Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

И да беше GSM, щеше да си го купиш ли?

 

На секундата

 

Всъщност не. Видях му спецификациите. Само че защо няма ей такова нещо с параметрите на galaxy s примерно? Защо пестят от тези цъкалки толкова и ги правят всичките с гадните сензорни бутони?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

сензорните бутони са по-хубави, защото реално не могат да се развалят и ти трябва минимално усилие за да ги натискаш. Хардуерните бутони са по-кофти, по-лесно се развалят и изиксват повече сила

Link to comment
Share on other sites

Хардуерните могат да се напипват. За мен това е голям плюс.

Освен това, когато ги пипаш с ръце омазани като моите, нищо им няма..., докато сегашното ми тамагочи ако го почовъркам без протекторчето и сигурно ще легне по коремче и ще зарита с крачета от кеф...

Link to comment
Share on other sites

Освен това, когато ги пипаш с ръце омазани като моите, нищо им няма..., докато сегашното ми тамагочи ако го почовъркам без протекторчето и сигурно ще легне по коремче и ще зарита с крачета от кеф...

 

Говори му като са ти омазани ръцете бе. Говори му. Разбира. Това да не ти е iPhone, че да не разбира. :) Съобщения можеш да пишеш диктуваш даже.

Link to comment
Share on other sites

сензорните бутони са по-хубави, защото реално не могат да се развалят и ти трябва минимално усилие за да ги натискаш. Хардуерните бутони са по-кофти, по-лесно се развалят и изиксват повече сила

 

Съответно може да ги "натиснеш" без да искаш и стават глупости. Бутона трябва да е бутон а не част от екрана която не се променя.

 

Освен това, когато ги пипаш с ръце омазани като моите, нищо им няма..., докато сегашното ми тамагочи ако го почовъркам без протекторчето и сигурно ще легне по коремче и ще зарита с крачета от кеф...

 

И на екрана нищо му няма, даже се чисти по-лесно отколкото другите бутони. Не е там работата. Проблема е с неволното им закачане

 

 

 

 

Говори му като са ти омазани ръцете бе. Говори му. Разбира

 

На български??? откога?

 

--------------------

 

 

И най-тъпото - напоследък ако си вадя телефона от задния джоб докато звъни се случва или да reject-на разговора или да вдигна. Трябва много внимателно да го вадя за да видя кой ми звъни преди да му вдигна. Обмислям да сменя lock screen-a по случая но щеше да е 100 пъти по-добре ако имаше бутон с който да приемам разговора (примерно отстрани). С 5-6 хардуерни бутона и едно колелце за скрол щеше да е толкова по-удобно всичко

Link to comment
Share on other sites

На български??? откога?

 

--------------------

 

И най-тъпото - напоследък ако си вадя телефона от задния джоб докато звъни се случва или да reject-на разговора или да вдигна. Трябва много внимателно да го вадя за да видя кой ми звъни преди да му вдигна. Обмислям да сменя lock screen-a по случая но щеше да е 100 пъти по-добре ако имаше бутон с който да приемам разговора (примерно отстрани). С 5-6 хардуерни бутона и едно колелце за скрол щеше да е толкова по-удобно всичко

 

На Български още не. Но скоро.

 

Няма как да го промениш това. Няма да стане с промяна на lockscreen-а. Дори ще стане още по-лошо, защото вместо да ти дава да дърпаш тая дъга надолу, за да отговориш, ще ти показва бутоните Accept и Reject, както ги показва ако получиш обаждане, докато телефона ти не е заключен, а го ползваш.

Link to comment
Share on other sites

Самсунг не са на това мнение.

Възможно е, просто от тази версия трябва фърмуера да го позволява. Ама дали от Самсунг ще го правят е съвсем друга хава.

Link to comment
Share on other sites

На моя колега с ХТЦ пък друг номер...

Като му звънят и докато изкара телефона от чантичката с магнитно капаче и магнита му задейства някаква щуротия и или приема разговора, или го изхвърля, забравих какво беше, но много се нервеше. После търси някакъв фикс по форумите...

Link to comment
Share on other sites

И при мен така защото на HTC lock screen-a се отключва с дърпане надолу а се отказва разговора с дърпане нагоре. Съответно като го нося в задния джоб и така става. Решението е widgetlocker.

Link to comment
Share on other sites

Така. От GO Dev Team ми пратиха XML файловете с английския за GO Contacts. Някой желаещ да помогне да ги преведем по-бързо? Не са кой знае колко. Към 500 реда са, като дългите не са много. Просто да ги направим най-правилно, че 2-3 глави мислят по-добре от 1 :laughing:

 

ПП. Предложете хубав Unicode текстов редактор, че сега някои неща ми ги прави....

Link to comment
Share on other sites

И при мен така защото на HTC lock screen-a се отключва с дърпане надолу а се отказва разговора с дърпане нагоре. Съответно като го нося в задния джоб и така става. Решението е widgetlocker.

Ам'чи вземи си самсуняк, бре! Приемането и отхвърлянето стават съответно с изтегляне в ляво и дясно. Демек тази простотия за която казваш, просто няма как да се случи...

 

П.с. След дълбока медитация и многократни гмуркания в пъпът си, най-на края установих, че играчката повече ме радва, отколкото ме нерви, така, че ще живее :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ам'чи вземи си самсуняк, бре! Приемането и отхвърлянето стават съответно с изтегляне в ляво и дясно. Демек тази простотия за която казваш, просто няма как да се случи...

 

П.с. След дълбока медитация и многократни гмуркания в пъпът си, най-на края установих, че играчката повече ме радва, отколкото ме нерви, така, че ще живее :rolleyes:

 

И по-добре ще стане. Скоро и по-бърз ще искаш, защото ще започне да те нерви от време на време бавнодействието му.

Link to comment
Share on other sites

И по-добре ще стане. Скоро и по-бърз ще искаш, защото ще започне да те нерви от време на време бавнодействието му.

Ам да ти кажа с 2.3.3-то нещата май влязоха в правия път.

Сега така ми прави снимки,че не разбирам кога ги е направил.

В галерията не съм го хващал в ГОЛЯМА издънка както преди а и слайдовете си ги менка без да мисли.

Преди това определено дразнеше на моменти и то много :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ако успеете да подкарате и Tango-то ще имате и видео разговори, най-сетне.

Иначе аз си говоря и гледам без пари през уайфи още от миналата година :punk

Вибер, фейстайм, танго :beer:

Link to comment
Share on other sites

Tango-то го има от няколко месеца. Какво да успяваме да му подкарваме? А на Android видео разговори има от време оно. И то и с други устройства (през мрежата на оператора), а не само с други Андроиди. Да не говорим, че видеочата може да се осъществи и телефон-Desktop през Gtalk с последната версия.

Link to comment
Share on other sites

Споко бе, знам го това, нали съм ползвал през ХТЦ ;)

 

Кое от всичкото дето го казах го знаеше?

 

По това дето го написа не си личи да знаеш за Tango за Android.

Видеоразговори през оператора има още от Нокиа 7210 насам. Освен при iPhone 2G, 3G и 3GS, разбира се. Те са крачка назад. Не че iPhone 4 е много крачка напред с тоя Facetime само с други iPhone 4 де, но все пак. Някакъв напредък има.

Последната версия на операционната система надали си я ползвал през "HTC-то", защото е само за Nexus One и Nexus S.

 

Продължаваш упорито да асоциираш HTC с Android.

Link to comment
Share on other sites

И по-добре ще стане. Скоро и по-бърз ще искаш, защото ще започне да те нерви от време на време бавнодействието му.

Мда, на моменти нещо ми лагва..., особено при по-бърза смяна на прозорците и последващо активиране на приложение. Тези дни обаче ще се поразровя за по-нова версия но ОС, щото съм с... оле майко, версия 2.2.1...

Link to comment
Share on other sites

имам sony ericcson expedia x8 , кодиран е на английския мобилен оператор 3 , искам да го разкодирам , но ми казаха че било 80-100лв , защо е толкова скъпо , няма ли начин да се разкодира, нали все пак това е андроид? нещо да се преинсталира или да се флашне ?

Link to comment
Share on other sites

Ползвал съм видеоразговори през 3Г през оператора, но е бая солено.

 

Танго е от скоро, разбира се.

 

И по полека Фейстайма да е назад :) Фейстайма е използваем между айфон, айпад и мак и работи перфектно.

Там, където прекарваме по голяма част от бизнес деня си - офиса, ресторанта за обяд, местата за срещи, партньорските офиси - навсякъде има уайрлес. Скоро ще има и свободни уайрлес зони в градовете. Доста хора вече са с айфон 4 и айпад 2 от моите познати. И за щастие се увеличават. Редовно ми звънят през вибер и фейстайм. Редовно звъня в къщи да се ВИДЯ с децата по обяд.

Така че хайде по полека с това 'назад' били.

Това че ти и твоите познати ги имат само като екстра и възможности не значи, че други не си ги ползват нормално. От миналата година ги ползвам и имам часове навъртени. Много съм доволен. Няма да споменавам, а и сигурно отскоро знаеш, че качеството на разговора е по добро, отколкото през ГСМ клетката ;) Факт!

 

А ти не се връзвай на всяко мое изречение. Понякога пускам масълце в огъня, че иначе скука ;)

Link to comment
Share on other sites

И по полека Фейстайма да е назад :) Фейстайма е използваем между айфон, айпад и мак и работи перфектно.

 

Човече, аз имам най-гига яките очила на света! Виждат през дрехите, че и дори през кожата. Изчисляват вероятности и предсказват бъдещето.

 

Мога обаче да си ги нося само в къщи и работят ако има още 3-ма човека с черна коса и тъмно кафеви очи в разстояние на 5 метра от мен. А, и работят само на 32 Януари.

Link to comment
Share on other sites

Понякога пускам масълце в огъня, че иначе скука ;)

На тоя социалист няма ли кой да му оправи социалната ориентация във форума най-сетне? Когато видя вдигната тема, която ми е интересна, се надявам вътре да прочета нещо ново и интересно, а не "пускане на масълце в огъня"! Моля ви се! Всички подобни теми се напълниха със спам заради комплексите на един със социална сфера, вместо глава, който няма къде другаде да се похвали какъв телефон си е купил.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...