Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Към 5" няма да имам проблем

И един мармот... ще ти засичаме колко време ще мине от взимането ти на 5" дисплей и момента на първото оплакване след това :laughing: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Новия Android Market изглежда добре. Мисля, че имат някаква реална идея как да променят интерфейса на Android, за да се съревновава с този на iPhone.

Link to comment
Share on other sites

Мобилното приложение, или интернет сайта? Че и на двете не виждам промени. В смисъл правиха нещо преди 2 месеца, но от тогава поне аз не забелязвам промяна.

Link to comment
Share on other sites

И един мармот... ще ти засичаме колко време ще мине от взимането ти на 5" дисплей и момента на първото оплакване след това :laughing: :laughing:

 

Отсега казвам - 4 часа :lol:

Link to comment
Share on other sites

Винаги трябва да се стремиш да надминеш предишните си успехи! Пробвай да подобриш рекорда поне с 30 минути по-малко :) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Новия Android Market изглежда добре. Мисля, че имат някаква реална идея как да променят интерфейса на Android, за да се съревновава с този на iPhone.

Това е вида на маркета в Honeycomb. Явно просто уеднаквяват интерфейса.

Link to comment
Share on other sites

Дано не направят Ice Cream същия като Honeycomb, но за мобилен телефон. Предпочитам нещо от рода на WebOS. Приятно и функционално. И дано най-накрая да променят всичко по интерфейса, а не само цветовете и дизайна на Launcher-а. Трябва да пипнат и вътрешните менюта (което от своя страна ще смени дизайна и на програмите без специфичен дизайн. Тези, които са напълно безплатни и са направени от любители за някакви основни функции). Сега в момента са супер стерилни.

Link to comment
Share on other sites

Дано не направят Ice Cream същия като Honeycomb, но за мобилен телефон. Предпочитам нещо от рода на WebOS. Приятно и функционално. И дано най-накрая да променят всичко по интерфейса, а не само цветовете и дизайна на Launcher-а. Трябва да пипнат и вътрешните менюта (което от своя страна ще смени дизайна и на програмите без специфичен дизайн. Тези, които са напълно безплатни и са направени от любители за някакви основни функции). Сега в момента са супер стерилни.

Стани приятел с Анди Рубин. На мен лично дизайна на маркета в Honeycomb ми харесва много повече и се радвам, че разкарват този предишния, щото адски ме дразнеше.

Link to comment
Share on other sites

2.3.3 от КИЕС за ACE вече е наличен.

Почвам го и ще видим дали се държи по добре от преди :music

П.С. АА шарено е...

Утре ще го тормозя,че ми се приспа

Прима виста - май е една идея по бърз :blink:

 

Към 5" няма да имам проблем

DELL Strike 5

АЗ лично не бих искал да имам тефтер в джоба.

Link to comment
Share on other sites

Streak.

 

Стар хардуер и Android 1.6. Чудно.

Предполагах че ще го объркам :bgrin:

Колегата му го ъп-наха на 2.1 но си остава телефонен указател на Хасково джобен формат.

Налагало ми се е да говоря с него - нужни са ти двете ръце :laughing: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Краси би ли престанал да говориш глупости и да се вземеш в ръце? Фенщината сериозно почва да ти пречи. Замисли се леко. Недоловим с човешко око от какво разстояние? Разликата между 800х480 и 960x640 не е особено голяма и аз специално забелязвам точките и не ми изглежда кой знае колко "мазен" шрифта.

 

Сериозно ли, бе дядо!? Кое, казваш виждаш на 4-ката? Пиксели?!

Досега се взирах в дисплея, е не успях нищо да видя. От 3 см не виждам пиксел. Почвате да се оливате и вие...

А относно Краси и обширното разяснение за полиграфията, не знам защо се хаби...

 

Идеята е, че ако и сега не виждам пиксел, и 96809809458х589743574 да го направят - файда! За мен няма да има разлика.

Естествено, ако могат, и хардуера го позволява, ще сложат много по-висока резолюция. При същия размер на екрана обаче, не виждам смисъл. Ти ако виждаш, обясни ми!

Link to comment
Share on other sites

Идеята е, че ако и сега не виждам пиксел, и 96809809458х589743574 да го направят - файда! За мен няма да има разлика.

Естествено, ако могат, и хардуера го позволява, ще сложат много по-висока резолюция. При същия размер на екрана обаче, не виждам смисъл. Ти ако виждаш, обясни ми!

 

Повече информация на екрана. Нали това е смисъла на пикселите.

Link to comment
Share on other sites

Повече информация на екрана. Нали това е смисъла на пикселите.

 

ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА, извини ме, бях се отказал да гледам този форум, но днес ми хрумна да хвърля едно око и не се сдържах ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА

 

Без коментар :music

Link to comment
Share on other sites

Повече информация на екрана. Нали това е смисъла на пикселите.

 

ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА, извини ме, бях се отказал да гледам този форум, но днес ми хрумна да хвърля едно око и не се сдържах ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА

 

Без коментар :music

 

?

 

Коментирай, моля те.

 

Тука говорим за компютри. Това да не ти е филм за офсет при който размера на пикселите има друго значение? И основно погледнато ПАК е повече информация на едно място от което излиза и по-острото изображение.

Link to comment
Share on other sites

Какъв е размера на екрана, който гледаш в момента /за ПС говоря/ и в каква резолюция е той?

 

24 инча - 1920x1080.

 

Ти май искаш да ми кажеш, че ако екрана ми е 24 инче, но е 2560 - няма да виждам повече информация на него. Което е нелепо.

Link to comment
Share on other sites

Е не знаеш какво искам да кажа, преди да съм го казал, разбира се :music

 

Моя нотбук има резолюция 1280 пиксела по хоризонтала при 15,4 диагонал. Говоря за информационни пиксели. Носители на пълноцветна информация демек... иначе физическите точки са 3840... РГБ сегментчетата един вид хе хе :)

Това прави резолюция от близо 100 точки на инч. И я гледаме от 40-45 санта и сме доволни.

 

Сега за айфона.

Измерена едната му страна е 2,95 инча. На този размер се падат 960 информационни пиксела.

Като резолюция това е 325 пиксела на инч! ТРИСТА ДВАДЕСЕТ И ПЕТ ПИКСЕЛА НА ИНЧ! :)

Това е физически над резолюцията на окото при гледане от НОРМАЛНО разстояние.

 

Значи при твоя случай ти се задоволяваш и примиряваш с едни 96 информационни точни на инч и си доволен, но имаш претенции за недостатъчност при 325?

 

Твоята логика, на която се засмях е един вид: Няма значение, че при по-високи резолюции ние нищо няма да виждаме, важното е да има повече информация!

Това е лишено от всякаква логика и аз споделих ЕДИНСТВЕНИТЕ ДВЕ ПРИЧИНИ, поради които някой би направил екран с по-висока резолюция:

1. за евентуален изход на друг монитор, НО тогава производителя би използвал втори допълнителен графичен процесор

2. за евентуалните балами, за които 'мегапикселите са важни', нищо че фотото прави калпави снимки

 

Парите са си пари и те наистина не миришат :)

 

Сверявайте си часовниците о'време...

Link to comment
Share on other sites

Твоята логика, на която се засмях е един вид: Няма значение, че при по-високи резолюции ние нищо няма да виждаме, важното е да има повече информация!

Това е лишено от всякаква логика и аз споделих ЕДИНСТВЕНИТЕ ДВЕ ПРИЧИНИ, поради които някой би направил екран с по-висока резолюция:

1. за евентуален изход на друг монитор, НО тогава производителя би използвал втори допълнителен графичен процесор

2. за евентуалните балами, за които 'мегапикселите са важни', нищо че фотото прави калпави снимки

 

Това, че аз се задоволявам с информацията, която виждам на екрана си не означава, че аз не искам да има повече.

 

Отваряш един Website на iPhone-а. Виждаш го до определено място.

Аз отварям същия сайт на телефон с по-голяма резолюция. Дали няма да видя по-голяма част от него?

 

И говорим за екрани 4,5 инча, при които пак се получават около 320-330 на инч при повишената резолюция от 1280x720.

 

Не мога да разбера как се опитваш да ме убедиш, че ако аз виждам повече информация на екрана си, това няма да ми е в полза. Повече информация - по-малко скролиране.

Link to comment
Share on other sites

Krasyy - правил ли си икони за някоя програма? Ей тъй нещо 32х32 пиксела или 64х64 пиксела? Кажи ми какво можеш да сложиш в една такава иконка без да се загуби прекалено много качеството? Примерно снимка на човек? 960 пиксела при 6 икони вертикално се падат по около 160 пиксела на икона (заедно с разстоянието между тях и текста) значи има-няма 100х100 пиксела. Кажи ми снимка като се намали до 100х100 пиксела какво се случва? Нали разбираш от полиграфия и предпечат?

 

Кажи ми сега като не мога да различа пикселите на едно такова размазано нещо колко по-малко размазано ще бъде то като го гледам от половин метър? И сигурен ли си че няма да се забележи разлика между примерно 2но по-детайлно изображение и това? Пробвай да разпечаташ една снимка намалена до 100х100 пиксела и 200х200 пиксела в същия размер и виж разликата.

 

Няма значение, че при по-високи резолюции ние нищо няма да виждаме, важното е да има повече информация!

 

Това което w00x се опита да каже е че в единия случай можеш да го приближиш лееко или отдалечиш леко така че да виждаш още 1 ред текст. Докато в другия случай стъпката е по-голяма.

 

Шрифта си има размер в пиксели и няма как да е 8.3 пиксела (не пункта) като размер. Има единствено ако го rend-ваш върху по-голям битмап и после показваш битмапа мащабиран.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...