Jump to content
BulForum.com

Най-добра фирма в Пловдив...


Най-добра фирма в Пловдив..  

1372 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ти си човека, мерси :love и тва се пада точно срещу библиотеката ли?

 

Oт Христо Ботев по Аксентий Велишки е от лявата страна преди първата улица в ляво.Има табела закачена до единия прозорец загледай се ще е видиш.От отсрешната страна има магазин за строителни материали.Немисля че вече няма да я намериш.

 

Иначе вече някой неща купих от Мост и си заслужава за други неща специално продават по-скъпичко.Мониторите им са адски скъпи и принтерите също не препоръчвам да си взимате от там.За РАМ също продават малко по-скъпичко.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Дам само на някой артикули слагат ддс но повечето неща се взимат на цените посочени на сайта им :) като цяло от октомври 2000-та година съм тяхен клиент нямам оплаквания :)

Link to comment
Share on other sites

Дам само на някой артикули слагат ддс но повечето неща се взимат на цените посочени на сайта им :) като цяло от октомври 2000-та година съм тяхен клиент нямам оплаквания :)

 

конкретно на видео картите слагат ли? никога несъм взимал от тях, дали ще ми го чукнат..

Link to comment
Share on other sites

в "Era Computers" на всеки ли дават без ддс, т.е. по цените в сайта без начислядането на ддс

 

Ako неискаш фактура всичко е без ДДС.Може и цял комп да искаш е без ДДС аз вече мога да гарантирам.Преди време и аз питах дали наистина е така е да наистина е така.

Link to comment
Share on other sites

За мен най-готини са си PIC computers, супер обслужване прилични цени !ОК!.

Точно цените там не са много прилични :) даже са "леко" надути пък и като ти сглобяват компутер пестят всчико. Обслужването е кат на Ера-та (много в гъза гледат ме все едно ще им забия нещо отзад). Офиса им на Източен пък е баси модифицирания апартамент сигурно спът в некоя от задните стаи.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Някой знае ли някоя фирма да пази и старите си ценови листи (от преди 3 месеца например)? Искам да сравня движението на цените на някои продукти.

 

ПП Гледам, че повечето фирми пращат на пощите редовно, та ако на някой му се намира такава от март/април, бих бил благодарен да ми прати.

Link to comment
Share on other sites

Не мога да повярвам, че D&E присъстват в анкетата, а Jar ги няма..

има доста сериозни фирми които ги няма, но да не забравяме че позициите са само 10 на брой, а и 1-ят пост е от 2004 годиная

Link to comment
Share on other sites

Napalno sum saglasen s teb, no ne zabraviai i firma Moderna,

3 chasa s bezplatna dostavka do Vas, koia ot tezi 10 firmi go ima tova?

Inache kato izkliuchim Most-a s vsichko drugo sam saglasen s teb.

 

 

za kraen klient, adroit sa nai-dobre, za dolar-dva vpoveche, poluchavate nai-serioznata garanciq v grada

most computers sa po-skoro za hora, koito preprodavat neshta

ot era sym chuval da se oplakvat hora za garancii, no az lichno ne sym vidql problem s tqh

pic sa oligofreni

izbqgvaite D&E, super nekorektni sa s garanciite, a cenite im ne sa mnogo v chas

za tehnika, vtora upotreba, nai-tochni sa Izot

na GTI tehnikata 99% sa bokluci

RealVision imat super nerealni ceni :)

 

az lichno, pazaruvam nai-veche ot most computers, po-rqdko ot adroit...

Link to comment
Share on other sites

Мда модерната са много яка фирма първо нямат никаква наличност никакво разннобразие и една конфигурация от адроида и после направена при тези хайвани излиза около 100 лв отгоре ;)

 

Относно Изот ... качеството на повечето компютри и монитори които продават е под всякаква критика ... все нещо не им работи или нещо не им е наред ;)

Link to comment
Share on other sites

ZA men nai-dobrata firma za kompiutri e TEK ELEKTRONIK!namira se do pametnika na saedinenieto...Moqt kompiutar e ot tam :punk .mnogo sam dovolen ot nego.toi e Intel Pentium Dual Core 2.8GhZ,RAM 1GB DDR2,HDD 200GB,Videokarta 7300LE.makar 4e videoto mu e Light Edition e mn mo6ten...nqma kvo da govorim! :punk :punk :punk :P :D

На тва му са вика скъпа кошница пълна със стари домати. мога са фана на бас че паметта 667 :)

 

 

иначе:

адроит - добри наличности на вървежни компоненти (такива дет са харчат повече, в повечето случаи евтини компоненти). гаранция - 1 път съм ползвал; никви грижи

 

ресет - най-непоклатимата фирма относно ддс. гаранция - проблема е ако продукта е изчерпан;

 

ера - чистокръвни измамници с една идея напред да прецакат всеки който не е в час. гаранция - 3-ма човека познавам ползвали от там гаранция - 3 дървета (платиха си)

 

еврокомпютър/компютър+/дебют-л - доставят всичко което има на бг пазара включително и от ресет на по-ниска от тяхната цена :) . гаранция - 7-8-9 пъти винаги безпроблемно, след като е отремонтирана часта се обаждат да ти кажат че можеш да идеш си я вземеш

 

мост - ако попаднеш на правилния човек се пазарува на най-дясна колонка без ддс - за хора не ползващи дилърски цени е идеално. гаранция - само убави неща съм чувал :)

Link to comment
Share on other sites

На тва му са вика скъпа кошница пълна със стари домати. мога са фана на бас че паметта 667 :)

 

този процесор не е Core 2 Duo така че паметта ако е на 667МХз е добре :))

 

лошо е ако е на 533 :P

Link to comment
Share on other sites

преди да обясня за какво иде реч, ще отворя една скоба. през 2002 г. (мисля, че беше август някъде) общопрактикуващите лекари (GP), които бяха сключили договори с НЗОК, получиха PC конфигураци + лазерен принтер. който знае за какво става въпрос, си има представа какви бяха обявените тогава от касата суми за покупката на въпросните компютри ( :woot ). същите тези машини бяха с гаранционен сервиз към 2 определени фирми за пловдив, които в същото време бяха и едни от спечелилите "конкурса" за изработване на софтуер за общопрактикуващите лекари. за тези три години разхода по тях от страна на GP-тата се изразяваше в годишна "застраховка" на стойност 120 лв (към една от двете фирми). след този период лекарите си "поемат" изцяло поддръжката по тях т.е. те могат да изберат при кой да го занесат, ако нещо се прецака.

 

сега по темата. става въпорс за фирмата Infoguard, която е една от двете споменати по-горе. вчера в една практика се прецаква компютъра (не знам какво точно му е станало, но ми казаха, че "не можел да запали"). идва човек от фирмата, на която въпросната лекарска практиката продължава да разчита, независимо, че гаранционния период е изтекъл. на следващия ден и го връщат работещ с фактура на стойност 270 лв. в нея е посочено следното:

* 120 лв. - ..... (не помня точно как беше формулирано) да го наречем "поддръжка"; при нея обаче - единична цена 10 лв., количества 12. това се получавало, защото трябвало да "го запишат" за цялата година т.е. няма такъв филм да си платиш колкото струва, само когато се развали, а плащаш за цялата година независимо дали може нещо да му стане. един вид - не ти оставят избор.

* 108 лв. - 256MB SDRAM, PC133 ... и тук идва най-фрапантния момент. поглеждам в System и гледам 248 MB Ram (8 MB отиват за графичния процесор на дъното), а преди това системата е била с плочка от 128 MB Ram ..... та, как се получава тоя номер - във фактурата да пише 256, а в действителността оперативната памет да е увеличена с 128 MB :huh: .... едно на ръка е цената, която си е направо 2 пъти над нормалната във всяка фирма. това за мен се нарича с една дума - наглост!

(цените са без начислено ддс)

 

и преди да ми кажете, че всеки може да избира къде да отиде, ще му отговоря, че по-добре да се запознае с работата и напрежението в една лекарска практика и с нивото на грамотност на лекарите и сестрите по отношение на компютрите.

Link to comment
Share on other sites

Те и не са длъжни да са в час нещата все пак не това им е работата но това показва какви далавери се въртят,държавна му работа кво да кажа....

Link to comment
Share on other sites

Те и не са длъжни да са в час нещата все пак не това им е работата но това показва какви далавери се въртят,държавна му работа кво да кажа....

ясно е, че държавните поръчки са мноо сладки, но мисълта в края ми беше за друго. поради естеството на професията, повечето лекари са малко като "коне с капаци" т.е. трудно възприемат новите неща, не обичат изненадите и промените. при тях традиционното и изпитаното вече е водещото. новостите много бавно се усвояват и то предимно само ако са наложителни. та, "обързвайки" ги за даден период, те свикват да работят, да разчитат на въпросните фирми. когато обаче този период свърши, много малко от тях имат желание и възможност да се "преориентират" към други. ако нямат някой роднина или познат, който може да ги опъти или насочени в даден момент при проблем с техниката, те остават с тези, с които са почнали ... и си плащат като попове, защото работата им зависи от тези компютри, а в същото време знаят да работят на тях само с една програм и не правят разлика между памет и процесор.

 

... а най-интересното е, че преди време, когато все още беше гаранционния период, от фирмата infoguard съм закупил 128 mb sdram за 30-на лв за въпросните конфигурации на касата.

Link to comment
Share on other sites

Има една фирмичка на "Цанко Дюстабанов" 10 до новата сграда на Техническия, казва се "Култ Системс" и са вносители на втора употреба компютри и монитори. Цените са им доста добри както за втората употреба така и за новите конфигурации. Купил съм три конфигурации от там до сега и съм доволен от обслужването, а за втората употреба имат доста разнообразни неща, каквито допреди си пазарувах от София.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

От няколко месеца не съм обикалял фирмите а сега тряя да сглобявам една конфигурация и гледам че http://erabg.com/era_prc.htm са сложили цени с ДДС/преди бяха без/ в саита си,знае ли някои ако не взимаш фактура дали ти ги начисляват без ддс както беше преди ???

И втория ми въпрос съпоставям няколко компонента в Адроит и Ера /цени и в двете с ддс /и в адроит ми излизат с около 10% по евтини :blink: незнам цените от саита ли им са стари или има няква грешка ?!! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Мен пък ме интересува в коя фирма продават най-много неонки,светкащи вентилаторчета и т.н. светкащи глезотийки ? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Абе тия от Компютър+ имат ли си сайт, че както и да го търсех, нищо не излиза. Имам гранационни карти оттам даже, но и на тях не пише сайт, WTF :blink: . Фирма за компютри да не си пише сайта на гаранционните листчета и фактури.

А смешното е, че в магазина има сто компютъра и явно много 'сложна' система, че докато си платиш 'нещото', което си поръчал, те препращат от един компютър на друг до барчето, често при второто място с провиквания от рода "Абе кой не е затворил поръчката", "ама затворих я ма", "абе я виж пак, че тука друго излиза". и т.н.

Това малко извън темата, но явно хората успяват да постигнат някакво ниво на 'сложност' при операциите, и понякога ми става малко смешно :bgrin: .

Та за един сайт хич не ми се вярва да нямат. Досега не бях виждал подобна фирма, да не изписва сайта си на гаранционните карти, които издават :angry:

Sorry, темата е много дълга, търсих, ама след 10 страници ми писна и ме заболя главата.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...