Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

Ако програмата е направена да ползва Default браузъра, ще ползва Default браузъра. Без значение кой е той.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

е и аз така си мислех,но явно точно тая програма WhoCrashed ,ползва ВИНАГИ IE explorer.Щото примерно скайп отваря линковете с Хром,но тази не.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Здравейте, предстои ми инсталация на Windows 7 на лаптоп със следните параметри:

 

Processor: AMD E-300 Apu with Radeon HD Graphgics 1.30 GHz

RAM: 2 GB (DDR3)

Video:ATI Radeon HD6310 - up to 512MB

Hard: 320 GB

 

Искам да попитам коя версия на Windows 7 ще е най-подходящата за въпросната машина и най-вече 32 или 64 битова ако има значение за работата? Претеснявам се, че параметрите му са слаби и по тежка версия може да не върви добре. Някои даже ме съветват да сложа XP, но според мен това е прекалено стара ОС :))

Link to comment
Share on other sites

Някои даже ме съветват да сложа XP, но според мен това е прекалено стара ОС :))

Другия месец излиза 8, така че по твоята логика си сложи нея, щото 7-та също вече е стара.

===========

 

Ако пуснат 8 с интерфейса на 2000 си я слагам веднага :punk

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, предстои ми инсталация на Windows 7 на лаптоп със следните параметри:

 

Processor: AMD E-300 Apu with Radeon HD Graphgics 1.30 GHz

RAM: 2 GB (DDR3)

Video:ATI Radeon HD6310 - up to 512MB

Hard: 320 GB

 

Искам да попитам коя версия на Windows 7 ще е най-подходящата за въпросната машина и най-вече 32 или 64 битова ако има значение за работата? Претеснявам се, че параметрите му са слаби и по тежка версия може да не върви добре. Някои даже ме съветват да сложа XP, но според мен това е прекалено стара ОС :))

 

С тези 2гб не се опитвай да пускаш нищо над XP. To XP-то верно е старо ама този лаптоп да не е първа младост?

Link to comment
Share on other sites

Всъщност лаптопа едва ли е стар, процесора е пуснат в продажба август 2011. Само че е в сегмента на нетбуците. С 2ГБ може да подкара 32битова седмица, с по едно-две отворени приложения (офисни де)

На моя атом455 с 1ГБ РАМ Сървър2008 върви прилично, само той обаче.

С този сравнително голям хард нищо не преи да се качат и двете ОС.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, предстои ми инсталация на Windows 7 на лаптоп със следните параметри:

 

Processor: AMD E-300 Apu with Radeon HD Graphgics 1.30 GHz

RAM: 2 GB (DDR3)

Video:ATI Radeon HD6310 - up to 512MB

Hard: 320 GB

 

Искам да попитам коя версия на Windows 7 ще е най-подходящата за въпросната машина и най-вече 32 или 64 битова ако има значение за работата? Претеснявам се, че параметрите му са слаби и по тежка версия може да не върви добре. Някои даже ме съветват да сложа XP, но според мен това е прекалено стара ОС :))

 

Няма проблем да се инсталира Windows 7 и да работи прилично.

Лаптопа не е стар, просто е с новите АМД мобилни процесори с ниска честота. Windows 7 Home Premium 32-бита ще си работи много добре на машинката (процесорчето си е двуядрено, а и предполагам, ще се ползва за нет, музика и офис приложения?).

Поздрави,

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

От няколко дни се появи някакъв шибан memory leak, някои има ли идея от какво може да се получава случващото се, или поне да разбера от къде е проблемът? Прилагам скрийншотове от task manager:

 

3712d1871e096850616f246972feb33e_120x90.jpg

3fa2ff9c96cd3d6ba8fc525ebe14a9d9_120x90.jpg

 

edit: holy shit, разбрах какъв е проблемът и какво е решението -> http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-performance/memory-leak-with-explorerexe-in-videos-folder/a9c7fb33-af48-e011-8dfc-68b599b31bf5?msgId=382df4c0-7ea0-4f09-8888-eedf82ad930c wacko.gifblink.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Баси,т'ва вин 7 е много капризна система ...

 

Откак я сложих на лаптоп-а, чак сега разбрах къде беше проблема.Като се сложи погрешен драйвър МОЖЕ да стане много яка латенция ,от порядъка на 40 000 us .Драйвъра се казва : NDIS.SYS .Мисля ,че отговаря за интернета на лаптопа ми,или HDA modem.Цялата вина беше на Win-a ,задето слага автоматично драйвърите.

Сега като сложих драйвърите от сайта на HP,латенцията на ndis спадна на 468 us .

 

Тестовете са извършени с LatencyMon (resplendence.com) ,разпространява се безплатно,и върши много добра работа,при проблем с несъвместими драйвъри :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Баси,т'ва вин 7 е много капризна система ...

 

Откак я сложих на лаптоп-а, чак сега разбрах къде беше проблема.Като се сложи погрешен драйвър МОЖЕ да стане много яка латенция ,от порядъка на 40 000 us .Драйвъра се казва : NDIS.SYS .Мисля ,че отговаря за интернета на лаптопа ми,или HDA modem.Цялата вина беше на Win-a ,задето слага автоматично драйвърите.

Сега като сложих драйвърите от сайта на HP,латенцията на ndis спадна на 468 us .

 

Тестовете са извършени с LatencyMon (resplendence.com) ,разпространява се безплатно,и върши много добра работа,при проблем с несъвместими драйвъри :rolleyes:

 

Windows-а си слага собствени драйвери, за да може да си подкараш системата от раз. Това не означава, че ти не трябва да си сложиш официалните драйвери, защото не всеки производител се старае драйверите му да са ъпдейтнати в Update сървъра на Windows. Вината в случая е твоя, че не си започнал да търсиш проблема от драйверите и директно да ги подмениш.

 

За другия път ще знаеш. Препоръчвам ти да смениш и останалите драйвери, ако си разчитал на Windows за инсталацията им.

Link to comment
Share on other sites

За другия път ще знаеш. Препоръчвам ти да смениш и останалите драйвери, ако си разчитал на Windows за инсталацията им.

 

Мнооого рядко инсталирам драйвери от производителя. Обикновено защото повечето качват на поразия всякакви ужасии и не ги качват на майкрософтския сървър защото не могат да минат тестовете за надеждност. Може и по-добре (бързо) да работят, но е тото дали ще са стабилни или не.

Link to comment
Share on other sites

Мнооого рядко инсталирам драйвери от производителя. Обикновено защото повечето качват на поразия всякакви ужасии и не ги качват на майкрософтския сървър защото не могат да минат тестовете за надеждност. Може и по-добре (бързо) да работят, но е тото дали ще са стабилни или не.

 

Е да ама ако има проблем? Все пак..

Link to comment
Share on other sites

Е да ама ако има проблем? Все пак..

 

Единствено и само ако нещо не сработи или има проблем. По правило винаги драйверите, сваляни от производителя са омазани повече или по-малко. Затова и половината нямат сертификат за качество от MS...

 

Затова аз не бих препоръчал никому да подменя драйвери наред

Link to comment
Share on other sites

Абе доволен съм ...откакто сложих 7цата ,все проблеми :laughing1:

 

Е неска включвам лаптопа - и battery error 601 . Не знам дали е случайно, но ще си търся нова батерия като гледам. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Баси,т'ва вин 7 е много капризна система ...

Tц.

Хардуера ти е калпав.

На дъщерята съм сложил 7-та преди 2 години и досега няма нито един проблем. Даже и драйвери май не съм инсталирал (поне не си спомням). HP са много зле с лаптопите, още от зората на P4.

Link to comment
Share on other sites

Tц.

Хардуера ти е калпав.

На дъщерята съм сложил 7-та преди 2 години и досега няма нито един проблем. Даже и драйвери май не съм инсталирал (поне не си спомням). HP са много зле с лаптопите, още от зората на P4.

Говориш за евтинджосите за 600 лева или Pavilion 2000/6000/9000 DV5, които имат 10-на твои познати?

Посочи ми евтини лаптопи от която и да е марка, които не се развалят?

Те и Астън Мартин са кофти сигурно, щото не се карат много като гледам, но гроздето е кисело....

 

@ TRIBALERO - карай я така, докато умре съвсем. Като гледам, всички нови батерии са така - и една клетка да даде някакъв дефект.. се почва с грешките и предупрежденията.

Link to comment
Share on other sites

Говориш за евтинджосите за 600 лева или Pavilion 2000/6000/9000 DV5, които имат 10-на твои познати?

Посочи ми евтини лаптопи от която и да е марка, които не се развалят?

Те и Астън Мартин са кофти сигурно, щото не се карат много като гледам, но гроздето е кисело....

Нямам познати с лаптопи HP. С евтинджоси - също. Но хората масово се оплакват именно от HP. Явно има защо.

Link to comment
Share on other sites

Говориш за евтинджосите за 600 лева или Pavilion 2000/6000/9000 DV5, които имат 10-на твои познати?

 

Аз пък говоря за EliteBook 8740w - не си струва парите... ти направи справка колко са :)

Link to comment
Share on other sites

Е тя умря вчера сутринта :) Долу в таск бар-а пише - No battery is detected.

Свалих един батери check,и там скаранираше нещо ,та накрая показа: please get a new battery,this one is down.

 

Мисля да си я взема същата / 8 клетки( с 200 mAh повече) ,но не от тук.В България същата батерия излиза : 90-150 лв. От ebay / China е 35 $, с безплатен shiping.В крайна сметка ВСИЧКО идва от China,и дали ще чакам 1 или 2 месеца докато ми пристигне ,все тая.

 

Батерия е имала към 850 дни живот.Лаптопа си е ползван като PC.Другия проблем е температурата от дъното/видео-то...тя батерията е отдолу,и за нея един *** .

 

и btw,по отношение на hardware-а ...пича където ми чистеше лаптопа спомена,че самият лаптопа не е лош,не е кофти,и той е бил може би един от последните свястно направени HP-та :tongue

Link to comment
Share on other sites

Днес докато цъкаш нещо ми излезна "the request could not be performed because of an i/o device error" някакви идеи от какво може да се е получило това нещо и как се оправя ?

Едит:Според HD sentinel положението е доста зле :( Ще гледам да архивирам всичко и в най-скоро време ще си поръчам от ebay един хард.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък говоря за EliteBook 8740w - не си струва парите... ти направи справка колко са :)

 

Е, дедо, ти нали се оплакваше от гадно стърчащия куплунг за зареждане и че е доста тежък (мисля).

Кое друго ти е омразно в машината?

 

@Tribalero, кой модел е тва НР? А за батериите - нож с 2 остриета. От ибей батерията може да кара и 3 часа и да се скапе след 1 месец или да те изкара 1-2 години. Дори и да имаш гаранция, връщането ще ти струва към 20-на лева. От тук поне оригиналните батерии имат гаранция 1 година, така, че винаги може да се смени с нова, ако има проблем с нея.

Link to comment
Share on other sites

Е, дедо, ти нали се оплакваше от гадно стърчащия куплунг за зареждане и че е доста тежък (мисля).

Кое друго ти е омразно в машината?

 

И некадърно охлаждане. И кофти батерия (изкарва при натоварване около 1 час. За да изкара повече му сложих допълнителна батерия. С нея пък колко тежък става не е истина.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...