Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

 

Има, но е малко хамалогия.

Избираш си приложението, което искаш да качиш, намираш му APK файла чрез GOOGLE, сваляш го, прехвърляш го на картата, отваряш телефона, намираш файла чрез някой File Explorer и го стартираш. Ако не си сложил отметка да се инсталират приложения от картата ще ти предложи да я сложиш. Ако си я сложил, ще ти инсталира приложението направо, но има вероятност в зависимост от телефона и софтуера, да не ти го засича като инсталирано в Google Play и да не ти пуска ъпдейти.

 

Гарантирам ти, че на 15-тото приложение, тоя метод ще ти втръсне. По-добре вземи един рутер за 20лв.

Мерси. Рутер си имам ама го ползва сега майка ми и скоро ще си го взема.

 

 

Направи си една регистрация в 4pda.ru. Там използвайки търсачката намираш топика за съответното приложение и обикновено има линк с apk.

Мерси.

 

За моя телефон Sony Ericsson Xperia Mini Pro ползвам Antutu Battery Saver и определно действа. При мен трафика на данни е перманентно забранен, пускам Wi-Fi, само при нужда и батерията кара 3 дни макс. Сега с това нещо си кара спокойно около 5 дни. На жената Sony Xperia J има вградено приложение и без да е пуснато си кара 5 дни, хем има по-голям дисплей от моя...

Link to comment
Share on other sites

Зa спирaне нa процесите aз ползвaм advance task kilar незнaм тоя aндроид зaщо тaкa сa го нaпрaвили кaто излезнеш от някое приложение дa не спирa a пaк дa си рaботи ,инaче смaртфоните сa тaкa нaпрaвени бaтериятa дa кaрa със включен постояно интернет един ден тия пет дни зa които пишaт колегите преди мен бяхa едно време кaто бях със обикновен телефон сaмо нa рaзговори

Link to comment
Share on other sites

Зa спирaне нa процесите aз ползвaм advance task kilar незнaм тоя aндроид зaщо тaкa сa го нaпрaвили кaто излезнеш от някое приложение дa не спирa a пaк дa си рaботи ,инaче смaртфоните сa тaкa нaпрaвени бaтериятa дa кaрa със включен постояно интернет един ден тия пет дни зa които пишaт колегите преди мен бяхa едно време кaто бях със обикновен телефон сaмо нa рaзговори

 

Защото няма minimize ето затова. Защото ако се спираше докато правиш нещо ако ти звънне телефона и си преебан. ВСИЧКИ мобилни операционни системи са така. Още от Windows 5 отпреди 10 години

Link to comment
Share on other sites

Таск килърите за последните версии на Андроид са напълно безсмислени. Самата ОС извършва много по-оптимизирано управлението на паметта. Единствено е необходимо специално внимание към приложения като Скайп, които използват приоритета за работа във фонов режим. Достатъчно е обаче да се логнеш аут и след това самия Андроид го спира. Аз от много време насам не ползвам никакви таск килъри.

Link to comment
Share on other sites

Memory Management-а на Андроид много ме дразни мен лично, както и Multi-tasking-а. Много е странен. Приложението хем седи отворено, хем не седи отворено. Ако гледам някоя страница, излезна с Home бутона, отворя друго приложение и после се върна в браузъра - страницата се презарежда на ново. Ква логика?! Пази браузъра активен, но не пази съдържанието на страницата и го презарежда?!

Link to comment
Share on other sites

Memory Management-а на Андроид много ме дразни мен лично, както и Multi-tasking-а. Много е странен. Приложението хем седи отворено, хем не седи отворено. Ако гледам някоя страница, излезна с Home бутона, отворя друго приложение и после се върна в браузъра - страницата се презарежда на ново. Ква логика?! Пази браузъра активен, но не пази съдържанието на страницата и го презарежда?!

Няма нищо странно в този подход. Повечето страници са бъкани с всякакви скриптове и е адски безсмислено да се оставят да работят във фонов режим.

Link to comment
Share on other sites

HTC One.

Изглежда много добре, обаче един въпрос ме интересува, който няма как да се провери, освен с ползване в реални условия - ефекта на заглушаване на сигнала от изцяло металния корпус.
Link to comment
Share on other sites

Ако не прегрява...

 

И очевидна липса на хардуерни бутони. Поне един.

 

Не че нещо ама при Note2 бутона си върши чудна работа. Само да можеше и другите 2 да са такива....

Link to comment
Share on other sites

Ако не прегрява...

 

И очевидна липса на хардуерни бутони. Поне един.

 

Не че нещо ама при Note2 бутона си върши чудна работа. Само да можеше и другите 2 да са такива....

Подкрепям. Поне един хардуерен трябва. Според мен  2 е идеално (1 за пауър и 1 за увеличаване/намаляване на звук), като при с3-ката.

Link to comment
Share on other sites

Те за увеличаване и намаляне всички имат. Както и за изключването. Но долу бутоните с изключения на единици са все софтуерни. 

По-старите хтц-та и някои нови Самсунги са с хардуерни долу. Новото сони и Droid Razr, както и ХТЦ Уан, са със софтуерни бутони и не изглеждат толкова добре, поне според мен.

Link to comment
Share on other sites

Някакъв бъг имам ...на лентата пише ,че ъпдейтва/сваля ъпдейт за viber ,примерно,и си седи на лентата и не се маха.Това го показва от снощи.

Link to comment
Share on other sites

По-старите хтц-та и някои нови Самсунги са с хардуерни долу. Новото сони и Droid Razr, както и ХТЦ Уан, са със софтуерни бутони и не изглеждат толкова добре, поне според мен.

Доста стари ще да са, понеже от поне 3 години аз такива с хардуерни бутони не намирам. Особено измежду топ моделите.

Link to comment
Share on other sites

Някакъв бъг имам ...на лентата пише ,че ъпдейтва/сваля ъпдейт за viber ,примерно,и си седи на лентата и не се маха.Това го показва от снощи.

Като го цъкнеш какво става? Трябва да изчезне.
Link to comment
Share on other sites

Какво имаш предвид с това?

Изглежда много добре, обаче един въпрос ме интересува, който няма как да се провери, освен с ползване в реални условия - ефекта на заглушаване на сигнала от изцяло металния корпус.

Link to comment
Share on other sites

Какво имаш предвид с това?

Електромагнетизъм 101. Едва ли някой би оспорвал, че примерно устройство с пластмасов или композитен корпус ще приема доста по-добре сигнала от клетъчната мрежа, отколкото същото това устройство, но с изцяло метален корпус.

 

Защо коментара ми в темата беше изтрит?

Не виждам никой да е трил нещо тук. По-вероятно е при теб нещо да се е омотало при пускането на мнението.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Абе я кажете кой какъв mp3 плейър ползва? Mix Zing-а ми забива постоянно, та го махнах, пробвах winamp - ужасен звук, еквалайзера е платен, cloudskipper нещо не може да се разбере с now playing частта, както малко тромава работа с плейлисти...
Някакви идеи?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...