Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Не. При смяна на РОМ-а няма да оживее и Cerberus-а, защото целия /system се форматира. Ще оживеят само при FACTORY RESET на същия ROM.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@Godfather, ти още ли ползваш Go Launcher? 

 

Ако да - случвало ли ти се е да си загуби widget-ите и да трябва да ги нагласяш наново? На мен току-що ми го направи за пореден път.

 

И как по дяволите от search-a да разкарам тъпите им предложения? 

Link to comment
Share on other sites

Ами някой го похвали и мисля, че беше Кръстника. Освен това има прилично търсене. Я предложи друг

 

Всъщност аз заради lock screen-a тръгнах да го слагам, та накрая разкарах неговите и сложих HiLocker, който ми препоръча Миро

Link to comment
Share on other sites

Action Launcher 3.

 

Аз локскрийн не сменям никога. Дразни ме факта, че при входящо повикване анимацията по подразбиране (плъзгане на една или друга слушалка) изчезва и се появява тази с двата бутона, която си е там ако телефона е отключен и по тоя начин може да вдигнеш без изобщо да разбереш.

Link to comment
Share on other sites

Така ли? Интересно.

Появява ти се анимацията, която ти се появява и със Самсунгския Lockscreen? Не я знам каква е точно.

 

Скоро не съм пробвал, но преди като съм пробвал, винаги при използване на друг Lockscreen са ми излизали

Answer и Decline бутоните, а не тези, които се появяват по подразбиране при заключен телефон.

 

Сега го сложих и видях какво се е променило.

В предишните версии имаха различни екрани за отговаряне на обаждането при отключен и заключен телефон.
Сега има само една, която се появява при заключен екран. При отключен екран ми пада нотификейшъна отгоре, а не излиза обаждането на цял екран.

Значи вече са използваеми. Сега ще ги разгледам всичките, че има едно нещо в тоя на LG, което ме дразни. :)

Link to comment
Share on other sites

@Godfather, ти още ли ползваш Go Launcher? 

 

Ако да - случвало ли ти се е да си загуби widget-ите и да трябва да ги нагласяш наново? На мен току-що ми го направи за пореден път.

 

И как по дяволите от search-a да разкарам тъпите им предложения? 

Отдавна не го ползвам. Със стоковия на Cyanogenmod-а съм. Нещо напоследък изобщо съм зарязал каквото и да било бъзикане и нагласяне на телефона. Ползвам само няколко приложения, без които наистина не мога. :)

Link to comment
Share on other sites

w00x, кажи после като провериш кое как е. Аз искам да имам времето с големи букви колко е часа на lock screen-a. До момента само този на HiLocker ми харесва в това отношение. Харесва ми и как мога още с отключването да пусна примерно dialer-a.

Link to comment
Share on other sites

Пробвах тоя на Microsoft.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.next&hl=en

 

Изглеждаше ОК, но видях, че без стоковия лок скрийн не мога да ползвам 2 функции, които ползвам по принцип и затова си върнах стоковия. Явно ще си ползвам него.

Link to comment
Share on other sites

При заключен телефон, като slide-на с пръста по екрана се появява часовника и нотификейшъните. Като си махнеш пръста изчезва и екрана се заключва отново. Много е удобно да се проверяват разни неща без отключване на телефона.

 

g4-glance.jpg?itok=iYuKBHv3

 

Втората е, че като съм на Lock Screen, не мога да заключа телефона с двойно почукване по екрана, освен ако не е stock-овият lock screen.

 

Примерно, отключвам го, правя нещо директно от нотификейшъна, без да отключвам телефона и после цъкам два пъти, за да се заключи отново.

Link to comment
Share on other sites

Това с двойното почукване и lock screen-a не го схващам. Или телефона е заключен и виждаш lock screen-a или е отключен и виждаш launcher-a (desktop-a). 

 

Телефона когато му е изгасен екрана колкото и да го пипаш и да си суркаш пръстите е редно нищо да не се случва. Нали така? 

Link to comment
Share on other sites

Телефона когато му е изгасен екрана колкото и да го пипаш и да си суркаш пръстите е редно нищо да не се случва. Нали така? 

 

Не. При LG-тата е различно. Екрана може да се отключва/заключва с двойно почукване по него. Без да се натиска копчето за отключване. Аз дори вече не го ползвам. То затова е и сложено на гърба.

 

Просто са добавили и още една функция, която е супер удобна. При напълно заключен телефон и изключен екран, при плъзване и задържане на пръста върху екрана се появява това, което е горе на снимката, за да не се налага да отключваш екрана, че да си видиш часовника или нотификейшън бар-а.

 

За да си видиш нотификейшъните/часовника без да правиш нищо по тях, ти на твоя Самсунг трябва да цъкнеш Home бутона и или да го оставиш после да си изгасне сам след 15 секунди, или да натиснеш копчето за заключване от страни. Аз мога просто да си плъзна пръста по екрана и те ми се появяват.

 

Ето го, но тук е показано на LG Flex.

 

glance_0.gif

 

Ето го и на видео. С таймстамп е линка и не може да се помести директно. На 4минути и 10 секунди е функцията.

 

https://youtu.be/7FIbSpimjBw?t=4m10s

Link to comment
Share on other sites

Ужасно е. Определено предпочитам да си цъкна копчето отстрани. Това така хич не искам да мисля какво ще се случва докато ми е в джоба. Екрана не само трябва да е изключен, ами и сензорите да не работят в този момент.

Link to comment
Share on other sites

Ами нищо ужасно няма. Дори сега специално заради теб го тествах. Сложих си ръката пред сензорите и нито двойното почукване работеше, нито плъзването на пръста по екрана. Не бях се замислял преди дали работи докато ми е в джоба и винаги избягвах да си слагам пръстите там, но сега след тоя тест ме кефи още повече.

 

Реално вероятността ти да го светнеш в джоба си е по-голяма от това аз да светна моя.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Преди време бях свалил едно приложение от Play Store. Сега обаче не го виждам да ми се появява в My apps & games, опитах се да го намеря през търсачката в Play Store, но го няма, не знам защо са го махнали. Все пак още си стои на телефона ми инсталирано и искам да знам дали има начин да му видя по някакъв начин нещо като "properties", примерно кой го е направил (за да мога после да потърся в Гугъл), може ли това да се види някъде? Или пък ако искам да го преместя и инсталирам на друго устройство може ли да стане, защото нямам инсталационния файл, а само вече инсталираната програма на телефона?

Link to comment
Share on other sites

Ако отидеш в настройките на телефона > APPS, можеш да видиш информация за програмката.

За да я свалиш инсталационно:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.android_telefonie.appmanager&hl=en

 

Слагаш тая програма, намираш я в списъка и запазваш APK-то. После APK-то можеш да си го инсталираш на други телефони или да си го държиш като бекъп.

Link to comment
Share on other sites

Едно просто въпросче - имам да трия стотина (или май са повече) файлчета и се замислих, че нямам опцията да ги маркирам "от-до" подобно на 'Shift+click'. Някой може ли да ми даде бърз начин, шорткът или каквото и да е, че дори не ми излиза опция за маркиране на всичките файлове наведнъж.

 

П.П. С Андроид 5.1.1 съм ако има някакво значение.

Link to comment
Share on other sites

Няма шорткъти. Всичко опира до приложението, което ползваш за менажиране на файловете. Просто си свали някое, което позволява да влачиш с пръста и да маркираш. ES file explorer мисля, че поддържа такава опция.

 

Най-лесно е просто да си свържеш телефона с кабел или AirDroid и да си ги изтеиеш от компютъра.

Link to comment
Share on other sites

Доста задръстено ми се струва - да свалям приложение, при положение, че си имам операционна система, че даже клавиатура и мишка към хардуера....а и според мен липсата на елементарното бутонче 8cd8793d-b8e3-40c3-9099-0c4ba79bc9b6.gif за затваряне на всяко едно приложение е голям пропуск за Андроида, колкото и да го хвалят, че сам се грижел за приложенията на заден план, но и в този му аспект забелязах доста негови недостатъци, които отново трябва да оправям с различни приложения... :moon:

Link to comment
Share on other sites

Бутонче X? :D

 

Отваряш си мениджъра на приложенията и затваряш каквото искаш да затвориш. Не е сложно. :)

Link to comment
Share on other sites

Едно по едно от мениджъра...не ставай смешен братовчеде Лари. :grin:

Ами ако имам 5 или 10 отворени приложения...няма ли да ми е много по-удобно да цъкна хикса на това, което ми е на преден план в конкретния момент, отколкото да търча при мениджъра...елементарно е, изпитано през годините и не знам защо не е оставено и там, при положение, че просто е удобно. Не знам, може и аз да съм задръстен, ама да нямам бутон "close" ми се струва нелепо...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...