Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Защото рекламите в приложенията могат да пишат директно SMS и да се обаждат по телефона. С директен клик върху рекламата. Това е моето предположение.

Link to comment
Share on other sites

Vlingo се оказа много прилично. Поне като кажа 'call mama' и решава че искам да набера майка ми а не "клиника Luksor" и други подобни абсурдни попадения като voice search-a, който е вграден в андроид...

 

ПС: Не знам от сенса ли е - нагласих го да е default за voice search... натискам и задържам лупата, излиза vlingo, говоря... мисли мисли к*р. Пробвам пак - същото. Преди малко работеше, откак го нагласих с лупата - спря.

 

Тоя телефон почва да ме изнервя все повече..Сериозно обмислям да си взема един E52 отново, как ще си чета email и ще ровичкам нета не знам, а свикнах...

 

ПС2: Поправка. Не е чак толкова прилично. По-добре е от другото, което е меко казано неадекватно. Това е по-добре но слабо. Имат още много да работят по въпроса.

 

Любопитно ми е да видя Siri :devil

 

 

 

ПС3: HTCто или му е заминала батерията или Skype дотолкова му разказва играта, че едвам изкарва на батерия 2 часа...

Link to comment
Share on other sites

Относно скайп - колегата го спря. Батерията живее повече от ден. Понеже говори много с клиенти. Преди не изкарваше и 1.

Link to comment
Share on other sites

Няма ден. Пусна ли и wifi hotspot-a за по-малко от час свършва а преди да тръгна е бил на зарядно. Това на нищо не прилича. Не може току-що зареден телефон да седна да пия кафе някъде, малкия да си поиграе на angry birds и преди да тръгнем да ставаме да е свършила батерията или да е тотално на червено.

Link to comment
Share on other sites

някой може ли да обясни с 2-3 думи как става това синхронизиране на контактите с google? създадох някаква Application-specific passwords, с която уж само отделни приложения и устройства с инсталирана операционна система android ще ползват, за да се конектват към google, но при опити за синхронизиране от телефона, контактите така и не се появяват в google/gmail :unsure:

 

п.п. само да спомена, че update-нах xperia x8 на gingerdx, ако е от значение.

 

отделно от това, има и един проблем. тъй като майка ми не си е запазила контактите на sim картата, след като update-нах версиите, една част от вкараните ръчно номера в адресната книга липсват. преди да флашна телефона с новия ром обаче направих backup с titanium backup, като се надявах при подобен случай, да възстановя всичко, както си е било ... само че при опит за restorе със същата тази програма в android gingerdx, излиза съобщение, че версията на приложението "контакти" е старо и затова за да могат да се импортират контактите(базата данни), трябва да се инсталира и старото приложение "контакти" ... и като му дам restore, то почва да цикли до безкрай.

та, как да измъкна въпросните контакти от това старо приложение?

Link to comment
Share on other sites

Помня как като водехме спора Desire HD vs iPhone, аз казах, че пластмасовия телефон е по-издръжлив на удари и изпускания от металния. Тогава всички ме нападнаха и едва ли не ми казаха колко съм глупав реално и как няма логика.

 

Заповядайте.

 

http://www.youtube.com/watch?v=elKxgsrJFhw

Link to comment
Share on other sites

Nexus-ите дали ще ги огрее тия дни 4.0? Или ще е само за новите модели?

 

Ще ги огрее до колкото знам. Не би трябвало да има никакъв проблем да се подкара 4.0 на новите устройства. Само трябва да се направи така, че да работят сензорните бутони, защото новите устройства няма да имат никакви бутони по предната част на корпуса.

Link to comment
Share on other sites

някой може ли да обясни с 2-3 думи как става това синхронизиране на контактите с google?

 

Аз успях да ги кача успешно и без особени затруднения. Първоначално се бях видял в чудо как да прехвърля от С905 на Галакси SII, но чрез Гугъл именно стана най-бързо и лесно. Изнеси си контактите в Гугъл акаунта или чрез приложение на телефона или чрез Вирус Аутлук. Оттам синхронизираш телефона с Гугъл и всичко си идва на мястото. По-назад в темата е описано - поразрови се няколко страници.

 

ЕДИТ: Всъщност ЕТО тук е описано - става за отрицателно време - следвай инструкциите.

 

Помня как като водехме спора Desire HD vs iPhone, аз казах, че пластмасовия телефон е по-издръжлив на удари и изпускания от металния. Тогава всички ме нападнаха и едва ли не ми казаха колко съм глупав реално и как няма логика.

 

Братовчед ми успя да си поломи дисплея с едно изпускане докато беше тук в България. Ниво от кръста, падане под ъгъл - целя дисплей леш като на клипа (телефон с оригинален твърд протектор). Аз имам вече две падания на Галаксия (едното със засилка) - да чукна на дърво никакви поражения. Естествено и протекторът си казва думата. Така че тия работи не подлежат на коментар. Желязото и почти двойната маса на Айфона го правят изключително трошлив. Споменах вече американците това лято като взеха моята Галаксия в ръце как почнаха да ахкат... devil.gif

Link to comment
Share on other sites

Братовчед ми успя да си поломи дисплея с едно изпускане докато беше тук в България. Ниво от кръста, падане под ъгъл - целя дисплей леш като на клипа (телефон с оригинален твърд протектор). Аз имам вече две падания на Галаксия (едното със засилка) - да чукна на дърво никакви поражения. Естествено и протекторът си казва думата. Така че тия работи не подлежат на коментар. Желязото и почти двойната маса на Айфона го правят изключително трошлив. Споменах вече американците това лято като взеха моята Галаксия в ръце как почнаха да ахкат... devil.gif

 

Точно пък ти ми говориш за това. Виж какво съм написал в другата тема и ти как си ми написал, че логиката ми е грешна.

 

--------------------

w00x написа на 04 July 2011 - 12:40 :

 

Металния корпус за устойчивост е малко минус според мен. Замисли се. Все едно да кажеш, че новите коли с пластмасовите брони поемат по-малко удар от Ладите и Жигулитата дето са опасани с железа. Пластмасата е като буфер за частите вътре при изпускане.

----------------

Ангеле логиката ти е грешна - да не здълбавам какво стана като се ударих с 20 км/ч с бутафорната предница на Шкодата... Това не е тема за тука.

Link to comment
Share on other sites

тва за айфона масата и желязото е толкова вярно колкото и че съм космонавт.....ма говорете си ако самозаблудата ви носи вътрешен мир няма лошо.

пък и рапторе галаксито е скъпа сапунерка въпрос на време е да го осъзнаеш :)

Link to comment
Share on other sites

Ангеле логиката ти е грешна - да не здълбавам какво стана като се ударих с 20 км/ч с бутафорната предница на Шкодата... Това не е тема за тука.

 

Тогава не знаех, че дисплея на Айфона е стъклен. Това променя всичко.

 

тва за айфона масата и желязото е толкова вярно колкото и че съм космонавт.....ма говорете си ако самозаблудата ви носи вътрешен мир няма лошо.

пък и рапторе галаксито е скъпа сапунерка въпрос на време е да го осъзнаеш :)

 

Васе, колкото и да се самонадъхваш, Айфона е по-зле от Галаксия. По много параграфи. И двата телефона ги имаме, така че мого добре се вижда. Кой те е нахъскал за тоя Айфон не знам, но си в голяма грешка. Ползвай го и му се радвай. За 50 лева мога да го взема на жената като си купиш новия. И много интересно откъде накъде даваш мнения за Галакси, като нямаш такова. laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

...

 

Защото си мисли за друго. Бронята поема удар но донякъде. На теория трябва да се счупи преди човешки крак така че ако удариш някой бронята да поеме по-голяма част от удара отколкото човека (или поне колкото може)

Link to comment
Share on other sites

Тогава не знаех, че дисплея на Айфона е стъклен. Това променя всичко.

 

 

 

Васе, колкото и да се самонадъхваш, Айфона е по-зле от Галаксия. По много параграфи. И двата телефона ги имаме, така че мого добре се вижда. Кой те е нахъскал за тоя Айфон не знам, но си в голяма грешка. Ползвай го и му се радвай. За 50 лева мога да го взема на жената като си купиш новия. И много интересно откъде накъде даваш мнения за Галакси, като нямаш такова. laughing.gif

 

 

a да бе аз се самозалъгвам.... :) вервай си....

новия няма да го взимам не си заслужават разликите , ще чакам 5-цата пък за 50лв ще ти го дам за 2-3 часа да се видиш У телефон :beer:

Link to comment
Share on other sites

Споменах вече американците това лято като взеха моята Галаксия в ръце как почнаха да ахкат... devil.gif

те щото никога не са виждали галакси в Америка :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Защото си мисли за друго. Бронята поема удар но донякъде. На теория трябва да се счупи преди човешки крак така че ако удариш някой бронята да поеме по-голяма част от удара отколкото човека (или поне колкото може)

 

Никой не е говорил за брони, които не са метални. Говорим за МЕК и СЛАБ метал, който се гъне като вестник. Това за колите. Метален корпус на Айфон още не съм виждал, че да преценя достатъчно твърд ли е. Но в комбинация със стъкло на дисплея, това си е самоубийство - почти всяко изпускане е фатално.

 

a да бе аз се самозалъгвам.... :) вервай си....

новия няма да го взимам не си заслужават разликите , ще чакам 5-цата пък за 50лв ще ти го дам за 2-3 часа да се видиш У телефон :beer:

 

Имам го телефона и не се виждам ни У, ни ПОД, ни ПРЕД телефон. Даже дебело ще подчертая, да се сещаш - и двата ги имам. Виждам само колко по-напред с материала е Галаксито. Ти се радвай на Айфона, но гледай да не го изпускаш. laughing.gif

 

те щото никога не са виждали галакси в Америка :laughing:

 

Явно тези точно не са. Отделно, че по принцип там лапат Айфони като бисквити. То е типично за глупави хора на стаден принцип.

Link to comment
Share on other sites

Явно тези точно не са. Отделно, че по принцип там лапат Айфони като бисквити. То е типично за глупави хора на стаден принцип.

 

Лятото нямаше Galaxy II в САЩ. На скоро им ги пуснаха. Само дето утре ще обявят Google Nexus Prime и ще има нов най-добър телефон. Докато Apple ще обявят по-добър телефон след 1 година.

Link to comment
Share on other sites

Лятото нямаше Galaxy II в САЩ. На скоро им ги пуснаха. Само дето утре ще обявят Google Nexus Prime и ще има нов най-добър телефон. Докато Apple ще обявят по-добър телефон след 1 година.

Телефонът ще се казва Galaxy Nexus. Иначе това лято Galaxy S II беше достъпен на този континент само в Канада, в щатите се появи в първите дни на септември.

Link to comment
Share on other sites

То който иска е можел да се сдобие само че там не са свикнали да плащат по $7-800 (и нагоре) за телефон както тук правим

Не е точно така. В Америка никъде не се продават отключени телефони. Дори да вземеш машина без контракт, тя отново ще е заключена към оператора, който ти я продава (затова и безконтрактните цени са също така ниски). Естествено за тези, за които човъркането на телефона не е проблем, тази пречка е лесно преодолима, но масово народа не се занимава с такива неща.

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка не съм имал намерение да ви подвеждам с факта, че американците луднаха като си поиграха с моята принцеса Галаксия. Основно "ахване" на тема - колко е лек тоя телефон! laughing.gif /Разбира се и много други последваха - за дисплея и прочее.../

 

ЕДИТ: Държа да отбележа, че става въпрос за доста подкрепени и уредени финансово лица - да не стават грешки.

Link to comment
Share on other sites

То който иска е можел да се сдобие само че там не са свикнали да плащат по $7-800 (и нагоре) за телефон както тук правим

 

Точно това се чудех и аз днес. Гледах някаква реклама на оператор, който предлага за $40, неограничени разговори, СМСи и интернет. Долу повечето коментираха, че не биха минали на тоя оператор, защото телефоните им били гадни??!?!?!?!?! :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Отделно, че по принцип там лапат Айфони като бисквити. То е типично за глупави хора на стаден принцип.

и това не е толкова вярно вече. Андроид се купува повече вече, защото айфон е само 1 модел

 

Не е точно така. В Америка никъде не се продават отключени телефони. Дори да вземеш машина без контракт, тя отново ще е заключена към оператора, който ти я продава (затова и безконтрактните цени са също така ниски).

не е вярно. Отвори амазон и newegg.com. Да не говорим за ebay. Отключени има дори ако го вземеш от оператора ти дават код за отключване, ако поискаш. А от миналата година почнаха да продават и отключени айфони в магазините на apple

 

Точно това се чудех и аз днес. Гледах някаква реклама на оператор, който предлага за $40, неограничени разговори, СМСи и интернет. Долу повечето коментираха, че не биха минали на тоя оператор, защото телефоните им били гадни??!?!?!?!?! :blink: :blink:

щото не искат да купуват на пълна цена. Искат да е субсидиран. Иначе може да ползват какъвто искат телефон и може да се купи много лесно, но няма да е безплатен или за 200$

Link to comment
Share on other sites

ЕДИТ: Държа да отбележа, че става въпрос за доста подкрепени и уредени финансово лица - да не стават грешки.

 

Което не значи нищо. Единия тип с които работех печелеше доста добре и въпреки това ходеше с един полу-счупен телефон взет на аванта от оператора. Това преди да му подарят blackberry perl от който беше възхитен (който наистина е невероятно по-добър в сравнение с телефона стил Nokia 3300 с който кара докато не се разпадна буквално). Просто не му пукаше особено стига да може да говори. Обхват като няма пренасочва звъненето към офиса в работно време и дома си в неработно пък като не го намериш голям праз. 90% от времето попадаш на телефонен секретар.

 

От друга страна за един американец не е голям праз а се фръцка с лъскав телефон като тука и не им пука особено - телефона е да се говори по него а отскоро и да четеш поща и да ровиш интернет, но повечето не им пука особено с какъв телефон са и притежанието на лъскава играчка не демонстрира класа като тука. Нито пък нов автомобил е способен да впечатли някого (като 80% от автомобилите които видях там са такива... от друга страна такива бараки каквито видях там да се движат тук не съм)...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...