Jump to content
BulForum.com

Избори за европейски и български парламент 2009


Recommended Posts

Абе постоянно се повтаря как човекът бил казал нещо за лошия пенсионерски материал в България.

Защо някой не даде примерно клип или друго доказателство, какво точно е казал някъде си? Или ще си ветреем устите/пръстите с глупости.

ББ каза, че всичко това е лъжа. Докажете обратното. Край на коментара.

 

Какво да го доказват, най-добре е да се говорят глупости и лъжи, така е по-лесно да се манипулира простия българин..

 

А сега за тези нагли журналисти - дали си чувал приказката за регулативната функция на медиите? За жалост в България е само приказка, ама в основата си това трябва да представлява един своеобразен начин за контрол върху властта. Аз не съм чула от ББ един конкретен отговор на зададен му въпрос, то е все едно аз да те питам "Колко ти е дълъг?", а ти да ми отговориш "Взимам 1200, щото ги бих, колкото и да не ти харесва, ама скоро ше взимам 1500". Обаче това в случай, че те наемам аз, за да работиш като жиголо. Това примерно, понеже и ти много "примерно" си изложил тезата си.

 

Нещо основно, не приемам да ме управлява неграмотен човек, който е толкова загубен в егоцентричните си изяви, че и капка отговорност не може да поеме. Знаеш каква беше ситуацията в София, така предполагам. Нямаше проблем с залятите с боклук улици, проблемът тогава му беше, че някой бил казал/писал нещо за него. Е, сега ще му е виновен кой? Турците, пенсионерите, студентите, Вселенският разум? Или просто извънземни ;)

 

Освен възраст профилът на хора съдържа и социален статус, образование, професия и т.н. Защото аз лично имам колега, на когото баща му е паркетаджия - ГЕРБ-ист. Колегата и той е с амбиции да наследи бащината професия, и той смята, че ББ е мъжкар, "който ще ни оправи". Нищо му нямало, пич бил. Интересно е, Теди. Аз не мога да се съглася, че заради тези "неграмотни хора", които са гласували, ГЕРБ няма да може да състави еднолично правителство. По-скоро - въпреки тях ;)

 

Не съм фен на никоя от споменатите или неспоменати партии, просто се изненадах, че човек като теб може да разсъждава по този начин. Както написах и одеве, трябват нови хора. Опитът се придобива, но покварата не можеш да я изкорениш от някого.

В случая повечето журналисти са инструмент на сегашните управляващи и за регулиране и дума не може да става.

 

Факт е, че повечето трезвомислещи хора ще гласуват за Герб, от тук нататък, каквото и да си говорим е излишно.

 

И все пак, ти коя партия ще подкрепиш или смяташ да не гласуваш?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 746
  • Created
  • Last Reply

@tedy моя грешка одеве исках да кажа НЕ СЕ ЗАНИМАВА!

 

Говоря специално за Пловдив защото както сам констатира с това се занимавам.не можах да прочета цялата тема защото сега не мога но после ще пиша че ми стана интересно че толкова млади хора се интересуват :)

Link to comment
Share on other sites

rimy, никой не казва, че ББ е цвете за мирисане. Напротив, в нормална държава е невъзможно човек като него да влезне камоли да се издигне в политиката. Просто ми писна да гледам мазната нагла хамстерска мутра на едно лекенце като сегей. Този човек не е като ББ, той е много по-зле. Способен е да говори 30 мин. без да каже абсолютно нищо. Останалите крадат, Станишев маже. Модела на управление на БСП - крадене и източване с масирана предизборна манипулация работи безотказно вече 20 години. Има една отличителна черта, която прави тумора БСП възможно най-лошия избор. Това е проруското им поведение (да не кажа подчинение) и техните дъщерни партии (ДПС). Вече нямам доверие на никого. ГЕРБ може да е поредното разочарование под контрола на БСП. Но по-добре Герб от БСП. Не казвам, че ББ не е пълен смешник, но горепосочените два недостатъка на БСП прави всяка друга партия по-добра алтернатива. И не, че положението не е безнадеждно. Близките 10-15 години България ще продължава да страда от червената болест от която е болна вече 60 години.

Link to comment
Share on other sites

@Rimy_SuN, какъв човек съм аз, че "човек като теб" ? :bgrin:

"Ще ги смачкаме" - какво клиширано има в това, в тон ли е с мазните приказки на другите псета в политиката? Не мисля. Ми да ги смачкат, като хлебарки, това зсаслужават!@ Че и да пуснат малко звук от цвърчене докато ги мачкат. Звуча сигурно малко като атакист, но наистина взе да ми писва сериозно от всичко, което се случва. На вас не ви ли писна? Не вярвам.

Ако не си чула конкретен отговор от него, значи не си слушала внимателно. Като чуваш конкретни отговори от другите педали в политиката, особено в лицето на ДПС, нещо полезно за теб, да си направиш някакво заключение, следва ли? Не мисля. Всъщност мисля - най-много да си направиш лъжоявно заключение за въпросните хора. Защото от мазни и тънки снихзходителни и иронични отговори, които явно хвърлят черно по другите партии, е от това ми писна/. Това харесвам в ББ, държи се почти като мен :) . Като му задават тъпи въпроси, какво да отговори. Медиите в България ли... айде да замълча, и за твоя радост. Бати коректива! Кое в Бг е нормално? Едно нещо ми посочи, което да работи нормално. Няма такова. И в други държави доста неща работят не добре, но там има и доста неща, които работят добре. Тук излезеш ли от входа си, и почваш да съжаляваш че си се родил в тази страна.

 

Вместо наистина да говорим врели некипели, нека ко кажем простичко - не съм чак такъв фен на ББ, но алтернативата на вашите и твоите постове, която аз съзирам е, че ако се разпилеят гласовете, нищо добро не ни чака - нови избори, нестабилност, колко пъти трябва да се повтори това?

Значи ти не би гласувала за Герб, защото не те кефи неграмотен човек да те управлява, Мутра и т.н. Дали ще допринесеш с нещо ако гласуваш за сините примерно? Или сигурно за БСП. А, вероятно няма да гласуваш - браво.

Link to comment
Share on other sites

ББ каза, че всичко това е лъжа. Докажете обратното. Край на коментара.

 

E щом ББ каза, че всичко това е лъжа... Той е и Пътя, и Живота, и Истината... Хау! Вожда каза.

 

 

п.п. - е па как не му зададоха един умен въпрос, бе... все тъпи въпроси му задават и той за това така отговаря... тва въпроси за икономики, за данъчни политики, за избирателни закони, за външна политика, за престъпността - всееее тъпи въпроси, кой от кой по-тъп... не ми се рови, да ти покажа едно негово забележително и епохално интервю пред македонски вестник - ти да видиш какви възгледи, какви международни отношения, какво бъдеще и пред македонците и пред българите чертае, Вожда... намери си го сам. Ама не му вярвай - ББ веднага след като го е дал, казал че няма капка истина в него... да доказват обратното...

 

Човек, чиято любима книга е Винету... А Хитлер и Сталин са едни от най-големите политици според него на 20 век... светъл пример... пътеводна светлина.

Link to comment
Share on other sites

Факт е, че повечето трезвомислещи хора ще гласуват за Герб, от тук нататък, каквото и да си говорим е излишно.

Миии, не! Колко трябва да си тъп, прост и ограничен, за да вярваш на глупостите, които говори ББ. От както е кмет на София кви ги е свършил. Още не е почнал да строи завода за боклуци, а този в Шишманци е пред пускане.

Link to comment
Share on other sites

Ами Първанката?

Мале, тоя е следващия дето ме дразни неистово. П***а заспала е тоя! Абсолютна.

Петър Стоянов беше светлинни години пред тоя умрял Седеф.

Ама пак ще говорим, като дойдат президентските избори :bgrin:

 

..И не, че положението не е безнадеждно. Близките 10-15 години България ще продължава да страда от червената болест от която е болна вече 60 години.

Thief, трябва да измрат едно цяло поколение, и въпросните 75 години, които излизат според сметките ти, ще паснат точно :) . Малко черен хумор, но не се стърпях ;) .

Link to comment
Share on other sites

Какво да го доказват, най-добре е да се говорят глупости и лъжи, така е по-лесно да се манипулира простия българин..

 

 

В случая повечето журналисти са инструмент на сегашните управляващи и за регулиране и дума не може да става.

 

Факт е, че повечето трезвомислещи хора ще гласуват за Герб, от тук нататък, каквото и да си говорим е излишно.

 

И все пак, ти коя партия ще подкрепиш или смяташ да не гласуваш?

Регулация няма, да. Не и в истинския смисъл, защото автоцензурата е наистина голяма. Но значи ли това, че трябва на основни въпроси, свързани с бъдещото управление да не се дава отговор?

 

Аз гласувах и ще го направя пак на парламентарните избори, а гласувах за ПП Зелените. Сигурно на голяма част от вас нищо не им говори това, сигурно и от там идва и това, че само около 18 000 човека са гласували за тях, но няма да се съглася, че не са трезвомислещи.

Нова партия са, не са подготвени за политици, но вярвам, че това ще стане. Те са добри в това, с което се занимават. Подкрепям изцяло каузите им, вярвам, че ако на едно място се съберат кадърни млади хора, които търсят промяна, това трябва да е началото.

Бях страшно скептична заради това, че са млади, че не са опитни... Обаче не сме ли в това положение, щото всичко ново ни е негативно?

Ясно е, че няма как да стане бързо, ама вярвам, че ако се работи, ще стане.

 

Теди, не вярвам, че избирайки всеки път най-малкото зло има някакъв шанс тази толкова отвратителна за теб държава да се оправи.

Може след 2-3 години и аз да се откажа, да си хвана парцалите и да се изнеса, но вярвам, че с действие, а не с приказки по форумите и пред панелките, нещата могат да се оправят.

Link to comment
Share on other sites

И к'во ся? Стигнахте ли до извода че всичките са маскари? Затова хайде да си сформираме ние една партия... не че няма да сме маскари ама ще сме си наши :P

Link to comment
Share on other sites

Хаха, гледам политическия градус се е вдигнал над точката на кипене. Изпитвам някакво сатанинско задоволство, че подобни проблеми не ме вълнуват вече. :devil

Само един въпорс да задам към спорещите. Е как така мутра произведена от комунистическия апрата се явява алтернатива точно на тяхното управление? Това ми се струва толкова малоумно, че даже не знам как да го коментирам. Като се търси толкова алтернатива на комунистическата зараза, защо десни формации едвам минават избирателния праг? Избора на българина продължава да си остава една пълна мътилка за мен.

Link to comment
Share on other sites

Ако ГЕРБ е алтернативата ви за управление тежко ви горко като ги изберете, защото не Виденова зима ами Борисова мизерия ще има защото ББ може сякакви да ги говори но този човек не може и няма чисто и просто хора за да управлява държава.Вижте София за кво става въпрос и си представете България.И стига с този комунизъм вече, умря отдавна не е модерно дет се вика така да се говори като някой развалени грамофони станаха българите каквото мине замине комунизмът му го е причинил.

Link to comment
Share on other sites

Миии, не! Колко трябва да си тъп, прост и ограничен, за да вярваш на глупостите, които говори ББ. От както е кмет на София кви ги е свършил. Още не е почнал да строи завода за боклуци, а този в Шишманци е пред пускане.

Отново митовете с боклуците. Като че ли всичко в София зависи от него. ББ е само кмет.

 

..

Е как така мутра произведена от комунистическия апрата се явява алтернатива точно на тяхното управление? Това ми се струва толкова малоумно, че даже не знам как да го коментирам. Като се търси толкова алтернатива на комунистическата зараза, защо десни формации едвам минават избирателния праг? Избора на българина продължава да си остава една пълна мътилка за мен.

Наречи ме наивен, но какво общо има едното с другото? Ако е човек като човек, това че е бил примерно бодигарда на Тато, с какво го обвързва с комунистическата идея?

За мътилката си прав. Но от достъпните алтернативи коя според теб е най-добрата, такава че да се впише в текущия вот на българите? А да, теб не те вълнуват вече тия въпроси, за което блазе ти :) .

 

Ако ГЕРБ е алтернативата ви за управление тежко ви горко като ги изберете, защото не Виденова зима ами Борисова мизерия ще има защото ББ може сякакви да ги говори но този човек не може и няма чисто и просто хора за да управлява държава.Вижте София за кво става въпрос и си представете България.И стига с този комунизъм вече, умря отдавна не е модерно дет се вика така да се говори като някой развалени грамофони станаха българите каквото мине замине комунизмът му го е причинил.

Виждам, че си от хората които вероятно няма да гласуват. Или ще гласуваш за кого? За някого, което ще доведе до предсрочни избори и един нескончаем затворен кръг от избори и комунисти.

Да, комунистите са комунисти, тия които са с твърдо такова мислене, както и бабичките. Както каза Thief, още доста години ще страдаме от червената болест. Докато не измре твърдия електорат на БСП/ДПС. Дотогава ще се говори за "комунисти", и да не се харесва на някой.

Дай боже всекиму да излезе и да не се върне и да не си СПОМНЯ за тази земя българска!

101% от приятелите ми, които напуснаха, вече доста години, се кланят на всички богове, че са го направили! И ако идват тук, то е от мазохизъм, за да осъзнаят по-добре колко добър избор са направили.

Link to comment
Share on other sites

Отново митовете с боклуците. Като че ли всичко в София зависи от него. ББ е само кмет.

 

 

Стига бе човек... митове... живееш ли в София? Или отново - ББ каза по телевизията, че това не е истина - и това ти стига.

 

Само кмет бил... с мнозинство в Общинския Съвет... какво ли зависи от него?! Виж ако беше папа в София.. ама като кмет на града какво ли зависи от него... зависи от марсианците зависи...

 

ББ ти е кум ли, що ли, та така го защтитаваш като един същи Матросов?

Link to comment
Share on other sites

Но от достъпните алтернативи коя според теб е най-добрата, такава че да се впише в текущия вот на българите?

Мился достатъчно ясно съм се изразил в предишния пост. А това какво се вписва в текущия вот е съвсем друга история. На българина явно му е кеф да гласува за "мъжкари", пък дали въпросния елемент може да раздели на две магарета сламата не е от чак толкова голямо значение. Очевидно връзките със силните на деня и тъмното минало също не са толкова важни, след като има харизма.

Link to comment
Share on other sites

Само един въпорс да задам към спорещите. Е как така мутра произведена от комунистическия апрата се явява алтернатива точно на тяхното управление?

 

 

ау....ето това беше репликата на вечерта :laughing:

не иронизирам....трябваше някой да го каже

Link to comment
Share on other sites

@tedy Изглежда неможеш правилно да ме разбереш защото би трябвало да си разбрал че гласувах и ще гласувам за БСП.Е изглежда и аз съм болен от тази болест ама какво да се прави свят голям различни нрави.Но за мен е по-необяснимо хора които гласуват за Костов ББ и този електорат който събраха НДСВ...

Link to comment
Share on other sites

@tedy Изглежда неможеш правилно да ме разбереш защото би трябвало да си разбрал че гласувах и ще гласувам за БСП.Е изглежда и аз съм болен от тази болест ама какво да се прави свят голям различни нрави.Но за мен е по-необяснимо хора които гласуват за Костов ББ и този електорат който събраха НДСВ...

 

Едно нещо ако може кажи - наистина ли вярваш в основополагащата идея на Социализма/Комунизма? Или гласуваш защото еди кой си като стане депутат/общински съветник/каквото там и ще ти пусне фандък нещо? Ако е последното дали си гласувал за БСП, Атака, ДПС или който и да е друг е без значение стига "твоя човек" да е там. Та въпроса ми е дали смяташ че идеите зад които застава БСП са правилни и още повече - тези идеи заради които самата партия е създадена са правилни? В момента не говоря за предизборната им програма или мерките които щели да вземат за излизане от кризата. Надявам се схвана какво имах предвид...

 

Регулация няма, да. Не и в истинския смисъл, защото автоцензурата е наистина голяма. Но значи ли това, че трябва на основни въпроси, свързани с бъдещото управление да не се дава отговор?

 

Аз гласувах и ще го направя пак на парламентарните избори, а гласувах за ПП Зелените. Сигурно на голяма част от вас нищо не им говори това, сигурно и от там идва и това, че само около 18 000 човека са гласували за тях, но няма да се съглася, че не са трезвомислещи.

Нова партия са, не са подготвени за политици, но вярвам, че това ще стане. Те са добри в това, с което се занимават. Подкрепям изцяло каузите им, вярвам, че ако на едно място се съберат кадърни млади хора, които търсят промяна, това трябва да е началото.

Бях страшно скептична заради това, че са млади, че не са опитни... Обаче не сме ли в това положение, щото всичко ново ни е негативно?

Ясно е, че няма как да стане бързо, ама вярвам, че ако се работи, ще стане.

 

Теди, не вярвам, че избирайки всеки път най-малкото зло има някакъв шанс тази толкова отвратителна за теб държава да се оправи.

Може след 2-3 години и аз да се откажа, да си хвана парцалите и да се изнеса, но вярвам, че с действие, а не с приказки по форумите и пред панелките, нещата могат да се оправят.

 

Как съм го пропуснал това не знам - сигурно сме писали едновременно, обаче имам питане към теб - смяташ ли че няма накъде по-зле да стане? Последното сериозно ли го мислиш и наистина ли си готова да рискуваш оставяйки се в ръцете на некомпетентни хора. Ще ти дам пример - ако ти се наложи спешно операция на апендицита - смяташ ли че ще е ок да те оперират студенти правейки справки с учебника през половината от времето?

 

И още 1 въпрос - тези "кадърни млади хора" виждала ли си ги и сигурна ли си че са кадърни и в какво са кадърни? Или просто "зелената партия" звучи добре и след като опазването на природата е нещо хубаво и ти го подкрепяш (аз също между другото) значи и партията е свЕстна и заслужава твоя глас?

Link to comment
Share on other sites

Хубаво плюете по Костов, но я си направете една справка на положението преди и след него и сравнете резултатите и постиженията със следващите управления.

Това да гласуваш за БСП дори И след сегашния им цирк..оп, простете, мандат си е направо лудост и висша проява на тъпизъм.

Link to comment
Share on other sites

Едно нещо ако може кажи - наистина ли вярваш в основополагащата идея на Социализма/Комунизма? Или гласуваш защото еди кой си като стане депутат/общински съветник/каквото там и ще ти пусне фандък нещо? Ако е последното дали си гласувал за БСП, Атака, ДПС или който и да е друг е без значение стига "твоя човек" да е там. Та въпроса ми е дали смяташ че идеите зад които застава БСП са правилни и още повече - тези идеи заради които самата партия е създадена са правилни? В момента не говоря за предизборната им програма или мерките които щели да вземат за излизане от кризата. Надявам се схвана какво имах предвид...

Знам че ще ти прозвучи странно но идеите които препознах и има в партията ми допадът най-много от която и да е друга партия а хората които срещнах са чудесни (разбираше не всички защото и там има интриги има неразбирателства но винаги ги изглаждаме и се справяме с нещата някак си) БСП е партия с традиции и идеали които неможеш да срещнеш другаде защото те карат да се почустваш полезен.Аз така го обяснявам за себе си разбира се.

Link to comment
Share on other sites

наистина ли си готова да рискуваш оставяйки се в ръцете на некомпетентни хора. Ще ти дам пример - ако ти се наложи спешно операция на апендицита - смяташ ли че ще е ок да те оперират студенти правейки справки с учебника през половината от времето?

 

хм... и аз това искам да питам привържениците на ББ... още по-зле - неговите "студенти" едва ли знаят с кой учебник да правят справки... та и тая надежда я няма при тях... добър въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Хубаво плюете по Костов, но я си направете една справка на положението преди и след него и сравнете резултатите и постиженията със следващите управления.

Това да гласуваш за БСП дори И след сегашния им цирк..оп, простете, мандат си е направо лудост и висша проява на тъпизъм.

Веднага мога да ги съпоставя и не разбирам с какво те е впечатлил Костов днес точно гледахме един такъв материал ако го намеря ще го постна тук да сравним някой неща на двете правителства.Или пък 20 години пловдив е управляван от синя сган това как ще го коментираш да не би града да беше хубав до преди първите мажоритарни местни избори аз не мисля така.

Link to comment
Share on other sites

Моля някой мод да вкара poll, мисля, че можеше и два вида да са в една тема. 1 за ЕУ парлманета и 1 за нашия..да видим из редиците на форума как седим по активност и предпочиатния.

Link to comment
Share on other sites

Мился достатъчно ясно съм се изразил в предишния пост. А това какво се вписва в текущия вот е съвсем друга история. На българина явно му е кеф да гласува за "мъжкари", пък дали въпросния елемент може да раздели на две магарета сламата не е от чак толкова голямо значение. Очевидно връзките със силните на деня и тъмното минало също не са толкова важни, след като има харизма.

 

Почетох почетох и не се стърпях да пиша. Бате винаги съм имал респект към мненията ти, но този път няма да се съглася с теб и овърман. Въпреки, че не гласувах за ГЕРБ искам да кажа, че ако трябва да се избира между ГЕРБ и Тройната е**лница, ще избера тази ниско според вас образована мутра. Много по-добре ще е да се живее при богата мутра, от колкото при ненаситни п****си. Доган незнам какво още завладя от България, всяка трета фирма в Пловдив е турска и е свързана тоя циганин. Моля ви отворете си очите и не търсете някакви невъзможни неща като бат Тошо. Мисля, че Турците ни превзеха икономически вече и е крайно време да спрем да се съгласяваме с това насаждане, че и те били хора, че видите ли нищо лошо не правили, те милите кротките. За заключение ще кажа само един факт който няма кой да го отрече, а именно:

 

БЪЛГАРИЯ изпрати в ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ двама депутати с имената Филиз Хюсменова и Метин Казак!!!

 

И ако това според вас е нормално евала ви БЪЛГАРИ!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...