Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

application event log или system event log - там ще си пише кое и защо е фейлнало.

Другото е врачуване

 

Хммм... И ти си прав. Сега като гледам Update history виждам маса фейлове на различни неща, а в крайна сметка всичко се инсталира...

 

Като гледам така всички фейлове са с Error Details: Code 80071A90. Идеи? blink.gif

Link to comment
Share on other sites

Счупен windows update горе долу дават като отговор майкрософт.

А като решения точно направеното от теб - инсталирай няколко от ъпдейтите само и след това го остави да инсталира другите.

Иначе това което видях е на тема interrupted connection, което няма много общо с твоят случай защото ъпдейтите вече си ги свалил

Нещо по-конкретно няма ли в event log-овете ?

Link to comment
Share on other sites

Аз поне не откривам - на всеки фейл е даден този код... А проблеми с връзката няма. Винаги дава "свалени успешно". При рестарт обаче на 15% загива и дава "фейл". Та така - на порции ги минах пущините. Но доста нерви брах и бая псувни раздадох. ninja.gif

Link to comment
Share on other sites

Аз поне не откривам - на всеки фейл е даден този код... А проблеми с връзката няма. Винаги дава "свалени успешно". При рестарт обаче на 15% загива и дава "фейл". Та така - на порции ги минах пущините. Но доста нерви брах и бая псувни раздадох. ninja.gif

 

Oнзи ден бяха прецакали Windows 8 SDK-то. Сваляше се, стигаше до .net framework 4 update и загиваше. На следващия ден беше ок. С тоя психопат Балмър начело не знам докъде ще стигнат...

Link to comment
Share on other sites

До нови висини в осирациите най-вероятно! laughing1.gif

 

В тоя ред на мисли миналия ден слагах някакви Демон туулс и покрай тях ми се лепнаха Tune-up utilities на лаптопа. Пуснах ги тестово. Изглеждат прилично. Дали има някакъв смисъл от тях? Да знам дали да си играя да ги търся кракнати.

Link to comment
Share on other sites

Daemon Tools от няколко години е пълна боза. Не знам, защо го слагаш още по-малко въпросните toolbar-ове и подобни допълнения като Tune-Up. За закачване на ISO-та: WinCDEmu - хем е open source хем е безплатна хем няма рекламни идиотщини.

Link to comment
Share on other sites

Daemon Tools от няколко години е пълна боза. Не знам, защо го слагаш още по-малко въпросните toolbar-ове и подобни допълнения като Tune-Up. За закачване на ISO-та: WinCDEmu - хем е open source хем е безплатна хем няма рекламни идиотщини.

 

Damon Tools емулира защитите на дисковете със защитено съдържание.

Link to comment
Share on other sites

С такъв не ми се е налагало да се разправям от 10 години насам

 

Винаги се налага заради игрите - други причини няма. Мисълта ми беше дали тоя tune-up си струва. На лаптопа го пуснах тестово - хареса ми като идея. Върши неща, които аз не се сещам да върша с години. Та затова питам ако някой го е ползвал дали има вчепетления... tounge.gif

Link to comment
Share on other sites

Винаги се налага заради игрите - други причини няма. Мисълта ми беше дали тоя tune-up си струва. На лаптопа го пуснах тестово - хареса ми като идея. Върши неща, които аз не се сещам да върша с години. Та затова питам ако някой го е ползвал дали има вчепетления... tounge.gif

 

аз не ги харесвам тия add-они.Даже бяха пуснали един ъпдейт за 7цата,който премахва напълно windows gadgets,заради security breach. Предпочитам оптимизирана машина,без ненужни процеси/ services / от сорта на : Agere modem call progress audio,Firewall,Offline files ,etc. /

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

В сравнение на Windows8 направо човек да заобича Windows7...Пиша това, за да кажа, че навремето грешах...То Windows8 е бозичка, която с мишка и клавиатура е страшно неудобна за работа. Не виждам защо точно й се връзват, сигурно за да са "в крак" с модата...

Daemon Tools от няколко години е пълна боза. Не знам, защо го слагаш още по-малко въпросните toolbar-ове и подобни допълнения като Tune-Up. За закачване на ISO-та: WinCDEmu - хем е open source хем е безплатна хем няма рекламни идиотщини.

Има и друга алтернатива - Virtual Clone Drive. Преди време и аз бях ползвал DaemonTools, но вече не...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Имам проблем с уиндоуса,цъфна ми в дясно едно поле с надпис :"изберете фаил за визуализация".Иска ми се да го махна 101460736220943136851358627854lStIDUhrG8LUGpVuft5o_m.JPG

 

 

някой ако знае как надявам се да сподели,защото гугъл мълчи по този въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем с уиндоуса,цъфна ми в дясно едно поле с надпис :"изберете фаил за визуализация".Иска ми се да го махна 101460736220943136851358627854lStIDUhrG8LUGpVuft5o_m.JPG

 

 

някой ако знае как надявам се да сподели,защото гугъл мълчи по този въпрос.

17321835813411471631358629625dTB02Gi4x06K6YCKg75a.JPG

Link to comment
Share on other sites

@kodi - а пробва ли да се рестартираш ? Или поне един log out/log in ? Това чуденце активно ли е, може ли да бъде цъкнато ?

на мен ми прилича на някакъв бъг с останала опция на екрана от нещо което си цъкал преди това.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Понеже тази сутрин го изядох един хубав покрай ъпдейтите на Win-a да ви кажа решение на моя проблем, а именно рестартирането след прилагане на обновленията.

Понеже явно е мрънкал за рестарт и като не съм дал отказ се е рестартирал самичък и по този начин, нещата, които бях оставил да се смятат за през нощта заминаха и ми провали днешната работа, поне един голям процент от нея, ето ви линк как се казва да не рестартира след ъпдейтите.

http://www.ehow.com/how_5573302_disable-windows-auto-update-restart.html

Link to comment
Share on other sites

Мен лично ми къса нервите факта, че при shutdown решава да си аплайва всичките насъбрани лайна. Щото, разбираш ли, като си спирам лаптопа, аз не искам да го опаковам и да си ходя, а да седя и послушно да чакам да си инсталира бозите...

Link to comment
Share on other sites

И не можеш да затвориш капака и да го пъхнеш в чантата да си се инсталира, защото....?

Ти лично кога предлагаш да слага системните ъпдейти ако не при изключване? При включване? Тогава пък ще искаш да го ползваш бързо.
Не е ли по-голяма вероятността да не ти трябва компютъра на секундата като го изключваш, а не като го включваш?

Link to comment
Share on other sites

Със сигурност не желаеш диска ти да пише докато си мяташ лаптопа в чантата и се шматкаш с него :))

+1

 

Отделно, че ако ме чакат няколко часа път - едва ли е добра идея да седи включен. Но реално това се случва само когато съм в Пловдив (и цъкам игри, та по тази причина съм под win)...

Link to comment
Share on other sites

+1

 

Отделно, че ако ме чакат няколко часа път - едва ли е добра идея да седи включен. Но реално това се случва само когато съм в Пловдив (и цъкам игри, та по тази причина съм под win)...

 

Абе човече, ъпдейтите се инсталират не повече от 2-3 минути и лаптопа/компютъра се изключва след това. За какви часове път, и какво седене включен говориш.

Link to comment
Share on other sites

Като видя четиресе и кусур ъпдейта не мога да знам за колко време ще са готови. Отделно, работещ лаптоп в раница, докато съм в движение... ти сериозно ли?

--------

Ред:

Айде няма какво да спамим толкова.

:thumbs-up:
Link to comment
Share on other sites

Като видя четиресе и кусур ъпдейта не мога да знам за колко време ще са готови. Отделно, работещ лаптоп в раница, докато съм в движение... ти сериозно ли?

 

Все едно. Разни хора - разни идеали.

 

1. Аз 40 ъпдейта не оставям да се натрупат.

2. От момента в който изключа компютъра, до момента в който излезна от апартамента, обикновено ми отнема поне 5 минути, за които спокойно могат да се инсталират ъпдейтите, та няма да се налага да го мърдаш докато пише по диска.

3. При лаптопите подобно мърдане е предвидено (кола/самолет/влак), освен ако не си риташ раницата.

 

Айде няма какво да спамим толкова. За мен решението е идеално и аз лично друг вариант не виждам. Щом оставят да се натрупат 40 ъпдейта, ако решението за инсталацията на ъпдейтите при стартиране/изключване бъде оставено в твои ръце - ще си седиш неъпдейтнат форевър.

Link to comment
Share on other sites

Последният ъпдейт на AMD видео картите 13.1 не е както трябва.SWTOR върви гладко, но се появяват едни квадрати (сега не мога да се сетя за точният термин) по аватарите от групата.Не съм пробвал как се държи при други игри...но скоро ще пробвам crysis 3.

5934413H.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...