Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Относно крома - не би трябвало да ги изтрие защото е пак обвързан с гугълския акаунт но не съм много сигурен. За останалите апс си нямам идея как работят.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Специално приложенията, които си споменал, всичките си имат акаунти, в които се пази информацията. Достатъчно е само да си влезеш с акаунта и всичките търсени песни, хистори и букмаркове - ще ти се появят.

 

Както споменах, всяко приложение на Андроид работи по различен начин. В идеалният случай, на Андроид след 6.0, приложенията запазват информацията и настройките си на Гугъл акаунтът ти, като после я възстановяват ако сложиш приложението отново. Малко приложения използват тази функционалност обаче, защото явно разработчиците са малоумни. Пример - Вайбър. Тия дебили чак преди 3 месеца сложиха Бекъп функционалност на чат историята и тя дори не е автоматична!!

 

Програмите за бекъп не правят бекъп на приложението, защото нямат достъп до тази част от Андроид системата. Ако си си руутнал телефона - може. Някои от производителите предлагат възможност да направиш бекъп на приложенията от Бекъп менюто на телефона.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Не. Няма каква профилактика да се прави на Андроид. Програмите се трият изцяло просто като се махнат. Единственото, което може да се наложи да се маха на ръка, е някакъв остатъчен кеш и временни файлове.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

От няколко месеца имам следния проблем на S6 edge - на по-светъл екран (бяло,жълто,зелено) си личи "отпечатана" клавиатурата и някви други неща,които не мога да различа в много бледо розово,но все пак дразни.На някои случвало ли му се е и проблема дали е в дисплея или е софтуерен?

Link to comment
Share on other sites

...и е изключително дразнещо...особено ако си дал толкова пари...

 

Представи си да си купил OLED телевизор за 6000лв, а не телефон за 600.

 

Да,определено.Добре,че е гаранционен още 2 месеца и дано не е проблем да го сменят.

 

Ами те ще ти го сменят, но новия ще има абсолютно същото нещо. Това е дефект на младата АМОЛЕД технология. Като при плазмите.

Link to comment
Share on other sites

ако имам снимки на едно android устройство(телефон) и искам да ги прехвърля/синхронизирам с друго android устройство(телефон), кое приложение се използва?

Link to comment
Share on other sites

Има нещо което ме дразни и не знам дали има някакъв начин да се оправи на андроида. При натискане на иконката със слушалка ми излизат всички контакти от всички възможни акаунти, скайп, вайбъри и прочие, обаче влизайки в контактите чрез иконата за контакти съм си избрал къстъм списък за показване и там се показват правилно. Има ли нещо, което може да се направи?

 

Къстъм вю, чрез контакти:

 

post-2392-0-31928700-1489750865.jpg

 

 

Контакти от слушалка:

 

post-2392-0-76484500-1489750876.jpg

Link to comment
Share on other sites

Би трябвало настройката за показваните контакти да е една и съща за всички изгледи. Имаш ли настройка специално за изгледа, който ти се появява при натискане на слушалката? Така като гледам, ти отваря 2 различни приложения.

На моето LG е едно и също и като натисна слушалката, просто ми се показват директно цифрите.

Link to comment
Share on other sites

За съжаление са различни екраните, настройки имам  само в приложението с контактите. Трябва да разровя да видя другите с G3 дали имат решение, защото явно моторола са се оакали.

 

А, като влезна в някой контакт от тия през слушалата и му дам delete ми казва, че не мога да изтрия read-only контакти, мога само да ги скрия, скривам и след известо време пак се появяват.

Link to comment
Share on other sites

Чакай, това не е ли от приложенията (Вайбър, Скайп и т.н.) Аз на тях съм им задал да не се показват като контакти в телефона, а да се виждат само на съответното приложение, примерно Вайбър.

Link to comment
Share on other sites

Чакай, това не е ли от приложенията (Вайбър, Скайп и т.н.) Аз на тях съм им задал да не се показват като контакти в телефона, а да се виждат само на съответното приложение, примерно Вайбър.

 

Само да вметна, че не се казва Вайбър, а Вайпър - вчера го чух по телевизията от устата на Жени Калканджиева и определено имаше предвид приложението, а не колата. Склонен съм да й вярвам, най-малкото защото е манекенка и е по-готина от тебе. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Чакай, това не е ли от приложенията (Вайбър, Скайп и т.н.) Аз на тях съм им задал да не се показват като контакти в телефона, а да се виждат само на съответното приложение, примерно Вайбър.

 

Така съм задал в приложението контакти, там имам опции да скривам и показвам всичко що е контакт и акаунт в телефона, проблема идва, че аз никога не набирам от там телефони, влизам със слушалката и пляс, всички телефони и контакти от всички акаунти са си там.

 

Горе в дясно на визията със слушалката, какво има в това меню?

 

Има настройки:

Call History, Import/export, Clear Frequents, New Contact и Settings, влизайки в Settings имам Display Options, Sound and Vibration, Quick Resposnes и Calls, влизайки в Display Options имам Sort By (име-фамилия) и Name Format (първо малко име или първо фамилия)

Туй то.

 

И какво е по интересното, че тия дразнещите контакти са повечето от скайп, които де факто нямат телефонни номера, само ник и мейл...

Dialer appá игнорира всички настройки в contacts app, сега чета мнения с Нексус телефони, Андроид 5, при мен и при 5 и сега със 6 пак си е същото

 

 

New Nexus 5x running latest Android 7.1.1. I've tweaked the display settings in the Contacts App to show only the contacts I want. But the same setting options aren't available in the Phone App (i.e. dialer), and random other contacts are showing up in that list...

Link to comment
Share on other sites

Излезна ми едно изключително досадно меню в дясно. Как се маха това? (Не , не е side-panel и всякакви такива съм ги изключил от контролния панел)

 

Сега като пипна в десния край на екрана извибрирва леко и за да покажа това меню трябва да плъзна пръста си леко наляво. Е да ама доста често искам да натисна нещо в десния край на екрана и това меню го прихваща и нищо не става.

 

post-209-0-59231900-1489770419.png

Link to comment
Share on other sites

Не. Гугълския.

Google Now (имам между другото и Go Launcher Z .. чудя се дали да го разкарам всъщност, но бях сложил гугълския за проба и не исках да го трия онзи)

Link to comment
Share on other sites

Google Now launcher-а?
Защото имаш иконите на Самсунг и уиджетите на Самсунг.

 

Това меню в дясно не е от launcher-а ако е Google Now. Нещо друго си сложил или ти се е ъпдейтнало.

Link to comment
Share on other sites

Руми, тия проблеми са от Андроида за телефона ти. И аз имах същия отвратителен проблем, дори и дублира контакти. След ъпдейт това изчезна. Въобще последните ъпдейти нямат никакви проблеми - само подобрения.

 

На главния екран на зелена слушалка аз държа лога на обажданията, а си имам директно изведен бутона контакти до него.  

Link to comment
Share on other sites

А на мен преди малко моят таблет ми проговори няколко пъти...с нежен женски глас, може и да се опитва да ме сваля, знам ли...Уж не съм му качвал нищо и само го бях оставил на зареждане, но явно се е самоъптейтнал на някое от приложенията, защото на 3 пъти докато си стоеше на стендбай с включен адаптер се обади на английски и ме информира, че ако съм бил казал нещо, не бил ме чул...или мене ако пита - по-скоро не ме е разбрал, щото обикновено сам не си говоря (понеже ако случайно почна някой ден, не ми се мисли защо ще го правя), а само говореше телевизорът и предполагам, че някое работещо на заден фон приложение се е опитало да хване смисълът на думите, ама още бая хляб има да изяде докато започне да разбира, че това не съм аз, а някакъв телевизор... :popcorn:

 

П.П. Мързеше ме да стана от стола и да ходя да видя кое и защо точно се обажда, понеже съм си сипал една бира и нямам намерение да си развалям рахата. :beer:

Link to comment
Share on other sites

Google Now се обажда. Като е на зарядно започва да слуша за Ok Google автоматично. Можеш да го изключиш като функция.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...