Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

преди няколко часа разбрах още 2 нови "ефекта" ; как да си виждам кой са ми включените приложения.

 

С най-десния бутон от 3те долу (ако не се бъркам нещо). А спирането е като ги "хвърлиш" нагоре в небитието (ако е като на One X интерфейса). Ти що не вземеш да му попрочетеш леко книжката на този телефон? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Какъв ти е въпроса?

 

то да беше само един :laughing1:

 

но на първо време - как да си сложа мой рингтон ? Понеже снощи пробвах да си кача едно парче,през пощата,но като видя ,че е мп3 и не искаше да го свали,после пробвах да кача същото ,но като му махнах .mp3-то,win rar-нах,и пак нищо.А през USB нищо не се вижда на телефона,появиха се само 2 removable disk-а.

 

--

 

точно 8 страници инструкции в една малка книжка ,голяма колкото телефона(как се поставя сим картата,как се пуска fb,etc) ,и още 10 странички,инструкции за безопасност.А за андроид-а нищо не пише.

Link to comment
Share on other sites

то да беше само един :laughing1:

 

но на първо време - как да си сложа мой рингтон ? Понеже снощи пробвах да си кача едно парче,през пощата,но като видя ,че е мп3 и не искаше да го свали,после пробвах да кача същото ,но като му махнах .mp3-то,win rar-нах,и пак нищо.А през USB нищо не се вижда на телефона,появиха се само 2 removable disk-а.

 

--

 

точно 8d страници инструкции в една малка книжка ,голяма колкото телефона(как се поставя сим картата,как се пуска fb,etc) ,и още 10 странички,инструкции за безопасност.А за андроид-а нищо не пише.

 

Включваш телефона с USB-то, избираш на телефона опцията да използва като диск, а не Charge Only (ще те пита като го закачиш), и ти се появява Removable Drive в Windows Explorer. Правиш си папка, качваш си музиките с copy/paste. Откачаш телефона, отваряш си плейъра, сканираш за нови песни, избираш тази, която ти трябва, пускаш я, натискаш опциите, избираш SET AS RINGTONE, ще те пита дали искаш да я сложиш като Default, за контакт или искаш да я орежеш преди това. Избираш си каквото ти трябва и готово. Сменя ти мелодията.

Ако не искаш да прехвърляш по USB, може да прехвърлиш по Wi-Fi с AirDroid или друга подобна програмка. Има я в Play Store-а, а малко по-нагоре съм дал директен линк.

Link to comment
Share on other sites

Dropbox?

 

мда, това не е лошо, но четенето на файловете, след като са прехвърлени на мобилното устройство ми се струва доста бавно ... като пример - Angry Birds Space Premium v1.3.2, което е 35MB му трябваха сигурно 3 мин. за да го прочете и да ме пита след това дали искам да инсталирам. не знам дали по принцип е толкова бавно или зависи от нещо.

 

Защо?https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sand.airdroid&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zYW5kLmFpcmRyb2lkIl0.Моля поста ми да не се счита като опит за помощ на samkijot.

 

не ми допада, тъй като трябва да се манипулира през браузъра, да се пренасят файлове от десктопа ... и като цяло го правиш само на компютъра, а аз предпочитам от самото мобилно устройство, както е в горния случай.

Link to comment
Share on other sites

мда, това не е лошо, но четенето на файловете, след като са прехвърлени на мобилното устройство ми се струва доста бавно ... като пример - Angry Birds Space Premium v1.3.2, което е 35MB му трябваха сигурно 3 мин. за да го прочете и да ме пита след това дали искам да инсталирам. не знам дали по принцип е толкова бавно или зависи от нещо.

 

Защото го сваля на ново от Интернет. Затова. Dropbox е клауд сторидж. От компютъра качваш в облака, от телефона сваляш от облака. През програмата, която аз съм написал се качва директно на телефона.

Link to comment
Share on other sites

а бе, кабел ... ама за толкова малки файлове не ми се занимава. свикнал съм с bluetooth. да не говорим, че докато намерих подходящи драйвери, подходяща версия на bluesoleil ... бая се порових. с android-ски телефон с по-стара версия - 2.3.7, няма никакви проблеми.

тъпото е, че не се сетих да пробвам с фабричната версия на nexus-a, тъй като малко след това update-нах от интернет с последната официална. може и от нея да е проблема, а може от нея и от nexus-а "вместе"

Аз си шервам папки на компютър в локалната мрежа и после ги достъпвам чрез ES file explorer от маркета.
Link to comment
Share on other sites

Аз си шервам папки на компютър в локалната мрежа и после ги достъпвам чрез ES file explorer от маркета.

ей за т'ва говорим ... ник'ви отделни програми, ник'ви cloud услуги.

мерси много :beer:

Link to comment
Share on other sites

пфффф,т,ва много яко ! мерси....обаче ъплоуд failed ,unable free space ,insert sc card...явно ще трябва да търся карта.

Еми ти защо нямаш?Тоя телефон без сд няма как да работи пълноценно.

Link to comment
Share on other sites

Ще разгледам из форумите,14 кинта за 4 гига байта ,в магазина.

 

Друго интересно нещо е copy paste-ването.

 

For example, when in a text field (e.g. new name in a contact, or in writing a text message)... hold your finger on the text field and you'll get a list of optoins:

Select All

Select Text (allows you to use the optical trackpad to select words / letters

Cut All

Copy All

Paste

 

пробвах с линк,става.

Link to comment
Share on other sites

Ще разгледам из форумите,14 кинта за 4 гига байта ,в магазина.

 

Друго интересно нещо е copy paste-ването.

пробвах с линк,става.

С тоя андроид си осигури занимавка поне за един месец.

Аз също го откривам тепърва, но засега се ограничавам предимно до приложения, които имат практическо значение за мен лично. Първата ми задача беше да си прехвърля близо 1000 контакта, календара и пощенските акаунти; както и да свикна да ползвам телефона като такъв. Иначе за въпросите, които ме попита (да не пиша ЛС) го заредих еднократно 12 часа и толкоз. С разговори 20 - 30 минути на ден и малко ръчкане ме кара 3 дни плътно, предполагам, че ако спра да го бъзикам толкова ще кара 4.

Link to comment
Share on other sites

Моя сега е на 93 %.Търся някакви инструкции как да намаля разхода на батерията,макар че wi-fi гълта доста.

 

а като взимам карта,какво да и гледам ,освен microCD нали.

 

мисля,да взема нещо от ebay :

http://www.ebay.com/itm/High-Speed-Micro-SD-MicroSD-SDHC-4GB-4G-4-GB-TF-Flash-Memory-Card-New-/170926689161?pt=PDA_Accessories&hash=item27cc064b89 ; http://www.ebay.com/itm/8GB-Memory-Card-MICRO-SD-FOR-HTC-HD-MINI-SMART-/390464082682?pt=PDA_Accessories&hash=item5ae97912fa ; http://www.ebay.com/itm/HOT-8GB-MICRO-SD-MEMORY-CARD-8GB-TF-CARD-For-Samsung-Galaxy-Note-i9300-HTC-ONE-X-/130761430757?pt=PDA_Accessories&hash=item1e71fd16e5 .

тези ми се виждат на оферта,но не знам дали си струват.

 

PS: още 2 яки оферти ,за клас 10 ,в Бг

: http://reset.bg/catalog/14/1414/1414201/

http://nikem-bg.net/computer-components/8GB-MICROSDREADER-A-DATA-CL10

Link to comment
Share on other sites

HTC - Desire C

HTC - Desire C Memory Cards (Micro SDHC) & Accessories

 

The HTC - Desire C mobile phone uses Micro SDHC memory cards. We stock Micro SDHC memory cards from SanDisk, Samsung, Kingston & MyMemory. Every mobile phone memory card we offer is manufactured to the highest standard and carries a 2 year minimum warranty.Your HTC - Desire C accepts Micro SDHC cards.

http://www.mymemory.co.uk/compatible-memory/Mobile_Phones/HTC/HTC+-+Desire+C_Memory_Cards

 

добре че спомена да проверя

 

-

 

може ли да препоръчате някакви готини приложения :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

може ли да препоръчате някакви готини приложения :bgrin:

 

SleepTime (!!! уникална програма), Angry Birds (space, star wars), SoundHound, Shazam, Tune In radio, Google Goggles

 

Аз други нямам

Link to comment
Share on other sites

има ли добро приложение за българските телевизии онлайн? пробвах 1-2, но или са малко и някакви неизвестни канали, или стриймовете(явно) не са актуални ... та, някой ползва ли нещо за да гледа онлайн?

Link to comment
Share on other sites

Sleep-а изглежда добре,като идея.Тия дни ще го пробвам.

 

А иначе батерията ми ще откара до утре сутринта,ако не ръчкам.Това с 1вото зареждане.

 

Задължително ли трябва да я изхабя ,за да заредя наново ?

Link to comment
Share on other sites

Sleep-а изглежда добре,като идея.Тия дни ще го пробвам.

 

А иначе батерията ми ще откара до утре сутринта,ако не ръчкам.Това с 1вото зареждане.

 

Задължително ли трябва да я изхабя ,за да заредя наново ?

 

Трябва да я зареждаш на около 20%.

Link to comment
Share on other sites

Супер тъпи приложения има за андроид :D смях се със сълзи на това :

:bowdown:

 

Ако съм Итън Хоук,в Мисия Невъзможна (филма) ще го сложа това приложение :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Искам да си сложа повече от 1 мелодия на телефона ,за аларма.След 1вата седмица,започвам да намразвам парчето което ме буди рано сутрин ,а аз си слагам любими такива,и за това искам да наблъскам повече от 10-20 парчета ,които да сменят на случаен принцип.Жалко,че вграденият плеъра няма възможности за аларма.

Предложете някакво app.

Link to comment
Share on other sites

Искам да си сложа повече от 1 мелодия на телефона ,за аларма.След 1вата седмица,започвам да намразвам парчето което ме буди рано сутрин ,а аз си слагам любими такива,и за това искам да наблъскам повече от 10-20 парчета ,които да сменят на случаен принцип.Жалко,че вграденият плеъра няма възможности за аларма.

Предложете някакво app.

 

Alarm Droid. Може да ти пуска от плейлист. Може да ти пуска и стрийм в Интернет.

Link to comment
Share on other sites

Предложете хубав pdf reader. Някой, който се справя добре с големи файлове особено такива които са сканирани картинки.

Link to comment
Share on other sites

Предложете хубав pdf reader. Някой, който се справя добре с големи файлове особено такива които са сканирани картинки.

Аз ползвам ezPDF Reader както на телефона, така и най-вече на таблета и съм особено доволен от приложението. Струва си всеки цент от тия $4.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...