Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Вече от няколко месеца и аз съм на Андроид (преди това бях заклет фен на Iphone от 8-9г) и съм страшно доволен,единствения недостатък е,че не е толкова стабилна като iOS и ми се е случвало няколко пъти да трябва да го рестартирам,но като прибавя другите плюсове,това е нищо.Имам следния въпрос,в store-а има доста приложения от рода на 360 security,които уж ти чистят кеш паметта,оптимизират ти батерията да издържа повече и т.н Има ли въобще нещо вярно,защото аз не намирам разлика

 

Набери *#9900#. Даваш му Delete dumpstate/logcat. Ставаш чист като роса. Добре си разкарал гнилите ябълки.... 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Аз го казвам по принцип така, както той пита по принцип. На нов телефон нищо такова не му трябва. С времето обаче може да постигне резултати над 50%, както съм правил и аз. Над гигабайт глупости разкарах с това първия път. Глупсоти, които иначе не се виждат. 

Link to comment
Share on other sites

Благодаря,ще изпозлвам и двата начина.Имам още един проблем...струва ми се че много бързо му пада батерията,доста го използвам но все пак е нов телефон все още,зареждам го по 2 пъти до 100%

Link to comment
Share on other sites

Влез в графиката за батерията и виж кое ти излиза най-отгоре. Трябва да е екрана. И трябва да кара по 3-4 часа с включен екран този телефон.

Пиши какво е ако не е екрана.

Link to comment
Share on other sites

Правя го,искам още хахах

Вчера си свалих James Bond Full HD да подгрея утре за Спектър и малко музика,за по-малко от минута.Сега още повече си харесвам телефона спрямо Ябълката.

Link to comment
Share on other sites

Навремето, великите нокии според някои хора караха 1 седмица на батерия.... щото не говорят. Аз си зареждах телефона понякога по 2 пъти на ден. Същото е и с новите телефони. Ако телефона ти стои до теб с изключено абсолютно всичко освен самия телефон ще кара над седмица. Един iPhone тука в airplane mode вече втора седмица държи, а батерията е до половината само. Ако взема да тествам разни неща на него - батерията за около 3 часа заминава (с включен GPS, натоварен процесор и екрана светещ на макс). Всички са така без изключение.

Link to comment
Share on other sites

Тази сутрин си поиграх да инсталирам и прегледам набързо още няколко браузера на мобилния ми.Puffin просто ми събра очите...

Link to comment
Share on other sites

Не знам.Не го инсталирах.За мен не е определящо,че е най-сваляния браузер Хрома-просто исках да видя дали някой ще визуализира изцяло и при зумване горната лента на Plovdiv24.bg та да мога да се логвам.Само при Опера Мини и Пуфин се получи,а и последния покрива търсения от мен интерфейс.Открих и някои възможности ,които не съм срещал другаде.Засега отварях страници основно с Dolphin.

Link to comment
Share on other sites

Някой от присъстващите да е с галактическото s6/s6 edge на Сасмунг? Че се колебая между двата, по думите на колега, който е по-навътре, edge е с по-добре оптимизирана консумация на батерията. Някой да може да даде преки вЧЕПатления?

Link to comment
Share on other sites

Няма никаква разлика освен извивката на екрана. Ако мислиш, че ще ти е нужна и смяташ, че си заслужава по-високата цена - давай. Аз се чудех между нормалния S6 и LG G4. Избрах втория и не съжалявам.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Някой от присъстващите да е с галактическото s6/s6 edge на Сасмунг? Че се колебая между двата, по думите на колега, който е по-навътре, edge е с по-добре оптимизирана консумация на батерията. Някой да може да даде преки вЧЕПатления?

Един приятел купи извития на жена си а за него нормалния.Едж-а е зашеметяващо красив и до там.Вземи си стандартния.И двата са убийствени няма да съжаляваш изобщо.

Link to comment
Share on other sites

Точно това е проблемът - не знам дали ще ми върши реална работа тоя извит екран. По скоро май ще е пречка :)

За мен е пречка,протекторите за екран са скъпи,по края е много тънък и не ми е удобен...Ако го ползваш по-активно( караш колело,тичане и тн.) вземи нормалния.Захвата е по-добър а и на стойки ще стои по-добре.Други разлики няма съществени.

Link to comment
Share on other sites

Аз минах на Самсунг и на Андроид само заради този модел.Много е красив и все още му се радвам,иначе има няколко неща,които са незначителни-излиза ти часа и температурата,новини ти изписва и свети с различен цвят извитото,когато телефона ти е с лице надолу зависимост от това кой те търси.

Link to comment
Share on other sites

Точно това е проблемът - не знам дали ще ми върши реална работа тоя извит екран. По скоро май ще е пречка :)

 

Вземи нормалния според мен. Въпреки, че аз изобщо не харесвам интерфейса на Самсунг. Много е лагав дори с тоя бърз процесор.

И софтуерните ъпдейти са несериозни или по-скоро - несъществуващи.

Link to comment
Share on other sites

Оператор, модел на телефона, версия на андроид и версия на приложението? И един-два скриншота.

 

Ред. Явно и Гугъл не са толкова учени, щом още не са го решили тоя проблем.

 

Vivacom, LG G4, Android 5.1.1, Hangouts 5.1

 

Проблем реално няма, че да го оправят. Никъде, никой не споменава този проблем като реален бъг. Или поне аз не мога да го намеря.

Link to comment
Share on other sites

Напълно е възможно да е само при мен проблема, защото както казах - нямам никакви забрани или рестрикции по картата, а и още няколко колеги се оплакаха(на единия му бяха вдиганли колата, защото не се изпратил смс към Синя зона). Общо взето, чоплим го на фирмено ниво. Сега пуснах ъпдейт до версия 5.1.105976615. Ще му пусна още няколко теста. При теб слага ли + и код на държава?

 

Ред. Във форумите на Гугъл този проблем се дискутира от миналата година, последно е говорено по темата на 10.10.15 мисля.

 

П.П.С - Реално изписва, че е изпратен смс, но не се връща отговор, при кратките номера, които имат тази опция.

Link to comment
Share on other sites

Напълно е възможно да е само при мен проблема, защото както казах - нямам никакви забрани или рестрикции по картата, а и още няколко колеги се оплакаха(на единия му бяха вдиганли колата, защото не се изпратил смс към Синя зона). Общо взето, чоплим го на фирмено ниво. Сега пуснах ъпдейт до версия 5.1.105976615. Ще му пусна още няколко теста. При теб слага ли + и код на държава?

 

Ред. Във форумите на Гугъл този проблем се дискутира от миналата година, последно е говорено по темата на 10.10.15 мисля.

 

П.П.С - Реално изписва, че е изпратен смс, но не се връща отговор, при кратките номера, които имат тази опция.

 

Слага. +359 автоматично пред номера.

 

Твоите колеги получили ли са нотификейшъна, че ще пратят СМС до номер, който може да ги таксува допълнително?

 

Не е проблема с версията на Хенгаутс, защото и преди не съм го имал тоя проблем малкото пъти, когато ми се е налагало. Проблема по принцип се контролира от самото приложение, щом други приложения нямат такъв проблем.

 

Проверил ли си дали в Settings -> Applications -> Hangouts имаш опция за Premium Messages и дали тя е деактивирана?

 

Като в това видео, но то е със Самсунг. Аз такова нещо в настройките си нямам.

 

https://www.youtube.com/watch?v=1M5O2JW

Link to comment
Share on other sites

Мен нексуса ме пита винаги дали искам да пратя към кратък номер и си съобщава, че може да ме таксува. Сложил съм отметка, че съм съгласен. Сега изпрати. Продължавам да тествам, обаче.

Link to comment
Share on other sites

Точно това е проблемът - не знам дали ще ми върши реална работа тоя извит екран. По скоро май ще е пречка :)

Аз го гледах - отвратително ми изглежда - виждаш още нещо ама хем го виждаш хем е накриво хем нищо не се вижда. Мен ме дразни ужасно това. Извивката също ми е неудобна. И тъй като е голямо почти колкото Note защо не погледнеш и него? Аз съм доволен от Note4-ката.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...