Jump to content
BulForum.com

Най-добра фирма в Пловдив...


Най-добра фирма в Пловдив..  

1372 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Искам да попитам коя фирма внася официално(неофициално) DFI дъната в България и по-специално откъде в Пловдив могат да се закупят такива дъна.

РТС (RTS) - официалния вносител и само те ги внасят , а и не само 4е само те ги внасят ,но даже не винаги и не навреме :) ина4е са много коректни от към съпорта-понеже миналата година закриха офиса си в Пловдив , ако се наложи да се връща гаранционно дъно на РТС, купено от техния офис , те си поемат разходите за куриер до Сф и обратно !

Относно местата където могат да се купят ДФИ в Пловдив има доста фирми който могат да ти го доставят , пове4ето тях използват Компютър+ за да им ги достави от Сф . , други си ги поръ4ват направо от РТС !

В пове4ето от фирмите оба4е няма да се съгласят да ти сглабят комп с ДФИ -дъно или ще ти искат пове4ко пари (напълно заслужено) за услугата :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Foxy благодаря ти за изчерпателния отговор пич, самоче като се сетя че ще трябва да се разправям с Компютър+ и ме заболява главата. Тия слагат такива надценки че направо те шашкат. Преди седмица търсих дъно Асус А7V8X-E Deluxe и го намерих само при тях, но на цена 130$ :blink: :confused . Чудесен начин да трупат пари на чужд гръб :( .

Link to comment
Share on other sites

Foxy благодаря ти за изчерпателния отговор пич, самоче като се сетя че ще трябва да се разправям с Компютър+ и ме заболява главата. Тия слагат такива надценки че направо те шашкат. Преди седмица търсих дъно Асус А7V8X-E Deluxe и го намерих само при тях, но на цена 130$ :blink: :confused . Чудесен начин да трупат пари на чужд гръб :( .

 

следващия път ми се обади :) ще измисллим нещо по въпроса за изгодните покупки :)

Link to comment
Share on other sites

Айде някой от тия хора дето си бачкат във фирми да ми кажат така за тая конфигурацийка колко пари ше ми излезе та да знам кви пари да говоря на наще,че до края на месеца вече трябва да я сменям тая мойта щайга.

Та машинката дето искам си е зема не никак скромна,ама все пак трябва да знам и цени.

1.Като за начало ще ми трябва някое процесорче дето да бачка на 2.7 GHz (Да бачка на тая честота,не степен на изгаряне)...

2.После можем да продължим с една рам някъде към 512 MB DDR...

3.Едно видео към 256 МВ (примерно)

4.HDD към 120 GB SATA

Ако някой може да ми даде някоя ценова листа ще е добре.Освен това ме интересува и дали ще мога аз да си сложа мойта си записвачка(щот е чисто нова,на два диска е :P вчера съм я зел и ше ми е кофти да давам още пари зян :unsure: )

Айде ше чакам някой се обади :huh:

 

EDIT : В крайна сметка , за да ви стане абсолютно ясно защо искам такава машина , а не някоя по-достъпна : еми просто искам да мога да си играя Vice CIty , Most Wanted , Cs 1.6 без да ми насичат.

Ако според вас тая конфигурацийка дет съм си я барнал е сравнително нестабилна за основните ми изисквания(игрите и филмите де ;) )то вие,по-знаещите от мене (щот аз съм почти абсолютен хал,вече) предложете нещо , което наистина ще бъда доволен от него.

Link to comment
Share on other sites

като за начало сайтове с цени мисля че са крайни и няма ДДС към тях(ако греша нека да ме коригира някой) www.adroitbg.com www.jarcomputers.com . От Адроит винаги съм купувал нещо ново и ми изглеждаха коректни хората в отношение като професионалисти обаче последно един приятел го прецакаха чакаше 2 седмици за ново ПЦ и ме изнервиха много. За Жар мога да ти кажа че нямат почти нищо в наличност(и тук нека да ме коригира някой ако греша) щото и от там съм купувал и винаги са ми търсили капаро за до другия ден докато донесат това което съм поръчал/ Обаче се праят на много интересни примерно неска си ходил долара ти го хванали на 1.66 другия ден на 1.68 това ме нерви много при тях. Написах ти две фирми щото мисля че са най-добрите в Пловдив(без посочените от мен забележки). Нормално че можеш да отнесеш твоята записвачка да ти я сложат и квото искаш друго може да ти сложат няма никви проблеми. Мисля че това е достъчно което го написах в определянето на фирмата :). Не бачкам във фирма обаче съм им бил клиент и казвам си своето мнение. Само да кажа като Видео Карта ти препоръчвам 6600ГЕ на Галакси към 120$ струва със всичко.

Успех в избора на ново ПЦ.

Link to comment
Share on other sites

като за начало сайтове с цени мисля че са крайни и няма ДДС към тях(ако греша нека да ме коригира някой) www.adroitbg.com www.jarcomputers.com . От Адроит винаги съм купувал нещо ново и ми изглеждаха коректни хората в отношение като професионалисти обаче последно един приятел го прецакаха чакаше 2 седмици за ново ПЦ и ме изнервиха много. За Жар мога да ти кажа че нямат почти нищо в наличност(и тук нека да ме коригира някой ако греша) щото и от там съм купувал и винаги са ми търсили капаро за до другия ден докато донесат това което съм поръчал/ Обаче се праят на много интересни примерно неска си ходил долара ти го хванали на 1.66 другия ден на 1.68 това ме нерви много при тях. Написах ти две фирми щото мисля че са най-добрите в Пловдив(без посочените от мен забележки). Нормално че можеш да отнесеш твоята записвачка да ти я сложат и квото искаш друго може да ти сложат няма никви проблеми. Мисля че това е достъчно което го написах в определянето на фирмата :). Не бачкам във фирма обаче съм им бил клиент и казвам си своето мнение. Само да кажа като Видео Карта ти препоръчвам 6600ГЕ на Галакси към 120$ струва със всичко.

Успех в избора на ново ПЦ.

Нека разгледа и този сайт www.erabg.com, там е посочено че това са цените на които купуваш(освен ако не искаш фактура). На главната страница дори е сложен курса на долара на които ти смятат, тези цифри на реда на компонента указват колко бройки имат в момента в наличност.

Адроит слагат 10% отгоре на цените им на сайта(освен ако не си с връзки при тях)

На сайта на ЖАР удабелените цени са със задължително ДДС, нормалния шрифт са без

Link to comment
Share on other sites

Нека разгледа и този сайт www.erabg.com, там е посочено че това са цените на които купуваш(освен ако не искаш фактура). На главната страница дори е сложен курса на долара на които ти смятат, тези цифри на реда на компонента указват колко бройки имат в момента в наличност.

Адроит слагат 10% отгоре на цените им на сайта(освен ако не си с връзки при тях)

На сайта на ЖАР удабелените цени са със задължително ДДС, нормалния шрифт са без

За Адроит точно не мога да кажа но за Жар верно е че удебелените цени са с ДДС.

ant9 Мерси за корекцията пич.

Link to comment
Share on other sites

@Shaq34

Най - реални цени за крайни клиенти се виждат в прайс листа на ЕРА , 4е и виждаш нали4ностите !

Крайните клиенти е най-лесно да се ориентират по техните цени !

А критерийте който си посо4ил за конфигурация са толкова относителни , 4е все едно нищо не си казал , съдейки по по писанията ти те съветвам ...да си изясниш с колко пари си готов да се разделиш и да питаш за тези пари какво можеш да си вземеш !

Link to comment
Share on other sites

Мерси много хора,днеска или утре като имам малко време ще ги поразгледам тия сайт-чета и ще видя за какво става въпрос.

ant9,исках те питам : ако нямаш фактура гаранцията на всеки артикул си важи нали ?? (верно сигурно въпроса е тъп,ама не съм мноо запознат с административните дела)

 

shaq34 , аз си бях набелязал да си зема тва Galaxy 6600GE (Gamer's Edition) щот бях гледал сумати рецензий и бая впечатление ми напраи как дърпа напред във фпс-то.Тряа се пак ти благодаря,щот немах никва идея колко ше се издъня за тая карта

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Просто искам да ви "уведомя" за едно голямо разочарование от Смарт систем.

Купих за абитуриентския бал на моята приятелка мп3 плеар CANYON, CN-MP3SD, 256MB

който се развали за 2 месеца( изхабил е 3-4 батерии ! ) Смениха ми го с нов, но пак се развали след 1 месец - пожелах да си доплатя и да взема друга марка плеар; Техния отговор -"Ще изкупим вашия плеар на 50 процента и после си доплатете за който искате" Аз им казвам ама нали е в момента чисто нов защо на 50 %? ТЕ - Ако искаш! Питам аз ами вие ако ви го продам за 50% от цената му и вие можете ли да го продадете за нов на пълната му цена - ТЕ - ДА!!!! :angry1 Това пък ако не е безобразие няма повече на къде! Повече кракът ми няма да стъпи в Смарт систем!!! :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Просто искам да ви "уведомя" за едно голямо разочарование от Смарт систем.

Купих за абитуриентскиа бал на моята приятелка мп3 плеар CANYON, CN-MP3SD, 256MB

който се развали за 2 месеца( изхабил е 3-4 батерии ! ) Смениха ми го с нов, но пак се развали след 1 месец - пожелах да си доплатя и да взема друга марка плеар; Техния отговор -"Ще изкупим вашия плеар на 50 процента и после си доплатете за който искате" Аз им казвам ама нали е в момента чисто нов защо на 50 %? ТЕ - Ако искаш! Питам аз ами вие ако ви го продам за 50% от цената му и вие можете ли да го продадете за нов на пълната му цена - ТЕ - ДА!!!! :angry1 Това пък ако не е безобразие няма повече на къде! Повече кракът ми няма да стъпи в Смарт систем!!! :angry1 :angry1 :angry1

 

Ха добър ден!!!

 

ако прочетеш всичките 15 страници на тази тема - ще разбереш, че не си единствения недоволен от тази фирмичка

Link to comment
Share on other sites

Ха добър ден!!!

 

ако прочетеш всичките 15 страници на тази тема - ще разбереш, че не си единствения недоволен от тази фирмичка

 

Дам Смарт неструват! :sick Отивам аз и виждам кутия с лсд дисплей и питам колко пари е а тя ми отговаря "много е скъпа ако искаш дисплей ето ти" и започва да ми вади някви фалшиви от 20лв дето и аз си имам такъв и ми обяснява какво правел дисплея и такива неща 10мин отидоха :cry така и не разбрах колко струва кутията... Напрао ужас нещо неса с всичкия се там :angry1

Link to comment
Share on other sites

Дам Смарт неструват! :sick Отивам аз и виждам кутия с лсд дисплей и питам колко пари е а тя ми отговаря "много е скъпа ако искаш дисплей ето ти" и започва да ми вади някви фалшиви от 20лв дето и аз си имам такъв и ми обяснява какво правел дисплея и такива неща 10мин отидоха :cry така и не разбрах колко струва кутията... Напрао ужас нещо неса с всичкия се там :angry1

 

еми има дисплей за продаване в пове4е :) явно са се натварили с много дисплей :) а кутиите все пак по- лесно се разкарват ... те пробват , а ако клъвнеш :)

Ина4е за компетентноста им май няма две разли4ни мнения в този форум за тази фирма :) а именно - понякога доста добри цени и предложения , но никаква компетентност от страна на пенсионерския клуб който ба4ка там ! Като 4ета колко хора са си патили от тях и по какъв на4ин си мисля 4е , те и най - незнаещите да бяха ба4кали там до сега щяха да се нау4ат , ама нейсе ... то кат станеш на години ве4е главата спира да поема :)

Link to comment
Share on other sites

Разглеждайки си сайт-чета попаднах на сайта на ЕраБГ.Доколкото виждам тука май доста хора са доволни от тях.Обаче на мене ми е интересно едно нещо.Някой беше казал,че само ако искаш фактура тогава ти начисляват ДДС,мене фактура не ми и трябва.Странното ми е , че си написах конфигурацийката на едно листче и я дадох на няколко човека да поразпитат по познати и роднини дето бачкат във фирми и сервизи та да видя колко пари ще ми излезе машинката.Нито един от 7 човека не ми даде по-ниска оферта от $ 650 ,а в сайта на ЕраБГ , общата цена на конфигурацията възлиза на 548 $.За да ви стане по-ясно какво точно имам предвид ще ви paste тука конфигурацийката със съответната цена (обявена в сайта на ЕРА БГ) и вие ми кажете тва може ли да стане реалност или не,щото вече хипер много се чудя дали тия цени са верни.

 

(Sorry за подреждането ама така бе подредено и в сайта)

---------------------------------------------------------------------------------------

PSU : Fortrno 350 W 12c $ 35.50

---------------------------------------------------------------------------------------

MB : ASUS K8N4-E-DELUXE s.754 $ 93.50

---------------------------------------------------------------------------------------

CPU : AMD ATHLON 64 3000+ /512k BOX $ 138.5

---------------------------------------------------------------------------------------

Ram : RAM 512MB DDR400 A-DATA 36 $( 37.50)

(Ram x 2) 2 x 37.50 = $ 75.0

---------------------------------------------------------------------------------------

HDD : 200GB 7200 SAMSUNG SATA $ 103.0

---------------------------------------------------------------------------------------

VGA : Galaxy 6600 128MB PCI-EX $ 102.5

---------------------------------------------------------------------------------------

TOTAL : $ 548 x 1.65 = 904 лв

---------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------

Отделно принтер дето иска бащата : Printer : Lexmark Z615 $ 46.00

Link to comment
Share on other sites

Разглеждайки си сайт-чета попаднах на сайта на ЕраБГ.Доколкото виждам тука май доста хора са доволни от тях.Обаче на мене ми е интересно едно нещо.Някой беше казал,че само ако искаш фактура тогава ти начисляват ДДС,мене фактура не ми и трябва.Странното ми е , че си написах конфигурацийката на едно листче и я дадох на няколко човека да поразпитат по познати и роднини дето бачкат във фирми и сервизи та да видя колко пари ще ми излезе машинката.Нито един от 7 човека не ми даде по-ниска оферта от $ 650 ,а в сайта на ЕраБГ , общата цена на конфигурацията възлиза на 548 $.За да ви стане по-ясно какво точно имам предвид ще ви paste тука конфигурацийката със съответната цена (обявена в сайта на ЕРА БГ) и вие ми кажете тва може ли да стане реалност или не,щото вече хипер много се чудя дали тия цени са верни.

 

(Sorry за подреждането ама така бе подредено и в сайта)

---------------------------------------------------------------------------------------

PSU : Fortrno 350 W 12c $ 35.50

---------------------------------------------------------------------------------------

MB : ASUS K8N4-E-DELUXE s.754 $ 93.50

---------------------------------------------------------------------------------------

CPU : AMD ATHLON 64 3000+ /512k BOX $ 138.5

---------------------------------------------------------------------------------------

Ram : RAM 512MB DDR400 A-DATA 36 $( 37.50)

(Ram x 2) 2 x 37.50 = $ 75.0

---------------------------------------------------------------------------------------

HDD : 200GB 7200 SAMSUNG SATA $ 103.0

---------------------------------------------------------------------------------------

VGA : Galaxy 6600 128MB PCI-EX $ 102.5

---------------------------------------------------------------------------------------

TOTAL : $ 548 x 1.65 = 904 лв

---------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------

Отделно принтер дето иска бащата : Printer : Lexmark Z615 $ 46.00

 

Цените в Ера са като на сайта им , говоря за крайни клиенти и ако не искаш фактура , другите фирми и те продават на подобни цени , някой по високи други на същите и т.н. ... но не 4ак 100$ разлика ... по тази разлика може да си направиш извод колко ще си изкарат твойте "познати" и "приятели" за твоя сметка :)

Link to comment
Share on other sites

Цените в Ера са като на сайта им , говоря за крайни клиенти и ако не искаш фактура , другите фирми и те продават на подобни цени , някой по високи други на същите и т.н. ... но не 4ак 100$ разлика ... по тази разлика може да си направиш извод колко ще си изкарат твойте "познати" и "приятели" за твоя сметка :)
И в http://jarcomputers.com/ вече е така Foxy.Поне за видеокартите съм сигурен

:)

Link to comment
Share on other sites

И в http://jarcomputers.com/ вече е така Foxy.Поне за видеокартите съм сигурен

:)

 

Не , питай ги за цените с дебелия наклонен(болд италик) и тънкия шрифт ... и защо са така написани :) по една или няколко карти не можеш да съдиш за цялата листа :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
тъй като си намерих това, което ми трябваше в ценовата листа на pic computers, се интересувам дали начислява ддс :huh:

Аз съм купувал неща от там и не са ми слагали ДДС. Е разбира се, ако ти трябва фактура ще ти сложат и ДДС.

Link to comment
Share on other sites

Може ли някой да ми каже, къде в Пловдив дават копмютри на изплащане. Ще взимам комп за една приятелка, но в Адроит, откъдето пазарувам аз, не предлагат тази услуга.

Link to comment
Share on other sites

Може ли някой да ми каже, къде в Пловдив дават копмютри на изплащане. Ще взимам комп за една приятелка, но в Адроит, откъдето пазарувам аз, не предлагат тази услуга.
Ерата дават на изплащане дори и втора употреба.

Да ти кажа писна ми вече от тоя Адроид.Отивам тия дни да си търся IDE кабел за хард и ланкарта и нямат моля ти се.Незнам но в Джар колкото пъти съм отишъл винаги е имало всичко.А и да си говорим честно зареждането на Адроида винаги е било с някви евтини боклуци обикновено и като си поръчам,нещо по качествено тряя да чакам 2 дена сакън да не са набутат да заредят с по скъпа и качествена стока,ама не казвам нищо ново де вие всички които пазарувате от Адроида си го знаете че е така

;)

Link to comment
Share on other sites

Аз гласувах за Ресет, защото те са винаги изключително любезни! Страшно комтетентни! Никога не те лъжат и ако не си харесаш продукта може да го върнеш и те го приемат с усмивка!

 

Браво! Супер фирма! Страхотни служители! Невероятни сте Ресети! Обичам ви!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...