Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Хм :)) 

Ноут 4-ката спокойно си влиза в преден джоб, единственото неудобство с него в сравнение с по-малък телефон е когато се обувам. тогава ми убива. В ръката ми стои супер удобно, и за разлика от по-дребните телфончета е удобен и за ползване и с две ръце. :))

От друга страна аз съм 1,93см, та и ръцете ми са достатъчно големи, и джобовете на панталоните/дънките :)))

Всъщност колко са ви малки ръцете, че ноута ви е неудобен ? Телефона на приятелката ми е със същият размер като ноута и си го ползва без никакви проблеми. Даже сега мислим да и вземем Edge Plus, а нейните ръце са си мънички :))

 

 

Приятелката ти ползва 5.7 инча телефон с една ръка? Тя колко е висока 2.20? Трудно може да ме убеди някой, че ползва такъв телефон удобно с една ръка без да го е ударил гигантизма...

 

Добре при такъв напън със сила аз съм почти сигурен, че няма телефон който да не строша на две! (изключвам VERTU-тата с метални корпуси)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Добре при такъв напън със сила аз съм почти сигурен, че няма телефон който да не строша на две! (изключвам VERTU-тата с метални корпуси)

 

https://www.youtube.com/watch?v=ndfwwBwii1g

https://www.youtube.com/watch?v=8f3QhAQuB1s

https://www.youtube.com/watch?v=J7-lhmW34CI

https://www.youtube.com/watch?v=7rx4Yz6wHzI

https://www.youtube.com/watch?v=ePKZLTPTDd8

Общо взето.... само ХТЦ-то се огъва и то при доста повече натиск. На другите нищо им няма.

Link to comment
Share on other sites

Мда прегледах и аз набързо клипчетата, но е така според това което представя този :) Няма как да знаем дали не го прави с някаква цел и трудно може да ме убедиш, че няма да мога да ги счупя другите с натиск стига да искам :)

Link to comment
Share on other sites

Ами то не е въпроса дали се чупят под натиск. Въпроса е под какъв и колко точно натиск се чупят. Беше видно, че ръцете му трепереха докато натискаше другите телефони. Нексус 6П просто си го прекърши без особено усилие.

Link to comment
Share on other sites

Вземи си една Moto X Play/Style. Тъкмо ще си я направиш на външен вид както си ти харесва на теб.

Мне, този ми се вижда много слабичък и мижав. Май остават два варианта - Xperia Z5 или Galaxy S6. Всъщност има и трети вариант - да се изчака нещо ново.

Link to comment
Share on other sites

Мне, този ми се вижда много слабичък и мижав. Май остават два варианта - Xperia Z5 или Galaxy S6. Всъщност има и трети вариант - да се изчака нещо ново.

Как така слабичък? :)

 

Процесора е същия като на Нексуса и Сони-то. Екрана е същия като на Нексуса и с по-висока резолюция от този на Сонито. РАМ-та е 3ГБ. Андроида е чист, така че работи по-добре от на Сони и Самсунг лагавия интерфейс...

 

Може и Дроид Турбо 2. Забравих го него, тъй като е само за вашия район.

Link to comment
Share on other sites

Как така слабичък? :)

 

Процесора е същия като на Нексуса и Сони-то. Екрана е същия като на Нексуса и с по-висока резолюция от този на Сонито. РАМ-та е 3ГБ. Андроида е чист, така че работи по-добре от на Сони и Самсунг лагавия интерфейс...

Чеки ся, ти сигурен ли си, че говориш за Moto X Play? Този телефон е с Qualcomm MSM8939 Snapdragon 615 и RAM-та е само 2GB (Z5 и 6P са с 810 - MSM8994 и с по 3GB RAM). Моторолата идва също така само с Full HD екран на 5.5'' (верно IPS e) и единствено по този показател се мачва със Z5. Така, че Моторолата е доста по-слаба ракия. 

 

Явно го бъркаш с Droid Turbo 2, който наистина е с въпросния 810 процесор, 3GB RAM и 1440x2560 5.4'' дисплей. Виж за този вече мога да се замисля.

Link to comment
Share on other sites

Приятелката ти ползва 5.7 инча телефон с една ръка? Тя колко е висока 2.20? Трудно може да ме убеди някой, че ползва такъв телефон удобно с една ръка без да го е ударил гигантизма...

Добре при такъв напън със сила аз съм почти сигурен, че няма телефон който да не строша на две! (изключвам VERTU-тата с метални корпуси)

1,70 :)

И мен е трудно да ме убеди някой, че такъв телефон не се ползва удобно, ама сигурно защото реално го правя :)))

Link to comment
Share on other sites

Ами моя е по-малък, както казах и в момента лежа. Ако го хвана с една ръка, абсурд да правя нещо различно от това да скролвам текст или да гледам видео.

Link to comment
Share on other sites

Ами моя е по-малък, както казах и в момента лежа. Ако го хвана с една ръка, абсурд да правя нещо различно от това да скролвам текст или да гледам видео.

Естествено че е абсурд! Моя е 5 инча и това си ми е лимита на използване с една ръка, да не говоря че и той е леко неудобен за носене в по-тесни дънки (1.84 съм) Както и да е и 7-8 инчови джапанки си взимайте и се убеждавайте колко са удобни, само дано правят все още нормален размер телефони в бъдеще... Примерно и преди имаше 6-7 инчови таблети със сим карта, на някой струваше ли му се удобно да си го мъкне със себе си за телефон, преди да настъпи тази мода с големите джапанки :D

Link to comment
Share on other sites

Всъщност вие правите някакви смешни опити да ме убедите, че ми е дискомфортно да си ползвам телефона :)) Забавно си е :))

За тези с по-малки ръце ноута си има One Handed мод, който решава всички споменати проблеми с интерфейса. Но докато този проблем се решава софтуерно, то решението на "искам по-голям дисплей" е да си купиш телефон с голям дисплей :))

И само едно хинтче, телефоните могат да се ползват и с две ръце, а тогава наличието на по-голям дисплей е плюс. 

 

 

 

преди да настъпи тази мода с...

Не всички си купуваме телефоните според "модата" :)))

Link to comment
Share on other sites

Всъщност вие правите някакви смешни опити да ме убедите, че ми е дискомфортно да си ползвам телефона :)) Забавно си е :))

За тези с по-малки ръце ноута си има One Handed мод, който решава всички споменати проблеми с интерфейса. Но докато този проблем се решава софтуерно, то решението на "искам по-голям дисплей" е да си купиш телефон с голям дисплей :))

И само едно хинтче, телефоните могат да се ползват и с две ръце, а тогава наличието на по-голям дисплей е плюс. 

 

Не всички си купуваме телефоните според "модата" :)))

 

Не. Аз лично правя опит да ти обясня, че нещо не се разбираме. Под "хващане на телефон" аз разбирам хващането му в длан така, че от другата страна пръстите ти да го обхващат, а не да го подпират на гърба, за да не падне на земята. При пълно ОБХВАЩАНЕ на телефона, не виждам какви ръце трябва да имаш, за да можеш да стигнеш до всички краища на екрана без проблем, при положение, че на мен, с по-малък телефон от НОУТ-а, не ми достигат около 2 (!!!) см! Не съм някакъв гигант, 1,80 съм, но имам колега 1,90, чиито пръсти не са много по-дълги от моите.

 

Обсъждаме използваемостта с една ръка, защото с една ръка се държи телефона като си го изкараш от джоба в движение на улицата и искаш да направиш нещо на бързо. Изкарай си телефона, хвани си го в ръката и си го вдигни над главата с една ръка. И сега ми кажи, че можеш да извършиш всяко едно действие без проблем и без притеснение, че ще ти се стовари върху лицето.

 

За мен да вървя по улицата и да си държа телефона по начин, по който едно леко бутване от минувач ще го прати на земята, по простата причина, че не мога да го ОБХВАНА с една ръка - не е дефиниция на "комфорт".

 

NEO_DDT под "мода" нямаше предвид това, което ти си помисли.

 

Под мода имаше предвид "мода" при производителите. Надявам се да не стане така, че ако искам от хубавите Андроид телефони, да трябва да си купувам устройства от 5,5" нагоре. Искам си 5 - 5.1" и тва е. Повече не ми е нужно.

 

Недоволствах срещу Apple, че не дават избор и ако искаш техен телефон си ограничен до един (вече 2) модела.

С Андроид ще стане същото ако продължават така. Ще имаш избор от 15 модела, но всичките ще споделят нещото, което ти не търсиш - голям екран.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ангеле, виждам, че андроид м вече е тръгнал по G4, да питам дали е стигнал до теб, да кажеш впечатления, че аз чакам на МОТО G3 

Link to comment
Share on other sites

Сложих си го в Петък.
Специално G4-то се държи много по-плавно. Дори минималните лагвания на моменти ги няма вече.
Doze режимът на Marshmallow работи чудесно.

Телефонът е в стендбай вече 48 часа (Събота сутринта мисля, че го разкачих от адаптера). Използван е с включен екран за този период - 1 час и половина (в къщи седи само без да го пипам откакто си взех таблет), в момента е на 50%.

Общо взето, само позитиви мога да кажа за краткото време през което съм го ползвал.

Виждал съм го как работи и на Nexus 5. Там също е подобрение в сравнение с Android 5.1.1.

Link to comment
Share on other sites

Да, един от големите промени ще е Doze, и най-вече за app premissions. Общо взето го чакам с нетърпение, също така да си направя външната карта да е заедно с вътрешната памет, че не мога да местя сега app датата към външната памет без руут, а хич не ми се прави руут.

Link to comment
Share on other sites

Permissions ми иска само 2 пъти да позволя. Мисля, че го иска само на новоинсталираните приложения. Тези, които са вече инсталирани са си с пълни пърмишъни, които трябва да се прегледат.

 

AppData-та може да се мести на SD картата от версия 2.1 мисля. Не разбирам какво имаш предвид. Ако сега не можеш да преместиш информацията на СД-то, значи разработчика не позволява. Има си причина да не позволяват определени части от приложението да се местят на СД, защото СД-то е по-бавно и информация като Widgets примерно - трябва да е на бързата част от паметта.

Ако има някакво нововъведение с Marshmallow, което да обединява SD-то и да го представя като Internal Storage - за първи път чувам за него от теб. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз самите програми мога да ги местя към картата, но примерно големи игри като реал расинг 3 не ми мести апп датата, която е близо 1.2гиг., а мести само самата програма, която е 100мб.

Има такова нововъведение в М: Adoptable storage

 

convert-SD-Card-as-Internal-Storage-in-a

Link to comment
Share on other sites

Ще трябва да е някаква много бърза карта, защото иначе според мен ще се усети разликата, особено ако ще слагаш игри, които постоянно си четат data-та.

Link to comment
Share on other sites

На теория трябва да лагва, на практика едвали, въпреки всичко картата ми е най-високия клас 10 от самсунг ево серията, но така или иначе, ако има проблем мога да взема сандиск, който бие по бързина самсунга, а и не са скъпи като цяло.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Следният въпрос.

Тоя Андроид (5.1.1) има ли "лост мод", подобно на "айклауд" заключването?

 

По подразбиране - не.

Трябва да си инсталираш Android Device Manager и той пак не е същият като iCloud заключването.

Ако някой ти ресетне телефона до фабрично - няма начин да го намериш.

Link to comment
Share on other sites

Разни други учени разправяха как четенето в леглото разваля очите... теории всякакви. Факт е, че на мен телефона ми е по-удобен за четене, отколкото някоя голяма и тежка книга.

За четене си има устройства с Eink дисплеи които по нищо не се различават от обикновена книга. С телефона задължително си тормозите очите, дори и да не го усещате.

Link to comment
Share on other sites

За четене си има устройства с Eink дисплеи които по нищо не се различават от обикновена книга. С телефона задължително си тормозите очите, дори и да не го усещате.

Тези хора именно за книги говореха. По времето, когато това го говореха, мобилните телефони още не бяха измислени. Тогава под "мобилен" телефон се разбираше такъв, който може да го занесеш в другата стая защото е с доволно дълъг кабел.

Link to comment
Share on other sites

...Тогава под "мобилен" телефон се разбираше такъв, който може да го занесеш в другата стая защото е с доволно дълъг кабел.

 

Ахъм...аз по онова време имах един DIY супер мобилен телефон, понеже го бях вързал на 10 метров кабел и можех да го разнасям даже и до съседния апартамент. :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...