Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Не че няма да ми върши, но ме дразни леко да засегна повърхността в десния долен ъгъл и то да задейства връщането. Искам да е копче и да си има цъкане при натиск.

В десния долен ъгъл като натискаш - нищо не се случва. Трябва по към средата да натисна. След като вече съм ползвал телефон с on screen бутони, изобщо не искам да ги виждам сензорните и физическите. Много по-удобно е във всеки един сценарий. Така или иначе няма какво да направиш на тоя голям телефон единствено натискайки физическия бутон.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Дедо има специални изисквания. На мен не ми пречат, даже така като целия телефон е един голям чист екран ми харесва повече. :)

Link to comment
Share on other sites

Приложенията са по-големия проблем като гледам. Чист си е пъргав, както и при Джама. Като се понатрупат и става грозна картинка. Слагай махай, докато нацелиш правилното. Аз ресетвах, докато се усетя нахака пак всички приложения преди ресета и пак толкова бавен стана.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Макар да съм фен на ябълките ползвам и един nexus 5, телефона не мога да отрека че е много добър за парите си, но само защото е чист андроид и не е наблъскан с хилядите боклуци с които го тъпчат самсунг, хтц и т.н. Особено пък самсунг са толкова лагави че нямам идея как успяват да затормозят толкова мощен хардуер..... 

 

За отрицателно време на моя SGS4 му инсталирах Cyanogen mod,работи убийствено бързо,значително по-бързо от стоковия.Редовни ъпдейти и тн.Чист от всякакви приложения на Самсунг.Инсталирах си каквото ми трябва,нищо излишно.При Андроид имаш огромен избор,като не те кефи нещо го сменяш,свобода пълна...при крушите един телефон с една ос,квото каже кораба майка :grin:.Освен да викаш колко е опростен друго не остава...и като се сетя за онова нещастие софтуерно айтюнс :sick:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

nexus-a го ъпдейтнах до 5.1 и сега просто ми идва да запратя таблета в стената  :censored2:

толкова мунда, бъгава, затлачена версия на андроид не съм срещал.

Link to comment
Share on other sites

Ако е от 4.* към 5 - да. Не е за него :(

 

nexus 7 е и на 5.0 нямаше никакви ядове. проблемите дойдоха след като се ъпдейтна до 5.1

Link to comment
Share on other sites

Сигурно, въпросът е на каква машина обаче.

 

На Nexus 5. Разлики в пърформънса между 5.0 и 5.1 няма. Дори в 5.1 е малко подобрен.

Link to comment
Share on other sites

Таблета (Nuexus 7 - първия) без да го карам, си намерил ъпдейт до 5.1. Телефона го въчкам от 2 седмици да търси - нищо. Пу.

Link to comment
Share on other sites

Здр колеги купих едно леново на майка ми инталирах и skype facebook и viber всичако ок но във viber и се появиха два контакта който нито ги знае кой са опитах се да ги изтрия от сим картата но ми изписа неуспешно изтриване влезнах във viber от там ги изтрих но след ден пак се появиха пак ги изтрих да не е някакъв вирус или нещо друго някой ако може да ми каже какво може да е ще съм му благодарен

Link to comment
Share on other sites

Не е вирус. Най-вероятно контактите не ти се виждат в указателя. Направи ги така, че да излизат всички контакти в указателя, намери въпросните и ги изтрий от там.

Link to comment
Share on other sites

nexus-a го ъпдейтнах до 5.1 и сега просто ми идва да запратя таблета в стената  :censored2:

толкова мунда, бъгава, затлачена версия на андроид не съм срещал.

Ако е Nuxus 7 2012 и при мен беше така. Накрая не издържах и се отървах продавайки го. 

Link to comment
Share on other sites

Телефона напоследък през ден започна да дава "Contacts has stopped" след опит да пусна dialer-a.

 

 

И как да наглася телефона да сваля update-и на приложенията само през нощта, а не когато му дойде кеф, че ми писна по средата на деня да реши да сваля нещо и точно когато реша да звънна на някой да уцеля момент когато си обновява някоя програма и всичко е супер лагаво за половин минута.

Link to comment
Share on other sites

Телефона напоследък през ден започна да дава "Contacts has stopped" след опит да пусна dialer-a.

 

 

И как да наглася телефона да сваля update-и на приложенията само през нощта, а не когато му дойде кеф, че ми писна по средата на деня да реши да сваля нещо и точно когато реша да звънна на някой да уцеля момент когато си обновява някоя програма и всичко е супер лагаво за половин минута.

Някакъв допълнителен дайълър ли си му слагал? Ако да - значи нещо се е прецакал. Може да пробваш да му изтриеш data-та и да видиш дали ще стане. В същност, дори да не е допълнителен, пак направи същото. Самоче допълнителния може да го обновиш и да се реши проблема.

 

Единственото ограничение на ъпдейтите, различно от това да спреш напълно автоматичния ъпдейт, е да ги направиш да се пускат автоматично само като си вързан на wi-fi.

Link to comment
Share on other sites

Телефона напоследък през ден започна да дава "Contacts has stopped" след опит да пусна dialer-a.

 

 

Докато бях с 4.4.4 около 3-4 седмици преди да се обнови до 5.0.2 и на мен това почна да ми се появява често на телефона, но след ъпдейта спря да се появява. Може би скоро и на теб ти предстои ъпдейт.

Link to comment
Share on other sites

Тия дни си поръчах един Нексус 4, е така за гъдел, да видим какво ще излезе.

Имал съм 2-3 (таблет Хуавей нещо си, ХТЦ тату и Галакси С3) андроида до сега, ама ще видим дали прилича на тях, най-вече в изработката.

5-та версия на операционната бива ли я, или няма кой знае, колко променено от 4.4?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте колеги гледам че ми излиза някакъв ъпдейт става въпрос за едно lenovo и искам да попитам някой който разбира като ъпдейтна трябвали да връщам заводските настройки понеже тук съм чел чел някой хора го правят или само да го рестартирам

Link to comment
Share on other sites

Той сам ще се рестарира след ъпдейта.

 

Заводски настройки трябва да връщаш само ако се прецака нещо.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...