Jump to content
BulForum.com
w00x

Android OS

Recommended Posts

Няма такава функция по подразбиране в Андроид.

Пробвай с приложение. Това примерно.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.seah0rse.swififree

Ако не стане, пробвай останалите, които са изброени долу като “подобни”.

Понеже доста се е спорило кое е по-добро - ябълката или андроидските телефони...ето едно клипче, в което небезизвестният TJ обяснява накратко предимствата на едното и другото:

https://www.youtube.com/watch?v=H-_r4H848YI

Аз след 7г с IOS от 5 дни съм с Note 8, сравнявайки го с последния ми тел iPhone 8+, имам някои забележки, батерията на 1-во място е светлинни години от тази на iPhone където съм стигал до 12ч sot и над 40ч стенд бай, то при нота батерията рядко минава 12ч стенд бай и 3 часа sot. При ios оптимизацията на ос и приложения е много по-голяма. 2-рото нещо което не ми хареса в нота е дисплея,прекалено много цветове чак дразнят и по-скоро не реални. Иначе доста възможности имам с Нота особено с двете сим карти. И най-голямото предимство на андроида, къстъмизацията.

Turn off this option! SM-N950F using TapatalkPro

Edited by londongunner

Нещо не ти е наред с приложенията. В чист тест на батерията, Note 8 е много по-издръжлив от iPhone-а.

https://youtu.be/4A4m0hJz5ng

Търсех крайния резултат, но не го пише. Видеото не е дълго, а и iphone-а умира  първи, докато останалите имат по 18-20% батерия.

Нещо ти точи на фона и устройството не минава в deep sleep.

За цветовете просто можеш да намалиш яркостта и всичко ще си дойде по местата. Няма да са толкова много. Това за първи път го виждам изтъкнато като негатив аз лично. :)

Тези ревюта са толкова платени,че няма накъде. Аз ти казвам,ползвах последно iPhone 8+ от 29.09 до онзи ден във вторник когато взех Нота, батерията държеше по два дни с много натоварване. Имам още няколко познати които в момента ползват iPhone 7+ и Note8 и при тях положението е същото. Нямам нищо в бекграунд режим даже съм инстслирал greenify и приложенията се хибернизират след загасяне на екрана. А ьа цветовете мож понеже съм свикнал на LCD дисплея на iPhone там цветовете са по естествени.

ef56493c04cf58c8a57c378a3777e01b.jpg62357c32162675e383e9cb4479001f4a.jpgafd8965e4502f01e25569d67a0ab2afb.jpg

Първите две снимки са след първото зареждане на нота а третата е от 3 или 4 зареждане на айфона.

Edited by londongunner

Е как ще са платени? От кой са платени по-точно, защото тоя тест го спечели LG-то. :)

Аз мога да ти покажа още 4 различни, които показват същото. Не е това предметът на разговора обаче. Аз не защитавам Самсунг или нещо от сорта, просто се опитвам да ти помогна да използваш новият си телефон както си му е реда.

Greenify може само да вреди. Всякакви такива приложения за "подобряване" на батерията са вредни, защото изключват приложения, които не трябва да са изключени. Трябва да прекараш доста време в конфигурация, а специално Greenify, за да ги изключва автоматично, трябва да си root-неш телефона, за да може приложението да получи системен достъп.

На моя iPad mini Wi-fi в момента USAGE е на 4 часа и батерията е на 45%. А батерията е няколко пъти по-голяма от тази на iPhone 7/8+.

Аз вярвам на това което виждам и ти казвам,че батерията на нот8 е слаба в директно сравнение с iPhone 8+, не вярвам на тези ревюта. Сутринта съм го изключил от зарядното в 8ч преди 40 минути угасна и днес съм го ползвал предимно за лична употреба, през седмицата в 16ч вече е 0%. Иначе телефона е страхотен и ако няма подобрение на батерията в следващия месец ще се върна отново към iPhone 8+ , тъй като варианта със зареждането през деня не ме устройва. И с гринифи и без него все тая общо взето положението е същото. Не искам да го рутвам заради гаранцията ако се наложи да го продам.

На твоя ipad mini батерията няма как да се сравнява с 8+ ,заради различните процесори и тяхната оптимизация.

Edited by londongunner

Това което описваш определено не може да не съдържа проблем. Какъв проблем не знам, но не е нормално. Описваш ми ситуация, в която излиза, че моят Ноут 4 е по-добър от Ноут 8, което е чиста проба оксиморон. Аз ако не пускам игри карам спокойно поне три дни и всичко е включено. И това е вече стара батерия, която започва да ми прави проблеми. 

За мен не е проблем да ги сменим за няколко дни за да се убедиш. Не казвам ,че е по-добър а ,че батерията е зле а от къде е проблема не мога да знам, но не съм само аз сега чета и в xda доста се оплакват от слабата батерия. Игри не играя ,представям си ако го правех какво щеше да е

Angry Birds 2 стопява сегашната ми овехтяла батерия много бързо. Предвид колко бой е изяла, особено с боклук зарядно в колата и колко й е скъсен живота, не мога да повярвам, че при равни други условия най-новият телефон ще е по-зле. Няма как просто. Има проблем - може батерията да не е в ред, може нещо по софта да не е настроено или да не е в ред - нещо не е в ред. 

Аз вярвам на това което виждам и ти казвам,че батерията на нот8 е слаба в директно сравнение с iPhone 8+, не вярвам на тези ревюта. Сутринта съм го изключил от зарядното в 8ч преди 40 минути угасна и днес съм го ползвал предимно за лична употреба, през седмицата в 16ч вече е 0%. Иначе телефона е страхотен и ако няма подобрение на батерията в следващия месец ще се върна отново към iPhone 8+ , тъй като варианта със зареждането през деня не ме устройва. И с гринифи и без него все тая общо взето положението е същото. Не искам да го рутвам заради гаранцията ако се наложи да го продам. На твоя ipad mini батерията няма как да се сравнява с 8+ ,заради различните процесори и тяхната оптимизация. Turn off this option! SM-N950F using TapatalkPro

Аз просто ти казвам, че това, което виждаш не е реалното представяне на устройството според мен.

На един колега Galaxy S8-цата кара по 2 дни с едно зареждане. Вчера за малко го използвах, беше на 48% с 2 часа Screen on time.

Друг е въпроса вече ако тоя телефон ти е постоянно в ръцете. Тогава не знам колко би изкарала S8-цата.

12 часа ползване за 2 дни ми се виждат страшно много. Но дори и толкова да го ползваш, пак не мисля, че батерията трябва да пада за половин ден ползване. Колко ти е Keep Awake времето?

Имам много странен и много дразнещ проблем. В момента пише от телефона и Мозила. Ако ползвам Хром. Телефона забива. Не мога да си напиша мнението. Екрана става черен и край. Ползвам swuiftkey. С Мозила този проблем го няма. Мисля, че тествах Хром със заводската андроидска клавиатура и май нямаше проблем. Не мога да изтрия хрома.. Някаква идея какво да направя. Суифткия един път вече го трих и го сложих на ново.

Ей го вече няколко минути пиша през Мозила и суифткий и нищо. Няма проблеми, няма дявол. Много е дразнещо

За батериите. Рекорда ми е 7 часа скрийн тайм. Аз играя много на моя 3t,но го зарежедам вече и по два пъти на ден. За да изкарам два дни, не трябва да го пипам. Ако не го пипам може и три да изкара. Но от момента, в който започнах са пиша това мнение и прочета малко по нагоре за батериите. 3 процента отидоха. Вчера след като го заредих - не го пипнах. Стигнах до 50 мин след зареждане и не беше паднал процент. Но в ръцете ли ми е.... Батерията заминава много бързо. Дори без да играя.

Dragon soul играя. Това направо ми топи батерията. Дори гледам да ползвам стария телефон за тая игра. Че направо телефона се загрява.

Edited by DON_CHEFO

За батериите. Рекорда ми е 7 часа скрийн тайм....

Седем часа???Какъв е телефона?

Седем часа???Какъв е телефона?

One plus 3t. В момента съм на над 5 часа скрийн там. Час и 20 съм играл драгон соул.(това точи яко), 10тина минути видео разговор по месинджър. Бая фейсбук и Интернет като цяло. И малко навигация

Абе, Ангел ми каза, че телефона си е ок, а аз съм идиот да кибича толкова време на него. И е прав. Просто телефона ми замества лаптопа. Почти не сядам на компа. После се чудя защо зареждам всеки ден.

https://scontent.ford1-1.fna.fbcdn.net/v/t34.0-12/23360824_2151948438155144_295658192_n.jpg?oh=2f95e78741c8e8947f945d2e3037971a&oe=5A007933

https://scontent.ford1-1.fna.fbcdn.net/v/t34.0-12/23360916_2151948468155141_36285093_n.jpg?oh=0ca8357cb8d8fa7c38f5c384b52aff64&oe=5A00D8CE

Тъкмо ги направих. Сигурно ще ударя 6 часа скрийн тайм ако не играя. А ако пусна ютюб 100 процента и ще ги мина дори

Рязката черта надолу е като почнах да играя

Edited by DON_CHEFO

Добър резултат...ама седем часа да си играеш с телефона

Не ми е бил постоянно в ръцете. Имаше музика и така

Това да играеш каквото и да е на 5-6 инчов екран вместо на 30, някакси не го разбирам...;)

Това да играеш каквото и да е на 5-6 инчов екран вместо на 30, някакси не го разбирам... ;)

Има работи дето не разбираш със сигурност. Нямаш смартфон, даваш оценки за смартфон игри - все едно аз да давам оценки за модулиране на грачещи чалгарки...  :laughing:

Ето ти пример защо не коментирам водолазни, програмистки или велосипедни въпроси. 

Помисли си за тия неща следващия път като решиш да мяташ кал по мен - съвет от приятел.  

В теб не се съмнявам - ти може да даваш оценки на всичко, дето съществува в тоя свят. Само, че малко не си в час с горното изречение - смартфон нямам, но имам таблет, с който даже мога и да провеждам телефонни разговори, та не виждам много разлика дали имам таблет или телефон и освен това оценка не съм дал, а споделих личното си мнение по въпроса.

П.П. Би ли ме открехнал какво означава терминът "модулиране", понеже в смисъла в който си го употребил, можеше спокойно да сложиш примерно "моделиране" или някоя друга произволна дума...

Чефо, ако искаш телефон с добра батерия, се заглеждай по братята китайци, по-специално марката Xiaomi. В момента съм с Redmi 4s Prime и рекордът ми е 7 дена без зареждане, но с по-малко човъркане. С повечко ръчкане - 3-4 дена.

Една позната си взе почти същия като моя, но малко по-стар модел и го разцепва - по цял ден е на фейса, говори и цъка някви игрички и каза, че държи 2 дена.

Аз се блазня по новия Mi Mix2, който излезна наскоро, но ми идва много пари.

Добре ме разбра, недей да се правиш на пръднал - не и пред мен  :laughing:

Като имаш таблет - откога, колко игри има на него, колко си играл, какво си разбрал? Вероятно колкото аз от модулиране...  

Това да играеш каквото и да е на 5-6 инчов екран вместо на 30, някакси не го разбирам...;)

това не е игра за компютър. С телефона мога да я пусна навсякъде. Рядко се случва, но се случва. Аз основно натискам едно копче щото идеята е да направиш по силен отбор и да биеш опонента. Не е като фифа с две ръце и 2 крака

А и както казах. Плащания, резервации, форуми, свързка с бг... Всичко от телефона. Компа събира прах. Дори сега пиша от него. И тъкмо ще го слагам да се зарежда и мисля да си налея едно, че е ракиено време вече

Edited by DON_CHEFO

това не е игра за компютър. С телефона мога да я пусна навсякъде. Рядко се случва, но се случва. Аз основно натискам едно копче щото идеята е да направиш по силен отбор и да биеш опонента. Не е като фифа с две ръце и 2 крака

Да, ясно ми е, но не ме влече идеята да мога навсякъде да си пускам игри на малко екранче (лично мнение). :)

Добре ме разбра, недей да се правиш на пръднал - не и пред мен  :laughing:

Като имаш таблет - откога, колко игри има на него, колко си играл, какво си разбрал? Вероятно колкото аз от модулиране...  

Има десетина качени игри в различни жанрове, всяка от които съм опитал, но нито една не играя по горната причина.

Чефо, ако искаш телефон с добра батерия, се заглеждай по братята китайци, по-специално марката Xiaomi. В момента съм с Redmi 4s Prime и рекордът ми е 7 дена без зареждане, но с по-малко човъркане. С повечко ръчкане - 3-4 дена.

Една позната си взе почти същия като моя, но малко по-стар модел и го разцепва - по цял ден е на фейса, говори и цъка някви игрички и каза, че държи 2 дена.

Аз се блазня по новия Mi Mix2, който излезна наскоро, но ми идва много пари.

аз мислих след година да вземам one plus 5. Не, че и сегашния ми не е китайски. Пари за айфон или галакси - не давам.

Да, ясно ми е, но не ме влече идеята да мога навсякъде да си пускам игри на малко екранче (лично мнение). :)

Има десетина качени игри в различни жанрове, всяка от които съм опитал, но нито една не играя по горната причина.

Общо взето това е единственото дето играя. Нещо и мен не ме влече. А и компа почна да прави парчета. Асето Корса насича, а до преди седмица вървеше със над 60 кадъра. Нямам идея какво става

А така - десетки милиони обаче са на друго мнение и както се пее в една песен - нЕкои хора направИха много пари. Сигурно си чувал за ядосаните птици ... Да не давам други примери.

Ти и ФБ нямаш, който подмина милиард потребители, но не помня да съм ти се подигравал по въпроса...