Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Settings->Aps->All-> Google Service Framework -> Force Stop -> Clear Data ->Restart. Още докато търсеше мрежата на глобул след въвеждане на пин-а, се появи иконата за ъпдейт и в момента го свалям. След 20 минути ще съм с 5.0

Пробвано на 2 нексуса -5ци, и на двата стана. Довечера в къщи ще го пробвам и на таблета.

 

Тоя номер го пробвах преди два дни и единственото, което постигнах е че ми се отряза достъпа до Play Store. С 300 зора го подкарах отново и се отказах от такива магии. Ама ти да видиш - сега и при мен се получи.

Link to comment
Share on other sites

Хората с Nexus 5  и Андроид 5 - какви са ви впечатленията? Че имам чувството, че сега батерията ми върви по-бързо. Изключвам първите дни когато го разцъквах да разгледам тук там. Вчера почна да топли докато си браузвах в нета! И то нищо особено като сайтове - стандартните. Няма да коментирам как изглежда сега информацията за батерията. То там вече нищо не се разбира. Тая графика за никъв не става. Нито мога да разбера колко време е минало от последното зареждане, нито какво точно точи батерията. Останала на 20% а ми показва 5 работи на кръст, че сая точили и те не могат по никакъв начин да направят или 100% от потреблението или да доближат % само на използваната част. За какво са тия % там не е ясно, ама не вършат нищо, Не знам, може да е субективно, но с 4-ка та също често преглеждах батерията и затова имам някакви наблюдения като цяло как се държеше телефона, сега за мен е по-бързо точенето ѝ.

Link to comment
Share on other sites

Факт - батерията пада с около 30% по-бързо. Вярвам, че това може да се коригира след ресетване на телефона, но още не съм го направил. 

И да, сборът на процентите не прави нито 100, нито остатъка до 100...

Link to comment
Share on other sites

Някои хора споменават за проблем с Google Fit и предложение да бъде деактивирано. Ще го пробвам. Освен тов май има и някакъв проблем с рестартиране на приложения на заден план, което също води до източване и май се чака фикс.

Link to comment
Share on other sites

Някои хора споменават за проблем с Google Fit и предложение да бъде деактивирано. Ще го пробвам. Освен тов май има и някакъв проблем с рестартиране на приложения на заден план, което също води до източване и май се чака фикс.

 

Със сигурност не ми е в G Fit проблема, деактивирах го минути след като видях, че е инсталиран по default. От вчера изключих локализацията, да видим дали ще има забележима промяна.

Link to comment
Share on other sites

Днес и аз спрях следенeто къде съм и какво съм. На 4.4.4. Ми работеше всичко BT, gps, wi-fi нон стоп, но бхя му казал да не събира информация къде какво правя. Сега видях, че е почнало да ми се събира информация къде съм бил - от 21-ви. И днес го спрях и него - ще видя сега как ще е батерията. Тъкмо го откачам от зарядното и ще наблюдавам.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Аз не издържах снощи и го ресетнах фабрично моя. Сега ще видим дали ще се забърза, защото с Лолипоп беше по-бавен отколкото с KitKat. Батерията също беше около 2 пъти по-зле...

Link to comment
Share on other sites

Аз ще изчакам до февруари да видя как ще се държи с новия ъпдейт и как ще кара батерията и може пак да си сложа имиджа с 4.4.4. И ще забравя да ъпдейтвам докато някое приложение без което не мога не ми откаже работа... Изложиха се с тоя 5, ще каже, човек че не не си тестват собствените телефони

Link to comment
Share on other sites

Аз сложих 5.0 на таблета, и сега го усещам доста по-бавен и батерията бързо си отива, може и да е заради това, че още не съм го реснал след ъпдейта.

Link to comment
Share on other sites

Най-вероятно е заради това, но не би трябвало да си ресетваме устройствата като си ъпдейтнем фирмуера!
На всичкото отгоре ми затри и снимки, и всичко! Все едно го вадех нов от кутията. Преди също съм ресетвал телефони, но чак до такова ниво, никога не го е оголвало.

Link to comment
Share on other sites

Е то, при ъпдейта нали се рестартира за да оправи приложения едно друго? Между другото четох, че едни от нещата дето фиксват са някакви ресрати, и случай на зануляване на телефона. Може би си изтеглил късата клечка.

Link to comment
Share on other sites

Не не, май не ме разбра. Аз умишлено го factory reset-нах. Просто ресет-а беше някакъв тотално зануляващ.

Днес и 5.0.1 получих. Да видим 2-3 дни как ще се държи. Ако пак е зле ще го руутна и му слагам каквото си реша.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че има подобрение с 5.0.1 за батерията. на 54% след 2-я! ден и това при положение, че съм играл на телефона - верно судоку, което не товари процесора, но екрана е пуснат. И то играх тези дни повече от обикновенно, та нещата изглеждат като на нива 4.4.4. Отделно, че сега процентите отговарят :) само 1 ми се губи в сметките. Т.е като събера кое колко е ползвало + 1 дава остатъка от 100. Започвам да съм доволен. Да видим до кога :)

Link to comment
Share on other sites

Това е по-скоро страшно. Като се замислиш колко много информация имат за нас гугъл, фейсбук и прочее...

 

Ами те имат информацията, защото аз съм решил да им я дам. Мен лично ме улеснява.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...