Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Някой добър блеклист да ми предложите, че има една луда пенсионерка търси Деси и не може да схване, че не съм виждал Деси от ученик насам.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Кой Нексус?

 

Контакти се трият като влезеш в указателя, намериш контакта, цъкнеш върху името му, натиснеш на трите точки горе в дясно и избереш Delete.

 

За Blacklist просто прбеай 2-3 програми. Все някоя ще стане. Така нях препоръчал на една приятелка, но не помня от коя беше доволна. Една от първите 2 в маркета.

Link to comment
Share on other sites

Nexus 4 с 5.0.1

Ми няма го "изтрий" в ония 3 точки, там има "споделяне" и "поставяне на нач. екран" и толкова.

 

Ще пробвам някой бляк лист, пък ще напиша от кой съм доволен. 

Link to comment
Share on other sites

Не може да го няма. От къде влизаш при контактите? През Contacts или през Phone?
На всички контакти ли липсва DELETE или само на определени? Влез в EDIT на контакта, който не можеш да изтриеш и виж къде е запазен.

Link to comment
Share on other sites

Аха, в "редактирай" е изтриването. 

Отпада и това за Блеклиста, в това "редактирай" има да пренасочва обаждането от даден номер директно в гласовата поща, което за бабата на Деси ми върши перфектна работа.

Link to comment
Share on other sites

:D :D :D

 

Добре де, ти не можеш ли да се поразтърсиш за въпросната Деси и да ѝ намериш номера щом си я познавал на даден етап. Може да е нещо спешно и бабата да няма никакъв друг начин да намери Деси.

Link to comment
Share on other sites

оффтопик

 

Грам не я познавам.

Казах, "не съм виждал Деси от ученик", а не "не съм я виждал Деси...", значи не съм виждал никоя Деси като цяло от ученик, камо ли баш внучка й.  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Я кажете имате ли забавяне в получаването на писма от gmail? Нещо последно време идват с гооооолямо забавяне. Говорим за 10-на и повече часа. Почти до с ч ден закъснение. И не знам от 5.1-то ли е , от тяхното приложение ли е, от нещо в самия gmail ли е.

Link to comment
Share on other sites

При мен няма забавяне на писмата в Gmail. С Нексус 5 съм и с 4.4...5.0 и 5.1 не съм забялязал да се забавят чак толкова много. Освен Gmail-ската поща съм интегрирал и службната (Exchange), но всичко си пристига в рамките на няколко минути. Единствено съм забелязал, че когато съм на WiFi има малко забавяне на служебните мейли (може би е нещо в настройките на мейл сървъра...), но не е повече от 10-15мин. Ако съм през дейтата на мобилната мрежа (Теленор) пристигат по-бързо...

Link to comment
Share on other sites

Я кажете имате ли забавяне в получаването на писма от gmail? Нещо последно време идват с гооооолямо забавяне. Говорим за 10-на и повече часа. Почти до с ч ден закъснение. И не знам от 5.1-то ли е , от тяхното приложение ли е, от нещо в самия gmail ли е.

 

При мен нотификейшъна на телефона се появява преди да ми се появи писмото в пощата. И това е на 2 пощенски кутии. Едната е Gmail-ската, другата е Gmail for Business, пак в същото приложение.

 

Да не си слагал някакви Task Killer-и и разни подобни Battery Saving приложения?

Link to comment
Share on other sites

Тц. Кума е на същото дередже. И двамата сме с Nexus 5 5.1. От скоро почна да се ебава така брутално, до преди 2 месеца да речем нямах проблеми. Той е на мтел, аз съм на глобул. Четох из нета предложения да се пусне опция известяване за всяко писмо, чистих кеш и данни на gmail, play store пак от други предположение. Не ще.

Приложениета са ми 95% същите като преди - да съм сложил/махнал 2-3. Но нищо особено.

Преди 10 минути си пратих писма до двете пощи, които сами като акаунти в телефона. Спрях wifi то, да не би нещо да се бърка от офисната мрежа - на мобилен нет съм. Ще видим кога ще се накани да ми каже. За момента няма никой. А нета ми върви - преглеждах си банките току що

Link to comment
Share on other sites

Ами проблема при мен го няма. Някой също се беше оплакал от подобно нещо, но беше със Самсунг и проблема беше в Battery Saver-а.

 

При теб няма как да се случи това.

Link to comment
Share on other sites

Аз още си чакам известието, че имам писмо - за онова пратеното в 13.38 .....

Накрая ще прасна един фактори ресет, да видим.

Link to comment
Share on other sites

Пускам писмо, на таблета пиука, на телефона греда. Итре запазвам важните неща и ресет.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте.Нов съм  тук и не съм сигурен дали съм в правилния раздел.Ако е така се извинявам. Имам един проблем с който не мога да се справя.    От скоро минах на Андроид и от това което прочетох разбрах,че ако Рутна телефона ще мога да му сменям разни неща като звуци и т.н. Рутнах го,но сега не знам как през компютъра да влезна в скритите му файлове за да ги заменя с мои. С някаква програма ли??   Телефона е Galaxy S5 ако има значение

Link to comment
Share on other sites

... за звуците - инсталираш някакъв файлов мениджър като например ES File Explorer, намираш папката system/media/audio/ringtones и вътре вкарваш мелодиите, които искаш да ти са рингтонове на телефона/таблета.

Link to comment
Share on other sites

... за звуците - инсталираш някакъв файлов мениджър като например ES File Explorer, намираш папката system/media/audio/ringtones и вътре вкарваш мелодиите, които искаш да ти са рингтонове на телефона/таблета.

Неее,искам да човъркам по-надълбоко.Например звука за изходящо съобщение във Viber. Трябва ми програма с която от компютъра да ровая по-надълбоко в телефона,за да мога от компа да слагам файловете които искам.

Link to comment
Share on other sites

ами тoчно за вайбъра мисля, че не е възможно да му се променят звуците за известяване. виж, за другу приложения мисля, че не е проблем .. просто трябва да се поровиш из интернет къде точно се намират въпросните файлове. общо взето ти си направил най-важното - руутнал си телефона, което ти позволява да бъркаш в системните му папки.

имаше и една друга особеност ... самият explorer трябва да притежава опции за root достъп т.е. ти трябва да му кажеш, че може да замества/копира/слага папки и файлове в системните директории, но не помня дали по подразбиране са чекнати въпросните опции или трябва да бъдат позволени ръчно от потребителя.

Link to comment
Share on other sites

ами тoчно за вайбъра мисля, че не е възможно да му се променят звуците за известяване. виж, за другу приложения мисля, че не е проблем .. просто трябва да се поровиш из интернет къде точно се намират въпросните файлове. общо взето ти си направил най-важното - руутнал си телефона, което ти позволява да бъркаш в системните му папки.

имаше и една друга особеност ... самият explorer трябва да притежава опции за root достъп т.е. ти трябва да му кажеш, че може да замества/копира/слага папки и файлове в системните директории, но не помня дали по подразбиране са чекнати въпросните опции или трябва да бъдат позволени ръчно от потребителя.

На iPhone съм ги променял.Там щом е възможно мисля,че и тук ще стане.Ако си спомниш нещо,пиши  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Здравейте.Нов съм  тук и не съм сигурен дали съм в правилния раздел.Ако е така се извинявам. Имам един проблем с който не мога да се справя.    От скоро минах на Андроид и от това което прочетох разбрах,че ако Рутна телефона ще мога да му сменям разни неща като звуци и т.н. Рутнах го,но сега не знам как през компютъра да влезна в скритите му файлове за да ги заменя с мои. С някаква програма ли??   Телефона е Galaxy S5 ако има значение

 

На Android не ти е нужен руут, за да сменяш каквито и да е звуци.

Звуците на някои приложения е много вероятно да не можеш да ги смениш. Те дори не са в system папката, а в data. Има вероятност обаче програмата да не тръгне ако не си намери нейния файл.

 

Кой звук искаш да промениш по-точно? Какъв е тоя звук за изходящо съобщение на Viber?

Link to comment
Share on other sites

Да, но може да се сменят звуците само за входящо съобщение и входящо повикване. Звука за ИЗХОДЯЩО съобщение не мисля, че може да се сменя.

Link to comment
Share on other sites

 

тея apple са пълни боклуци ... отвратен съм от "себичната" им операционна система iOS.к"ва е тая глупост да може ...
Хах добре дошъл в клуба ;) Това е малка част от нещата дето ме отвратиха от тая ос.Има начин с джейлбрейк да се задели част от паметта и да се ползва като сторидж.С камара гимнастики да постигнеш нещо дето го имат по дифолт андроиди за сто и пеесе кинта.Умишлено осакатена ос с цел цоцане на парички от нещастните юзъри;)
Link to comment
Share on other sites

Ех горките нещастни юзъри дето само ги доят. А някой да плати труда на хората правили примерно навигацията и картите? Някой поне наясно ли е колко труд е това? Те и песните нито сами се пишат нито сами се записват

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...