Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Ти и аз - да. Останалите са овце и дори идея си нямат какво се знае за тях, техните навици, приятели и т.н.

 

Реално от гугъл и фейсбук могат да ти проследят живота, кога, какво си правил, с кой и къде си се срещал, какво сте правили, а намеси ли се и информация от банката за кредитните карти - дори какво сте консумирали и купували. Единствено не съм сигурен дали се знае кога се ходи до тоалетната, но вероятно и тази информация може да се екстраполира от телефона отчитайки кога какви приложения си отварял.

 

Биг Брадър от книгата на Оруел направо ряпа да яде.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Аматьори. На който и ден от календара да цъкна ми дава "You have no location history for ...". :lol:

 

Реално от гугъл и фейсбук могат да ти проследят живота, кога, какво си правил, с кой и къде си се срещал, какво сте правили, а намеси ли се и информация от банката за кредитните карти - дори какво сте консумирали и купували.

Могат, ако си достатъчно глупав да им го позволиш, дедо. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ти и аз - да. Останалите са овце и дори идея си нямат какво се знае за тях, техните навици, приятели и т.н.

 

Реално от гугъл и фейсбук могат да ти проследят живота, кога, какво си правил, с кой и къде си се срещал, какво сте правили, а намеси ли се и информация от банката за кредитните карти - дори какво сте консумирали и купували. Единствено не съм сигурен дали се знае кога се ходи до тоалетната, но вероятно и тази информация може да се екстраполира от телефона отчитайки кога какви приложения си отварял.

 

Биг Брадър от книгата на Оруел направо ряпа да яде.

Е да, но информацията не е свободно достъпна за всички. Ако не искаш да те следят, можеш да си затриеш всичко от всякъде. Фейсбук профили, история за навиците ти в гугъл, че дори и без мейл може да се оставиш. Има достатъчно начини.

 

За мен това е улеснение. Специално с Location-а, катп отидох в Румъния, телефона автоматично ми изкара в Google Now карти с обменния курс на местната валута, разговорник от Румънски на Английски с полезни фрази и възможност дс си превеждам каквото си реша, местни забележителности и добри заведения наоколо.

 

Освен това, защото бях направил резервацията през hotels.com и мейла с потвърждението ми беше в инбокса, автоматично ми се появи ремайндър в календара, да не си забравя резервацията и датата на пътуването, а хотела с датите на резервацията се появи в Google Maps, без да го отбелязвам аз. Също имаше и карта, с готова навигация до хотела в деня на пътуването.

 

Ако пътувах по-често, това щеше да е страшно удобно.

 

За какво ми е тоя смартфон ако не използвам подобни благинки и се скрия от света?

 

Също ми е много удобно, когато търся нещо за повторен път в Гугъл и резултатите, на които съм обърнал внимание при предното търсене, ми излезнат най-горе, редом с датата на която съм ги посетил.

Link to comment
Share on other sites

Един приятел ми беше изпратил потвърждението за полетите си когато щеше да си идва на gmail-a. Телефона постоянно ми напомняше когато той излиташе или кацаше и колко време остава до края на полета. И всичко това от един email, който не съдържаше кой знае какви специални или прикачени файлове в някакъв специализиран формат.

Link to comment
Share on other sites

Един приятел ми беше изпратил потвърждението за полетите си когато щеше да си идва на gmail-a. Телефона постоянно ми напомняше когато той излиташе или кацаше и колко време остава до края на полета. И всичко това от един email, който не съдържаше кой знае какви специални или прикачени файлове в някакъв специализиран формат.

Същото се случва ако имаш и товарителница към някой сайт. Google Now директно ти вади линк към сайта за проследяване.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

на нексус-а излиза ъпдейт за 5.0.2. сега е с 4.4.4. някой пробвал ли го е тоя новия, да каже как е и дали си заслужава да се ъпдейтва.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ся да питам и тук същото(в другата тема за iphone) ... коя програма за батерия(те са доста на пръв поглед) може да ми покаже циклите на самата батерия, до колко е износена, какъв е капацитета на зарежда към момента ... свалих поне 4-5 програми, които се отнасят за състоянието на батерията, но нито една от тях не показва въпросната информация.

Link to comment
Share on other sites

Няма такова животно.Просто не може да бъде направено такова нещо.Това е все едно да знаеш колко часа ти е светила крушката в стаята и колко се е износила жичката.

Link to comment
Share on other sites

kotora не се изказвай неподготвен, няма невъзможни неща. За IPhone има само, че трябва да ти е джейлбрейкнат телефона и от cydia сваляш battery info и можеш да видиш циклите на батерията и % на износване.

 

Turn off this option! Note 3

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Пичове моята бракма Prada 3.0 нещо взе да бачка бавно напоследък и да лагва чат пат, та ако и направя един master reset дали няма да се пооправи?

Link to comment
Share on other sites

Андроида си е лагав каквото и да го правиш. При мен не е имало телефон, който на моменти да цъкна нещо и той 5 секунди да не знае къде да се намира и да се чуди какво да направи. Ей тъй цъкваш и не знаеш цъкнал ли си, не си ли... стои и мисли. Цъкаш пак - нищо. Цъкаш 3ти път... пак нищо, тръгваш да почистиш цялото стъкло да не би да си мисли, че си го хванал другаде или като е мръсен нали понякога прави такива номера и тогава изведнъж вземе че стане каквото си искал.

 

Редовно дори при опит да отворя dialer-a (а той е вградения) се мота. Освен да е от TouchWiz-a на самсунг пак нещо да са нас**ли корейците като в началото когато хвърлих първия самсунг, че ме изнерви... За съжаление не ми се сменят ром-ове, нито пък ми се сменя телефона защото друг с копчета отдолу няма. Т.е. новия Galaxy Active е пак с копчета ама е доста по-грозен та му се чудя много дали изобщо да се занимавам.

Link to comment
Share on other sites

Редовно дори при опит да отворя dialer-a (а той е вградения) се мота. Освен да е от TouchWiz-a на самсунг пак нещо да са нас**ли корейците като в началото когато хвърлих първия самсунг, че ме изнерви... За съжаление не ми се сменят ром-ове, нито пък ми се сменя телефона защото друг с копчета отдолу няма. Т.е. новия Galaxy Active е пак с копчета ама е доста по-грозен та му се чудя много дали изобщо да се занимавам.

 

Тъкмо щях да го напиша и ти сам си се сетил. Аз такива проблеми нямам. Особено откакто смених Dalvik-а на ART. Ще ти го ъпгрейднат до Lollipop и сигурно ще се оправи.

 

Днес обявиха новото HTC и новия Samsung S6.

 

Най-накрая обърнаха внимание на изработката господата от Самсунг и колкото и да ги недолюбвам, телефона изглежда супер. Особено EDGE варианта..

 

http://www.cnet.com/products/samsung-galaxy-s6/

Link to comment
Share on other sites

Особено EDGE варианта.

Нещо не мога да схвана идеята на този извит екран, освен да дразни как образа се изкривява в двата края и още повече да дразни с неволното допиране на тези краища, когато държиш телефона и последствията от задействането на нежелани неща.

Link to comment
Share on other sites

Аз смених стоковия даилър заради мотането на galaxy s3, няма такова чакане. Проблем им е. Интересно на s2 не се мота толкова.

Link to comment
Share on other sites

Нещо не мога да схвана идеята на този извит екран, освен да дразни как образа се изкривява в двата края и още повече да дразни с неволното допиране на тези краища, когато държиш телефона и последствията от задействането на нежелани неща.

Като е сложен по лице, ъгъла светва като идва нотификейшън. А и с извивката, изхлежда по-голям екрана, и с по-малък ръб.

Link to comment
Share on other sites

Андроида си е лагав каквото и да го правиш. При мен не е имало телефон, който на моменти да цъкна нещо и той 5 секунди да не знае къде да се намира и да се чуди какво да направи. Ей тъй цъкваш и не знаеш цъкнал ли си, не си ли... стои и мисли. Цъкаш пак - нищо. Цъкаш 3ти път... пак нищо, тръгваш да почистиш цялото стъкло да не би да си мисли, че си го хванал другаде или като е мръсен нали понякога прави такива номера и тогава изведнъж вземе че стане каквото си искал.

 

Редовно дори при опит да отворя dialer-a (а той е вградения) се мота. Освен да е от TouchWiz-a на самсунг пак нещо да са нас**ли корейците като в началото когато хвърлих първия самсунг, че ме изнерви... За съжаление не ми се сменят ром-ове, нито пък ми се сменя телефона защото друг с копчета отдолу няма. Т.е. новия Galaxy Active е пак с копчета ама е доста по-грозен та му се чудя много дали изобщо да се занимавам.

Андроидът не е лагав по дефолт, но TouchWiz-ът - да. На Galaxy S5 с Lollipop си е също толкова муден тоя launcher. Дори на клипче за работата на S6 пак си личи как им лагва на моменти интерфейса. На LG шарения им launcher и той така.

От както съм с Nexus 5, проблеми с лаг нямам. Всичко става мигновено, анимациите вървят "мазно". Но пък на теб такъв телефон няма да ти върши работа, понеже няма копчета.

Според мен всичко си е до производител и модификациите, които правят по ОС-а.

Link to comment
Share on other sites

Макар да съм фен на ябълките ползвам и един nexus 5, телефона не мога да отрека че е много добър за парите си, но само защото е чист андроид и не е наблъскан с хилядите боклуци с които го тъпчат самсунг, хтц и т.н. Особено пък самсунг са толкова лагави че нямам идея как успяват да затормозят толкова мощен хардуер..... 

Link to comment
Share on other sites

Но пък на теб такъв телефон няма да ти върши работа, понеже няма копчета.

Не че няма да ми върши, но ме дразни леко да засегна повърхността в десния долен ъгъл и то да задейства връщането. Искам да е копче и да си има цъкане при натиск.

Link to comment
Share on other sites

Андроида си е лагав каквото и да го правиш. При мен не е имало телефон, който на моменти да цъкна нещо и той 5 секунди да не знае къде да се намира и да се чуди какво да направи. Ей тъй цъкваш и не знаеш цъкнал ли си, не си ли... стои и мисли. Цъкаш пак - нищо. Цъкаш 3ти път... пак нищо, тръгваш да почистиш цялото стъкло да не би да си мисли, че си го хванал другаде или като е мръсен нали понякога прави такива номера и тогава изведнъж вземе че стане каквото си искал.

 

Редовно дори при опит да отворя dialer-a (а той е вградения) се мота. Освен да е от TouchWiz-a на самсунг пак нещо да са нас**ли корейците като в началото когато хвърлих първия самсунг, че ме изнерви... За съжаление не ми се сменят ром-ове, нито пък ми се сменя телефона защото друг с копчета отдолу няма. Т.е. новия Galaxy Active е пак с копчета ама е доста по-грозен та му се чудя много дали изобщо да се занимавам.

Първата половин година нямаше такива неща с моята бракма даже повече от половин година ама след това почнаха... Та затова питам, защото някой ми беше казал, че с времето и те си се зацапват и дали с ресет-а няма да го поосвежи :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...