Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

Здравейте,

Имам проблем. Купих нов хард диск за лап топа и сега като го пусна да се инсталира и като ме пита къде да сложи ПРОЗОРЕЦА няма и следа от диска. Свързан е и ако няма флашка в ЮСБто ми изписва, че няма операционна система гледах Доса ама греда. Дайте хелп

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Готово оправих го... Не знам какво е станало, но при друга операционна система(друг носител с ОС) имаше всичко без проблем. Имах малък проблем с липсата на Д-то или по голямата част от харда, но и това се оправи.

Благодаря

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Хайде да използвам тази тема, за да не отварям нова...

Имам два харда в PC-то, единият е системен, на него е и уиндоуса, другия го използвам само за сваляне на филми, музика, игри, някакъв бакъп евентуално и т.н. Проблемът е че когато използвам вторият (т.е. слушам музика или гледам филм) компютърът започва да цикли здраво, музиката се замазва, ако слушам такава в момента, филмите насичат, а мишката също насича ужасно. Харда е WD Red 2tb и е на не повече от 2 седмици. До преди 3-4 дни не имах никакъв проблем с диска. Преди това старият правеше тези номера, но той беше на 5 години и издаде багажа.

До сега сканирах с Malwarebytes и MS Secutity Essentials - нищо.

През HD Tune не открива лоши сектори. Но когато пусна програмката  отново започва цикленето.

Направих и един Ерор-чекинг през уиндоус - пак нищо...

Не е и фрагментиран.

Идеи?

Link to comment
Share on other sites

Когато това се случва, да виждаш процес, който товари процесора много?

Не, нищо извънредно. 

И проблемът е само като използвам информация от този хард.

Link to comment
Share on other sites

На мен ми звучи като скапано дъно. От тукашна фирма ли си го взел, или сам си го поръчал от америка? Махай го, докато не е изгоряло още нещо, че после много ще те е яд, като мен.

Link to comment
Share on other sites

На мен ми звучи като скапано дъно. От тукашна фирма ли си го взел, или сам си го поръчал от америка? Махай го, докато не е изгоряло още нещо, че после много ще те е яд, като мен.

От тук и би трябвало още да е в гаранция. Дъното е Asus P8H77-V

 

c69e7be90654b426.jpg

 

А това е от HD Tune.

Link to comment
Share on other sites

Ужас, ужас, точно с азис ми се случи и на мен. Първото дъно ми изгори харда, после звуковата карта (вградената) та го смениха с друго (пак същия модел) което пък ми изгори видеокартата малко след изтичане на гаранцията. След като поразпитах разбрах, че изродите внасят някакви дефектни партиди, които на китайците им е по-евтино да ги подарят отколкото да ги рециклират, а нашите могат 2 от 3 да подменят гаранционно и пак са на печалба. :throw:

Link to comment
Share on other sites

На мен ми звучи като скапано дъно.

 

Може да е дъно, но не е задължително. Може да е кабел, буксата на кабела (или дъното) или просто буксата да не прави добър контакт - все причини за симптоми на UDMA CRC Error. На първо време аз бих включил диска в друг SATA порт и с друг кабел.

Link to comment
Share on other sites

Да, на теория е така, но човекът казва, че и със стария диск е имал същите неприятности, а накрая е изгорял.

 

Най-вероятно е скапан контролер или някой дребен компонент, от който са искали да спестят 47 цента от 2,3 милиграма по-малко материал (образно казано).

 

И на мен с онова дъно ми забиваше компа при прехвърляне на данни, а скоростите бяха непостоянни и много много ниски.

Link to comment
Share on other sites

...човекът казва, че и със стария диск е имал същите неприятности, а накрая е изгорял.

 

Това съм го пропуснал, явно чета през ред... :shy:

Само се чудя защо този въпрос е в тази тема, а не в по-подходяща, че даже и в друг раздел....

Link to comment
Share on other sites

Да, на теория е така, но човекът казва, че и със стария диск е имал същите неприятности, а накрая е изгорял.

 

Най-вероятно е скапан контролер или някой дребен компонент, от който са искали да спестят 47 цента от 2,3 милиграма по-малко материал (образно казано).

 

И на мен с онова дъно ми забиваше компа при прехвърляне на данни, а скоростите бяха непостоянни и много много ниски.

Старият диск работеше близо 2 години на това дъно без проблем, после започна да цъка и зацикля за 1-2 сек. и към началото на месеца издаде багажа. Момчето от сервиза ми е оставил и другия хард, а аз го откачих, щото уиндоуса 5 мин. се чудеше от кой диск да бутне... След това се оправи за 2 седмици и от 2 дни ми прави тези мизерии. Днес нямам никакво време, но утре ще се свържа с момчето от сервиза и ако трябва ще му занеса да го види на място... Все пак е гаранционен, а и не искам да избързвам с ново дъно.

Link to comment
Share on other sites

Макар и малко вероятно, но какво ти е захранването?

Имах случка преди години с комп на приятел и циклене на диск от скапано захранване - мисля 12V линията клякаше на моменти с по-голямо натоварване. При смяна с друго - всичко се оправи и до момента си работи. Захранването беше някакъв Fortron, но от най-ниските серии.

Иначе през последните години, Asus рязко си влошиха качеството. Всичко, което съм купил на Asus през последните години, сдаде фронта преди гаранцията да е изтекла - 3 дъна и две видеокарти. Факт, смениха ги с чисто нови, дори по-добри модели, но този път взех всичко на Гигабайт, които до момента не са мръднали. И всичко това, което изгоря е работило със захранвания за минимум 90лв. и нормално натоварване.

Link to comment
Share on other sites

Макар и малко вероятно, но какво ти е захранването?

 

А аз бих казал 70-80% е захранването.

През последните 3-4 години това е най-често срещаната от мен причина за проблеми с дискове, видеокарти и дъна...

Link to comment
Share on other sites

Не е задължително - сменил е и порта - нищо не пречи дъното все още да е виновно, но да се проявява само на онзи порт? Пробвай със сменения кабел на стария порт - ако се повтори е лошо :) Ако ли не - честито, само кабела е било. 

Link to comment
Share on other sites

Не е задължително - сменил е и порта - нищо не пречи дъното все още да е виновно, но да се проявява само на онзи порт? Пробвай със сменения кабел на стария порт - ако се повтори е лошо :) Ако ли не - честито, само кабела е било. 

Момчето от сервиза смени кабела и порта, и аз не знам на кой порт преди това е бил кабела...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Имам едно проблемче. Не съм сигурен точно тук ли трябва да го напиша. С win 7 съм. Наскоро ми се появи проблем с нета. Вместо 50мегабита, спийд теста показва 10. От близу ми казаха да си преинсталирам windowsa за да се оправя защото проблема бил при мен. И наистина е при мен. Под safe mode ги хващам тия 50 мегабита а когато го пусна нормално нещо се бъзика с мен. Някой да е имал такъв проблем??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Ъъъ, как да активирам с Loader by Daz, която седмица, обаче, преди това е била активирана друг крак? При опит за активиране с този на Daz, ми дава инфо, че има друга активация, която първо трябва да махна и тогава да използвам тази на Daz.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...