Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Launcher Pro изведнъж спря да ми показва нотификацията за GMail на дока (броя на непрочетените имейли). Останалите икони в дока си работят нормално (брой пропуснати обаждания и SMS-и). Пробвах всички възможни опции в приложението, както и в синхронизацията на GMail акаунта и нищо. До този момент не успявам да открия решение и в интернет, въпреки високия брой оплакващи се от същия проблем на различни телефони и фърмуери. :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Те Locale още не могат да оправят толкова месеци...

Абе скоро се появи този бъг и не мога да се сетя какви ъпдейти инсталирах тогава и дали изобщо е от ъпдейт, но засега нищо не помага, а е много дразнещо.

Link to comment
Share on other sites

Еееее. Айде. WebOS, Motorola, а сигурно скоро и Blackberry. И без това Моторола правят най-хубавите като изработка устройства с Android. Най-измислени са. Само екраните са гадни, но това ще се поправи със сигурност.

 

Очакваме Motorola Nexus 3.

Link to comment
Share on other sites

Как точно се наричаше притурката, която позволява на телефона да използва МП3-ки като тонове за звънене?

 

Edit: Няма значение, оправих се.

Link to comment
Share on other sites

Става определено интересно. Доста агресивен ход от страна на Гугъл. Ясно е, че искат да вземат преимущество в патентната борба на мобилния фронт, обаче подобна покупка направо обръща сериозно статуквото на пазара на мобилни устройства изобщо. Все още не е ясно как ще реагират регулаторите, подкрепени активно от върлата конкуренция. Войната тепърва ще се развихря, но не е еднозначна ситуацията и с Андроид партньорите.

Link to comment
Share on other sites

Как точно се наричаше притурката, която позволява на телефона да използва МП3-ки като тонове за звънене?

 

Edit: Няма значение, оправих се.

 

Ringdroid. Тя MP3 по подразбиране може да се ползва. Това ти позволява да я режеш и да я сложиш при "Ringtones" или "Notifications".

Link to comment
Share on other sites

Google ги спрягат като компанията, която ще закупи RIM. Microsoft са малки играчи в тоя сегмент, щом се съюзяват с Apple, за да спрат Google.

Link to comment
Share on other sites

От едно известно време телефона ми отказва да се заключи. По нормалния начин със screen timeout май се справя някак, но при натискането на червената слушалка (стандартния начин за затваряне) екрана загасва и при натискане на произволен бутон се отваря desktop-a. Някой с подобен проблем?

 

Вече пробвах рестарт, ресет с вадене на батерията...

Link to comment
Share on other sites

Ами пробвай да махаш софтуер по ред на инсталация. Изведнъж ли се случи? Може да пробваш с това:

 

https://market.android.com/details?id=com.lidroid.lockscreen&feature=search_result

 

докато намериш решение. Поне няма да ти се налага да чакаш за timeout. Слага се като добавиш иконата на приложението на заглавния екран. Като я натиснеш, екрана се изключва.

 

Приложенията може да ги видиш по начин на инсталиране ако сложиш това

 

https://market.android.com/details?id=de.android_telefonie.appmanager&feature=search_result

 

Ще ти покаже всичките приложения на телефона подредени по дата на слагане. Ако мислиш, че е приложение, просто започни да ги махаш от горе на долу и виж дали ще се оправи по някое време. Може някое приложение да ти е взело администраторските права над телефона и да не ти дава да го заключиш, а червения бутон просто да изключва подсветката.

Link to comment
Share on other sites

Провери кои приложения са ти активни и виж кой ти върти номера. Аз бях качил някаква малоумна игрица която изяждаше батерията за отрицателно време дори да съм изключил телефона. Отне ми известно време (към седмица) докато се усетя как ми свършва батерията по никое време на деня и да се светна че дори да не играя в момента въпросното говедо ми товари процесора на 100%. Мани това ами звънне ли някой после екрана не се изключва изобщо. Май беше robo defence или medieval castle нещо си. Виж да не е някоя подобна и при теб.

 

След рестарт всичко си беше наред до първото пускане на въпросното лайно след това пак същите номера.

Link to comment
Share on other sites

Аз затова си инсталирах watchdog - подобно на АТК, но просто ме алармира, ако приложение започне да работи много. Примерно - 2 минути процесора над 50% или пък 4-5 минути на 30%. Има си настройки. И като изреве гледаш кое приложение го е направило и си преценяваш да го килваш или да го оставиш. Така 2-3 пъти хващам зациклили програмки. Удобен е.

Link to comment
Share on other sites

Споделял ли съм, че съм тъп?

 

Бях прегледал за активни процеси и бях изтрепал всичко. Без ефект. Но разбира се проблема се оказа в моя телевизор.

 

Settings -> Cyanogen Mod Settings -> User Interface -> Screen Lock Settings

 

SmileySuicide.gif

Link to comment
Share on other sites

Някаква идея защо постоянно ми се пускат процеси.С custom rom съм,но не мисля че е от него.Убивам си ги с ATK и след 15 минути пак са се появили.

Link to comment
Share on other sites

Някаква идея защо постоянно ми се пускат процеси.С custom rom съм,но не мисля че е от него.Убивам си ги с ATK и след 15 минути пак са се появили.

 

Защото са системни. Убивайки ги, само си хабиш батерията, защото натоварваш процесора да ги стартира пак.

Link to comment
Share on other sites

Е аз не говоря за системни,а за нет каунтърн и някои други,които съм сложил.Просто се стартират сами след като са "убити".Другият вариант е да ги freez-вам.

Link to comment
Share on other sites

Ами някой приложения се стартират дори след като са спрени. Трябва да ги забраниш в Startup-а или да ги сложиш в Exclusions на таск мениджъра, за да не ти хаби батерия като ги стартира отново след като си ги спрял.

Link to comment
Share on other sites

Андроид - серийният убиец на мобилни ОС, а това е списъка с жертвите:

Windows Mobile, Symbian, Blackberry OS, QNX, Maemo, Meego, and now webOS are joining the mobile OS graveyard. iPhone got the fight started, but Android was ultimately the mobile OS to bring all the other OS to their knees.
Link to comment
Share on other sites

WM ужким още не е, поне не официално пък и iOS е с доста стабилни позиции за момента. Това че отпаднаха някои е в реда на нещата, symbian примерно си беше добре за по-слабите телефони, където другите не можеха и да отлепят, но хардуера я надрастна някак...

Link to comment
Share on other sites

Е аз не говоря за системни,а за нет каунтърн и някои други,които съм сложил.Просто се стартират сами след като са "убити".Другият вариант е да ги freez-вам.

Ами идеята на нет коунтъра не е ли да ти следи колко трафик, смс и ви=фи си генерирал и то в произволни моменти? Как очакваш да си върши работата ако го спираш? Защо си го инсталирал като не искаш да ти е пуснат? Ако и другите ти приложения са подобни, според мен е нормално да са пуснати. Не нормално да речем - някой рийдър да е пуснат, при положение, че не го ползваш, но такива инструменти като каунтъра си е в реда на нещата.

Link to comment
Share on other sites

Решението на съда засяга моделите Galaxy S, Galaxy S II и Galaxy Ace. Съдът не забрани продажбата на смартфони Galaxy Tab, както искаше Apple.

 

Въпреки забраната Samsung приветства решението на съда, заявявайки че той потвърждава иновативните и уникални продукти Samsung Galaxy.

 

"Тъй като става дума за едно нарушение в решението на съда ние ще вземем всички възможни мерки, включително правни, за да докажем, че няма нарушения в нашата линия смартфони", - казаха от компанията.

 

Европейската юристи казват, че подобно на много технологични компании Samsung използва точно Холандия за внос на повечето от продуктите си в ЕС. Временната забрана на съда автоматично блокира продажбата на устройства на територията на Великобритания, Франция, Германия, Финландия, Ирландия, Лихтенщайн, Люксембург, Монако, Швеция и Швейцария.

 

 

Apple нещо май са дриснали с тия съдилища. Аз бях на кантар между Галакси и Айфон, но като му дойде времето...няма да е Айфон на 110%

Link to comment
Share on other sites

Ами.... повярвали са си Apple. Съдят Самсунг за дето телефоните им били правоъгълни. Вместо да си подобряват устройствата, те съдят за немислими патенти.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...