Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

( има схеми с PAE, но по принцип водят до нестабилна система )

 

Имам компютър, който от 4 години работи с PAE и не съм забелязал системата да е нестабилна.

Пробвал съм на друг първо 32, после 64 и не намерих да има някаква разлика в скоростта... оставих 64 понеже ме мързеше да преинсталирам пак. Досовските игри не вървят, но има dosbox ;) (и без това подобието на дос в 32 битовия не става).Със игри около 2000та не съм имал проблеми.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Хм.... синият екран продължава да се появява само и единствено когато използвам игри с Games for Windows - LIVE. F1 2011, GTA IV (оригинална ако има значение), DIRT 3...

Всички други вървят без никакви грижи.

Ето и самият екран.

8df4e8e567d5c075.jpg

 

Интересно ми е защо почна да го прави от около 3 седмици насам... Не съм инсталирал нови драйвъри в този период, нито съм слагал нов хардуер.

Link to comment
Share on other sites

С Аваст ли си? Спри го.

 

Ахахаха.... Е не майна... От одеве ъпдейтвам звукови драйвъри, DX-ве и други глупости а то Аваста да ме предаде... Тръгнаха от раз!

Имаш ли идея защо става това?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Защото Аваста е недоразумение и не препоръчвам на никой да си го слага. Също така, активната му защита явно се дъни докато сканира файл и инсталирания драйвер забива системата.

Link to comment
Share on other sites

Защото Аваста е недоразумение и не препоръчвам на никой да си го слага. Също така, активната му защита явно се дъни докато сканира файл и инсталирания драйвер забива системата.

Аз до сега за нито една антивирусна не съм прочел всеки да е доволен. Ако един похвали примерно Касперски трима други казват че е тежка и твари системата... Нод по едно време много я хвалеха... Есет - също... а аз като цяло съм доволен от Аваста и да чукна на дърво, с години не съм страдал от гадинки.

Явно ще я спирам за 10 мин. докато се стартира играта и така. На времето ми засичаше един dll на Скидроу и само така го лекувах... иначе дори да го сложа в изключенията пак го триеше.

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам Microsoft Security Essentials. На моменти трябва да поглеждам дали е активна, защото гласеца не ѝ чувам.

Значи махам Аваста и слагам тази, пък да видим. :)

Едит: Сложих я, и на първо четене веднага виждам два плюса... По-лека е от Аваста и има много по-прост интерфейс.

Ще вземе да ми хареса... :)

Link to comment
Share on other sites

Това, че е напълно безплатна не е ли плюс? :)

 

Огромен. :) Вече няма да търся постоянно активизационни файлове и т.н. :)

Link to comment
Share on other sites

има схеми с PAE, но по принцип водят до нестабилна система

 

Нестабилна едва ли, но да не иска да захапе пустото PAE е друга тема. Веднъж загубих 3 дена да сменям какви ли не няща и така и не успя да познае над 3.2гб рам.

 

На мен Microsoft Security Essentials ми затри няколко файла. Добре, че пазя важните неща на повече от едно място.

 

Кракове?

Link to comment
Share on other sites

Да и фиксове за антивирусни.

 

Ми защо се очудваш? То те пита преди да ги затрие по принцип и просто трябва да му дадеш Allow.

 

А и можеш да ги добавиш към Exclusions от опциите. Нещо, което други антивирусни или нямат, или става много трудно.

Link to comment
Share on other sites

Нали беше невидима, че чак да се чуди човек дали работиlaughing1.gif

 

Може да си саркастичен ако си пробвал и друга антивирусна програма, която е по-невидима.

 

Аз също имам кракове на компютъра си и не ми е правила проблем. Сега си погледнах файловете. Има точно 3 файла в Exclusions, които аз съм добавил, а са били засечени като инфекция.

 

Още повече, че файловете, които ти е хванала, реално са вируси. Не е като да ти е хванала и изтрила легитимни файлове или някой драйвер, както правят други продукти.

Link to comment
Share on other sites

Може да си саркастичен ако си пробвал и друга антивирусна програма, която е по-невидима.

 

Аз също имам кракове на компютъра си и не ми е правила проблем. Сега си погледнах файловете. Има точно 3 файла в Exclusions, които аз съм добавил, а са били засечени като инфекция.

 

Още повече, че файловете, които ти е хванала, реално са вируси. Не е като да ти е хванала и изтрила легитимни файлове или някой драйвер, както правят други продукти.

Друго си е другарите от Kaspersky Lab да обявят explorer.exe на MS Windows за вирус и програмата упорито да се опитва да го изтрие ;)

Avast не е чак толкова лоша програмка, слагам я на най-старите щайги, които ми носят, където Avira просто е катастрофално бавна.

В конкретният случай, спрямо информацията от синият екран е видно, че драйверът, който инсталира Avast се дъни. Дано да изчистят проблема.

Link to comment
Share on other sites

имам 1 проблем сложих си парола на User и сега не става паролата как да го оправя помогнете благодаря предварително

 

Много трудно. Имаш ли друг администраторски акаунт на компютъра?

Link to comment
Share on other sites

Ако помните, в края на миналата година се оплаквах, че нещо ми смуче рамеца...Установих виновника.Отдавна де, ама сега се сетих да споделя.

мТорент.И то само когато сийдва със скорост над 2МБ/сек.А още по-интересното е, че като свалям (това се случва с 7-10МБ/сек) няма никакви проблеми, дори и в същия момент да качвам с висока скорост (2-4-5 и нагоре МБ/сек).Някой да си има идея защо го прави?Четох напред-назад из нета, но нищо конкретно.

Link to comment
Share on other sites

Ако помните, в края на миналата година се оплаквах, че нещо ми смуче рамеца...Установих виновника.Отдавна де, ама сега се сетих да споделя.

мТорент.И то само когато сийдва със скорост над 2МБ/сек.А още по-интересното е, че като свалям (това се случва с 7-10МБ/сек) няма никакви проблеми, дори и в същия момент да качвам с висока скорост (2-4-5 и нагоре МБ/сек).Някой да си има идея защо го прави?Четох напред-назад из нета, но нищо конкретно.

 

Изключи си кеширането при четене от диска.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Abe toq win 7 е пълен т@шак,бе

Нито една стара игра не може да се подкара под него...

кво да го правя, дайте някъв емулатор, който хем лесно да се инсталирва, хем да не заема много място

положениеото е напрао трагично

Link to comment
Share on other sites

Abe toq win 7 е пълен т@шак,бе

Нито една стара игра не може да се подкара под него...

кво да го правя, дайте някъв емулатор, който хем лесно да се инсталирва, хем да не заема много място

положениеото е напрао трагично

 

Compatibility mode пробва ли да пуснеш за въпросните игри?

Link to comment
Share on other sites

mi te някои даже не искат да се инсталират

нещо инсталера им бил несъвместим с 7ката

 

Няма го тоя филм. Пускай ги като Administrator. Десен бутон на инсталатора "Run As Administrator".

Link to comment
Share on other sites

mi te някои даже не искат да се инсталират

нещо инсталера им бил несъвместим с 7ката

 

Щото са 16 битови а ти си инсталирал 64 битова операционна система.

 

Я уточни за КОЛКО стари игри става дума? Нещо за ДОС?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...