Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

За мен не е проблем да ги сменим за няколко дни за да се убедиш. Не казвам ,че е по-добър а ,че батерията е зле а от къде е проблема не мога да знам, но не съм само аз сега чета и в xda доста се оплакват от слабата батерия. Игри не играя ,представям си ако го правех какво щеше да е

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Angry Birds 2 стопява сегашната ми овехтяла батерия много бързо. Предвид колко бой е изяла, особено с боклук зарядно в колата и колко й е скъсен живота, не мога да повярвам, че при равни други условия най-новият телефон ще е по-зле. Няма как просто. Има проблем - може батерията да не е в ред, може нещо по софта да не е настроено или да не е в ред - нещо не е в ред. 

Link to comment
Share on other sites

Аз вярвам на това което виждам и ти казвам,че батерията на нот8 е слаба в директно сравнение с iPhone 8+, не вярвам на тези ревюта. Сутринта съм го изключил от зарядното в 8ч преди 40 минути угасна и днес съм го ползвал предимно за лична употреба, през седмицата в 16ч вече е 0%. Иначе телефона е страхотен и ако няма подобрение на батерията в следващия месец ще се върна отново към iPhone 8+ , тъй като варианта със зареждането през деня не ме устройва. И с гринифи и без него все тая общо взето положението е същото. Не искам да го рутвам заради гаранцията ако се наложи да го продам. На твоя ipad mini батерията няма как да се сравнява с 8+ ,заради различните процесори и тяхната оптимизация. Turn off this option! SM-N950F using TapatalkPro

 

Аз просто ти казвам, че това, което виждаш не е реалното представяне на устройството според мен.

На един колега Galaxy S8-цата кара по 2 дни с едно зареждане. Вчера за малко го използвах, беше на 48% с 2 часа Screen on time.

Друг е въпроса вече ако тоя телефон ти е постоянно в ръцете. Тогава не знам колко би изкарала S8-цата.

 

12 часа ползване за 2 дни ми се виждат страшно много. Но дори и толкова да го ползваш, пак не мисля, че батерията трябва да пада за половин ден ползване. Колко ти е Keep Awake времето?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имам много странен и много дразнещ проблем. В момента пише от телефона и Мозила. Ако ползвам Хром. Телефона забива. Не мога да си напиша мнението. Екрана става черен и край. Ползвам swuiftkey. С Мозила този проблем го няма. Мисля, че тествах Хром със заводската андроидска клавиатура и май нямаше проблем. Не мога да изтрия хрома.. Някаква идея какво да направя. Суифткия един път вече го трих и го сложих на ново.

 

Ей го вече няколко минути пиша през Мозила и суифткий и нищо. Няма проблеми, няма дявол. Много е дразнещо

 

За батериите. Рекорда ми е 7 часа скрийн тайм. Аз играя много на моя 3t,но го зарежедам вече и по два пъти на ден. За да изкарам два дни, не трябва да го пипам. Ако не го пипам може и три да изкара. Но от момента, в който започнах са пиша това мнение и прочета малко по нагоре за батериите. 3 процента отидоха. Вчера след като го заредих - не го пипнах. Стигнах до 50 мин след зареждане и не беше паднал процент. Но в ръцете ли ми е.... Батерията заминава много бързо. Дори без да играя.

 

Dragon soul играя. Това направо ми топи батерията. Дори гледам да ползвам стария телефон за тая игра. Че направо телефона се загрява.

Link to comment
Share on other sites

Седем часа???Какъв е телефона?

One plus 3t. В момента съм на над 5 часа скрийн там. Час и 20 съм играл драгон соул.(това точи яко), 10тина минути видео разговор по месинджър. Бая фейсбук и Интернет като цяло. И малко навигация

 

Абе, Ангел ми каза, че телефона си е ок, а аз съм идиот да кибича толкова време на него. И е прав. Просто телефона ми замества лаптопа. Почти не сядам на компа. После се чудя защо зареждам всеки ден.

 

https://scontent.ford1-1.fna.fbcdn.net/v/t34.0-12/23360824_2151948438155144_295658192_n.jpg?oh=2f95e78741c8e8947f945d2e3037971a&oe=5A007933

 

https://scontent.ford1-1.fna.fbcdn.net/v/t34.0-12/23360916_2151948468155141_36285093_n.jpg?oh=0ca8357cb8d8fa7c38f5c384b52aff64&oe=5A00D8CE

 

Тъкмо ги направих. Сигурно ще ударя 6 часа скрийн тайм ако не играя. А ако пусна ютюб 100 процента и ще ги мина дори

 

Рязката черта надолу е като почнах да играя

Link to comment
Share on other sites

Това да играеш каквото и да е на 5-6 инчов екран вместо на 30, някакси не го разбирам... ;)

 

Има работи дето не разбираш със сигурност. Нямаш смартфон, даваш оценки за смартфон игри - все едно аз да давам оценки за модулиране на грачещи чалгарки...  :laughing:

 

Ето ти пример защо не коментирам водолазни, програмистки или велосипедни въпроси. 

 

Помисли си за тия неща следващия път като решиш да мяташ кал по мен - съвет от приятел.  

Link to comment
Share on other sites

В теб не се съмнявам - ти може да даваш оценки на всичко, дето съществува в тоя свят. Само, че малко не си в час с горното изречение - смартфон нямам, но имам таблет, с който даже мога и да провеждам телефонни разговори, та не виждам много разлика дали имам таблет или телефон и освен това оценка не съм дал, а споделих личното си мнение по въпроса.

 

П.П. Би ли ме открехнал какво означава терминът "модулиране", понеже в смисъла в който си го употребил, можеше спокойно да сложиш примерно "моделиране" или някоя друга произволна дума...

Link to comment
Share on other sites

Чефо, ако искаш телефон с добра батерия, се заглеждай по братята китайци, по-специално марката Xiaomi. В момента съм с Redmi 4s Prime и рекордът ми е 7 дена без зареждане, но с по-малко човъркане. С повечко ръчкане - 3-4 дена.

Една позната си взе почти същия като моя, но малко по-стар модел и го разцепва - по цял ден е на фейса, говори и цъка някви игрички и каза, че държи 2 дена.

Аз се блазня по новия Mi Mix2, който излезна наскоро, но ми идва много пари.

Link to comment
Share on other sites

Добре ме разбра, недей да се правиш на пръднал - не и пред мен  :laughing:

 

Като имаш таблет - откога, колко игри има на него, колко си играл, какво си разбрал? Вероятно колкото аз от модулиране...  

Link to comment
Share on other sites

Това да играеш каквото и да е на 5-6 инчов екран вместо на 30, някакси не го разбирам...;)

това не е игра за компютър. С телефона мога да я пусна навсякъде. Рядко се случва, но се случва. Аз основно натискам едно копче щото идеята е да направиш по силен отбор и да биеш опонента. Не е като фифа с две ръце и 2 крака

 

А и както казах. Плащания, резервации, форуми, свързка с бг... Всичко от телефона. Компа събира прах. Дори сега пиша от него. И тъкмо ще го слагам да се зарежда и мисля да си налея едно, че е ракиено време вече

Link to comment
Share on other sites

това не е игра за компютър. С телефона мога да я пусна навсякъде. Рядко се случва, но се случва. Аз основно натискам едно копче щото идеята е да направиш по силен отбор и да биеш опонента. Не е като фифа с две ръце и 2 крака

 

Да, ясно ми е, но не ме влече идеята да мога навсякъде да си пускам игри на малко екранче (лично мнение). :)

 

Добре ме разбра, недей да се правиш на пръднал - не и пред мен  :laughing:

 

Като имаш таблет - откога, колко игри има на него, колко си играл, какво си разбрал? Вероятно колкото аз от модулиране...  

 

Има десетина качени игри в различни жанрове, всяка от които съм опитал, но нито една не играя по горната причина.

Link to comment
Share on other sites

Чефо, ако искаш телефон с добра батерия, се заглеждай по братята китайци, по-специално марката Xiaomi. В момента съм с Redmi 4s Prime и рекордът ми е 7 дена без зареждане, но с по-малко човъркане. С повечко ръчкане - 3-4 дена.

Една позната си взе почти същия като моя, но малко по-стар модел и го разцепва - по цял ден е на фейса, говори и цъка някви игрички и каза, че държи 2 дена.

Аз се блазня по новия Mi Mix2, който излезна наскоро, но ми идва много пари.

аз мислих след година да вземам one plus 5. Не, че и сегашния ми не е китайски. Пари за айфон или галакси - не давам.

Да, ясно ми е, но не ме влече идеята да мога навсякъде да си пускам игри на малко екранче (лично мнение). :)

 

 

Има десетина качени игри в различни жанрове, всяка от които съм опитал, но нито една не играя по горната причина.

Общо взето това е единственото дето играя. Нещо и мен не ме влече. А и компа почна да прави парчета. Асето Корса насича, а до преди седмица вървеше със над 60 кадъра. Нямам идея какво става

Link to comment
Share on other sites

Да, ясно ми е, но не ме влече идеята да мога навсякъде да си пускам игри на малко екранче (лично мнение). :)

 

 

Има десетина качени игри в различни жанрове, всяка от които съм опитал, но нито една не играя по горната причина.

 

А така - десетки милиони обаче са на друго мнение и както се пее в една песен - нЕкои хора направИха много пари. Сигурно си чувал за ядосаните птици ... Да не давам други примери.

 

Ти и ФБ нямаш, който подмина милиард потребители, но не помня да съм ти се подигравал по въпроса...

Link to comment
Share on other sites

А аз пък съм сигурен, че не си ме разбрал...и спри вече, че сме в грешна тема.

 

...и не редактирай постфактум, понеже излиза, че ти отговарям с дубъл на нещо дето уж вече си го написал.

Link to comment
Share on other sites

Аз избягвам докато и както мога, да ползвам телефон/таблет (Андроид като цяло, а и мобилните ОС) за неща като банкиране, плащания и т.н. Не за друго, а заради софтуера, вкл. андроида. Прекалено много промени още търпят и двете, прекалено много ползвани боклучави приложения има, и това генерира много проблеми и бъгове, за да може да им се довери човек ако има избор. Колкото и смешно да се стори на някои, предпочитам и се доверявам повече на Windows десктопа си, там имам и много повече контрол за проактивна защита от най-различни проблеми. Под андроид или нямам този контрол, или просто софтуера е прекалено млад още, още бая години ще трябва да минат докато извърви пътя на Windows дори. И хаосът е по-голям. Да не говорим за огромния риск да се изгуби устройството, а повечето хора са дебалансирани (по моя вкус поне) по отношение на удобство/сигурност при боравене с устройството.

Другия огромен проблем е ъпдейтите - прекалено много са устройствата, които или не се ъпдейтват навреме (ако изобщо), или няма възможност, или са изоставени в това отношение, или хората ги е страх поради много повечето бъгове, които се внедряват отколкото фиксват. Повечето компании с къстъм андроид, пъшват ъпдейти, които са меко казано с доста съмнително качество, единственото централизирано е самия базов андроид, но е ясно как една компания (като xiaomi и която и да е) може "отгоре" да сговни нещата до неузнаваемост.

Те и доста десктоп софтуери тръгнаха натам.

Това е моето мнение засега. Повечето хора не им дреме за сигурност, и правят какво ли не, това за мен не е показател колко хора били ползвали нещо си. Те и доста баби фърлят пари през терасата, и т.н.

Link to comment
Share on other sites

...и не редактирай постфактум, понеже излиза, че ти отговарям с дубъл на нещо дето уж вече си го написал.

 

Това верно ли го казва човекът, който отговаря в чужд пост като едит? :laughing:

 

И по темата за мобилните игри леко ще ти припомня, че глупостта TALKING TOM бе продадена за 1,2 МИЛИАРДА ДОЛАРА.

 

Аз избягвам докато и както мога, да ползвам телефон/таблет (Андроид като цяло, а и мобилните ОС) за неща като банкиране, плащания и т.н. Не за друго, а заради софтуера, вкл. андроида. Прекалено много промени още търпят и двете, прекалено много ползвани боклучави приложения има, и това генерира много проблеми и бъгове, за да може да им се довери човек ако има избор. Колкото и смешно да се стори на някои, предпочитам и се доверявам повече на Windows десктопа си, там имам и много повече контрол за проактивна защита от най-различни проблеми. Под андроид или нямам този контрол, или просто софтуера е прекалено млад още, още бая години ще трябва да минат докато извърви пътя на Windows дори. И хаосът е по-голям. Да не говорим за огромния риск да се изгуби устройството, а повечето хора са дебалансирани (по моя вкус поне) по отношение на удобство/сигурност при боравене с устройството.

Другия огромен проблем е ъпдейтите - прекалено много са устройствата, които или не се ъпдейтват навреме (ако изобщо), или няма възможност, или са изоставени в това отношение, или хората ги е страх поради много повечето бъгове, които се внедряват отколкото фиксват. Повечето компании с къстъм андроид, пъшват ъпдейти, които са меко казано с доста съмнително качество, единственото централизирано е самия базов андроид, но е ясно как една компания (като xiaomi и която и да е) може "отгоре" да сговни нещата до неузнаваемост.

Те и доста десктоп софтуери тръгнаха натам.

Това е моето мнение засега. Повечето хора не им дреме за сигурност, и правят какво ли не, това за мен не е показател колко хора били ползвали нещо си. Те и доста баби фърлят пари през терасата, и т.н.

 

Теди - ГРАМ не мога да се съглася тук с тебе. При мобилните рисковете са точно същите както и при десктопа. Ако си чукундур и не поддържаш поне елементарна хигиена и сигурност в пубичното пространство - ще ти го начукат рано или късно. Дали ще е с телефон или компютър няма значение. А едното ти е в джоба навсякъде, което го прави изключително удобно. Затова и мобилните приложения и игри са в тотален бум. И се търгуват на безумни цени. 19 милиарда за Whatsapp?!?! BITCH PLEASE! Пазарът е огромен и лесно достъпен, овцете са милиарди...

 

Относно ъпдейтите - отлично направени са. Ъпдейтне ли се Андроида, веднага телефонът ми ме подканва да действам. На компютъра грам не ъпдейтвам, понякога с години... 

 

Ти си просто абсолютен маниак като те знам и човъркаш неща, за които редовите потребители не са и чували...  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Това верно ли го казва човекът, който отговаря в чужд пост като едит? :laughing:

 

Помолих те да не коментираш с мене офтопици в тази тема...а когато аз редактирам пост, добавям и един "Edit:" или най-малкото оставям минутите на редакцията и кой го е редактирал.

Link to comment
Share on other sites

Това с изгубването на у-то не го разбрах? Какво като го изгубиш? С един клик в акаунта си в гугъл може да го заключиш, да видиш къде се намира*, да му изтриеш данните и др.

 

*Ако GPS ти е в пуснат режим.

Link to comment
Share on other sites

Аз избягвам докато и както мога, да ползвам телефон/таблет (Андроид като цяло, а и мобилните ОС) за неща като банкиране, плащания и....

Ако човек спазва определени правила и не прави глупости риска е крайно мизерен към никакъв.Използвам само мобилно банкиране към две банки,телефона ми е Самсунг S7,няма никакъв пиратски,кракнат и тн софт,всичко което ми трябва съм си купил от плей стор-а.Важните неща са в защитена зона (Secure Folder)до нея достъпа е само с пръстовия ми отпечатък,не се вижда в менютата и на практика за някой случайно докопал телефона ми не съществува.Самите приложения се отключват също с отпечатък,за банкови трансфери извън комуналните разходи използвам хардуерен токен,смс еднократна парола и софтуерен сертификат.Винаги и само през мобилния нет,случайни wi-fi мрежи не ползвам.Смятам че при взетите мерки риска е пренебрежимо малък за удобството да разполагам с парите си навсякъде.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...