Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

 

@Tribalero, кой модел е тва НР? А за батериите - нож с 2 остриета. От ибей батерията може да кара и 3 часа и да се скапе след 1 месец или да те изкара 1-2 години. Дори и да имаш гаранция, връщането ще ти струва към 20-на лева. От тук поне оригиналните батерии имат гаранция 1 година, така, че винаги може да се смени с нова, ако има проблем с нея.

 

модела е - 6830s.

 

 

Ъъъ,все още имам проблеми с win7 и drop outs & USB data errors при слушане на музика от трактора.Имам чувството ,че тия ASIO драйвъри работят много зле с win7.

 

А за батерията ,съм съгласен.Но пък в ebay има и рейтингова система за стоките.

От друга страна пък,почти всичко идва от China.Дори и Kotora иска да си взима hdd от там :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Проблем с DELL studio 1535 .

 

Като сложа мемори карта / 15 ГБ се получава син екран / windows 7 the system was halted . :angry1 :angry1 :angry1

Обнових всичките драйвъри ,флашнах биоса и нищо не става. :angry1

 

На ХP-то ,картата ми работи.

 

---

 

Това е друг лаптоп,използвам го за да си прехвърля нещата от Hp-то.С друга карта от 2 ГБ,пак се получава грешка.А под safe mode не зарежда точно този драйвър.

Link to comment
Share on other sites

Проблем с DELL studio 1535 .

 

Като сложа мемори карта / 15 ГБ се получава син екран / windows 7 the system was halted . :angry1 :angry1 :angry1

Обнових всичките драйвъри ,флашнах биоса и нищо не става. :angry1

 

На ХП-то ,картата ми работи.

 

Стига си го флашвал тоя биос на зула.

С друга карта пак ли забива? Под Safe Mode пак ли забива като сложиш картата?

Link to comment
Share on other sites

Т'ва трябва да е дефект на четеца на карти.Работи само като картата е празна.

 

Исках да споделя мойте впечетления ,относно - low level формат при разпадащи се хард дискове.Според една от програмите за подръжка и мониторинг на HDD ,а именно - hard disk Sentinel,хард диска-а ми е нестабилен (както ми потвърдиха от съпорта на програмата).

И излиза ,че хората зад програмата твърдят,че тяхната програма може да оправи разпадащ се hard disk (в случая моят) и при това НА 100 %.Послушах ги ,направих всичките им тестове (и тестовете не откриха НИКАКВИ грешки,при положение 44 % здраве на диска).В последните редове от инструкциите им ,ми беше споменато да направя low level format ,пак с техният software.Снощи занулих всичко на харда (отново без грешка !),инсталирах нова ОС,и сложих програмата.Нямаше никаква промяна в състоянието на диска,след форматирането на ниско ниво.Само си изгубих времето и датата.

И си мисля,че тая програма греши някъде.Може да има някакви външни фактори които и влиаят ,и за това маркира диска като нестабилен.

Другото което си мисля е ,че и харда може да е тръгнал вече,и никакви програми не могат да го оправят.Ще разбера в скоро време със сигурност (ако видя да се изписват нови грешки в логовете на програмата) ,и чак тогава ще взема нов хард диск.

Link to comment
Share on other sites

Снощи като си изключих лаптопа той прави някакви ъпдейти на Уина и днес като го включих, всички полета по него и изобщо целия му изглед е като Класик скина. Като опитам обаче да се сменя скина, не мога, защото менюто със темите е неактивно. Малко помощ ще може ли....

Link to comment
Share on other sites

Т'ва трябва да е дефект на четеца на карти.Работи само като картата е празна.

 

Исках да споделя мойте впечетления ,относно - low level формат при разпадащи се хард дискове.Според една от програмите за подръжка и мониторинг на HDD ,а именно - hard disk Sentinel,хард диска-а ми е нестабилен (както ми потвърдиха от съпорта на програмата).

И излиза ,че хората зад програмата твърдят,че тяхната програма може да оправи разпадащ се hard disk (в случая моят) и при това НА 100 %.Послушах ги ,направих всичките им тестове (и тестовете не откриха НИКАКВИ грешки,при положение 44 % здраве на диска).В последните редове от инструкциите им ,ми беше споменато да направя low level format ,пак с техният software.Снощи занулих всичко на харда (отново без грешка !),инсталирах нова ОС,и сложих програмата.Нямаше никаква промяна в състоянието на диска,след форматирането на ниско ниво.Само си изгубих времето и датата.

И си мисля,че тая програма греши някъде.Може да има някакви външни фактори които и влиаят ,и за това маркира диска като нестабилен.

Другото което си мисля е ,че и харда може да е тръгнал вече,и никакви програми не могат да го оправят.Ще разбера в скоро време със сигурност (ако видя да се изписват нови грешки в логовете на програмата) ,и чак тогава ще взема нов хард диск.

Като си купиш нов хард тоя ми го дай щом мислиш, че е дефектен :P

Link to comment
Share on other sites

@TRIBALERO - Защо се гъбаркаш с глупости ? :)

1. Какво точно не им харесва в харда ти ? Все пак трябва да има някакво обяснение от какво се сформират тези 40% и защо махат другите 60.

2. Ако харда ти работи и не ти прави проблеми - що се занимаваш ? :)

Link to comment
Share on other sites

@TRIBALERO - Защо се гъбаркаш с глупости ? :)

1. Какво точно не им харесва в харда ти ? Все пак трябва да има някакво обяснение от какво се сформират тези 40% и защо махат другите 60.

2. Ако харда ти работи и не ти прави проблеми - що се занимаваш ? :)

 

ами и аз т'ва се чудех по едно време.

 

Но вече взе да ми писва,и да става каквото ще.Писна ми от тестове.

 

btw,писах им един гневен email,и те ми върнаха отговор. " След като сте завършили тестовете и сте форматирали всичко значи сте си го оправили.Сега трябва да влезнете в СМАРТ-а на програмата и да цъкнете отрицателни стойности на появилите се проблеми ,и здравето ще се покачи..." Дадоха ми следният пример : при наличие на 5 Reallocated Sectors Count ,в SMART-a се цъка Offset - 5.

Така и направих,и сега здравето стана 82 %. Не ми се занимава вече,и ако почнат нови сектори ще взема нов диск просто,и тоя ще си ползвам за архив.

 

иначе си работи :)

Link to comment
Share on other sites

SMART-a не ги мести тези неща ей така без причина. Отделно хард диск на над 3 години аз не бих ползвал за нищо сериозно. Верно в момента не ми е проблем да прежаля парите за нов диск, проблем би ми било да си замине дори за една седмица това, което съм правил. И по закона на мърфи последните няколко архива не работят та пораженията са максимални. Отделно неприятния момент с инсталиране и настройка на всичките програми.

 

Ако ще се ползва за игри и филми - да. Тогава е просто дребно неудобство да свалиш всичко отначало, но за сериозна работа дисковете са консуматив и се сменят планово през няколко години. Ако са няколко диска в RAID може да се позволи лукса да изкараш с тях над 5 години, тогава и да се скапе някой може да се отреагира своевременно

Link to comment
Share on other sites

Имам много голям проблем с шибания Уин 7.

Изведнъж, ей така от нищото, таскбара реши, че трябва да е always on top.

Не беше така преди, случи се изведнъж, даже не съм сигурен, дали имаше ъпдейти тогава, макар че сега премахнах последните три ъпдейта и положението е същото.

Проблемът е много голям, защото дори на Gom Player трябва да му дам always on top, за да мога да си гледам филма спокойно. Освен това, Diablo 3 откачи. Ако дам fullscreen, курсора на мишката изчезва. Ако му дам fullscreen(windowed), мишката излиза, но пък таскбара минава отгоре.

 

Интересно, но самия таскбар няма опция за AOT.

Разгледах из интернет, преди да пиша тук, и се оказва, че много хора се оплакват, а M$ мълчат като лапнали пишка.

Интересното е, че допреди 1 седмица не беше така, а изведнъж се скапа! От друга страна, в офиса, на Win 7, този проблем го няма!

Върти се по форумите в нета едно уж решение, от някакъв форум seven-нещо си, но при мен то не работи - дава ми някаква грешка.

 

Някакви идеи?! Много ме изнервя този проблем!

Link to comment
Share on other sites

я вирусче, я нещо счупено :)

Auto-hide не помага ли ?

Не, защото всеки път като мишката мине долу, се показва и лагва играта.

Link to comment
Share on other sites

Никой не помогна, накрая се оправих.

Да споделя, ако на някой му се случи.

Всъщност всичко тръгна оттам, че на Диабло започна да изчезва курсора на мишката в fullscreen mode.

Така и не разбрах защо и по каква логика, но проблемът за Диаблото се оказа следния:

Тъй като съм пуснал компа направо на TV-то, бях направил буквите големи. След връщане на 100%, мишката се оправи. Ебаси...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте! Отскоро инсталирах windows 7 и всичко беше добре докато реших да разпечатам снимка на принтер epson но излиза съобщение че се е появила грешка. Всякакви други файлове мога да разпечатвам освен снимки като до преди да мина на windows 7 можех да разпечатвам снимки на xp. Пробвах да преинсталирам драйверите на принтера но пак не мога да разпечатвам снимки. Пробвах да сваля друга програма (Picasa 3) там стана но ми разпечатва снимката по средата на страницата нито не намерих как да разпечатам две снимки на една страница което не ме устройва което ме навежда на мисълта че е някаква настройка на системната програма за разглеждане на снимки в windows. Някой може ли да помогне как мога да реша този проблем?

Link to comment
Share on other sites

А ъпдейтите на win 7 имаш ли ги.

 

Има няколко такива ,които са точно за проблем с разпечатване при някои принтери.Цъкни на бялото знаме,и после windows update,и виж какви ъпдейти имаш.

Link to comment
Share on other sites

А ъпдейтите на win 7 имаш ли ги.

 

Има няколко такива ,които са точно за проблем с разпечатване при някои принтери.Цъкни на бялото знаме,и после windows update,и виж какви ъпдейти имаш.

Ако не е с легална 7-ца... да не Апне ДрЪвцето. Требе много да внимава какви ъпдейти качва шото после ще има рев.

=======

Ти оправи ли се с твойте проблемации?

Link to comment
Share on other sites

Ако не е с легална 7-ца... да не Апне ДрЪвцето. Требе много да внимава какви ъпдейти качва шото после ще има рев.

=======

Ти оправи ли се с твойте проблемации?

 

харда на лаптопа го оправих,до работещо състояние (82 процента според една програма).

 

Някои има ли проблеми с ъпдейтите,според знамето има няколко нови ъпдейта.Но като цъкна не ги виждам : [g]http://i46.tinypic.com/98ed05.png[/img] много странно.

 

това се оказа поредният бъг на win 7 ,оригинален при това ;] Оправи се след инсталация на последните критични ъпдейти.

Link to comment
Share on other sites

това се оказа поредният бъг на win 7 ,оригинален при това ;] Оправи се след инсталация на последните критични ъпдейти.

Всички копия са истински (оригинални) с изключение на модифицираните такива като разните блек, мек, турбо, хипер, мега и прочие шитни, дето се пипат от хора които и гъз@ си не могат да обършат като хората.

Разликата между теб и другите ползватели на нелецензиран Уин е, че твоя е активиран с МАК ключ и активацията ти е вечна (докато се наруши някое от условията като смяна на дъно да речем) а другите ползват локални кмс сървъри който си активират копията при определени условия или се ползват пачнати файлове, които отговарят за активацията и т.н. За това при тях след всеки ъпдейт се търси ново лЮкарство а при теб всичко е наред.

 

Ти тоя диск качва ли го на друг компютър изобщо?

=======

 

Ако решиш да пробваш 8-та... пиши ми. Ще те уредя с каквото е необходимо :)

Link to comment
Share on other sites

Всички копия са истински (оригинални) с изключение на модифицираните такива като разните блек, мек, турбо, хипер, мега и прочие шитни, дето се пипат от хора които и гъз@ си не могат да обършат като хората.

Разликата между теб и другите ползватели на нелецензиран Уин е, че твоя е активиран с МАК ключ и активацията ти е вечна (докато се наруши някое от условията като смяна на дъно да речем) а другите ползват локални кмс сървъри който си активират копията при определени условия или се ползват пачнати файлове, които отговарят за активацията и т.н. За това при тях след всеки ъпдейт се търси ново лЮкарство а при теб всичко е наред.

 

Ти тоя диск качва ли го на друг компютър изобщо?

=======

 

Ако решиш да пробваш 8-та... пиши ми. Ще те уредя с каквото е необходимо :)

 

Не че нещо ама едното е кракване в някаква степен, а другото си е легална активация.

Link to comment
Share on other sites

Моя е активиран с един лоудър от сумати време и всеки ъпдейт си върви без проблем. Дори и онзи, който правеше копието нелицензирано като се инсталира.

Link to comment
Share on other sites

Абе някой да има проблеми с последните 20-на ъпдейта???

 

5-ти път вече опитвам да ги сложа, системата си ги сваля, инсталира и при рестарта се осира тотално. В смисъл дава "configuring windows", стига до 15%, скача и казва "failed to reconfigure windows" и ми прави revert. Почти ми излиза пара от ушите от бяс! Пробвах селективно да махна някои ъпдейти - все тая! Писна ми! Досега такова чудо не е било!

Link to comment
Share on other sites

Абе някой да има проблеми с последните 20-на ъпдейта???

 

5-ти път вече опитвам да ги сложа, системата си ги сваля, инсталира и при рестарта се осира тотално. В смисъл дава "configuring windows", стига до 15%, скача и казва "failed to reconfigure windows" и ми прави revert. Почти ми излиза пара от ушите от бяс! Пробвах селективно да махна някои ъпдейти - все тая! Писна ми! Досега такова чудо не е било!

 

Лицензирал ли ти е Уиндоуса?

Имаш ли място на системния дял?

Link to comment
Share on other sites

Вируса ми се ъпдейтва перфектно откакто го имам. Никога досега не е отказвал официален ъпдейт с изключение на SP1, на който не държа особено. А и той когато отказва ъпдейт поради липса на лиценз си го казва сам. Повтарям - ъпдейтите си се свалят и дори се инсталират преди рестарта. След това става проблем при рестарта. Нямам никакво обяснение засега...

 

Втория въпрос ще се направя че не съм го видял. Такива тъпи въпроси друг път не ми задавай ако обичаш.

Link to comment
Share on other sites

Вируса ми се ъпдейтва перфектно откакто го имам. Никога досега не е отказвал официален ъпдейт с изключение на SP1, на който не държа особено. А и той когато отказва ъпдейт поради липса на лиценз си го казва сам. Повтарям - ъпдейтите си се свалят и дори се инсталират преди рестарта. След това става проблем при рестарта. Нямам никакво обяснение засега...

 

Втория въпрос ще се направя че не съм го видял. Такива тъпи въпроси друг път не ми задавай ако обичаш.

 

Може да не си обърнал внимание за мястото просто.

Може последващите ъпдейти, които се опитваш да инсталираш, да си изискват SP1 и затова да не се конфигурират. Ъпдейтите не се инсталират преди рестарта, или поне не всичките. Инсталират се след като системата се рестартира и не се използват системните файлове и драйвери. Друг вариант е да имаш вирус, но най-сигурно е да ги инсталираш един по един и да видиш кой ъпдейт ти прави проблема.

 

Аз проблем нямам на нито един от двата компютъра, които използвам. Единия с лицензиран уиндоус, другия не.

Link to comment
Share on other sites

Преди малко 7 от ъпдейтите си минаха успешно. Явно ще трябва на групи да ги карам докато намеря проблемния и го изритам. Има логика в това за SP1, но него ми го отказва за инсталация, понеже надушва, че не съм плащал...

 

EDIT: Току що още 18 ъпдейта си минаха нормално. Остават малко, да видим кой ще е проблемен...

 

EDIT 2: Значи току що прекарах всичките ъпдейти (без SP1) след 6-7 рестарта... Пусти му и Вирус 7... Не разбрах точно кой ъпдейт ми правеше парчета, но съм сигурен, че е един от два "security update for windows 7 x64 based systems" с размери между 1.5 и 1.7 МБ... При инсталацията на тези двата имаше размисъл, както и странно изскачане на системни редове на мястото на плъзгача за време на Вирус 7 стартовия екран... Повече от час изгубих с тия простотии... mad.gif

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...