Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

А ти направи ли си труда да отвориш сайта?

antisms ли? Отворих го? И? 

 

Иначе и този фикс е един фикс...

 

1. Удалил проблемное обновление (Win7 x64 сборка с измененным ядром xNtKrnl.exe) - система загрузилась нормально.

2. Поставил фикс (KB2859537_Fix.exe от лица администратора) - сообщает что KB2859537 не установлено. Если запустить второй раз (пробовал на 2х разных ПК) пишет что-то вроде xNtKrnl не найдено (сожалею - не записал дословно).

3. После перезагрузки - система нормально не загружается - загрузчик переходит к меню восстановления системы.

Обновлението е покосило МАСОВО т.н. сборки, т.е модифицираните копия на 7-та. И най-много тези, които са със старото ядро. Има засегнати и легални ОС, но там проблема не е такъв голям а се касае до невъзможност на стартиране на някои игри и софтуер. Но, това са единични случаи и то при определи издания на 7-та.

 

Щом пуберите от дата.бг не са изревали... правете си сметка къде сте като ниво. Ей ви раздела:

http://forums.data.bg/index.php?s=bd1483f71bb53cfff875cc377ef346a8&showforum=6

Link to comment
Share on other sites

Ми никъде не пише че това е официален фикс от МС, а некст->некст решение. А въпреки странното SMSиме , сайта предлага точно програма/форум за решаване на проблеми с Win от по-неопитни потребители, така че защо да няма и такъв фикс.

 

А тък като и МС не знаят кога точно този ъпдейт е проблемен (или поне не си признават в прав текст :), е нормално и този фикс да не работи в някои случаи, особено с незнайно как "активирани" системи.


И така и така съм тук, да питам.

Ако на Win Server 2008/12 (примерно) се използва Firebird DB (само!, без шернати папки, домейни, принтери и други МС мрежови услуги) от да речем 100 потребителя (Вин7), трябва ли да се закупуват и 100 CAL's? (лицензите за W7 са си ясни)

Link to comment
Share on other sites

Ми никъде не пише че това е официален фикс от МС, а некст->некст решение. А въпреки странното SMSиме , сайта предлага точно програма/форум за решаване на проблеми с Win от по-неопитни потребители, така че защо да няма и такъв фикс.

 

А тък като и МС не знаят кога точно този ъпдейт е проблемен (или поне не си признават в прав текст :), е нормално и този фикс да не работи в някои случаи, особено с незнайно как "активирани" системи.

Когато се дава някакво решение, извън официалното, то е най-нормално да пишеш какво прави то, а не да пльокнеш един линк... все едно си открил перпетум мобиле.

 

Виж какво казва самият автор на "фикса" simplix :

Ссылку на эту тему я получил только сейчас, и, перечитав последние несколько страниц, понял, почему некоторые жалуются на фикс. Дело в том, что фикс делался только для исправления ошибки 0xc0000005 от KB2859537, то есть тесты именно так и проводились - если есть ошибка, запускаем фикс и перезагружаемся, проблема решена.

 

Некоторые же стали запускать фикс тогда, когда ошибки не было, в частности до перезагрузки после установки KB2859537. Неожиданно для меня патчер удалял старую версию xNtKrnl.exe, если обновление KB2859537 не было полностью установлено (с перезагрузкой), хотя не должен был этого делать. Сейчас фикс перезалит и доступен по той же ссылке. В него добавлена обязательная проверка, которая исключает любые проблемы в том случае, если фикс запускают на системе без ошибки 0xc0000005.

 

Приношу свои извинения тем, у кого могли возникнуть проблемы с загрузкой системы там, где не было ошибки 0xc0000005 при запуске фикса - не ошибается тот, кто ничего не делает. Они не обязательно могли возникнуть из-за фикса, многие говорят, что проблемы наблюдаются даже на лицензионных системах, однако как только я узнал о проблеме, тут же её исправил. Коллеги, если вы встречаетесь с ошибками - прошу сообщать о них как можно подробнее, только так мы сможем быстрее восстанавливать работоспособность компьютеров.

Строго говоря я вообще против подмены ядра, так как это разрешает загружать любые драйвера без подписи, и хуже того, оставляет патченное ядро старым даже после применения обновлений, что и привело к обсуждаемой проблеме. Но лучшего выхода из ситуации, кроме как обновление патченного ядра до новой версии, я на данный момент не вижу. До этого обновления система работала у всех годами со старым ядром, а значит его уязвимости не были исправлены, даже если оригинальные файлы ядра были обновлены. Это ещё повезло, что после обновления система вообще загружается, а ведь запросто могло случиться так, что после обновления все системы с этом методом активации перестали бы загружаться, и это ещё возможно в будущем.

И сега, кой точно фикс е плоснат на страниците на тукашния форум: 1 или 2?

Абсолютно ламерско изпълнение от страна на plameni!

Link to comment
Share on other sites

И така и така съм тук, да питам.

Ако на Win Server 2008/12 (примерно) се използва Firebird DB (само!, без шернати папки, домейни, принтери и други МС мрежови услуги) от да речем 100 потребителя (Вин7), трябва ли да се закупуват и 100 CAL's? (лицензите за W7 са си ясни)

Нищо не го предполага, защото те реално просто достъпват някаква си услуга/сървър на TCP порт 3050. Все едно като пуснеш уеб сървър и да ти трябват хиляди CALs ако сайтовете бъдат опитани да се отворят от хияди души едновременно :) .

Link to comment
Share on other sites

@djadomraz Nokia продадоха всичко на Digia. Qt се разработва активно като вече има пълна поддръжка на BlackBerry прилична версия за Android и алфа версия за iOS, като до края на годината се очаква всичко за останалите две платформи да е стабилно. За desktop няма какво да обеснявам, там винаги са били напред.

Оделно от няколко години последните бордови компютри на Audi, BMW, Volkswagen, Ferrari, Lamborghini GUI-то им е писано с Qt. :)

 

И все пак да не забравяме, че Qt е LGPLv2 и цялото KDE е писано с Qt. Не мисля, че в близките 5 години има вариант да западне. :)

Link to comment
Share on other sites

Te и Xamarin имат ужким поддръжка и на MacOS и на iOS и на Android а се пише на C# при това, но някак не е същото като Visual Studio. Qt го гледах преди време за едни други проекти, но нещо не ми хареса за правене на информационни data-entry системи, а напоследък всичко е за web че един сървър се поддържа по-лесно от емнайсе компютъра пък и някак по-стабилно работи всичко (има си особенности, но като цяло е по-удобно)

Link to comment
Share on other sites

Трябва пак да му хвърлиш едно око. Наистина за твоя случай по-лесно е през web, но пък и приложенията все още си имат пазар. Особено от както пуснаха QML преди 3 години и сега QML2 правенето на eye candy GUI-та е много лесно. Не е нужно да знаеш C++. QML е Javascript + CSS + more stuff. Идеите му идват от WPF, но е много по-бързо и ресурсо щадящо. Както и да е, много офф стана. :)

Link to comment
Share on other sites

И сега, кой точно фикс е плоснат на страниците на тукашния форум: 1 или 2?

Заядливостта ти очевидно е безгранична.

Жалко, че не проявяваш докрай същото упорство и в проверката.

 

 Сейчас фикс перезалит и доступен по той же ссылке

Цитираният текст е от 18.08.2013.

Моят пост е от 19.08.2013 и очевидно няма как от един и същи линк да се изтегли първата версия на фикса.

 

Надявам се, че съм отговорил на ламерския ти въпрос.

 

EDIT, вместо UP:

..по-добре да има човек безгранична заядливост, отколкото безгранична глупост.

С въпроса си нагледно показа, че понякога не са ти чужди и двете състояния едновременно.

Link to comment
Share on other sites

Надявам се, че съм отговорил на ламерския ти въпрос.

На мен твоят отговор не ми трябва. Но, за такива като теб (дето хапват сапа) е добре да бъдеш по-коректен, да го не хапнат и те. И, вярвай ми, по-добре да има човек безгранична заядливост, отколкото безгранична глупост.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

за втори път ми се случва и реших да се допитам тук .... става въпрос за инсталация на windows 7 през usb флашка. не знам дали е закономерност, но като се опитвам да инсталирам windows 7 на машина, която е с windows 7 т.е. да махна старата инсталация, за да сложа нова, не ми позволява да създам системен дял(онези 100MB, които се маркират като system reserved при създаването на дял, на който да се инсталира операционната система). чрез DVD диск нямам такъв проблем. винаги създава въпросния дял и започва инсталацията, но когато инсталацията е през usb изписва Setup was unable to create a new system partition or locate an existing system partition. See the Setup log files for more information.

някой има ли си идея на какво може да се дължи това?

 

 

п.п. програмата, с която създавам буутващата флашка с windows 7 се казва Windows 7 USB DVD Download tool

Link to comment
Share on other sites

за втори път ми се случва и реших да се допитам тук .... става въпрос за инсталация на windows 7 през usb флашка. не знам дали е закономерност, но като се опитвам да инсталирам windows 7 на машина, която е с windows 7 т.е. да махна старата инсталация, за да сложа нова, не ми позволява да създам системен дял(онези 100MB, които се маркират като system reserved при създаването на дял, на който да се инсталира операционната система). чрез DVD диск нямам такъв проблем. винаги създава въпросния дял и започва инсталацията, но когато инсталацията е през usb изписва Setup was unable to create a new system partition or locate an existing system partition. See the Setup log files for more information.

някой има ли си идея на какво може да се дължи това?

 

 

п.п. програмата, с която създавам буутващата флашка с windows 7 се казва Windows 7 USB DVD Download tool

От адски много време инсталирам ОС-и единствено от флашки, та не е в това проблема, могат да създадат 100 мегабайтовият партишън. 

Мисля, че не се създаваше когато посоча директно в/у кой партишън да се инсталира уиндоуса. Има логика инсталатора да не смее да пипне партишъна, а според написаното от теб разбирам, че инсталираш върху вече съществуващ партишън.

Когато посочвам празен диск /без партишъни/ винаги си създава и вторият 100 мегабайтов.

Link to comment
Share on other sites

От адски много време инсталирам ОС-и единствено от флашки, та не е в това проблема, могат да създадат 100 мегабайтовият партишън. 

Мисля, че не се създаваше когато посоча директно в/у кой партишън да се инсталира уиндоуса. Има логика инсталатора да не смее да пипне партишъна, а според написаното от теб разбирам, че инсталираш върху вече съществуващ партишън.

Когато посочвам празен диск /без партишъни/ винаги си създава и вторият 100 мегабайтов.

трия абсолютно всички партишъни и тръгвам да създавам нов ... и не става.

 

 

 

същата.

Link to comment
Share on other sites

Син екран гаранция ли е за проблем с хардуера? Качих някаква версия на 7-цата от преди няколко месеца и ми даде няколко сини екрана още докато инсталирах драйвърите. Преди да върна пц-то реших, че ще пробвам с друга версия и качих една по-стара, която даде един син екран известно време след като вече бях инсталирал всичко. Въпроса ми е, има ли смисъл да се мъча с други версии или по-добре да не рискувам и да върна пц-то, преди да съм го настроил за сървър.

Link to comment
Share on other sites

99% имаш проблем. На синия екран каква информация ти даде?

 

ПС: Сървър с Windows 7 - дали да не те набия ей така профилактично :)

Може да е сървър за сто неща - примерно от телефона да си достъпва някакви шернати файлове, може да е сървър за DLNA на телевизора и т.н.

 

Иначе стандартната процедура е тест на рам, харддиск, някоя натоварваща програма за процесор и дъно.

Информацията от синия екран също може да подскаже нещо, примерно може да е нещо по лан драйвера/картата и т.н.

Link to comment
Share on other sites

значи това при мен явно е от начина на записване на буутващата флашка, защото по друг начин вече нямаше проблем със създаване на системен дял.

Link to comment
Share on other sites

Може да е сървър за сто неща - примерно от телефона да си достъпва някакви шернати файлове, може да е сървър за DLNA на телевизора и т.н.

Аз имам някакви подозрения той за какъв сървър точно мисли да го използва и също така какъв дарак се опитва да направи на "сървър" :P

Link to comment
Share on other sites

Не, не, сървър имам предвид на складовата програма, която ползваме.

Но не съм видял, какво пише при синия екран. В крайна сметка се оказа, че във вторник ще го върна, защото качих друга весрия на 7-цата и отновно започнаха проблемите.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...