Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

нямам такава програма нотепад++

не мога да разбера що флекс тайпа не тръгва под уин7 , тая програма е бетон що се касае за славанска азбука :unsure:

 

Защото флекс тайп е най-малоумната програма и трябва да си пълен идиот да си я инсталираш.

 

Тая програма не само ти прецаква една камара неща ами е и крайно некадърна. Да не почвам пък КОЛКО ИЗЛИШНА е като цяло защото няма грам нужда от "кирилизация" самия windows.

 

Сега файла който се опитваш да отвориш бас хващам че е от някаква игра упътване как да я хакнеш.

 

Та понеже е много вероятно да е такова трябва да поровиш как са го encode-нали братушките и дали не е ДОС-овска ASCII кирилица, която посмъртно няма да отвориш освен ако не го прекараш през някоя програма за прекодиране (може и да има, но аз поне не се сещам за лесен начин - за мен най-лесното беше да си напиша такава програмка преди години за 10тина минути).

 

А качи файла тука или на някой сървър да го погледнем

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Защото флекс тайп е най-малоумната програма и трябва да си пълен идиот да си я инсталираш.

Тая програма не само ти прецаква една камара неща ами е и крайно некадърна. Да не почвам пък КОЛКО ИЗЛИШНА е като цяло защото няма грам нужда от "кирилизация" самия windows.

Сега файла който се опитваш да отвориш бас хващам че е от някаква игра упътване как да я хакнеш.

Та понеже е много вероятно да е такова трябва да поровиш как са го encode-нали братушките и дали не е ДОС-овска ASCII кирилица, която посмъртно няма да отвориш освен ако не го прекараш през някоя програма за прекодиране (може и да има, но аз поне не се сещам за лесен начин - за мен най-лесното беше да си напиша такава програмка преди години за 10тина минути).

А качи файла тука или на някой сървър да го погледнем

Интересно по каква причина някой ще ползва в последните 7-10години DOS-вска кодировка...Предполагам, че не е DOS-oвска, но просто кодовата таблица е по-интересна...Oт друга страна, Notepad++ отваря Codepage 866/Codepage 855, които са си DOS-овска кирилица...Сега, ако е ползвано нещо друго, не знам...

+1 за мнението за Flex Type

Link to comment
Share on other sites

Интересно по каква причина някой ще ползва в последните 7-10години DOS-вска кодировка...Предполагам, че не е DOS-oвска, но просто кодовата таблица е по-интересна...Oт друга страна, Notepad++ отваря Codepage 866/Codepage 855, които са си DOS-овска кирилица...Сега, ако е ползвано нещо друго, не знам...

+1 за мнението за Flex Type

 

Не мога да ти отговоря защо, но съм виждал обяснения към хакове на игри на ДОС-овска кирилица. Сигурно за да се направят на по-интересни. Като качи файла ще разберем.

Link to comment
Share on other sites

Файла няма да го качвам, оправих се.

проблема е, че в тоя уин са смомулили опцията за нон-уникоде програмс най-накрая и докато я открия

бая време загубих :angry:

Link to comment
Share on other sites

Файла няма да го качвам, оправих се.

проблема е, че в тоя уин са смомулили опцията за нон-уникоде програмс най-накрая и докато я открия

бая време загубих :angry:

Ами..слагаш в настройките на локализацията навсякъде Bulgaria/Bulgarian и готово... Близко до акъла, макар да са го поразместили леко... :))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,

снощи ми се случи много странен проблем. Компютъра е с Win 7 x64. Без видима причина всички браузъри на системата спряха да отварят страници. Проблем с интернета няма, има пинг, мога да се телнетна към всеки сайт на порт 80 и не само на този порт. Други интернет приложения, като скайп например, си работят. На системата нищо не е правено, инсталирано, променяно по какъвто и да било начин. Освен че седя два часа включена без да се ползва и след това се появи проблема нищо друго не се е случвало. Системата е зад рутер, има вдигнат firewall, няма други компютри в мрежата й. Има инсталиран лицензен NOD32, който мълчи като пукал. Всички ъпдейти са инсталирани до последно, като вчера точно не е обновявано нищо.

 

Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, моля нека сподели опита си.

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Много изненадващо развитие на проблема - оказа се в оборудването на интернет доставчика ми - мегалан!

Link to comment
Share on other sites

Имам едни аватари, свалени от години (.gif)чета и днеска се присетих за тях (на 7мицата) и цъкам на един да го отворя, и ми го отваря с IE и си викам WTF :confusedпри което му дадох да използва windows picture view или там както се казваше това по default дето си е на windows-a и като ги отвори с него гифовете не мърдат. :blink:

 

Някакви идеи от какво може да е това? :confused

Link to comment
Share on other sites

Ами просто виуъра не поддържа gif. Никога не е поддържал. Затова ти ги отваря с IE.

 

Е на XP-to ми ги отваряше с него без проблеми :( някакви предложения какво да ползвам сега за 7-цата? (смисъл не нещо от рода на PS или paint) ми няква лека програмка за зяпане :unsure:

Link to comment
Share on other sites

аз ползвам на Picasa Viewer-а, който не знам дали поддържа gif и за това ще ти препоръчам Irfan View

IrfanView was the first Windows graphic viewer WORLDWIDE with Multiple (animated) GIF support.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ами просто виуъра не поддържа gif. Никога не е поддържал. Затова ти ги отваря с IE.

opt1327661494x.jpg

Е на XP-to ми ги отваряше с него без проблеми :( някакви предложения какво да ползвам сега за 7-цата? (смисъл не нещо от рода на PS или paint) ми няква лека програмка за зяпане :unsure:

Мда..Аз лично ползвам IrfanView, която са ти и препоръчали, доста лекичка програмка, която учудва с функции спрямо размера си.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Имам едно въпросче...

Възможно ли е син екран да бъде предизвикан от Games for Windows - Live?

2-3 пъти ми направиха такава мизерия игри, които го използват - първият път направо при стартирането излиза син екран, след като се рестартира, провери харда за грешки и т.н. ми пише, че Games for Windows - Live не инсталирана правилно.... Преинсталирах я - игрите сега вървят без грижи и няма сини екрани...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Казано по-просто, ако имаш над 3GB RAM 32bit-овия Windows, не ги използва( има схеми с PAE, но по принцип водят до нестабилна система ).

 

Т.е. Ако имаш над 3GB RAM слагаш 64bit Windows, иначе 32. Има и други разлики, но без проблем можеш да си ги провериш в Гугъл, вместо да обясняваме едно и също.

 

 

Link to comment
Share on other sites

aha, е значи съм нацелил правилната версия :laughing1:

но има някои игри, които както прочетох вървят добре ппод 32 битов вин , а под 64 не щат, това е проблема май

Link to comment
Share on other sites

aha, е значи съм нацелил правилната версия :laughing1:

но има някои игри, които както прочетох вървят добре ппод 32 битов вин , а под 64 не щат, това е проблема май

 

Много четеш и то глупости. Ти опрял ли си да искаш да играеш някоя игра правена последните 2 петилетки и да не можеш? Говоря конкретно да дадеш пример а не че по принцип едното може другото не и че така пишело не знам си къде.

 

Щото аз приер давам ведната: Master Of Orion - игра за DOS правена 1996та година. Има няма преди 16 години.

 

 

 

iнсталирах си вин7 64битов , мога ли някак да се прехвърля на 32 битов без да преинсталирам :unsure:

 

a w какво се изразява принципната разлика му 32 и 64 битоивте версии ?

 

защо ти е.. или както е видно от втория ти въпрос - и ти не си наясно защо, просто си питаш по принцип, нали?

Link to comment
Share on other sites

Имам едни аватари, свалени от години (.gif)чета и днеска се присетих за тях (на 7мицата) и цъкам на един да го отворя, и ми го отваря с IE и си викам WTF :confusedпри което му дадох да използва windows picture view или там както се казваше това по default дето си е на windows-a и като ги отвори с него гифовете не мърдат. :blink:

 

Някакви идеи от какво може да е това? :confused

Опитай с това:

http://rghost.net/private/37207187/080113032f2e79bfe3f0dbfd881fc170

 

Задаваш по подразбиране GIF да се отваря с него. Може да разботи и под XP. Има и екстра - може да спираш анимацията на произволно място :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...