Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Ами.... повярвали са си Apple. Съдят Самсунг за дето телефоните им били правоъгълни. Вместо да си подобряват устройствата, те съдят за немислими патенти.

 

Нормално за такива компании. Винаги едната притежава патенти с които може да тормози другата и обратно. В крайна сметка стигат до някакво споразумение.

 

Виж т.нар. патентни тролове където даден тип притежава безумен патент и компанията не прави нищо друго освен да се съди с други компании и колкото изкопчи - толкова, като в случая те не могат да го тормозят обратно с други техни патенти защото той просто не работи и нищо не прави освен да се съди. Има хора забогатели и по този начин. Тъпо звучи, но факт.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Някой може ли да ми даде акъл как да лепна андроид на Нокия N900? Из нета чета, че става, но изобщо не мога да намеря по-подробна информация, а и забелязвам, че усилено се спряга линукс... от което изпадам в тих ужас. Ако евентуално някой се нагърби с обясненията, то нека го направи на български, бавно и като за прост човек :rolleyes:

 

П.п. Maemo-то ме дразни зверски, а телефончето ми върши чудна работа и не ми се ще да го махам..., та за това ми идват такива идеи.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Някой знае ли дали има вариант, да се преименуват песните (изпълнител, заглавие, албум) след като се сложат на телефона, или това трябва да се прави преди да се качат? Също така има ли начин да се направи телефона да разчита български текст а не да излиза на йероглифи? ОС е Gingerbread 2.3

Link to comment
Share on other sites

Както казах и предишния път, ще ти засечем колко време ще ти трябва, за да се оплачеш и от него. Че като го гледам, много прилича на телефона, който ти описа като идеален - там размер на екран, едно друго. :) :)

Link to comment
Share on other sites

Перфектен телефон за него няма да има. За никой няма перфектен телефон. Дори и на моя има много косури, но просто съм се научил да живея с тях, докато го сменя. А тоя 5,3" ще е супер неудобен. Направо ще му е като пейка на дупето. Може да си сяда спокойно на него.

Link to comment
Share on other sites

А тоя 5,3" ще е супер неудобен. Направо ще му е като пейка на дупето. Може да си сяда спокойно на него.

Какво пречи да се носи в кобур на колана?

Link to comment
Share on other sites

А. То решението си е твое. Ако искаш и на каишка си го води. Ако щеш и на врата си го закачи. Аз не бих искал да изглеждам така:

 

cell_phone_belt.jpg

 

 

А за розовите чорапи, не че искам да ви отварям очите ама....

 

Men & Pink

I love pink on men. I know many guys shy away from the color but honestly, when a guy rocks pink I melt. There's no better way to express confidence than wearing a color that is predominately worn by women.

 

А и жените харесват, когато мъжа си съчетава цветовете на дрехите. Само човешкото тесногръдие определя кой цвят към кой пол се отнася. И да уточня, че говорим за такова розово, а не за бебешко.

 

SuperStock_1606-110904.jpg

 

 

Интересния цвят на чорапите привлича погледи по една или друга причина и позволява съчетаване на всички елементи от облеклото, и акцентиране върху отделни мотиви (цветове, форми). Освен това, много хора смятат краката за неприятна част от тялото заради миризмата, която асоциират с тях. Свеж и интересен цвят или десен на чорапите променя това чувство. И ако се обуват такива чорапи, също трябва да се поддържа и вида на обувките, защото погледа на хората по-често ще слиза надолу, тъй като краката вече няма да са "миризливия израстък на който стъпваш", а съвсем нормална част от тялото ти.

 

Айде стига ти толкова.

Link to comment
Share on other sites

Нещата с екстремизма са ми ясни. Но не знам защо спря само дотук? Можеше например спокойно да цитираш мъдрост, която заклеймява неносещите розови чорапи като диви неандерталци.

Link to comment
Share on other sites

Какво пречи да се носи в кобур на колана?

 

Където са 4.3 там са 5.3 в задния ми джоб.

 

ПС: Не че нещо ама след това задълбочено разсъждение над розовите чорапи, облеклото и т.н.... ти сигурен ли си, че не си падаш и по мъже поне малко? То верно стереотипите и тези истории от филмите дето се насаждат на майтап, но аз нямам познат, който да обръща толкова внимание на облеклото си колкото примерно на колата си или мотора си. То на моите хора обикновено им пука повече за компютъра им отколкото за кое да е друго нещо, чак след това се нареждат жените и оттам насетне са другите неща... ама то от нърдове какво искаш...

Link to comment
Share on other sites

а бе, някой с xperia x8 да е флашвал rom-a до версия 2.2 на android? официално за този модел на sonyericsson наличната(официална) версия е 2.1, но гледам в интернет разни способи за флашване до 2.2 .... някой да го е правил, щото не ми се рискува, тъй като телефона не е мой :)

Link to comment
Share on other sites

Microsoft has reached licensing agreements with ViewSonic and Acer that will see the two companies pay the computer giant an undisclosed fee for every Android device sold. The news, which Microsoft confirmed today, follows similar deals struck with companies such as HTC, deals that provide the software maker with an estimated three to five times the revenue earned from sales of their own Windows Phone platform. The licensing deals also cover upcoming devices using Google’s Chrome OS.

Смеееех. Тия от Редмънд съвсем изтрещяха. Чудя се за какво са им всички тия девелопъри, след като една шепа надъхани адвокати са им напълно достатъчни да прибират пари от другите без нищо да правят. :lol:

Link to comment
Share on other sites

а бе, някой с xperia x8 да е флашвал rom-a до версия 2.2 на android? официално за този модел на sonyericsson наличната(официална) версия е 2.1, но гледам в интернет разни способи за флашване до 2.2 .... някой да го е правил, щото не ми се рискува, тъй като телефона не е мой :)

Аз съм с xperia x10 mini pro,което е почти същото като Х8 И съм с 2.3 а официално има само 2.1

В началото си мислех че е много рисковано,но след това се оказа доста лесно :) и се прави за 5-6 минути.

Link to comment
Share on other sites

Шибаните реклами на шибания андроид. Сериозно, може ли някой да играе нормално angry birds при положение че 1/5 от екрана ми е в шибани реклами. И как по дяволите да си го КУПЯ за да ги разкарам.

 

iPhone трябвало да се jailbreak-ва за да съм можел да си качвам спокойно софтуер. Само че имам опция да дам 5лв и да ви сложа angry birds без реклами. Докато при андроид избора ми е нулев. Или да си кача някакъв къстъм ром (т.е. по-зле от jailbreak-ването даже).

 

Пак взех да се изнервям на този телефон за глупости и недомислици... Бива реклами бива но не и толкова.

 

И защо като влезна в маркета без да ме пита за допълнителна парола мога да си купя нещо просто цъкайки си ей така?

 

И коя програма за black/white list РАБОТИ?? Едната го прави когато е на кеф, но не може да се разчита на нея. На другата и били виновни HTC и Samsung, третата работи, но не мога да си купя платената версия незнайно защо. Ай сиптир от простотии

 

Да излиза прехваления iPhone 5 че да се отървавам от на андроида глупостите че така да ми е писнало.......

Link to comment
Share on other sites

Шибаните реклами на шибания андроид. Сериозно, може ли някой да играе нормално angry birds при положение че 1/5 от екрана ми е в шибани реклами. И как по дяволите да си го КУПЯ за да ги разкарам.

Хаха, много си му насъбрал на Андроида нещо. Ама точно тук проблема изобщо не е в Андроид, а в разработчиците от Ровио, които просто са решили да няма платена версия без реклами, щото от безплатната версия с реклами печелят много повече. Просто бизнес. Иначе и мен ме дразни, затова играя вече Angry Birds само на таблета. :)

 

 

И защо като влезна в маркета без да ме пита за допълнителна парола мога да си купя нещо просто цъкайки си ей така?

Какъв е смисъла на тази допълнителна парола, след като вече работиш с телефона, т.е. преодолял си защитата за достъп до машината (каквато и да е тя)? С покупки от пазара могат да се направят далеч по-малко поразии, отколкото да завъртиш един разговор с чужбина да речем (предполагам не ти идва на акъла да се сложи парола и на dialer-a). Подобна парола за достъп до маркета ще предизвиква само излишни ядове и съм сигурен, че ако я имаше, ти щеше да си първия, който да се оплаче от тази опция. :)

 

Останалите проблеми не мога да ги коментирам, защото не ми е ясно за какво точно става въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Какъв е смисъла на тази допълнителна парола, след като вече работиш с телефона, т.е. преодолял си защитата за достъп до машината (каквато и да е тя)?

 

Смисъла е следния - оставяш лапето ти да играе с телефона. 10 мин по-късно то е цъкнало 8 пъти на рекламите и ти е похарчило $30 (10 игри по $3 всяка) защото се купува с обикновено цъкане.

 

Парола има смисъл при първо пускане на маркета от 30 мин насам примерно. Така е в AppStore при Apple и е доволно сигурно че ако връча таблета на малкия няма да си накупи 10 излишни простотии просто цъкайки по екрана.

 

За dialer-a си прав също. Редно беше да има някакво временно заключване.

 

За black/white list-a : locale не можели да сетват ringer volume на HTC и Samsung. NightRinger работи, но в БГ не мога да купя про версията. NightTime работи но чат-пат въпреки настройките звъни и не виждам как да я накарам да се включи "до второ нареждане" - има или да я спра или да я пусна и да задам откога до кога да не звъни.

 

Как една нормална програма няма за временно филтриране на повикванията - нещо което произволна нокия го има вкл. от най-евтините - включваш Silent профил и за профила има кои групи да звънят. Елементарно, удобно и ефективно. А за андроид от 6 месеца търся подобни програми - само locale работеше кадърно (и NightRinger за който не мога да купя про версията необяснимо защо), но след един ъпдейт на андроида locale спря да работи.

 

Това и задействането на телефона докато ми е в задния джоб (а търсих калъфче тези дни - за Desire HD не намирам нито едно) ме дразнят.

 

И angry birds понеже не виждах накъде лети шибаното пиле днес ме довърши

Link to comment
Share on other sites

Ми спри си нета на телефона и тогава пусни играта - няма от де да зареди реклами и си играеше нормално. Иначе те разработчиците щяха още в началото да изкарват платена версия, ама нещо взеха да издават одеяла вместо това.

4pda.ru - потърси си програмите там, дето не може да ги намериш. Ако е по-известна най-вероятно ще я има там и то платената версия :)

Link to comment
Share on other sites

Смисъла е следния - оставяш лапето ти да играе с телефона. 10 мин по-късно то е цъкнало 8 пъти на рекламите и ти е похарчило $30 (10 игри по $3 всяка) защото се купува с обикновено цъкане.

 

Парола има смисъл при първо пускане на маркета от 30 мин насам примерно. Така е в AppStore при Apple и е доволно сигурно че ако връча таблета на малкия няма да си накупи 10 излишни простотии просто цъкайки по екрана.

 

За dialer-a си прав също. Редно беше да има някакво временно заключване.

 

За black/white list-a : locale не можели да сетват ringer volume на HTC и Samsung. NightRinger работи, но в БГ не мога да купя про версията. NightTime работи но чат-пат въпреки настройките звъни и не виждам как да я накарам да се включи "до второ нареждане" - има или да я спра или да я пусна и да задам откога до кога да не звъни.

 

Как една нормална програма няма за временно филтриране на повикванията - нещо което произволна нокия го има вкл. от най-евтините - включваш Silent профил и за профила има кои групи да звънят. Елементарно, удобно и ефективно. А за андроид от 6 месеца търся подобни програми - само locale работеше кадърно (и NightRinger за който не мога да купя про версията необяснимо защо), но след един ъпдейт на андроида locale спря да работи.

 

Това и задействането на телефона докато ми е в задния джоб (а търсих калъфче тези дни - за Desire HD не намирам нито едно) ме дразнят.

 

И angry birds понеже не виждах накъде лети шибаното пиле днес ме довърши

 

Смисъла с паролата на маркета е никакъв. Всеки път да си пишеш паролата като искаш да свалиш нещо. Егати досадата! Като не искаш лапето ти да си купува неща, просто дай log out на акаунта преди да му дадеш телефона. Така няма да има достъп до маркета. Да не говорим, че като купиш приложение, имаш период в който да го изтриеш и да си вземеш парите обратно. Не помня колко беше, защото не съм купувал приложения.

 

Като искаш да ти се заключва Dialer-а, SMS-ите и общо взето абсолютно за всяко едно нещо, което направиш да ти иска парола, може да си инсталираш една от суматите програми за случая.

 

За блеклиста, в моя ром е вградено. Почасово и за определени контакти. Почасовата настройка е обща за целия Black/White list, но на повечето хора, това ще им свърши работа.

 

20110911_001436.jpg

 

20110911_001044.jpg

 

20110911_001031.jpg

 

20110911_001036.jpg

 

20110911_001131.jpg

 

20110911_001135.jpg

 

20110911_001138.jpg

 

 

За Angry Birds, може да си сложиш AdFree и всички реклами, във всички приложения, ще изчезнат.

Link to comment
Share on other sites

Да де... трябва да си хакна телефона за да стане каквото трябва. Не е виновен андроида че не-хакнат има реклами, липсва кадърен dialer, че на най-ползваните марки HTC и Samsung ключови функции не работят...

Link to comment
Share on other sites

За това, че функциите не работят са виновни единствено Samsung и HTC с техните разработки.

мдам MIUI е супер(съчетано android и Ios) ;)) :) и има страшни благинки но ще трябва да се чака докато си го направят читав като стоков :) една от най-любимите ми е Guard mode с едно натискане ти скрива всички sms-и call логове и прочия :) от v4 до Chamleon Rc3 съм ги изредил но си има постоянно нещо не до изкусурено и това те изкарва извън нерви :) но чакам да излезне нещо наистина stable за да мина на ново на GalnetMiui

Link to comment
Share on other sites

мдам MIUI е супер(съчетано android и Ios) ;)) :) и има страшни благинки но ще трябва да се чака докато си го направят читав като стоков :) една от най-любимите ми е Guard mode с едно натискане ти скрива всички sms-и call логове и прочия :) от v4 до Chamleon Rc3 съм ги изредил но си има постоянно нещо не до изкусурено и това те изкарва извън нерви :) но чакам да излезне нещо наистина stable за да мина на ново на GalnetMiui

 

Аз нямам абсолютно никакъв проблем. Все едно телефона за него е правен. И не знам какъв е тоя GalnetMIUI, но ако е една от ония разработки, дето се подвизават в XDA-то, проблемите ти може да са от нея.

Link to comment
Share on other sites

mIRCata излезе прав - трябва да спра нета като ще цъкам angry birds и верно няма реклами.

 

Взема да сложа едно MIUI само че ако не ми хареса как ще върна на HTC оригиналния ром не знам (и как ме мързи да чета точно в момента)... но ще е добре да го направя - може наистина да е по-добро и да престана да мрънкам толкова :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...