Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Тествах на още три телефона, с различни версии на ОС и приложение, работи... Явно от Гугъл са го оправили.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Нещо си се заблудил. Доста по-малък е от Note 4.

S6: 143.4 x 70.5 x 6.8 mm (5.65 x 2.78 x 0.27 in), 5.1 inches display

Note4: 153.5 x 78.6 x 8.5 mm (6.04 x 3.09 x 0.33 in), 5.7 inches display

 

Аз не бих нарекъл тази разлика голяма. Голяма е между 4 до 5 инча.

Link to comment
Share on other sites

1см на височина и почти 1 см на широчина не е голяма разлика?
За мен е огромна разлика това. 1см изобщо не е малко.

 

Samsung-Galaxy-S6-edge-vs-Samsung-Galaxygalaxy-s6-vs-note-4-8.jpg

Де да знам...

Link to comment
Share on other sites

Дори и при тоя размер е огромна разликата. Виж снимките пак.

 

То, че има по-малко телефони - има. За мен Ноут 4 е доста голям. Моя също е голям, но Ноут 4 е дори още по-голям, което е прекалено.

Разликата в размерите на снимките по-горе е разликата между телефон, който може да се ползва с една ръка и телефон, който трябва да се ползва главно с 2. За някой, който не седи по цял ден в офис и иска да работи с телефона, докато държи нещо в ръката си - разликата е огромна.

Link to comment
Share on other sites

Точно толкова невъзможно е да се работи с 1 ръка или да го носиш в предния джоб на панталона си. Да по-голям е, но при тези размери не виждам кой знае каква разлика в това как го използваш. А това, че екрана е малко по-голям си има плюсове при браузване и четене на книги. И с gps-a е по-удобно.

 

А който ми разправя колко отчайващо голям бил за телефон явно не е ползвал навремето Benefon Delta :)

 

PS: A онзи телефон си беше направо хладно оръжие... засилен в нечия глава можеше да нанесе доста поражения

Link to comment
Share on other sites

Не бих нарекъл 7-8% по-голям телефон - "Незначително по-голям". То по тая логика, дай по 7% на година да ги уголемяват и след 3 години ще се разхождаме с таблети в чантички. 

 

Няма как да се съглася с теб, при положение, че бях 2 години с 5" телефон, а сега съм с 5,5" телефон, който отново е по-малък от Ноут 4 с половин сантиметър (малко по-голям от самсунга) и е доста по-удобен за държане, защото е овален на гърба, а не ръбест и хлъзгав (само за стъклените) като Самсунзите. По-малкия беше по-лесен за носене в джоба на панталона. Големия обаче е тънък и също не представлява проблем. Пробвал съм с Ноут 4-то - няма как да се случи това.

Този 1см е разликата между мобилен телефон и фаблет. 1 см е достатъчен процент по-голям размер, за да го направи неудобен за мен.

А книги на телефона......това няма как да стане. Все едно да си бодя карфици в очите.

Link to comment
Share on other sites

А книги на телефона......това няма как да стане. Все едно да си бодя карфици в очите.

Ама как личи, че говориш наизуст. Никога не си пробвал, нали? Даже идея си нямаш с кое приложение се четат книги. (Знам, сега ще провериш и ще ми напишеш).

 

Понеже всеки ден чета на телефона ще си позволя да те посъветвам - пробвай Aldiko - много е удобно.

и е доста по-удобен за държане, защото е овален на гърба, а не ръбест и хлъзгав (само за стъклените) като Самсунзите. По-малкия беше по-лесен за носене в джоба на панталона. Големия обаче е тънък и също не представлява проблем. Пробвал съм с Ноут 4-то - няма как да се случи това.

Овален и удобен за държане? Сериозно? Колкото са по-заоблени ръбовете толкова по-трудно се държи. Като е по-ръбест имаш по-добър захват.

 

Предния ми телефон беше S4 Active - не намирам разлика между него и Note когато ми е в задния джоб на дънките. Мога и по-голям да навра даже. Не схващам "кое няма да се случи"? Влиза си в джоба на дънките и дали ще е стария или новия е все едно - нито единия нито другия мога да го навра в предния джоб (и да ходя, защото за едното навиране успявам ама после ми пречи да ходя), а в задния джоб дори по-голям ще влезе.

Link to comment
Share on other sites

Дедо тва как ти се събира в джоба ? Аз искам телефон,който мога да си нося в предния джоб на дънките, ноута трудно ще влезне.

Link to comment
Share on other sites

Ама как личи, че говориш наизуст. Никога не си пробвал, нали? Даже идея си нямаш с кое приложение се четат книги. (Знам, сега ще провериш и ще ми напишеш).

 

Понеже всеки ден чета на телефона ще си позволя да те посъветвам - пробвай Aldiko - много е удобно.

 

Овален и удобен за държане? Сериозно? Колкото са по-заоблени ръбовете толкова по-трудно се държи. Като е по-ръбест имаш по-добър захват.

 

Предния ми телефон беше S4 Active - не намирам разлика между него и Note когато ми е в задния джоб на дънките. Мога и по-голям да навра даже. Не схващам "кое няма да се случи"? Влиза си в джоба на дънките и дали ще е стария или новия е все едно - нито единия нито другия мога да го навра в предния джоб (и да ходя, защото за едното навиране успявам ама после ми пречи да ходя), а в задния джоб дори по-голям ще влезе.

Дядо, ще ме извиняваш, но аз ползвам Андроид от 2009 година и Aldiko ми беше инсталирано още на първия телефон, докато ти се чудеше дали първия Galaxy S ще ти хареса. Изобщо не става въпрос за това, дали приложението е ОК или не обаче. Става въпрос за подсветката на екрана. На светло може и да става, но на тъмно да се чете книга на телефон или таблет е някакъв мазохизъм. Очите ми изсъхват страшно бързо и започват да ме болят. Абсурд да чета повече от 30минути. Затова си има четци и eInk дисплеи.

 

Колкото са по-заоблени ръбовете, толкова е по-лесно да се обхване телефона с една ръка. Мен от острите ръбове ме заболяват пръстите след кратко държене, защото все пак е РЪБ. Захвата зависи и от материалите, а не само от формата.

 

А ако не го държа телефона си в предния джоб, къде да го държа? Ти продължавай да си взимаш ръбести и обемисти телефони, пък пак се оплаквай, че не влизал и не можеш да ходиш. Влизат в моите джобове и си ходя без проблем, а не е като да не нося тесни панталони. :) Никога не бих си сложил телефона в задния джоб по редица причини. Особено зимата, като сложа палто, да бъркам постоянно в задния джоб за телефон е някаква лудост. На мен документите сами са ми излизали от задния джоб като вървя, а какво остава за тия големи и хлъзгави телефони.

 

Просто разлика в стиловете на живот. Теб те устройва - мен не. Аз ходя повече, ти се придвижваш повече с колата и може в ръка да си го носиш даже постоянно. Ама да ми обясняваш как нямало значение 1см повече в двете посоки при мобилен телефон. - не е сериозно.

Link to comment
Share on other sites

Хм :)) 
Ноут 4-ката спокойно си влиза в преден джоб, единственото неудобство с него в сравнение с по-малък телефон е когато се обувам. тогава ми убива. В ръката ми стои супер удобно, и за разлика от по-дребните телфончета е удобен и за ползване и с две ръце. :))

От друга страна аз съм 1,93см, та и ръцете ми са достатъчно големи, и джобовете на панталоните/дънките :)))

Всъщност колко са ви малки ръцете, че ноута ви е неудобен ? Телефона на приятелката ми е със същият размер като ноута и си го ползва без никакви проблеми. Даже сега мислим да и вземем Edge Plus, а нейните ръце са си мънички :))

Link to comment
Share on other sites

Хм :)) 

Ноут 4-ката спокойно си влиза в преден джоб, единственото неудобство с него в сравнение с по-малък телефон е когато се обувам. тогава ми убива. В ръката ми стои супер удобно, и за разлика от по-дребните телфончета е удобен и за ползване и с две ръце. :))

От друга страна аз съм 1,93см, та и ръцете ми са достатъчно големи, и джобовете на панталоните/дънките :)))

Всъщност колко са ви малки ръцете, че ноута ви е неудобен ? Телефона на приятелката ми е със същият размер като ноута и си го ползва без никакви проблеми. Даже сега мислим да и вземем Edge Plus, а нейните ръце са си мънички :))

 

Моите ръце са малки, затова ми е още по-неудобно, но колкото и да са ти големи ръцете, няма как да държиш телефона с една ръка (без да го наместваш прекалено дълго преди това) и да стигнеш комфортно всичките 4 ъгъла на екрана. За да стигнеш до горния ляв ъгъл, трябва да преместиш телефона в ръката си. Може да пробваш ако не ми вярваш. Действието не е невъзможно, но е крайно некомфортно ако трябва да го ползваш с една ръка в движение да направиш нещо на бързо.

 

Както казах, телефона ми е 5.5, но е физически по-малък от Note 4 и ми е по-удобен.

 

lg-g4-samsung-galaxy-note-4-screen-w782.

 

Разликата в размера между моя и Note 4 е пренебрежителна в сравнение с тази между Note 4 и Galaxy S6/Edge, но ЛГ-то е по-тънко в краищата, няма ръбове, а и при положение, че дори не исках да минавам 5.1" и този е в нааааай-горната граница на зоната ми на комфорт - малката разлика в размера е капката, която прелива моята чаша. Също така, за работа със Самсунга е нужно още по-голямо покритие върху площта на телефона, защото под екрана има и сензорни бутони, които трябва да са достъпни.

 

Ако нормалната позиция за работа с мобилен телефон се съобразява с позицията на дланта и това до колко е достъпна най-долната част на използваемото пространство (в случая на Самсунга - сензорните бутони, в случая на устройства без сензорни бутони - долната част на екрана) - тогава горната част на работната площ (Notification tray-а) при Самсунг-а се пада още по-нагоре. Някъде към 1 пръст по-нагоре от ЛГ-то.

 

Реално разликата в размера е само 0,2", но използваемостта е много по-ограничена при Самсунга заради ръбовете в дизайна и нуждата от задължителен достъп до сензорните бутони под екрана. С други думи, Самсунг-а има 5.7 екран, но се използва като устройство с 5.9"-6" екран.

 

При тия обстоятелства, аз лично предпочитам бутони на екрана за такъв размер устройства.

Link to comment
Share on other sites

Дедо тва как ти се събира в джоба ? Аз искам телефон,който мога да си нося в предния джоб на дънките, ноута трудно ще влезне.

 

Ми като искаш има доста решения за малко пари и малки джобове... Ако рандъм приоритета ти е да го сложиш в джоба на панталона (?!!?) докато си в чалгарницата, има рандъм телефони за целта... Помня Ники имаше подобен проблем със заден джоб обаче....Общо взето сте за шамари. 

 

Дедо, да кажеш, че разликата между 5,1" и 5,7" е несъществена беше шега, нали? Щото не ти се получи :P

 

Няма и как да се получи. Както и схемата с невъзможност за работа с една ръка. Като са ти къси и дебели кебапчетата - мълчи си, не го рекламирай. На 5 инча дисплей се работи спокойно с една ръка - ДА, само с нейните пръсти... 

Link to comment
Share on other sites

Дедо тва как ти се събира в джоба ? Аз искам телефон,който мога да си нося в предния джоб на дънките, ноута трудно ще влезне.

S6 да не би да влиза?

 

Дядо, ще ме извиняваш, но аз ползвам Андроид от 2009 година и Aldiko ми беше инсталирано още на първия телефон, докато ти се чудеше дали първия Galaxy S ще ти хареса. Изобщо не става въпрос за това, дали приложението е ОК или не обаче. Става въпрос за подсветката на екрана. На светло може и да става, но на тъмно да се чете книга на телефон или таблет е някакъв мазохизъм. Очите ми изсъхват страшно бързо и започват да ме болят. Абсурд да чета повече от 30минути. Затова си има четци и eInk дисплеи.

С тези четци сигурно е по-хубаво - не съм пробвал, но понеже ежедневно си чета от телефона не виждам проблем - включваш го на нощен режим (бели букви на черен фон), намаляваш подсветката на минимум и при пълна тъмнина се чете идеално. Аз точно така се приспивам. Не виждам защо ме убеждаваш как няма да ми е удобно нещо, което всъщност ми е много удобно и го ползвам ежедневно.

 

 

Дедо, да кажеш, че разликата между 5,1" и 5,7" е несъществена беше шега, нали? Щото не ти се получи :P

Да, точно това искам да кажа. Всичко над 4 инча е голямо, не се събира в предния джоб на дънките и не мога да го ползвам с 1 ръка, а в задния джоб може и по-голям телефон да влезе. Започвам да се повтарям обаче. Ако желаеш прочети какво съм написал за да не ми задаваш въпроси, на които вече съм отговорил.

 

Не ми се спори повече. Изложих моята гледна точка, обясних и защо смятам така. Не намирам смисъл да се повтарям. Освен че е въпрос на вкус и т.н. - който му харесва да взима по-голям, който иска има и по-малки...

Link to comment
Share on other sites

S6 се събира без проблем в преден джоб.

 

Защото не всеки телефон е с АМОЛЕД дисплей и дори като се сложат бели букви на черно, подсветката пак свети, което дразни окото, защото то се концентрира в една точка. Зверенето в екран малко преди лягане нарушава съня според учените.

Link to comment
Share on other sites

Разни други учени разправяха как четенето в леглото разваля очите... теории всякакви. Факт е, че на мен телефона ми е по-удобен за четене, отколкото някоя голяма и тежка книга.

Link to comment
Share on other sites

Моите ръце са малки, затова ми е още по-неудобно, но колкото и да са ти големи ръцете, няма как да държиш телефона с една ръка (без да го наместваш прекалено дълго преди това) и да стигнеш комфортно всичките 4 ъгъла на екрана. За да стигнеш до горния ляв ъгъл, трябва да преместиш телефона в ръката си. Може да пробваш ако не ми вярваш. Действието не е невъзможно, но е крайно некомфортно ако трябва да го ползваш с една ръка в движение да направиш нещо на бързо.

 

Както казах, телефона ми е 5.5, но е физически по-малък от Note 4 и ми е по-удобен.

 

 

 

Разликата в размера между моя и Note 4 е пренебрежителна в сравнение с тази между Note 4 и Galaxy S6/Edge, но ЛГ-то е по-тънко в краищата, няма ръбове, а и при положение, че дори не исках да минавам 5.1" и този е в нааааай-горната граница на зоната ми на комфорт - малката разлика в размера е капката, която прелива моята чаша. Също така, за работа със Самсунга е нужно още по-голямо покритие върху площта на телефона, защото под екрана има и сензорни бутони, които трябва да са достъпни.

 

Ако нормалната позиция за работа с мобилен телефон се съобразява с позицията на дланта и това до колко е достъпна най-долната част на използваемото пространство (в случая на Самсунга - сензорните бутони, в случая на устройства без сензорни бутони - долната част на екрана) - тогава горната част на работната площ (Notification tray-а) при Самсунг-а се пада още по-нагоре. Някъде към 1 пръст по-нагоре от ЛГ-то.

 

Реално разликата в размера е само 0,2", но използваемостта е много по-ограничена при Самсунга заради ръбовете в дизайна и нуждата от задължителен достъп до сензорните бутони под екрана. С други думи, Самсунг-а има 5.7 екран, но се използва като устройство с 5.9"-6" екран.

 

При тия обстоятелства, аз лично предпочитам бутони на екрана за такъв размер устройства.

Всъщност го държа в лявата ръка, та единствено горен десен ъгъл ми е недостъпен без леко да си изместя ръката, кое не е проблем през по-голяма част от времето. Смяната на позицията също ми се получава достатъчно лесно, че да се замислям за това. Но виж ръбовете ги намирам за удобни, точно благодарение на тях ми се получава да ползвам телефона само с една ръка. 

Но да, изглежда си е въпрос на предпочитания, и предразположеност

Link to comment
Share on other sites

Точно като парче шоколад го прекърши. :)
Цъкни на другите тестове, да видиш какво прави с другите телефони. Същите са процедурите. Гори ги със запалки, драска ги с макетен нож и ключове... Самоче другите не се чупят :)

Казва, че ако го пазиш няма проблем и ако му сложиш калъф ще е ОК, но мен лично би ме било страх да си го сложа в джоба и да се наведа да си завържа обувките, или да си седна в колата без да го извадя.

Като телефон изглежда супер иначе. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз не мога да разбера, как след мижавия и безличен Nexus 6, Гугъл правят такава мега издънка с китайците от Huawei. Освен всичко друго са махнали и безжичното зареждане, а това при положение, че порта вече е USB-C изобщо е меко казано глупаво. Язък, бях се навил като гледах само спецификациите, но това е боклук, мамка му.

Link to comment
Share on other sites

Motorola-та като цяло не беше лош телефон, но беше прекалено голям и прекалено скъп. Искаха да се бутнат във фаблет сегмента, което нямаше как да стане просто на онзи етап.

 

Вземи си една Moto X Play/Style. Тъкмо ще си я направиш на външен вид както си ти харесва на теб.

Аз нея гледах също, но тук не се предлага и трябваше да дам 800лв за телефон без гаранция, който нямаше да е много по-добър от наличните тук за същите пари.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...