Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

+1 за скайп!

w00x - за колко време ти зарежда първата страница - 20-25 секунди докато зареди TRIP advisor и прочие тъпни :blink:

И около 5 докато зареди иконите на всички приложиения от следващите слайдове.

За мен това е осезаемо по - бавно от преди :angry1

Link to comment
Share on other sites

Добре де, какво показва като отидете в информация за батерията - не показва ли кое какви % е точило? Явно не е нещо, което точи чрез натоварване на процесора, а е нещо друго.

 

Няма такава статистика. Това което имам са 3 таба: stats, alerts, cpu

 

stats няма никаква полезна информация

 

alerts: No apps misbehaving

 

cpu (2 checkbox-a : real time cpu и freeze)

 

1. angry birds: 9.5%

2. android system: 3.7%

3. status bar 1.8%

4. watchdog 0.8%

5. htc sense 0.2%

6. phone 0.3%

7. skype 0.3%

 

и докато го пиша ей това и htc sense падна на 0.1%

 

Но за батерия не виждам нищо, отделно че това като че ли е по-realtime статистика. А ужким инсталирах това което ми каза...

 

 

ПС: И никъде не виждам одеве пусках за 20тина минути wifi hotspot-a (освен това да е android system).

 

По мои наблюдения това което точи най-много батерия е именно hotspot-a, след него се нарежда скайп.

 

 

ПС2: Видене какви 8 часа бе майна, при мен на 5тия МАКС е заминала батерията. И то ако не го тормози малкия с angry birds. Нормално като го откача от жицата, след 4-5 часа батерията е на червено

 

 

ПС3: На ipad-a имам скайп - изкарва с дни включен дори да играем на angry birds за час-два на ден.

Link to comment
Share on other sites

Дедо, батерията не е в watchdog, тя е от настройки->Всичко за телефона->Използване на батерията :). Но колегата ми каза, че там не му показвало skype-а, защо не знам - или може би не е видял. Казах му да види как ще се държи ако не го пуска след зареждане.

Link to comment
Share on other sites

+1 за скайп!

w00x - за колко време ти зарежда първата страница - 20-25 секунди докато зареди TRIP advisor и прочие тъпни :blink:

И около 5 докато зареди иконите на всички приложиения от следващите слайдове.

За мен това е осезаемо по - бавно от преди :angry1

 

За 5 секунди ми зарежда заглавния екран с Featured. Иконите на приложенията в категориите ми ги зарежда почти мигновенно. На моменти ми се е случвало новия Market да се прецаква, но при мен не знам каква може да е причината, защото може и да е различна от бавнодействие на телефона.

 

ПС2: Видене какви 8 часа бе майна, при мен на 5тия МАКС е заминала батерията. И то ако не го тормози малкия с angry birds. Нормално като го откача от жицата, след 4-5 часа батерията е на червено

 

 

ПС3: На ipad-a имам скайп - изкарва с дни включен дори да играем на angry birds за час-два на ден.

 

Watchdog показва какво използва процесора.

 

Какви 5 часа???? Моя телефон кара по 2 дена като си играя с него от време на време. Откачил съм го сутринта, в момента е на 60% с 20 минути разговори, съобщения, постоянна синхронизация на мейл и gtalk, 15 минути игране на една игра, браузване в интернет и включено wi-fi през по-голяма част от времето. Ако го ползвам само за телефон и изключа синхронизациите, ще изкара към 3, а може и 4 дни.

 

iPad-а има много по-голяма батерия. Няма място за сравнение. Пък и Skype може да е по-оптимизиран. Като Gtalk при Android.

Link to comment
Share on other sites

Не знаех... мислех че онзи watchdog затова ми каза да го сложа. Значи той ми е абсолютно излишен.

 

Батерията:

 

34% display

33% voice calls

7% dialer

7% android system

6% cell standby

5% phone idle

5% wifi

2% angry birds

2% facebook

2% android os

2% skype

 

не му вярвам...

 

Пък и Skype може да е по-оптимизиран. Като Gtalk при Android.

 

Чак толкова едва ли, но наистина е по-различен леко този за ipad, отделно не знам доколко поддържа връзка или минава offline, но при всички положения не троши батерията като този на андроида.

 

w00x, я пусни един скайп да видим как ще ти се отрази на батерията. След 2-3 дни го разкарай ако искаш. От любопитство ми се ще да пробваме. Въпреки, че и от него да е на мен пък ми трябва...

Link to comment
Share on other sites

ПС2: Видене какви 8 часа бе майна, при мен на 5тия МАКС е заминала батерията. И то ако не го тормози малкия с angry birds. Нормално като го откача от жицата, след 4-5 часа батерията е на червено

 

Така, така - тогава някъде почва да реве, че ще гасне...

 

Какви 5 часа???? Моя телефон кара по 2 дена като си играя с него от време на време. Откачил съм го сутринта, в момента е на 60% с 20 минути разговори, съобщения, постоянна синхронизация на мейл и gtalk, 15 минути игране на една игра, браузване в интернет и включено wi-fi през по-голяма част от времето. Ако го ползвам само за телефон и изключа синхронизациите, ще изкара към 3, а може и 4 дни.

 

Айде по-полека с тия глупости. При включен Скайп не може да се изкара повече, без да си вързан на зарядно. 2 дена е чист телефон без прекаляване. При логнат Скайп няма начин да се изкара деня.

Link to comment
Share on other sites

w00x, я пусни един скайп да видим как ще ти се отрази на батерията. След 2-3 дни го разкарай ако искаш. От любопитство ми се ще да пробваме. Въпреки, че и от него да е на мен пък ми трябва...

 

Аз го имам инсталиран. Скоро го пусках, но като не го ползвам му давам SIGN OUT, защото ме дразни как писка постоянно.

 

Айде по-полека с тия глупости. При включен Скайп не може да се изкара повече, без да си вързан на зарядно. 2 дена е чист телефон без прекаляване. При логнат Скайп няма начин да се изкара деня.

 

Нали се сещаш, че говорим за различни телефони с различен софтуер? Защо да са глупости? Един колега на такъв телефон като твоя прави 4 дни без прекаляване.

Link to comment
Share on other sites

Айде по-полека с тия глупости. При включен Скайп не може да се изкара повече, без да си вързан на зарядно. 2 дена е чист телефон без прекаляване. При логнат Скайп няма начин да се изкара деня.

 

Ами самсунга изкарваше деня. Сега за нула време го няма. Особено ако го ръчкам повече на 2рия час вече е на червено.

Link to comment
Share on other sites

Не знаех... мислех че онзи watchdog затова ми каза да го сложа. Значи той ми е абсолютно излишен.

Приеми го за по-добрата алтернатива на ATK

Link to comment
Share on other sites

Аз го имам инсталиран. Скоро го пусках, но като не го ползвам му давам SIGN OUT, защото ме дразни как писка постоянно.

 

Нали се сещаш, че говорим за различни телефони с различен софтуер? Защо да са глупости? Един колега на такъв телефон като твоя прави 4 дни без прекаляване.

 

Абе момче, говорим за телефон с пуснат Скайп. Като дадеш sign out нямаш пуснат Скайп. Сега разбра ли ме? Стой логнат от сутринта да те видя с колко батерия ще замръкнеш.

Link to comment
Share on other sites

Абе момче, говорим за телефон с пуснат Скайп. Като дадеш sign out нямаш пуснат Скайп. Сега разбра ли ме? Стой логнат от сутринта да те видя с колко батерия ще замръкнеш.

 

За това съм написал "но го държа". Защо ми е тоя Скайп постоянно да ми мяка? След като проблема е локализиран - решението е лесно. Sign Out на Скайп като не се използва докато не му оправят Battery Drain-а.

Link to comment
Share on other sites

За това съм написал "но го държа". Защо ми е тоя Скайп постоянно да ми мяка? След като проблема е локализиран - решението е лесно. Sign Out на Скайп като не се използва докато не му оправят Battery Drain-а.

 

Да, но на мен ми трябва докато съм в движение, иначе си имам кабелче за зареждане.

Link to comment
Share on other sites

Да, но на мен ми трябва докато съм в движение, иначе си имам кабелче за зареждане.

 

Е ти целодневно ли си в движение? То и аз като съм в движение си го пускам.

Link to comment
Share on other sites

Е ти целодневно ли си в движение? То и аз като съм в движение си го пускам.

 

Не съм. Но на 4тия час вече е червено. Другото време докато не съм в движение телефона стои да се зарежда.

Link to comment
Share on other sites

Е ти целодневно ли си в движение? То и аз като съм в движение си го пускам.

Всеки път, когато излизаш извършваш операцията log in в това загубено приложение? Аз не бих станал такъв роб на некадърните писачи, създали приложението. При мен въпросът е решен кардинално - БАН за скайп на телефона ми. :devil

Link to comment
Share on other sites

Аз си сложих imo.im ,Скайп през половината време ми бъгва.Иначе батерията на телефона ми кара максимум ден и половина.но батерията ми е малка.

Link to comment
Share on other sites

Всеки път, когато излизаш извършваш операцията log in в това загубено приложение? Аз не бих станал такъв роб на некадърните писачи, създали приложението. При мен въпросът е решен кардинално - БАН за скайп на телефона ми. :devil

 

Дам. Пускам го само, когато съм чател с някой преди да излезна и очаквам отговор. Иначе седи изключено това недоразумение.

 

Имаше приложение в МАРКЕТ-а, което изключва Skype изцяло, но сега го няма вече. Сигурно тия малоумници са го докладвали. Явно целят по-бързо точене на батерията на телефоните на потребителите. Пълни глупаци.

Link to comment
Share on other sites

Не си намирам билета, но да, точно там бях. А това за гайдлайнс доста ма зачуди. Я разкрий! :D

 

Пък аз ще ти разкрия как направих записа:

 

 

1. Насочваш Телефона;

2. Натискаш иконката за камерата;

3. Избираш режим видео;

4. Снимаш.

 

(white balance - auto, outdoor visibility off, video quality - superfine)

 

 

 

Около мен имаше няколко души с такива телефони, може и да се бъркам, но ми се стори, че твоя е с включен грид - няма значение.

 

Проверих - снимал съм със същите настройки на 1920х1080. Откъде по дяволите се получава тази разлика?!?

Link to comment
Share on other sites

Защо голяма част от приложенията искат достъп до данните за телефона - като номер, сериен номер и т.н като няма видима причина да го искат, за да си вършат работата? Примерно игра или програма, дето ти слага wallpaper. За къв му е на walpapper-a да знае данните за контактите или идентификационните данни на телефона?!?!? Намеря нещо по0интересно да си сложа и като ми прасне едни такива изисквания и направо се чудя да го слагам или не.

Link to comment
Share on other sites

Защо голяма част от приложенията искат достъп до данните за телефона - като номер, сериен номер и т.н като няма видима причина да го искат, за да си вършат работата? Примерно игра или програма, дето ти слага wallpaper. За къв му е на walpapper-a да знае данните за контактите или идентификационните данни на телефона?!?!? Намеря нещо по0интересно да си сложа и като ми прасне едни такива изисквания и направо се чудя да го слагам или не.

 

SPAM - ей затова. И за да могат да ти бичат "тематични" реклами. Аз защо мрънкам че рекламите са му проблема на андроида. На iPhone или е платено или не, тука платените са по-малко но рекламите ми убиват желанието да слагам каквото и да е. Отделно че не ме кефи да ми ровичкат email-ите, sms-ите и контактите...

Link to comment
Share on other sites

Абе те нека си спамят реклами - за тях им трябва достъп до мрежата и като я спра реклами няма. Ама това не обяснява защо искат достъп и до идентификационните данни на телефона и контактите примерно. И то приложения, за чиито нормални функции не им трябва това като информация. Един dialer е ясно защо го иска, но игра? Или приложение за тапети.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...