Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Oт 20тина (ПОНЕ) пъти нервно натискане следваше поне един път да захапе. Освен това нито съм си гризал кожички нито ми е сух нито мокър пръста. Ей така просто прецени че ще забие за 20 сек. След това със същия пръст си работеше нормално без проблеми.

 

Забелязах един бъг. Понякога бутоните отдолу отказват и трябва да кликнеш върху екрана някъде, без значение къде. Тогава пак се оправят. Проблема е, че сензора на екрана и на бутоните е на една и съща повърхност и някакво минимално замърсяване може да го обърка. Явно при студено време се случва също, защото докато беше по-топло го нямаше тоя проблем. За другия път да знаеш. Като не работят сензорните бутони, цъкаш на уолпейпъра примерно и тръгва. Или ако си в някое приложение, плъзгаш пръста, че да не ти отчете действие.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Малко в страни от темата,къде може да се купи в Пловдив качествен протектор за екран и заден капак като на снимката:s3_ultrathin_0002s_0000_black.jpg

 

 

Телефона ми е HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

Малко в страни от темата,къде може да се купи в Пловдив качествен протектор за екран и заден капак като на снимката:

 

Телефона ми е HTC Sensation XE

 

Такива скъпи кейсове аз лично не съм виждал в България. Трябва от чужбина да го взимаш.

Все пак тоя кейс е около 30-40лв, а тук няма много потребители на такива.

 

Лошото на Android телефоните е, че са много и нямат много аксесоари. В такъв момент ми се иска да имам iPhone. Там кейсове - валяло. От пиле - мляко има и някои са много приятни.

Link to comment
Share on other sites

имам едно питане ... сложих грешен custom rom на x10 mini. в началото успях да влезна в clockworkmode recovery, пробвах там да дам restore, да приложа правилния ром, но явно съм омазал още повече нещата и сега не мога да влезна. стои си логото на Sony Ericsson и това е. явно съм brick-нал телефона. може ли да се оправи с някоя поддържаща програма?

Link to comment
Share on other sites

Ако не можеш да заредиш и FASTBOOT и RECOVERY, значи си брикнал телефона. Пробвай FASTBOOT. Ако заредиш FASTBOOT, пробвай да флашнеш ново рекавъри. Някой по-стар Clockwork. Не знам сега кой ползваш, но 3 е бъгав, така че сложи последния от 2-ра версия.

Link to comment
Share on other sites

Ако не можеш да заредиш и FASTBOOT и RECOVERY, значи си брикнал телефона. Пробвай FASTBOOT. Ако заредиш FASTBOOT, пробвай да флашнеш ново рекавъри. Някой по-стар Clockwork. Не знам сега кой ползваш, но 3 е бъгав, така че сложи последния от 2-ра версия.

нищо не разбрах ... телефона изобщо не може да зареди какъвто и да е boot, преди самото логване в системата. стои си sony ericsson логото.

на x10 mini батерията му не може да се маха, та дори не мога да го изключа. само мога да го рестартирвам чрез Home бутона и Power бутона.

 

успях да го възстановя(update-на) чрез sony pc companion и сега зарежда нормално ... ся да пробваме още веднъж дали ще успеем да го флашнем до 2.3.7 :laughing:

Link to comment
Share on other sites

нищо не разбрах ... телефона изобщо не може да зареди какъвто и да е boot, преди самото логване в системата. стои си sony ericsson логото.

на x10 mini батерията му не може да се маха, та дори не мога да го изключа. само мога да го рестартирвам чрез Home бутона и Power бутона.

 

Чакай сега. Хем нищо не си разбрал, хем не може да зареди FASTBOOT, хем си пробвал само RECOVERY. Може или не може да зареди FASTBOOT? Потърси в интернет коя е клавишната комбинация. Не знам каква е за твоя телефон. По принцип всички Android телефони имат FASTBOOT. Това им е сервизното меню, защото RECOVERY-то по подразбиране не е достъпно.

Ако не може да зареди FASTBOOT, значи може да го прибереш в шкафчето и това му е. Единствения начин да се оправи е ако го отвориш и му закачиш кабели за JTAG-ване. Не знам как става.

Ако заредиш FASTBOOT, значи може да се оправи като му качиш друго рекавъри по нормалния начин, а не през приложението на Clockwork, както най-вероятно си го направил предния път.

Виж първо дали зарежда FASTBOOT и после ще го видим.

Потърси също и инструкции как да качиш RECOVERY. Там трябва да е обяснено как се влиза във FASTBOOT/FLASH режим, защото друг начин за качване на рекавъри няма.

Link to comment
Share on other sites

трябва ли задължително да флашна firmware, за да мога да инсталирам след това custom rom-ове? защото всеки път се получава това:

 

tgerter.png

 

тегля ftf файловете от тук ... всички, които са за x10 mini и са за MiniCM7 rom-a ... по поредни номера са от 2 до 14, но нито с един от тях не успявам да флашна телефона.

какво бъркам?

Link to comment
Share on other sites

root-нах, отключих bootloader-a, флашнах, инсталирах rom-a ... и ся заби на логото на самия custom rom - MiniCM :bgrin:

ебем ти и модовете, ебем ти и чудото. нямам нерви да се занимавам повече ... :angry1

 

п.п. при вкл. на телефона влизам без проблем в CWM Recovery конзолата .... ама до там.

 

п.п.п. успях да инсталирам CM9, ама това се оказа 4.0.4 версия на Android ... а аз очаквах да е 2.3.7 :wacko:

някой може ли да ми каже със сигурност коя е най-удачната версия за X10 mini(без pro), която да позволява запис на приложенията на SD картата.

 

най-накрая - 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

имам въпрос относно gmail приложението за gelly bean версията на nexus 7 ... като отворя писмо в landscape режим, съдържанието на писмото не може да се визуализира и трябва да слайдвам надясно, тъй като в лявата част, като меню остават писмата. искам левия панел, който показва писмата да се скрива, когато отварям дадено писмо. някой знае ли как става?

Link to comment
Share on other sites

някой може ли да ми разясни как се работи с google voice? нещо не успявам да си "издействам" номер, а като се помъча да набера някой, ми изписва че съм нямал кредитен лимит ...

 

това само за щатите и канада ли е безплатно? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

някой може ли да ми разясни как се работи с google voice? нещо не успявам да си "издействам" номер, а като се помъча да набера някой, ми изписва че съм нямал кредитен лимит ...

 

това само за щатите и канада ли е безплатно? :unsure:

 

На не-руутнат телефон се вижда, че въпросното приложение го няма в маркета, а ако го намериш през web-a и тръгнеш да го инсталираш, устройствата са ти неактивни и пише, че не могат да бъдат инсталирани в държавата, в която са регистрирани. Предполагам същата история като с картите и навигацията.

Link to comment
Share on other sites

На не-руутнат телефон се вижда, че въпросното приложение го няма в маркета, а ако го намериш през web-a и тръгнеш да го инсталираш, устройствата са ти неактивни и пише, че не могат да бъдат инсталирани в държавата, в която са регистрирани. Предполагам същата история като с картите и навигацията.

 

 

:unsure: за какво говориш? то приложението е talkatone, а google voice e само услугата, която се ползва ....

Link to comment
Share on other sites

мда, при мен(с nexus 7) тази програма не излиза в маркета ...

 

Ползвам Google Voice с Groove IP

 

За да си "издействаш" номер, първо създай VPN-връзка чрез тази услуга us.newfreevpn.com и тогава се регистрирай.

След това VPN-връзката няма да ти трябва.

 

тази VPN-връзка как се създава?

 

между другото някой с nexus 7(4.2.1) да има проблем с прехвърлянето на файлове от компютъра към таблета посредством bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

Пробвах от телефон към таблета - няма проблеми. За прехвърляне от компютър ползвам кабела. Най-бързо става.

Link to comment
Share on other sites

между другото някой с nexus 7(4.2.1) да има проблем с прехвърлянето на файлове от компютъра към таблета посредством bluetooth?

 

Тази технология е повече от проблемна с компютрите и ако може да се избегне ползването й по-добре не се занимавай. И с Windows съм имал една камара проблеми с прехвърляне на файлове и слушалки и с MACOS такива ги ядах (оправи се като ъпгрейднах до Mountain Lion но с предната версия така и не тръгнаха като хората). Телефон-телефон работи идеално ако са от един производител, понякога и ако са различни но с компютъра обикновено само ядове (вкл. подкарваш го, след няколко седмици пробваш пак и не работи)

Link to comment
Share on other sites

Пробвах от телефон към таблета - няма проблеми. За прехвърляне от компютър ползвам кабела. Най-бързо става.

а бе, кабел ... ама за толкова малки файлове не ми се занимава. свикнал съм с bluetooth. да не говорим, че докато намерих подходящи драйвери, подходяща версия на bluesoleil ... бая се порових. с android-ски телефон с по-стара версия - 2.3.7, няма никакви проблеми.

 

Тази технология е повече от проблемна с компютрите и ако може да се избегне ползването й по-добре не се занимавай. И с Windows съм имал една камара проблеми с прехвърляне на файлове и слушалки и с MACOS такива ги ядах (оправи се като ъпгрейднах до Mountain Lion но с предната версия така и не тръгнаха като хората). Телефон-телефон работи идеално ако са от един производител, понякога и ако са различни но с компютъра обикновено само ядове (вкл. подкарваш го, след няколко седмици пробваш пак и не работи)

тъпото е, че не се сетих да пробвам с фабричната версия на nexus-a, тъй като малко след това update-нах от интернет с последната официална. може и от нея да е проблема, а може от нея и от nexus-а "вместе"

Link to comment
Share on other sites

wi-fi? Шерваш една папка и през мрежата си точиш нещата на таблета.

 

Защо?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sand.airdroid&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zYW5kLmFpcmRyb2lkIl0.

 

Моля поста ми да не се счита като опит за помощ на samkijot.

Link to comment
Share on other sites

Защото му предлагаме различни варианти :) - виж вече има 3-4. Ще си хареса, който най-му харесва и ще си го ползва.

Link to comment
Share on other sites

Струва ми се сложно.

не знам с каква версия съм,но е сложно :D

преди няколко часа разбрах още 2 нови "ефекта" ; как да си виждам кой са ми включените приложения.

Link to comment
Share on other sites

Струва ми се сложно.

не знам с каква версия съм,но е сложно :D

преди няколко часа разбрах още 2 нови "ефекта" ; как да си виждам кой са ми включените приложения.

 

Какъв ти е въпроса?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...