Махни приложенията, които не ползваш. Махни и тия, които "чистят" и "оптимизират". Само Greenify може да оставиш, защото май си го сложил като те гледам да пишеш за "хибернизиране".

 

Ето кои съм качил (повечето се застъпват по функции) и има ли смисъл да качвам Greenify, при положение, че имам друга подобна?

 

- All-In-One Toolbox

- Clean Master

- CM Security

- 360 Security

- 360 Hibernation Master

...и една за таблети и телефони с малко памет -

Link to comment
Share on other sites

Махай ги всичките. Още повече, че CM Security, 360 Security са някакви такива супер съмнителни и правят прекалееееееееено много неща.

Тварите си телефоните с всякакви боклуци и после Андроида ви е виновен, че са бавни и крашвали приложенията. :)

Едня приятелка го беше сложила тва 360 Security и имаше някакъв App Guard, който при всяко пускане на приложение ѝ искаше ПИН парола да въвежда. Мислеше си, че тва е вирус по някаква необяснима за мен причина. А телефона беше стана супер бавен, защото всичките тия приложения си функционират както и на Уиндоус. Вървят си на заден фон и "пазят, и "поддържат" устройството през цялото време.

 

А на djadomraz, който постоянно се оплаква от бавния интерфейс, мога да му кажа да продължава да си купува Samsung устройства и да чака да се махне тоя лаг конкретно.

Link to comment
Share on other sites

А на djadomraz, който постоянно се оплаква от бавния интерфейс, мога да му кажа да продължава да си купува Samsung устройства и да чака да се махне тоя лаг конкретно.

Тоя лаг конкретно последно го забелязах в PixelPhone - превключвам от навигацията в dialer-a. Показва се екрана аз подръпвам контакта за да го набера... и 3 секунди никаква реакция. На Note 4...

 

И го прави когато е на кеф. Т.е. един път се мота, друг път не.

 

Моите подозрения са че я нещо размества виртуални памети или на java-та точно тогава е преценил да мине garbage collector-a, но е дразнещо.

Link to comment
Share on other sites

Има някакква дивотия с TouchWiz-a На С3 и на С5 се мота дайлера та се принудих да си купя ExDialer и мирясах. От време на време едно мислене едно чудо...

 

Turn off this option! SM-G900F Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Да, ама не знам кой ми беше казал директно в прав текст "Не се занимавай с глупости". ;)

 

Ти искаш да правиш някакви неща, които по принцип не трябва да са позволени свободно на никоя операционна система.

Ако толкова много искаш контрол, руутваш телефона и получаваш каквото желаеш. Тогава обаче идва друг проблем - с бъговете в разработките на РОМ-овете, които ще слагаш.

 

Общо взето, махни тия глупости дето си ги сложил и всичко ще си е наред.

Link to comment
Share on other sites

Ти искаш да правиш някакви неща, които по принцип не трябва да са позволени свободно на никоя операционна система.

 

Моля, я пак? Спомняш ли защо точно исках да рутвам, когато ти ми отговори, че няма смисъл? Припомням - защото в момента в таблета си имам една напълно излишна SD карта, която не мога да ползвам за абсолютно нищо смислено, освен да я напълня със снимки (които нямам и не ползвам), музика (която по никакъв начин няма да слушам точно на таблет) или филми/клипове, което отново не ме топли да го направя. Искам на SD-картата да кача базите данни от офлайн преводача на Гугъл за различните езици, които ползвам. Обаче не мога, защото андроидът не ми дава шанс да го направя. Защо, огромен проблем ли е за него да си чете програмите и приложенията от там, дето си ги в качил (вътрешната памет), а библиотеките (базите данни) да си ги взима от външна карта? Май не...елементарна работа, която и непрограмист като мен може да осъзнае - едно просто пренасочване, но не...трябва задължително да е задръстено, че да не бараш тук и там. Както и да е...не отричам положителните страни на тази операционна система и съответния й интерфейс, но от моя гледна точка има още много трески за дялане докато спрат да дразнят разни уж дребни на пръв поглед недостатъци.

Link to comment
Share on other sites

Ти говореше за съвсем различно нещо. Затова и написах това, което си цитирал.

Ти визираше спиране на разни системни процеси и т.н.

 

Аз ти написах, че няма смисъл да пипаш, защото устройството ти е "куча марка" и никой не се занимава с разработка за него. С руутването можеш да си създадеш повече проблеми, отколкото ще решиш. Ако имаше по-известно устройство - нямаше да имаш никакъв проблем.

 

По-големите производители са осъзнали, че дори с налична СД карта - няма как 8ГБ да стигнат. Затова и не се правят устройства с под 16ГБ памет в последно време. Освен това, Google Translate е виновен за това, че офлайн базата не може да се качи на СД картата, а не операционната система. Други приложения си го правят без проблем.

И пак достигаме до момента, в който се взимат произволни евтини устройства и се заклеймява всичко Андроидско, защото не работели както трябва. Стига се и до по-голямата крайност - да се сравняват с Apple устройствата, което е просто налудничаво.

Link to comment
Share on other sites

Ти говореше за съвсем различно нещо. Затова и написах това, което си цитирал.

Ти визираше спиране на разни системни процеси и т.н.

 

Дай да го видя това, дето съм го написал, че явно ме е хванала амнезията. Никога не съм искал да спирам системен процес, а единствено конкретно приложение - ама така да го спра, че да изчезне изцяло, да освободи на 100% паметта и процесорното време и да бъда убеден на 100%, че всичко изброено е точно така, а не да гадая на сляпо дали гадината не седи все пак, пък макар и точейки някакви си 3% от ресурсите. Защо според тебе като пусна някоя системна програма уж да ми затвори всичко, дето ми е излишно, много ефектно ми завърта някакъв брояч и после ми съобщава как 5 процеса били затворени и как 200 мегабайта били освободени, че и "конгратулейшън" получаван накрая. Да, ама аз като невярващ веднага пускам друго системно приложени, което отново много ефектно изстрелва анимирано някаква ракета в космоса, след което отново ми съобщава, че било затворило 4-5 бекграунд  приложения и отново било освободило не знам колко си стотин мегабайта - пълен абсурд и абсолютна глупост. Сега, не обвинявай отново конкретните приложения, защото всичките са със звезди от 4.5 нагоре и всяко е било инсталирано над милион пъти. А като казваш за транслатора на гугъл, андроидът да не съм им го писал аз, по дяволите...и не ми казвай, че не могат да го осъвместят или пък, че не са се сетили или не са счели за нужно да оставят опцията базата им данни да е на външна карта. Толкова ли беше сложно при качването на поредния език просто да ме попита къде точно искам да кача библиотеката с думичките както става по най-нормалния начин при инсталирането на която и да е програма под Windows. Карай...дай да зарежем спора и моето недоволство от отворения програмен код.

Link to comment
Share on other sites

дедо Пламене ... за твоя проблем с андроид , и със свободно приложение, НИКОЙ не го интересува ;) нЕма материален интерес някой да седне да го решава, нали се сещаш

Link to comment
Share on other sites

Абе сещам се...и не всичките ми приложения са безплатни, щото 3 от тях съм си ги купил макар и на ниската цена, за която се продават, но това не оправя споменатия проблем на Андроида.

 

П.П. Аз и затова сумати време си седях и без Андроид, и без iOS - от първото нямах необходимост (и сега също нямам) и прекрасно си живея и без него, а с второто се чувствам малко като крепостен, а не обичам да се чувствам зависим от когото и да било....затова още навремето си продадох АйПод-а, без значение колко очарован бях от качеството му на възпроизвеждане.

За краткото ми време на ползване на устройство под Андроид, установих, че главното предимство на такова устройство е възможността с конкретно приложение да го превърнеш в почти всичко, но установих също, че никога телефон с приложение не може да е толкова прецизен, колкото специализиран уред за тази цел, пък ако ще и тоя уред да е от ниския клас.

Link to comment
Share on other sites

Дай да го видя това, дето съм го написал, че явно ме е хванала амнезията. Никога не съм искал да спирам системен процес, а единствено конкретно приложение - ама така да го спра, че да изчезне изцяло, да освободи на 100% паметта и процесорното време и да бъда убеден на 100%, че всичко изброено е точно така, а не да гадая на сляпо дали гадината не седи все пак, пък макар и точейки някакви си 3% от ресурсите. Защо според тебе като пусна някоя системна програма уж да ми затвори всичко, дето ми е излишно, много ефектно ми завърта някакъв брояч и после ми съобщава как 5 процеса били затворени и как 200 мегабайта били освободени, че и "конгратулейшън" получаван накрая. Да, ама аз като невярващ веднага пускам друго системно приложени, което отново много ефектно изстрелва анимирано някаква ракета в космоса, след което отново ми съобщава, че било затворило 4-5 бекграунд  приложения и отново било освободило не знам колко си стотин мегабайта - пълен абсурд и абсолютна глупост. Сега, не обвинявай отново конкретните приложения, защото всичките са със звезди от 4.5 нагоре и всяко е било инсталирано над милион пъти. А като казваш за транслатора на гугъл, андроидът да не съм им го писал аз, по дяволите...и не ми казвай, че не могат да го осъвместят или пък, че не са се сетили или не са счели за нужно да оставят опцията базата им данни да е на външна карта. Толкова ли беше сложно при качването на поредния език просто да ме попита къде точно искам да кача библиотеката с думичките както става по най-нормалния начин при инсталирането на която и да е програма под Windows. Карай...дай да зарежем спора и моето недоволство от отворения програмен код.

 

Точно заради това, което ти описваш, ти казвам да ги махаш тия боклуци. Защото има приложения, които не трябва да се спират, както има сървиси на Уиндоус, които се пускат и си работят отзад. Тия програми с ракетите обаче, спират въпросните приложения, за да отчетат активност. Програмата обаче засича, че процеса го няма и си го пуска пак, а второто приложение го засича отново. По тоя начин хаби батерия и процесорно време. Затова, подобни приложения са напълно безсмислени. Ако не ти харесва конкретно приложение как се държи, просто си сваляш алтернатива. Има сумати алтернативи на 99% от приложенията. Само тези, които са обвързани с конкретна мрежа и други абонати са без алтернатива.

 

360 Security в частност се инсталираше като инфекция от разни рекламки по сайтове, които ми казваха колко ми е заразен Андроид телефона. Щом един път и аз успях да го сложа без да искам, прави си сметка за какво става въпрос. Дори не знаех, че го инсталирам, докато не ми наизскочиха иконите. Ей така се трупат милиони инсталации. А рейтинга може да го сложи всеки.

 

Просто ги махни. С нищо не ти помагат, но за сметка на това вредят.

Link to comment
Share on other sites

Просто ги махни. С нищо не ти помагат, но за сметка на това вредят.

 

ОК. :) Ще оставя само една антивирусна за цвят (препоръчай коя). А другата 360 ('360 Hibernation Master') да я оставя ли - харесва ми, че наистина пести батерия на изключен екран, а и даунклоква гигахерците на процесора до възможния минимум в мегахерци.

Link to comment
Share on other sites

Сложи си Avast. Има и модул против кражба/изгубване на устройството.

 

Не. Махни я. Процесора ти сам се даунклок-ва до 300MHz, когато не се използва, а ако засече, че хептен не се ползва - слиза до Deep Sleep режим.

 

Пробвай Greenify. Прави същото почти. Само няма да може да е автиматизирана, защото нямаш Root.

Link to comment
Share on other sites

Даммм, искренно се удивлявам, че след последните Х години интернет, народа така и не се научи да не инсталира всякакви апп-чета обещаващи да подобрят работата на съответният OS :) Или пък безбройните антивируси :)))

Като крайният ефект ми напомня на тази ситуация : http://cdn.gagbay.com/2012/08/my_moms_browser_with_all_the_toolbars_that_she_installed-129859.jpg  , но разбира се в/у телефона :))

И да, Андроид може и да дава свобода да се гъбаркаме с телефоните, но това трябва да се прави с мисъл. Има и един много важен момент, когато си изкараш телефона от кутийката, сложиш му симката и го пуснеш, той работи. Искаш Фейсбук - инсталираш и работи. Искаш Viber, Whatsapp, RDP, Putty, просто инсталираш и те работят ... И след това се почва - ама да си сменя шелла, ама да си руутна телефона, да си сменя рома с някой писан от Иванчо и Драганчо ... оу, ама този Андроид не работи като хората!  

Иначе Х аз поне си имам ;)

https://rsys.eu/2016-03-21%2020.38.12.png

Link to comment
Share on other sites

Той иска X да му е върху самото работещо приложение.
Аз нямам X в мултитаскинга, но като плъзна на едната страна, приложението се изключва.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък имам Х като отворя task managera. Не че има някакво значение дали има Х или няма. То суркането наляво-надясно си работи. (Или нагоре-надолу според зависи)

Link to comment
Share on other sites

Сложи си Avast. Има и модул против кражба/изгубване на устройството.

 

Не. Махни я. Процесора ти сам се даунклок-ва до 300MHz, когато не се използва, а ако засече, че хептен не се ползва - слиза до Deep Sleep режим.

 

Пробвай Greenify. Прави същото почти. Само няма да може да е автиматизирана, защото нямаш Root.

 

Инсталирах ги и двете, сега започвам да махам старите. На този етап и на пръв поглед Аваста (mob.security) ми прави същото неприятно впечатление като всички останали подобни приложения с малоумните си анимацийки по време на сканирането - какво иска да постигне с това...да ме забавлява, за да не ми е скучно по време на сканирането ли? Това ми прилича, все едно съм звъннал в някое учреждение, а от там няма свободен оператор и затова са ми пуснали зациклена някаква идиотска музичка, траеща цяла вечност докато чакам някой да ми се обади. Що за идиотско дизайнерско виждане...някакви подскачащи иконки, излизащи от някаква планина...все едно съм някой пикльо на 10 години... :notify:

Както и да е...явно нямам угодия или просто мразя излишните шарении. ;) Ангеле, да инсталирам ли и останалите приложения на Аваст (cleanup / battery / anti theft / wifi finder / passwords / и още няколко...)?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...