Jump to content
BulForum.com

Най-добра фирма в Пловдив...


Най-добра фирма в Пловдив..  

1372 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

С+ нямат саит един път много ми трябваше и се наложи да се разходя и тогава ги питах и те измънкаха доста тъповато че нямат :) като се замисля не знам за друга фирма която да няма саит но тези определено нямат ;) иначе доколкото съм запознат зареждат основно от аргус та може да се гледат цените от техния саот но не знам дали имат надценка.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Мерси и на двамата,

@member, въпросът беше леко принципен, аз исках да им разгледам ценови листи тва онва, аз телефона им го знаех иначе (макар и взет на място от табела на вратата им). Но щом нямат сайт, нямат. Имат по принцип доста неща на склад и често съм намирал там веднага каквото ми трябва, но ако няма къде да погледнеш..

Link to comment
Share on other sites

Пловдивския Мост нямат сайт, те зареждат от Софийския Мост. Гледай първата колонка и си добавяй ДДС 20%.

А Иначе адреса на Пловдивския Мост е тръгваш от Сточна Гара в посока библиотека Иван Вазов, в началото на улицата(ул Авксентий Велешки) отляво има кооперация на която виси табела Most Computers, влизаш отзад на тази кооперация, в първия вход, офиса им е лявата врата а сервиза е отдясно :D

Link to comment
Share on other sites

Пловдивския Мост нямат сайт, те зареждат от Софийския Мост. Гледай първата колонка и си добавяй ДДС 20%.

А Иначе адреса на Пловдивския Мост е тръгваш от Сточна Гара в посока библиотека Иван Вазов, в началото на улицата(ул Авксентий Велешки) отляво има кооперация на която виси табела Most Computers, влизаш отзад на тази кооперация, в първия вход, офиса им е лявата врата а сервиза е отдясно biggrin.gif

не се ли гледа 3-та колонка?

Link to comment
Share on other sites

не се ли гледа 3-та колонка?

 

3-та колонка е за техни хора или дилъри, ако ще взимаш част дето струва 100-150лв ще ти я смятат по 1-та колонка.

Link to comment
Share on other sites

3-та колонка е за техни хора или дилъри, ако ще взимаш част дето струва 100-150лв ще ти я смятат по 1-та колонка.

и как ще стане това, като третата колонка е най-скъпа :blink:

Link to comment
Share on other sites

Всеки се хвърля на фирма/и, която може да му отърве ДДС-то (или колкото там % е възможно), а същевременно си затваря очите, че фирмата му е дала 1 година гаранция на цялата конфигурация.... и нали се сещате откъде ще се 'избие' това ДДС. Когато смятам конфигурация вече, почти няма разлика между със и без ДДС - по простата причина, че няма такъв филм 'БЕЗ ДДС'. Почти винаги има % от ддс-то в цената - било 10, 12%.

80% от клиентите на дадената фирма, не отбират от компютри - и когато (НЕ АКО) се скапе някой компонент след тези 12 месеца отивапак във същата фирма, където му взимат стария компонент... продават му нов и той си тръгва щастлив, че фирмата е 'страотна' и 'моу са пекани пичовити', и не си прави сметка, че са му продали компонент, който реално е в гаранция и пр..., а фирмата ще си замени неговия компонент и така до следващия балък.

Имало е случаи за една изгоряла ланкарта (без никакви видими следи като нагоряло, изгорели писти, миризма на изгоряло), да се водят безкрайни спорове и да се отказва гаранция.. въпреки, че въпросното дъно може да се замени....

Някой ще каже - ама нали клиента си взима изгорялата част - как ще стане ментата? 99.5% от незапознатите клиенти не си търсят дефектиралите компоненти....

Та, бих си платил цялото ДДС - на 1000 лева, ако са спестени 10% това са 100 лева, но да знам, че имам 24 или 30 месеца гаранция...

Винаги може да се намери причина да се откаже гаранция, но поне ще имам малко повече сигурност....

А ако се откаже, поне има къде да се оплачеш....

Link to comment
Share on other sites

в Америка се плаща за гаранция и до сега една стотинка не съм дал това. Много ми пука, че нямам. Нали цените са най-евтините в целия свят. Всъщност май пак има гаранция, но не към магазина, ами трябва да се свързваш с производителя ако имаш проблем. Аз и в БГ никога не съм гледал колко гаранция има нещо, защото това не ме вълнува изобщо.

Link to comment
Share on other sites

Мда ... гаранцията е много хубаво нещо особено тук в БГ защото по мои наблюдения не малка част от компонентите в ниския клас дават дефекти (дъна, видео карти, рам памет) смея да твърдя че тука се продават или по-точно казано се купуват боклуци :) пак за тез 3те компонента говоря имам чувството че най-калпавите партиди идват тука :) Аз да ви попитам може ли да си вземеш чисто ново дъно от ниския клас на ГигаДръг и Асус и то след 1 седмица да дефектира носят ти второ и още във фирмата ти настояваш да ти го пуснат с техни компоненти и то изобщо да не тръгне ? Според мен не е нормално ... рам-та може ли рам DDR 400 А-Дата да работи безпроблемно 5-6 месеца без клок без нищо всичко на дефоут и след това време да се върнат 3-4 бройки от различни компютърни системи ... ми пак като се замисля не е ... а и тук потребителя освен да мрънка всеки ден и да настоява да говори с шефа на фирмата на който сигурно му е през хуя друго не може да направи може да отиде се оплаче и на Арменския поп както се вика но няма нищо се оправи и тва е ... примерно затварят една фирма като фирмя просто я закриват и става с друго име и т.н. но офиса и 50% от хората са същите и отиваш при тях и казваш аз тва нещо го закупих преди 2-3 месеца и има 2 години гаранция носиш документа че е така и онея ти казват "това е закупено от друга фирма така че нас не ни засяга" тогава какво ??? ....

Link to comment
Share on other sites

Мда ... гаранцията е много хубаво нещо особено тук в БГ защото по мои наблюдения не малка част от компонентите в ниския клас дават дефекти (дъна, видео карти, рам памет) смея да твърдя че тука се продават или по-точно казано се купуват боклуци :)...

А как стои въпроса с по-високия клас?

Това, което говориш не се ли отнася до всички партиди, примерно от една марка, а не само до нисък клас.

Аз по принцип вече гледам да купувам поне от над среден клас компоненти и затова се интересувам.

Не ми се вярва ниския клас да се внася от китайски гаражи, а за високия да има друга политика и да ги внася от истински източници.

Link to comment
Share on other sites

Това което съм забелязал при Асусите е че най-евтините им дъна едва ли са правени от асус идват увити в едно велпапе кутията е от най-обикновен картон и крачетата на конекторите им понякога са криви инат изкривени кондензатори (от малките) просто си личи че е пестено много даже имаха един модел за s.775 който го сравняваха с един WinFast или Foxxcon не помня точно кой и бяха абсолютно 1 към 1 на външен вид само че на асуса имаше щампа асус и се продаваше 10-15$ отгоре а на другот си беше с неговата си марка. Гигадръфовете поне не се излагат така но и там дефеки не отсъстват.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Така е, тук се купуват боклуци..

Ако ти кажа колко пъти съм се опитвал да убедя някой клиент, че е по-добре да даде малко повече пари за по-качествено захранване, но НЕ - бал сам го вика,... като изгори ще му мисля.. и после почват разправиите... ма що така, ма що иначе...

Затова големите хипермаркети за техника ще просперират - 90% от клиентите са убедени, че каквото се продава там е най-страхотното и най-качественото. Има много малко хипермаркети, които купуват качествени конфигурации, които да продават... Всичко останало е ЖМЕЛ - но клиента е доволен...

Какво да се прави - БГ.....

Хубавото е поне, че някои хора почват да се усещат и започват да търсят качествена стока.

 

Относно колегата по-горе за гаранциите - в БГ всеки търси по-голямата гаранция... Ако си някой пачкаджия може да не ти пука за 1000 лева, които ще дадеш за "онова нещо дето свети и топли", пък дали има или няма гаранция...

Клиента иска сигурност. Може да му продадеш нещо със 10$ по-евтино, но като няма гаранция...

Аз затова казах, че някои фирми дялкат клиентите си с гаранцията.. защото те я получават тази гаранция от производителя и/или вносителя, но не я дават на клиента.... и така се получава една супер схема за фирмата - на 13 или 14 месец ако недай си боже ти изгори половината компютър отиваш при тях, купуваш нов... те си заменят при вносителя твоите части... препродават ти ги пак (ако евентуално искаш пак такава машина - ако си бил доволен от нея....) и всеки е доволен, че и 3 4% отстъпка могат да ти направят.

Всеки да си прави сам сметката.. дали си струва... цената може да е по-ниска без гаранция, и да не ти изгори нищо, но е хубаво винаги да се приема по-тежкия вариант, че ще ти изгори нещо...и ако е по-сериозно - скъпо дъно или видеокарта... после почва чуденка "абе аз що не купих с гаранция...", ама вече е късно, и съответната фирма те приветства с отворени обятия :)

Приятен уикенд на всички.

 

П.С. пак за колегата с гаранцията по-горе: какво ще предпочетеш - твърд диск с гаранция за 60$, или такъв без гаранция за 45$......

Link to comment
Share on other sites

Добре бе, аз бачкам в Jar. Пропуснах няколко страници, обаче едва ли и там сте коментирали фирмата.

Я си кажете мнението.

А колкото до гаранциите... Няма стоки без гаранция, като изключим мишките и клавиатурите... А това, че хората се лъжат да вземат нещо без гаранция си е чисто техен проблем. Или по-скоро въпрос на манталитет и незаинтересованост какво ще стане утре с тая част, ако изгори...

Link to comment
Share on other sites

Абе тия от Компютър+ имат ли си сайт, че както и да го търсех, нищо не излиза. Имам гранационни карти оттам даже, но и на тях не пише сайт, WTF :blink: . Фирма за компютри да не си пише сайта на гаранционните листчета и фактури.

А смешното е, че в магазина има сто компютъра и явно много 'сложна' система, че докато си платиш 'нещото', което си поръчал, те препращат от един компютър на друг до барчето, често при второто място с провиквания от рода "Абе кой не е затворил поръчката", "ама затворих я ма", "абе я виж пак, че тука друго излиза". и т.н.

Това малко извън темата, но явно хората успяват да постигнат някакво ниво на 'сложност' при операциите, и понякога ми става малко смешно :bgrin: .

Та за един сайт хич не ми се вярва да нямат. Досега не бях виждал подобна фирма, да не изписва сайта си на гаранционните карти, които издават :angry:

 

Наскоро бяхме с един познат в С+ (Компютър+, по-скоро трябва да се прекръстят на кампютър минус или само на минус ще е най-добре). БТВ май на декада са "уж" представител. Отидохме да си купим точно определени неща с конкретни модели, друг е въпросът, че имаше неща едва 30 % от това което имахме намерение за вземем (имаха точно по 1 бройка! ба*** магазина) като нещата не бяха нито екзотики, нито скъпи, даже напротив съвсем масови компоненти търсехме. Викаме им можем ли да поръчаме. Те ми сега трябва да направим проучване, ще отнеме поне 30 минути, не знам си какво, мрън мрън, ми кажи, че не знаеш как или че не можеш ве глупак или че ти е през оная работа и че те мързи да поръчваш. Аз ли съм виновен, че нямате неща дето се продават на склад. Вика щяло да има доставка след няколко дни да сме проверили. Викам му искам еди какъв си компонент и продавачът ми вика какво съм имал предвид. Аве айланкоолу ми ще ти избоде очите на витрината ве ахмак. Като не знаеш за украса ли са те сложили там. Нов ли си какъв си. Някой да ти помага, един отбор юнаци и юначки са там и за какво. Наложи се образно да му обяснявам какво е вентилатор за какво служи и къде се поставя б*** ма**** (извинявам се за цинизма), за малко да му изкарам лист и химикалка да му го нарисувам ама се сдържах. С една дума отврат. Питах за едно охлаждане за видео карта. Отново се наложи да обяснявам, след известно време като зацепи ми вика няма смисъл да купуваш това охлаждане картата ти била стара. Аве серсем ако искам ще си купа 1 кашон нови охлаждания за старата ми карта ве. Аз съм клиентът. Теб са те сложили там да прибираш парички е*** та в дилъра, не да гониш клиенти. Вътре имаше поне 5 маймуни персонал и не можеш да се оправиш. Дойде момента на плащането дадоха по една бележка и с нея на касата. Викаме да взимаме ли с нас компонентите на касата - както сме ние били искали, б*** отговора. Платихме на касата, добре че се сетихме да си искаме гаранция. Оня мушмул сякаш от небето падаше. Вика о да верно сега щял да ги пусне. Колко време я пуска не знам. Загубих представа за времето. Стоеше пред нас сякаш е в казармата ни мърда ни шава. Ако му бях казал падни за 20 сигурно щеше да разпомни. Ама като се позамисля с тая негова нежна физионимия май не е имал "късмета" да стане мъж :D . Не знам, големи омотници са, а са един сюрбулюк хора. Едно време като бяха по-малко съм купувал и хем компетентно мнение получих, хем бързо си свърших работата. Сега 30 мин не можем да се оправим. Ми ако поръчвах компютърна конфигурация сигурно щеше да отнеме седмица. Не знам как си изкарват тия хора парите, а са толкова много вътре. Какво правят по цял ден, май кафенца. Аз повече там няма да стъпя. Така или иначе витрините им освен с прах с друго не са пълни. Почти съм сигурен, че който мине от там май няма да завтори. Това е от мен. Може би малко извън темата но да кажа че не съм доволен от С+, също и от Смарт Системс в Пловдив. И там бая са муднички.

 

За да пиша по темата - доволен съм от , Ера, Д&Е, Арт техниологии (ДЖАР), Адроит, Мост.

Link to comment
Share on other sites

.......

Хаххахах :laughing: :laughing: човече признах та.

Отдавна не съм се смял така, знаех си че в тоя форум не са се свършили разпускащите постове и заради такива си струва да се оглеждам от време на време.

Аз лично там в К+ стъпвам за по-дребни неща Само ако имат в наличност, и то само за по една бройка. Честно казано в такивата случаи повече от 10 минути не съм се застоявал, но си прав, много хора са и винаги съм се чудел как да се размина с тях докато стигна до щанда в дъното.

Но както и да е, това че нямат сайт е огромен минус за тях според мен.

 

Та да кажа и аз една дума за фирмата, откъдето аз пазаарувам от 5-6г. (откакто имат офис в Плд), май малко късно споделям впечатления, но все пак.

Става дума за Global System Solutions, цените са нормални, досега за поръчка не съм чакал повече от 2 дни като 95% поръчките са идвали на другия ден. Доволен съм, имат и хубав сайт ;) (който е леко тежичък и има мегдан да го олекотят, но това е друга тема)..

Link to comment
Share on other sites

Хаххахах :laughing: :laughing: човече признах та.

Отдавна не съм се смял така, знаех си че в тоя форум не са се свършили разпускащите постове и заради такива си струва да се оглеждам от време на време.

Аз лично там в К+ стъпвам за по-дребни неща Само ако имат в наличност, и то само за по една бройка. Честно казано в такивата случаи повече от 10 минути не съм се застоявал, но си прав, много хора са и винаги съм се чудел как да се размина с тях докато стигна до щанда в дъното.

Но както и да е, това че нямат сайт е огромен минус за тях според мен.

 

Та да кажа и аз една дума за фирмата, откъдето аз пазаарувам от 5-6г. (откакто имат офис в Плд), май малко късно споделям впечатления, но все пак.

Става дума за Global System Solutions, цените са нормални, досега за поръчка не съм чакал повече от 2 дни като 95% поръчките са идвали на другия ден. Доволен съм, имат и хубав сайт ;) (който е леко тежичък и има мегдан да го олекотят, но това е друга тема)..

 

Ми какво да кажа. Скромността краси човека, по-скоро маймунките (ели пък в това число и аз). То не остана за какво да се живее ми поне шоу да има във форума. Ама така де както казваш от време на време си е забавно да похвърлиш по един поглед с бисери е пълно, къде сполучливи къде не. Надявам се разпускащите постове да не свършват.

 

Верно забравих да отбележа че сайт - йок. Ама аз само като си помисля за К+ и всички умни бръмбари от главата ми се изпаряват яко дим остават само тъпите такива :lol: Ам'чи ко туй сайт за С+, ма те може и да не знаят хората. Всъщност парите за сайта май се отиват за кафенца между "персонала" със специалното участие на служителите - "Абе кой не е затворил поръчката", "ама затворих я ма", "абе я виж пак, че тука друго излиза" и т.н. Имената на другите не ги научих, явно са по-малко известни или нови и тяхното участие е НЕспециално.

 

За Global System Solutions съм чувал, все още не съм опирал до тях ама може и това да стане някой ден.

Link to comment
Share on other sites

За Global System Solutions съм чувал, все още не съм опирал до тях ама може и това да стане някой ден.

 

За Global System Solutions мога да кажа че няма проблеми с тях само че се работи на поръчка от единия ден за другия иначе цените са като адроит и ера.

 

Иначе Ц+ са много зле и имат уж няква наличност ... а като отидеш там тва което трябва да го имат никога го няма. Струва ми се че работят на екселски таблици изсипани на един сървър и от там копи пейст и който не е сейвнал на касата не могат да видят кво да пишат :D

Link to comment
Share on other sites

ми аз много пъти съм ги ползвал (К+) и никога не съм търсел наличности. цените има варират всеки ден (че и по няколко пъти на ден понякога), така че тва им е оправданието за липса на сайт. още повече че са и на принципа "за теб тая цена за следващия друга" ;) иначе когато поръчаш нещо ти идва на другия ден на цената на която си го поръчал. правят доставки от абслютно всички каталози на фирми в българия на цени (поне за мен) по ниски от тяхните (на самите фирми). та хубавото им е че можеш да си поръчаш от едно място неща които се предлагат от различни фирми, като запазваш гаранциите на компонентите, което по принцип е свързано или с обикаляне и разправия с няколко фирми или компромиси с това което си е наумил човек. елементарен пример: някъв комп с памет корсар

 

та аз малко кат ПР го искарах тоя пост, но се обръщам към тях само когато търся екзотика или чаркове от различни фирми. ако искаш наличен стандартен чарк адроит са манекените които питат за теб ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...