Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

Нашият акаунт е с 5 активации

 

Иначе за 50к ти трябва VLK но то е друго.

Аз Volume License визирах, с MAK ключ. Иначе през 6 месеца трябва да се потвърждава активацията, което не е много удобно от потребителска гледна точка. А МАК ключ е перманентна.

Същото важи за офис пакета.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

През 6 месеца се потвърждава ако е KMS волумирана. Ако си имаш легален ключ, си активираш веднъж "завинаги".

И мисля, че то е ясно, че няма как някой да ви даде легален ключ ей така, камо ли ако е негов собствен.

Link to comment
Share on other sites

През 6 месеца се потвърждава ако е KMS волумирана. Ако си имаш легален ключ, си активираш веднъж "завинаги".

И мисля, че то е ясно, че няма как някой да ви даде легален ключ ей така, камо ли ако е негов собствен.

Ako е KMS волумирана (еб@ ти и израза само) се реактивира на всеки 6 месеца или по-точно на 180 дена. Ако е мАК волумирана, активацията е перманентна, демек постоянна и няма нужда от повторни реактивации.

И съвсем между другото: няма нелегални ключове, както и ментета такива. Всички ключове, които са разпространени в мрежата са Майкрософтски, демек - легални, истински и както искаш им кажи.

Що се отнася до това, дали може да се намери ключ, с който да се активира копието перманентно, то отговора е: ДА, МОЖЕ. Зависи къде търсиш. Тук със 100% сигурност няма да намериш.

Същото се отнася и до активацията на офис пакетите. За офис 2013 периодични излизат ключове, кой с още активни онлайн активации, кой с активни телефонни активации. Тези, които са блокирани от Майкрософт, след проверка са със статус: блокиран. Който се интересува - има достатъчно информация в подходящите форуми, за другите: има достатъчно активатори.

Link to comment
Share on other sites

Идеята, която се влага зад "легален ключ" в контекста на обикновения човек, каквито сме и почти всички ние, е именно дали можеш да си активираш копието с него. То е ясно че няма ключове ментета (всъщност има - менте се нарича ако примерно някой си измисли ключ просто така и ти го даде за работещ, но ти веднага можеш да видиш че не работи. Дето се вика да направи мръсно на дребно.).

Колкото до "нелегални", тия ключове се генерират по някакъв алгоритъм, както всички серийни номера. Самата процедура по активация предполага, че ключът се проверява на сървър на М$. Съвсем принципно ако е генериран примерно от кейген някакъв измислен, той би трябвало да бъде прегледан от М$ сървър и там да видят че го нямат в базата си. Ако примерно не проверяват в база, а просто проверяват дали е валиден спрямо техния алгоритъм, би минал естествено.

Иначе е ясно, че ако засекат изтекъл ключ (примерно с голям брой активации), спокойно си го блеклистват. Отчасти затова и има телефонна активация след изчерпване на някакъв брой "допустими" реактивации с 1 ключ.

Така че всички понятия са относителни ;) .

Същото се отнася и до това дали всички ключове са "майкрософтски", поне докато само те могат да генерират валидни такива, и съответно да се валидират успешно при активация.

Link to comment
Share on other sites

Microsoft KB2859537 Update Causes BSOD on Windows 7

Внимавайте с този ъпдейт!!!
Видях вече две "пострадали" x64 машини

Ако не ви работи System Restore, опитайте това решение:

1. Disconnect from the internet
2. Open Control Panel
3. Open Program & Features
4. Click "View installed updates" on the left-hand side
5. Find "Security update for Microsoft Windows (KB2859537)" under the Microsoft Windows section
6. Uninstall that update and restart you PC (may take a very-VERY long time to configure)
7. Go to Windows Updates and hide (KB2859537)
8. Reconnect to the internet
9. Fix your System Restore feature; You might have to remove a fake C: drive and enable System Restore on the correct Windows drive.

 

Източник

 

И един подходящ коментар:

 

 ... another nice mess signed & certified by M$

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината и аз не съм попадал все още на проблемни ъпдейти, имам един списък с потенциално проблемни ъпдейти (5-10 броя), попълван от подобни теми и оплаквания, и при всеки ъпдейт преглеждам дали ги има за да не ги слагам, но досега все не са ми били предлагани по някаква причина (освен може би един, а и той беше някакъв маловажен, като примерно за timzone, да ми сменял правилно DST като дойдело време) и не е било нужно да изключвам ъпдейти.

Е, този ако го видя, ще го изключа, но ще следя дали наистина има проблем с него, или е някакъв изолиран случай.

Link to comment
Share on other sites

Първата машина я възстанових от имидж направен точно предния ден, а за втората вече бях разбрал какъв е проблема и System Restore свърши работа

Link to comment
Share on other sites

Microsoft KB2859537 Update Causes BSOD on Windows 7

 

Внимавайте с този ъпдейт!!!

Видях вече две "пострадали" x64 машини

 

И един подходящ коментар:

 

 ... another nice mess signed & certified by M$

 

Причината е повече от прозаична: НЕЛЕГАЛНА АКТИВАЦИЯ:

http://www.outsidethebox.ms/15229/

 

Проблема возникает из-за того, что во взломанных системах используется старая версия ntoskrnl.exe, которую патчер (или сборка) переименовывают в xNtKrnl.exe и прописывают в поле kernel через bcdedit. Это нужно для того, чтобы система работала с драйвером, эмулирующим SLIC-таблицу. Старая версия ядра не совместима с новыми файлами подсистемы Wow64, из-за этого в 64-битной системе 32-битные программы перестают запускаться.

Вины Microsoft здесь нет, они просто не тестировали обновления на ломаных сборках. К слову, если пропатчить новую версию ядра, то система будет работать как положено — это означает, что обновление не нацелено на борьбу с пиратскими системами, просто так сложились звёзды.

 

============

 

Подходящият коментар е готин. МS го начук@ лекичко на "умните" пирати, за пореден път, защото вместо да ползват изтекли в мрежата ключове и да си активират копието нормално или SLIC маркери, те ползват най-тъпият възможен начин за активация  :). После: MS били прости... хехе

Link to comment
Share on other sites

Хаха :D .

Което всъщност донякъде обяснява защо съм нямал проблеми досега с ъпдейти, както и това колко ненавиждам всякакви пачове, лоадери и т.н. методи за кракване на OS. Е, ако предположим, че това е причината за проблема с този ъпдейт.

 

Колкото до т.нар. "изтекли" ключове, гледам от доста време го повтаряш, но нещо хем масовият пират не ги ползва (или по-скоро не ги открива), хем самия ти не виждам да си споделил изтекъл ключ, който да работи, или място откъдето да се снабди човек с изтекли ключове, които да не спрат да работят утре ;) .

 

М$ го начукаха (в кавички, ако предопложим че е имало капка цел и в тази насока), но както пише, това явно внася само малко досада да си реаплайнат пачовете за да се оправи проблема.. Дори така за мен е недопустимо, защото 1-2 сини екрана и забивания може да са достатъчни за да ти скапят нещо по OS-а, файловата система и др., които да ти правят мизерии дълго след това докато се усетиш откъде е дошло или забележиш по-сериозни грешки като резултат.

Link to comment
Share on other sites

Колкото до т.нар. "изтекли" ключове, гледам от доста време го повтаряш, но нещо хем масовият пират не ги ползва (или по-скоро не ги открива), хем самия ти не виждам да си споделил изтекъл ключ, който да работи, или място откъдето да се снабди човек с изтекли ключове, които да не спрат да работят утре ;) .

Ще бъда пределно кратък: тъй като в този форум, голяма част от "професорите" и "звездите" ме смятат за малоумен, то и аз не съм длъжен да помагам на някого.

От друга страна, има специализирани бордове за споделяне на такава информация. Търсиш - намираш, или искаш по подходящ начин - дава ти се.

От трета страна, веднъж активирана, ОС няма проблеми да се ъпдейтва и да си бъде легална (пред сървъра на MS), дори ключа да е блокиран, т.е. може да правиш и ползваш всичко, без да активираш повече копия с него, т.е. блокира се процеса на активация с него.

Колкото до масовият пират, той винаги ще си остане такъв, иначе как ще се забавляваме в нет-а?

Ще цитирам от един руски форум:

 

Любителям "ГОВНОСБОРОК" посвящается.

На вопрос "А почему у меня в сборке ..... слетела/не проходит активация?" ответ будет только один.

ПО ВСЕМ ВОПРОСАМ АКТИВАЦИИ ВСЕВОЗМОЖНЫХ "ГОВНОСБОРОК" ОБРАЩАЙТЕСЬ К АВТОРАМ ЭТИХ СБОРОК!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Наличието на легално активиран Windows се проверява в различни моменти и действия, не ми се влиза в напразни спорове, защото да ползваш блокиран ключ за активация, дори да си активирал вече с него, е рисков бизнес както и да го погледнеш - не можеш да разчиташ сериозно на тази OS. Но то ако не разчиташ на нея, то и да ползваш какъвто ти попадне активатор/лоадер надали ще е проблем за теб в такъв случай.

 

Колкото до "търсиш, намираш" - ако беше толкова лесно, ключове щяха да се въргалят под път и над път. Проблемът е именно че всеки един изтекъл ключ ще може да се ползва до няколко активации (ако не е "волумиран" някакъв (VLK с голям брой активации)) и за секунди след изтичането вече ще е "невалиден" (неработещ). Вече ако има някакъв инър съркъл от индивиди някъде, които имат кейген, чийто ключове по някаква причина се приемат от сървърите на М$, е друг въпрос, но отново, достъпът на масовия пират до тези ресурси вероятно е силно ограничен.

 

"тъй като в този форум, голяма част от "професорите" и "звездите" ме смятат за малоумен, то и аз не съм длъжен да помагам на някого."

- еми всеки с разбирането си. Аз нямам проблем да помогна на някого, с който сме били на 'нож' допреди някакво време. В един друг форум където пишех повече, имаше 2-3-ма, и след като помогнах на единия по теми, по които се случи да разбирам доста, даже почти приятели станахме, метаморфоза на 180 градуса. А това дали някой ме приема за малоумен, какво ми дреме, ако съм се държал като такъв, не бих се сърдил :) . Вече ако отсреща ачик има пелтечещ олигофрен в стил Станишев, няма как тогава  :D, освен ако отново - след 2-3 опита с добро не виждам искри на здрава мисъл .

 

"иначе как ще се забавляваме в нет-а"

- Еми не знам, аз пиша във форуми по принцип за да обменям опит идеи и помощ, обикновено в огромната част случаи срещам почти само одобрение ако съм помогнал. По принцип не си падам по забавление с хорската глупост, която по-скоро е неосведоменост. Някоя друга шега може, но да се забавлявам с отсрещния, който примерно не познавал друг начин да си кракне виндовс-а... не знам.

Но всеки си има разбиранията как да се отнася с другите. Преди години и аз се забавлявах с иронии, сарказми и т.н., но от сегашна гл. точка се срамувам от този си период.

Link to comment
Share on other sites

Винаги ше се намират надути индивиди, които много обичат да парадират, че имат някакъв ресурс, който другите го нямат и да искат да им лапат, та евентуално да се смилят и да ти дадат да пиеш една глътка от свещената вода...

 

За всички, които евентуално може да се появят с проблем след този update - Активирайте си Windows-а със SLIC активатор. За всички Windows-и след XP и преди 8 използвайте "Windows loader by Daz". За Win8 е малко кофти. За сега вършат работа KMS активаторите като KMSnano.

Link to comment
Share on other sites

Винаги ше се намират надути индивиди, които много обичат да парадират, че имат някакъв ресурс, който другите го нямат и да искат да им лапат, та евентуално да се смилят и да ти дадат да пиеш една глътка от свещената вода...

 

Извън българското пространство, такива индивидиви са уважавани потребители и получават статус, с достъп до други ресурси, предоставени от подобни на тях индивиди.

В българското пространство, такива индивиди са надути задници, копелета, тъпанари и прочие. Та, по тази причина, ненадутите индивиди получават един среден пръст и реват от форум на форум, без да има кой да им помогне.

 

2 думи: bizspark, dreamspark. Ако искаш провери какво е това. Ще ти подскажа - отнема около 15 минути цялата процедура.

 

Има известни, дребни затруднения с получаване на достъп до секцията за софтуер на dreamspark. Регистрацията не е проблем, проблем е доказване на академичния статус и получаването на одобрение, както и другата дреболия: учебното заведение да е в списъка.

Щях да забравя и другия несъществен проблем: ако ти блеклистнат номера за софуера, демек ако си го разпространил и една камара маймуни го ползват, то се прощаваш и с акаунта в dreamspark и със серийният номер, а той ти трябва, защото реактивацията на някои от ресурсите е на 180 дена.

Като изключим тези дребни неудобства, dreamspark е добър избор.

Относно bizspark... едва ли простисмъртен потребител ще получи достъп до заветната секция там, но нищо не пречи да пробва.

 

Относно SLIC маркера в BIOS, също е отлично решение, както споменах и в предният ми пост, но се изисква добра подготовка защото тази процедура не е точно от типа next, next, OK. В този ред на мисли и в предвид добротата на THE STORM, то той може да напише една скромна инструкция от няколко страници за използването на процедурата от обикновените юзъри, които не искат да лапат (по негови думи) на надутите пуяци.

Link to comment
Share on other sites

Като човек, правещ впечатление на "образован", е трудно да повярвам, че не разбираш за какво става дума и какво се има предвид под "надут" в случая. Това е въпрос на отношение към останалите, реторика, високомерие, а не конкретно дали ще просветлиш останалите с дълбоки познания в областта на нелегалното ползване на OS. ;) . Това че в определени кръгове толерират всичко това за да те приемат с което да можеш да ползваш нелегално дадени софтуери, означава само, че се пазят да не ги налазят някои органи. Ако си избрал този път, проблемът си е лично твой :) . Това обаче изобщо не означава, че човек трябва да е такъв и в личния или "другия" си живот примерно, само защото в някои кръгове подобно държане му дава облаги за нелегално ползване на 2-3 софтуера. Само на мен ли всичко това ми се вижда толкова смешно?!....

Всъщност съм почти убеден, че това почти не си ти, и реално "играеш" някаква роля, и както сам си призна, се забавляваш с другите за тяхна сметка. Почти съм сигурен, че реално не си това. Но аз лично нямам проблем да продължаваш да си развиваш "героя" тук, причината я споменах по-напред някъде. :) Т.е. можеш да пишеш абсолютно каквото решиш, без това да означава, че реално мислиш по този начин :) . Не съм ли добър :D ...

 

За SLIC има достатъчно писано публично кое как и е ясно че не е за абсолютно всеки, хората предпочитат некст некст и каквото направят лоадерите и активаторите.

За *spark да, и аз не разбрах дядомраз по какъв повод в контекста на активациите от простосмъртни ги спомена тия две думи :) ..

Link to comment
Share on other sites

 

Кефиш ме. Такъв психопрофил ми направи, и така ме разконспирира от 2 поста, че не мога да намеря думи да се изразя подходящо в случая.

Тенкс, мен. Ю а дъ бест. Некой ден, ако се видим, ще те черпя една бира :)

Link to comment
Share on other sites

Вместо да си играят хората с флашване на биоси и разни инжектори на SLIC, винаги могат да използват метода next, next, ok на качесвен loader като този, който споменах на Daz. Вече 3 години никакви проблеми с обновления и проверки. ;)

Link to comment
Share on other sites

Всички похвали и оплаквания, както и последните версии на лоудъра на DAZ:

http://forums.mydigitallife.info/forums/39-Windows-Loader

 

Ресурса е доста добре оформен и поддържан, като съдържа близо 3700 страници, разделени в 5 теми.

 

Полезен е и следният раздел:

http://forums.mydigitallife.info/forums/34-MDL-Projects-and-Applications

 

За *spark да, и аз не разбрах дядомраз по какъв повод в контекста на активациите от простосмъртни ги спомена тия две думи :) ..

Щото вероятно се е заблудил, че с лесно протичащата регистрация, веднага се получава достъп до заветната секция :)

Общо взето, стандартния достъп до дриймспарк-а не ме кефи особено, бедна история. За премиум секцията... мога да си осигуря достъп, но няма смисъл, аи си е чиста загуба на време (според мен). Да си го ползват студентите, те и без това плащат високи такси за обучение навън.

Link to comment
Share on other sites

То отдавна тя не е и толкова заветна вече, за повечето хора :) .

 

За MDL, имам спомен преди години имаше доста досаден бъг форума им в продължение на доста време, и след всеки пост трябваше да се прави нова регистрация. И ми писна по едно време. Иначе да, там се води едно от най-добрите места за темата, която се обсъжда, в контекста на продукти на М$ :) .

Даже понякога се чудя дали не е скрито поддържано именно от MS, предвид толкова години предлага "решения" и не е shutdown-нато от MS.

Link to comment
Share on other sites

Даже понякога се чудя дали не е скрито поддържано именно от MS, предвид толкова години предлага "решения" и не е shutdown-нато от MS.

Когато има наглед прости и същевременно ефективни решения за продукти на MS и те са устойчиви във времето... и мен почва да ме гризе същата мисъл, макар да не е точно така, но все пак.

За пример мога да ти дам WZ(T)/WzoR.net. Пича има вътрешна информация от върховете на MS още от 1998-ма (поне тогава се регистрирах в портала му) и досега винаги 1-ви е качвал на фтп-то си финалните имиджи още преди MS да обявят фаза WAVE0 & WAVE1. Най-странното е, че до ден днешен нито му спряха портала, нито го арестуваха. Портала му беше спрян от самия него поради липса на средства (поне така обяви). От друга страна, той никога не публикуваше ключове! Само оригиналните имиджи. На времето беше много трудно да се докопаш до тях, но сега не е така. Сега проблема се измести в активацията и последващия съпорт. Новото предизвикателство в тази посока е W8.1, където вече масовото и използване ще бъде доста затруднено, като изключим онази категория от лайн@ри, дето имат, но не дават. Това също вече не е голям проблем, защото орязаните версии са с достъпни цени и се продават легално с нови лаптопи, с ниски цени. И без това масовия потребител не ползва ОС по предназначение а само за достъп до соц. мрежи, брауз, гледане на филми и прочее ежедневни неща, които спокойно могат да се правят и с 2000/XP :)

Link to comment
Share on other sites

bizspark-a го споменах защото вече трети познат се регистрира там. Единственото необходимо нещо е фирма, регистрирана последните 3 години и правеща оборот по-малко от 1 милион долара годишно. Регистрацията отнема към 15 минути и 3-4 email-a с човек от Microsoft да му се даде булстат-а на фирмата и да му се отговори на 2-3 въпроса

 

А bizspark-a ти дава за идните 3 години пълен достъп до всичко. Легален и т.н. и без да са необходими реактивации

 

А го споменах, защото си мислех че сторм се е подразнил от някои мои коментари

Link to comment
Share on other sites

@djadomraz Грешно си разбрал. Ставаше въпрос за future, който въпреки всичко сподели информация макар, че очаквах нещо "по-скрито" от MDL, но и това за начало е добър старт. :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...