Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Кажете какво да направя, за да ми излизат субтитрите както са на кирилица, щото сега са само маймунки...явно липсва някъде някакъв шрифт и затова питам какво се прави в този случай?

 

На плеъра избра ли енкодинга да е 1251?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply
  • 4 weeks later...

Направо ще цитирам моята мила братовчедка:

 

 

Today was a big day. We announced new devices, including Home and Pixel. We also showed some of the ways the Google Assistant can help us -- from making a table reservation to booking a cab to playing music at home.

And we also announced our new developer platform: Actions on Google. This will be Google's new thriving, open ecosystem. We're opening it up in December -- and we're especially thankful to our early partners below. Thank you for testing the early code, for meeting the crazy deadlines, and for believing that together we can make people's lives easier. Thank you friends at Uber, Spotify, IFTTT, OpenTable, Lonely Planet, ProductHunt, CNN, Quora, and many more.

 

 

Тя ръководи екипа, създаващ ТОВА

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

S6 edge даде дефект на дисплея,а още е в гаранция...искам да прехвърля всичко(контакти,снимки,документи и т.н) и да го ресетна преди да го дам.

За първи път съм с андроид,даже незнам коя им е тяхната програма,която да е подобна на Itunes.

Link to comment
Share on other sites

Няма програма подобна на iTunes, защото като цяло iTunes е недоразумение. :)
Трябва да има софтуер, който да свалиш, да инсталираш на компютъра си и да си бекъпнеш телефона.
Не ползвам Самсунг, не знам точното име на приложението.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с LG и те си имат бекъп софтуер, но така като гледам при Самсунг е по-различно..

Зависи и какво искаш да бекъпнеш. Може и да не успееш да направиш 1:1 огледален образ като при iTunes и iPhone. Ще трябва да промениш някоя и друга настройка след като сложиш информацията на новия телефон.

Виж това дали ще ти свърши работа. Като скролнеш надолу има стъпки за трансфер с PC, а не директно от телефон на телефон.

 

http://www.samsung.com/us/smart-switch/

 

Повечето от информацията ти се пази в Гугъл акаунта. Ако си го настроил както трябва. повечето неща ще се възстановят като активираш ресетнатият телефон със същият Gmail.

Link to comment
Share on other sites

 

Samsung Kies connects your mobile phone to your PC, making it easier for you to synchronize data between devices and find new apps.

 

Не ми звучи като да е за бекъп тоя Kies.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че има някаква вероятност тоя Kies да е за по-стари модели телефони. Защо иначе да имат изцяло нов софтуер със същата функционалност?

Link to comment
Share on other sites

Не ми звучи като да е за бекъп тоя Kies.

Ми преди поне имаше. Беше почти толкова недъгав, колкото и iTunes и много малко съм го ползвал. Но самсунг трябва да си имат техен софтуер алтернативен. Върти ми се в главата, че май имаше нещо по-ново и това упорито искаше да се ъпгрейдва и накрая го деинсталирах

Link to comment
Share on other sites

backup-а който прави iPhone не може да се сравни с нищо друг. Не съм намерил продукт който дори и да се доближава до него. И не знам защо намесвате iTunes. От много години се използва iCloud. iTunes не знам от колко години не съм виждал.

Link to comment
Share on other sites

Как правиш тотален бекъп на устройството на 5GB iCloud акаунт?
На мен ми искаше iTunes, за да ъпдейтна софтуера на iPad-а, защото OTA не работеше.

Link to comment
Share on other sites

Как правиш тотален бекъп на устройството на 5GB iCloud акаунт?

На мен ми искаше iTunes, за да ъпдейтна софтуера на iPad-а, защото OTA не работеше.

Целият ми backup е под 1gb. 5 са напълно достатъчни. Ако искаш и снимките вече е друго нещо и тогава не ти стигнат. За тази цел обаче има други услуги с които можеш да направиш бакъп само на снимките. Говоря за важните неща. iCloud даже прави backup на последно набраните номера ;). Да не говорим запазването на абсолютно всичко + всички настройки вътре в самите програми, прогрес при игрите и изобщо всичко за което ти хрумне. Ако си взема нов телефон, единствено трябва да избера да ми възстанови от последният backup и всичко, абсолютно всичко ще си е същото все едно не съм сменял телефона. Разбира се имаш опция да избираш на кое да правиш backup.

Link to comment
Share on other sites

Пак АйГлупости...  :laughing:

 

Киес и аз го отпратих моменталически, ама моменталически, след като още в началото ме издразни. Иначе бекъп на контактите си имам в Гугъл, а останалото съвсем лесно се качва на компютър. А колко лесно вече се минава от телефон на телефон хич да не споменавам... Освен ако не е АйДъска, естествено! Там вече не знам какво и колко ще поиска. Ако искате пък да имате шанс да станете известни - ползвайте идиотски облаци други подобни. Определено има шанс да добиете популярност някой ден. :moon:  

Link to comment
Share on other sites

Целият ми backup е под 1gb. 5 са напълно достатъчни. Ако искаш и снимките вече е друго нещо и тогава не ти стигнат. За тази цел обаче има други услуги с които можеш да направиш бакъп само на снимките. Говоря за важните неща. iCloud даже прави backup на последно набраните номера ;). Да не говорим запазването на абсолютно всичко + всички настройки вътре в самите програми, прогрес при игрите и изобщо всичко за което ти хрумне. Ако си взема нов телефон, единствено трябва да избера да ми възстанови от последният backup и всичко, абсолютно всичко ще си е същото все едно не съм сменял телефона. Разбира се имаш опция да избираш на кое да правиш backup.

 

E, не става въпрос за това. Става въпрос за цял имидж на телефона. Това, което правят приложението на LG (сигурен съм, че и за Самсунг има такова).

Тия неща дето ги споменаваш си се пазят неограничено в Google Drive за съответния акаунт. Не ти взимат от пространството. Дори и настройките за програмите се пазят, стига разработчика да се е сетил да добави тази функционалност. Дори паролите за Wi-Fi мрежите се възстановяват при новото устройство. Така че, не е много по-различно вече.

Link to comment
Share on other sites

E, не става въпрос за това. Става въпрос за цял имидж на телефона. Това, което правят приложението на LG (сигурен съм, че и за Самсунг има такова).

Тия неща дето ги споменаваш си се пазят неограничено в Google Drive за съответния акаунт. Не ти взимат от пространството. Дори и настройките за програмите се пазят, стига разработчика да се е сетил да добави тази функционалност. Дори паролите за Wi-Fi мрежите се възстановяват при новото устройство. Така че, не е много по-различно вече.

Не съм видял и един андроид да възстанови нещата както през iCloud. Всеки само споменава за някакви такива неща, но на практика не са осъществими. Wifi също се пази. Като ти казвам всичко, говоря за наистина всичко. Всички настройки по телефона и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Не съм видял и един андроид да възстанови нещата както през iCloud. Всеки само споменава за някакви такива неща, но на практика не са осъществими. Wifi също се пази. Като ти казвам всичко, говоря за наистина всичко. Всички настройки по телефона и т.н.

Аз не мога да коментирам кой какво ти споменава. Напълно осъществимо е, стига малоумният девелъпър да го имплементира. Viber например (сефте) не ползват тая функционалност. Други елементарни програми, като например алармата, която ползвам - го ползват и след ресет, всичките ми настройки и аларми си се връщат.

 

Ето го.

 

https://developer.android.com/guide/topics/data/backup.html

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...