Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Взема да сложа едно MIUI само че ако не ми хареса как ще върна на HTC оригиналния ром не знам (и как ме мързи да чета точно в момента)... но ще е добре да го направя - може наистина да е по-добро и да престана да мрънкам толкова :)

 

По принцип би трябвало да има и лесен начин да го направиш.

 

Първо, трябва да си руутнеш телефона и да инсталираш Recovery.

После влизаш в Recovery-то и правиш NANDROID BACKUP на сегашната си инсталация. После, ще си я върнеш без проблем ако не ти хареса и ще си UN-ROOT-неш телефона, за да ти тече гаранцията (ако е възможно разбира се, но най-вероятно е възможно).

След като си направил NANDROID (1:1 имидж на системния ти диск), може да сложиш MIUI-то. Свали го от www.miuiandroid.com . Всичко друго са боклуци и някви доработки, дето всеки си ги е направил както си иска.

Ако не ти хареса MIUI, влизаш в Recovery-то дето си сложил и връщаш NANDROID-а на оригиналния си софтуер. Рестартираш телефона и всичко ще си е по старо му. Все едно си изключил телефона и си го включил после. Дори Call Log и нивата на Angry Birds ще ти се пазят, но ще ти препоръчам да си запазиш SMSите и да направиш бекъп на програмите, които имат важна информация. За всеки случай.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

а как се преинсталира стандартния андроид, тоест нещо като restore при iphone?

 

В зависимост от телефона има стокови дистрибуции, които да върнат телефона към Default.

 

Има и официални RUU-та (ъпдейта от производителя), който е просто един NEXT, NEXT, NEXT сетъп. Той си инсталира собствено (това по подразбиране) RADIO, SPL и Recovery, а после си качва и ъпдейта, който съдържа. Понякога обаче може да има проблем ако е инсталирано Custom Recovery.

Link to comment
Share on other sites

Не разбирам защо мрънкате толкова. Аз лично съм много доволен засега. Ники, каква 1/5 от екрана те гони като рекламите горе вдясно на около два реда площ излизат само? Ангеле, каква парола в маркета, какви 5 лева? На мен никога не ми е искало.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, каква парола в маркета, какви 5 лева? На мен никога не ми е искало.

Пак четеш през редовете. Почни страницата от начало и виж за какво иде реч. :laughing: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Самсунг решили да спират телефоните с Windows Mobile след 2012. Дали защото М$ ги изнудват за пари от Андроидните телефони, ако искат да ползват вин на апаратите си? Най-вероятно

То като се замисли човек, сигурно се получава, че трябва да дадат от Андроидските телефони повече пари отколкото ще вземат от продажбите на телефони с WM, и то преди да отчетат разходите по тях. М$ при дял от 1-2% от ОС за мобилния пазар си мислят, че могат да налагат условия. Вместо да плащат на производителите на телефони да вадят модели с тяхната ОС, че да я наложат, те тръгнаха да изнудват - ако искате да продавате нашата ОС дайте пари от другите продажби... Даваха някакви данни, че ОС-а на Самсунг - там как беше, даже бил с по-голям дал от WM. Тоя Балмър съвсем изтряска. Сега ако HTC решат да отсвирят М$, ще ми е интересно как Нокия ще успее да им наложи ОС-а. Че те с това твърдо обвързване с М$ май тръгват надолу.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли как мога да си прехвърля контактите от стария телефон ( Sony Ericsson V610) на новия ( Nexus S ) Пробвах да ги копирам на сим картата и да я преместя в новия телефон, но никакви номера не се показват. Пробвах и да ги изпратя чрез bluetooth, но ми каза, че файла не е приет от другото устройство. Някой може ли да ми помогне? :cry

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли как мога да си прехвърля контактите от стария телефон ( Sony Ericsson V610) на новия ( Nexus S ) Пробвах да ги копирам на сим картата и да я преместя в новия телефон, но никакви номера не се показват. Пробвах и да ги изпратя чрез bluetooth, но ми каза, че файла не е приет от другото устройство. Някой може ли да ми помогне? :cry

 

В настройките на указателя на Nexus-а трябва да имаш настройка, която да ти позволява да избереш кои контакти да виждаш. Там сложи отметка на SIM и ги премести в телефона. После ги пусни да се синхронизират с Gmail и си ги оправи от там (къси имена, повтарящи номера за един човек и т.н.). Също така, телефона сам трябва да ти предложи да копира контактите на телефона ако на SIM картата има контакти.

Link to comment
Share on other sites

Аз направих следното - инсталирах си една програмата от SE за работа с телефона - дава ти да си качваш файлове, едно друго. Има е на техния сайт, не помня името. Инсталирах Outlook и през тази програма на SE дадох да синхронизира контактите. След това от Outlook дадох експорт във файл, който заредих в gmail акаунта, вързан с телефона. И след като ги синхронизирах през телефона се появиха.

Link to comment
Share on other sites

Оправих се, благодаря! :)

 

Сега обаче имам проблем с м-тел... опитвам се да си пусна интернета на телефона, и уж ми "пратиха" настройките, ама не съм получавал никакви саобщения? Трябва ли да ги търся на някакво специално място или трябва да дойдат под формата на смс?

Link to comment
Share on other sites

Трябва да получиш SMS и да можеш да ги запаметиш. Ако не са запаметени, отиди в Settings > Wireless & Network > от там в менютата намери APNs или Access Point Names. Не помня как беше. Натискаш бутон MENU и после ADD NEW.

 

http://www.mtel.bg/info/gsm_adviser/index.php?phone_id=1510#

 

От тук цъкни горе на настройки и вземи тези за MMS и WWW.

 

На края трябва да имаш 2 APN-а. Единия за MMS, другия за GPRS интернета.

 

Някой от пишещите в темата, може да бъде така добър и да ти ги препише директно от неговия телефон за по-лесно. Аз съм на Глобул и мойте не биха ти свършили работа :)

Link to comment
Share on other sites

Трябва да получиш SMS и да можеш да ги запаметиш. Ако не са запаметени, отиди в Settings > Wireless & Network > от там в менютата намери APNs или Access Point Names. Не помня как беше. Натискаш бутон MENU и после ADD NEW.

 

http://www.mtel.bg/i...?phone_id=1510#

 

От тук цъкни горе на настройки и вземи тези за MMS и WWW.

 

На края трябва да имаш 2 APN-а. Единия за MMS, другия за GPRS интернета.

 

Някой от пишещите в темата, може да бъде така добър и да ти ги препише директно от неговия телефон за по-лесно. Аз съм на Глобул и мойте не биха ти свършили работа :)

 

Точно това ми трябваше, благодаря! Толкова ли им беше трудно на МенТел да ми го кажат т'ва с 2 думи като бях в офисите, ами ме караха да званя на 100 телефона...

Link to comment
Share on other sites

Ъпдейтнаха маркета до 3.1.3. Поне при мен - одеве като си инсталирах google+ беше стария, сега го пуснах да видя за ъпдейти на програмите и изведнъж - приемаш ли условията и хоп - нов маркет. Поне сега е преведен.

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм го избирал да е преведен - така си тръгна. Но не знам, в момента ми се струва доста лагва. Обаче, не знам дали е от програмата, от техния сървър или лагавото wi-fi, към което съм се вързал. Довечера в нас, на хубаво wifi :) ще видя дали пак ще лагва.

Link to comment
Share on other sites

Натисни веднъж "space" в полето за писане и бутона "send" ще се активира.

 

Установих, че моята Галаксия е по-зле като фотоапарат от стария ми C905...

Link to comment
Share on other sites

Натисни веднъж "space" в полето за писане и бутона "send" ще се активира.

 

Установих, че моята Галаксия е по-зле като фотоапарат от стария ми C905...

 

Няма как телефон, да има сензор, колкото на апарат. Било то и стар с по-малко мегапиксели.

Link to comment
Share on other sites

Доколкото знам Sony Ericsson C905 е телефон.

 

Извинявам се. Моя грешка.

 

Няма как да има по-хубави снимки тогава.

 

RaptoR, как ги сравняваш? Я снимай едно и също нещо и с двата и качи някъде снимките.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Няма смисъл, Ангеле.. Снимките са стотици... Оптиката на 8 мегапикселовият ми C905 e Карл Цайс... Светкавицата е истинска. Разгледай параметрите в нета. Диодната лампичка на принцеса Галаксия е ... да кажем чикия, както и всички такива, различни от светкавици. Разбирам, че се гони компакност, НО - за мен най-слабото зено е именно тая диодна лампичка и липсата на светкавица. Друг МНОГО слаб момент е липсата на бутон за снимане и неговото софтуеърно интегриране. Много несполучлива комбинация.

 

Всичко това важи и за Галаксиите, и за Айфоните, и май за смартфоните въобще...

 

За сметка на това обаче видеозасемането е невероятно добро. При С905 отличната фотография е съпроводена с некадърно видео, докато при Галаксия е точно обратното.

 

Пример:

 

http://www.youtube.com/watch?v=YxEq2kCY8iQ

 

Като се има предвид колко е слабо "ОКОТО", калко оскъдно е осветлението, колко много е дима - Галаксия в ХД режим е просто уникална. Нищо, че се движи с 3.2-3.5 МБ/сек. laughing.gif

 

P.S. Може да видите и другите два мои клипа при добро желание. Там повечето дим и игра на светлините проблемите бяха повече. Но едва ли друг телефон може толкова в сектор видео....

Link to comment
Share on other sites

Друг МНОГО слаб момент е липсата на бутон за снимане и неговото софтуеърно интегриране. Много несполучлива комбинация.

 

Що ли ми се струва нещо позната тази идея... може би защото го споменах преди 2-3 седмици ама ми се скарахте че мрънкам за всичко.

 

Следващото от което очаквам да почнеш да се оплакваш са софтуерните бутони и как без да искаш натискаш с някой пръст по грешка back бутона...

Link to comment
Share on other sites

Липсата на удобен физически бутон за снимки е наистина кофти момент. В този случай дедо е прав. Интересно, никога не съм имал обаче въпросния проблем със сензорните бутони. Явно държа телефона по различен начин. :)

Link to comment
Share on other sites

Не мога да си кривя душата и да не призная, че понякога сензорите ми късат нервите. Но това важи за всеки сензорен дисплей и неговите потребители.... И като цяло определено си е проблем на потребителя, освен когато сензорният дисплей е проблем на призводителя...

 

Софтуеърният бутон за снимане и при двата хай-енд телефона ми къса нервите. Респективно правя десетки снимки на едни и същи неща, за да съм сигурен, че после на екран (ГОЛЯМ екран) ще видя поне 2-3 годни от ситуация. Вече си мисля за постоянно да настроя мулти-шот...

Link to comment
Share on other sites

Ето едно сравнение с Galaxy S от мене. На пръв поглед звука е доста различен. Прави ми впечатление и автоматичното фокусиране по време на запис при теб.

 

http://www.youtube.com/watch?v=_e-3oU4_Ccg&feature=related

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...