Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Нещо ми се бъгна чилифона .... До обед имах началното меню ,с времето и големият часовник (на десктопа) ,но после нещо се промени,и виждам само background-a и short cut-овете на някои от програмите.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Часовника и времето са на телефона.На картата съм прехвърлил само някои неща.

Видях,че като се влезне в Personalize ,могат да се разместват всички неща в началното меню,и го оправих.

 

А има ограничение в броя на менютата ? Имам общо 5 - 2 пъти наляво , 2 пъти надясно и десктопа е в централно меню.

Искам да си добавя още менюта.Примерно последното е календар,и искам да сложа още 1 ново след него,и така общо ще станат 6 менюта (примерно)

Link to comment
Share on other sites

Ти беше с HTC, нали?

 

Правиш така, че да виждаш всичките екрани (или натискаш HOME бутона докато си на главния десктоп, или щипваш с два пръста докато си на който и да е десктоп. Трябва да ти се появят всичките, като имаш възможност да ги разместваш със задържане и влачене, или да си добавиш нови панели с бутона ADD PANEL горе. Също така трябва да ти добавя и нов панел ако се опиташ да добавиш Уиджет без да имаш място за Уиджет от Personalize.

Link to comment
Share on other sites

Ми не ще...къде е това add panel ?

 

Като започна да драг-вам нов уиджет ,горе свети в червено.

 

BBKOt2aCAAEUe9F.png

 

Това е някаква друга версия на андроид сигурно,и за това е по различно.

Link to comment
Share on other sites

Ми не ще...къде е това add panel ?

 

Като започна да драг-вам нов уиджет ,горе свети в червено.

 

Това е някаква друга версия на андроид сигурно,и за това е по различно.

 

Add Panel не е тук, а като дадеш цялостен изглед върху екраните, отгоре. Сменил съм си лаунчъра и не мога да ти покажа.

 

sense.jpg

 

 

Трябва да си със Сенс 4.0, 4,5, 4+.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам един тъп въпрос.

 

Дочух, че ако си root-неш телефона ти отпада гаранцията. Това вярно ли е?

 

По принцип - зависи от случая.

За в България - по-скоро - да. Нищо, че проблема може да е напълно несвързан с нещата контролирани от ROM-а на телефона.

Link to comment
Share on other sites

Добре, ако след root-ване на телефона върна оригиналния ROM, това може ли да заобиколи това ограничение?

 

За да руутнеш телефона, трябва да му отключиш BOOTLOADER-а. Ако отключиш BOOTLOADER-a и после го заключиш на ново ще пише RELOCKED вместо LOCKED. Те по това го гледат, а не по софтуера, който си сложил. Иначе може да си сложиш официалния после пак без проблем.

Не съм сигурен обаче дали на Samsung BOOTLOADER-а като се отключи, не може да се заключи после без следа от отключването. Нямал съм Самсунг до сега.

Link to comment
Share on other sites

прехвърлям файловете от компютъра на андроид устройството чрез ES File Explorer. при натискане на apk файла, той започва да се копира, след което тръгва и инсталацията ... въпроса е - къде точно се копира този apk файл на таблета/телефона?

Link to comment
Share on other sites

@Antares - така по спомен, но за моят тел - затриваха всички броячи при самсунг. Та не би трябвало да е проблем да се възстанови в оригинален вид. Но разгледай за конкретният модел

Link to comment
Share on other sites

пффф,изчезна ми angry birds ...рестартирах си телефоноа (щото се беше бъгнал ,и не искаше да инсталира 2 ъпдейта) .И после я нямаше иконката на играта ,никъде :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Здр колеги искам да попитам за едно приложение някой ако го е виждал и знае евентуално как се казва и от къде мога да си го намеря ще му бъда благодарен.Значи един познат ония ден ми каза за него някакъв негов приятел от англия го имал на galaxy note 2 ,значи приложението във реален разговор превежда от англиски,немски,френски на българси и обратно,моя познат каза, че са го пробвали неговия приятел бил в едната стая звънал му говорил на англиски и на него съответно му се превело на български.Незнам аз питах в глобул но тяхните note 2 нямали такова приложение.

Link to comment
Share on other sites

Хахахахаха... я пак? Единия говори на английски а приложението превежда от английски на български? Пич, ако имаше такава програма щеше да струва милиони

Link to comment
Share on other sites

Незнам не съм го видял с очите си моя познат ми каза и решиш да попитам тук защото форума е доста посещаван и има хора със относително големи познания по различни теми и области.

Link to comment
Share on other sites

Здр колеги искам да попитам за едно приложение някой ако го е виждал и знае евентуално как се казва и от къде мога да си го намеря ще му бъда благодарен.Значи един познат ония ден ми каза за него някакъв негов приятел от англия го имал на galaxy note 2 ,значи приложението във реален разговор превежда от англиски,немски,френски на българси и обратно,моя познат каза, че са го пробвали неговия приятел бил в едната стая звънал му говорил на англиски и на него съответно му се превело на български.Незнам аз питах в глобул но тяхните note 2 нямали такова приложение.

 

 

Хахахахаха... я пак? Единия говори на английски а приложението превежда от английски на български? Пич, ако имаше такава програма щеше да струва милиони

 

Google Translate превежда на живо докато му диктуваш и изговаря на чуждия език, но не и по време на телефонен разговор.

 

Ммм я кажете някаква програма за notifications,че все се каня нещо да свърша и все забравям.

 

Програма за Notification bar-а, или програма за Task Management?

Link to comment
Share on other sites

Хахахахаха... я пак? Единия говори на английски а приложението превежда от английски на български? Пич, ако имаше такава програма щеше да струва милиони

 

Извинете, че се намесвам в тема, която по принцип не ми е ясна, но що се касае до приложението - за директен превод на български не знам дали има, но още миналата или по-миналата година четох за такова приложение за синхронен превод между други езици - от английски на японски или нещо подобно...и доколкото си спомням отзивите - справяло се доста добре. Май беше представено на някакво панаирно изложение в Япония или Южна Корея...забравил съм вече...

Link to comment
Share on other sites

Google Translate превежда на живо докато му диктуваш и изговаря на чуждия език, но не и по време на телефонен разговор.

 

Google translate става за "някакъв" превод от английски на немски и обратно. Но виж от-към български е пълна трагедия. Още по-малко по време на разговор.

 

В този ред на мисли играл ли си с voice командите? Galaxy Note 2 има нещо подобно на Siri и трябва да ти кажа че голям смях пада с него. Не съм пробвал Siri как е, но това е трагично зле. Най-добре се разбира с него малкия - гоорейки несвързано - онова хваща някакви глупости. Като вземе жена ми да му говори то или нищо не хваща или хване нещо, което няма нищо общо с казаното.

Link to comment
Share on other sites

Google translate става за "някакъв" превод от английски на немски и обратно. Но виж от-към български е пълна трагедия. Още по-малко по време на разговор.

 

В този ред на мисли играл ли си с voice командите? Galaxy Note 2 има нещо подобно на Siri и трябва да ти кажа че голям смях пада с него. Не съм пробвал Siri как е, но това е трагично зле. Най-добре се разбира с него малкия - гоорейки несвързано - онова хваща някакви глупости. Като вземе жена ми да му говори то или нищо не хваща или хване нещо, което няма нищо общо с казаното.

 

Играл съм си. S-Voice нямам, но Google Now се справя перфектно.

Jelly Bean дори поддържа диктовка на Български език. Да. Правилно четеш. Отваряш клавиатурата, пускаш микрофончето, избираш Български език и започваш да му диктуваш, а то пише докато му диктуваш. Трябва да имаш Интернет връзка обаче.

Диктовката на Английски език работи и Offline.

Link to comment
Share on other sites

Мерси на колеги те woox и midex за информацията,за Google Translate знам просто чух за това приложение и както писах в предишншя пост да не се повтарям реших да попитам.Незнам за цената на това приложение милиони чак да е не ми се вярва но аз лично ако има бих си го закупил ако работи както трябва.

Link to comment
Share on other sites

 

Програма за Notification bar-а, или програма за Task Management?

хм някаква програма,която да ми напомня за различни неща.Може би не се изразих правилно в по-горният си пост :blush:

Link to comment
Share on other sites

Astrid, Any Do To-do list, Google Tasks, Catch Notes, Evernote,

 

Мерси на колеги те woox и midex за информацията,за Google Translate знам просто чух за това приложение и както писах в предишншя пост да не се повтарям реших да попитам.Незнам за цената на това приложение милиони чак да е не ми се вярва но аз лично ако има бих си го закупил ако работи както трябва.

 

Google Translate за Android върши чудесна работа. Ти му диктуваш на глас, то ти превежда на другия език. После натискаш иконката до преведения текст и ти го изговаря.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...