Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

7 hours ago, Минувач said:

Тъй като и аз съм на N3 заради спортните канали никога досега не съм се замислял да ги сменям. Ето че дойде и тоя момент... 

Но каква е алтернативата? 

В момента плащам 31лв за два ТВ и 60 mbps Интернет. Има ли друг доставчик, който може да предложи нещо такова на подобна цена? Да има спортни канали, но безплатни, а не платените Диеми и МАКС спортове? И спортните да не са само Евроспорт, Нова спорт и Ринг. Тези и сега ги имам. 

Aми...няма.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

8 hours ago, Минувач said:

Тъй като и аз съм на N3 заради спортните канали никога досега не съм се замислял да ги сменям. Ето че дойде и тоя момент... 

Но каква е алтернативата? 

В момента плащам 31лв за два ТВ и 60 mbps Интернет. Има ли друг доставчик, който може да предложи нещо такова на подобна цена? Да има спортни канали, но безплатни, а не платените Диеми и МАКС спортове? И спортните да не са само Евроспорт, Нова спорт и Ринг. Тези и сега ги имам. 

 

Имаш два варианта, но и двата са свързани с учене:

  1. Учиш се да си плащаш;
  2. Учиш се как, откъде и какво можеш да гледаш безплатно или почти безплатно.

За вариант 2 са необходими желание, време, търпение и старание. По някое време може да инвестираш в някакво собствено устройство (но може и скоро да го изхвърлиш, ако си решил да минеш тънко). Ако караш достатъчно дълго време по втория вариант, има шанс да натрупаш доста познания и опит, това при положение, че те изтърпят околните заради безкрайните чести промени. Когато те напусне ентусиазма, пак ще стигнеш до вариант 1, но поне ще знаеш какво точно търсиш и евентуално къде да го намериш.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, londongunner said:

...А тия които искат да плащат 5 лв и да гледат всичко за без пари , защо не вземат да работят и те за без пари ,поне да е 50=50...

 

/off Кога най-после ще стане ясно на повечето от населението, че виртуален имагинерен цифров продукт, който може да се копира безброй пъти без разходи за производителя, никога не може да е 50=50 в сравнение (примерно в случая) с реална работа. Реалната работа и физическите продукти костват ресурси, време и внимание всеки ден и за всяка отделна бройка, и не може да ги раздаваш просто така.

Докато цифровия сигнал/запис, веднъж щом си избил разходите и си излязъл на някаква печалба, спокойно може да го подаряваш на всеки, който поиска. И да си действаш по следващия виртуален проект.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Минувач said:

Тъй като и аз съм на N3 заради спортните канали никога досега не съм се замислял да ги сменям. Ето че дойде и тоя момент... 

Но каква е алтернативата? 

В момента плащам 31лв за два ТВ и 60 mbps Интернет. Има ли друг доставчик, който може да предложи нещо такова на подобна цена? Да има спортни канали, но безплатни, а не платените Диеми и МАКС спортове? И спортните да не са само Евроспорт, Нова спорт и Ринг. Тези и сега ги имам. 

За 39лв при Булсатком ще получиш всички канали + Макс спорт 1,2 и 3 понеже булсата си имат спорт +, където дават испанското и 75мб интернет. Отделно ще имаш безплатно андроидско приложение с което ако имаш тв бокс ще имаш безплатен втори телевизор, за който няма да плащаш допълнително. 

 

И забравих да допълня, ако предплатиш 5 месеца интернета  и 6 месеца телевизионният пакет ще получиш един безплатно. За максовете и диемата не важи обаче. 

Edited by splendor
Link to comment
Share on other sites

Сега говорих с мой познат, който е на DCC, казва, че при тях всичко си върви - и португалските, и френските, и сръбските, и руските. Явно там са успели да "договорят" каналите с "доставчиците" :)

Edited by ivander
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Muscarin said:

Явно не мрънках достатъчно. Предложиха ми диемите за 7 лв. и максовете за 5 лв. Лошото е че имам още една година до изтичане на договора. 

 

Ми не си казал най-важното, а именно:"На друг Ваш абонат, сте предложили други цени...", от което не може да мърдат...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, instinct said:

Докато цифровия сигнал/запис, веднъж щом си избил разходите и си излязъл на някаква печалба, спокойно може да го подаряваш на всеки, който поиска. И да си действаш по следващия виртуален проект.

 

Викаш: You’ve got it, you sell it, you’ve still got it!

Не е баш точно така... Сигурно има и някакви изключения, но почти винаги в медийните продукти има свързани авторски права. Не става с "подаряване", защото всяко допълнително разпространение поражда допълнителни финансови задължения.

Не коментирам дали се изпълняват :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

 

Викаш: You’ve got it, you sell it, you’ve still got it!

Не е баш точно така... Сигурно има и някакви изключения, но почти винаги в медийните продукти има свързани авторски права. Не става с "подаряване", защото всяко допълнително разпространение поражда допълнителни финансови задължения.

Не коментирам дали се изпълняват :unsure:

 

Тия права ще тебе да се преразгледат скоро, така ми се струва. Щото виртуалните продукти не са равностойни на реалните, ако разбираш какво искам да кажа. Едното се яде и пие, другото е просто един запис, който след определен момент нищо не коства на "производителя и тия по веригата" да се копира и разпространява. А те искат за него майка си и баща си, образно казано, и после с парите изкупуват земя, сгради и т.н. физически неща. Ако имаш общо понятие от икономика, ще разбереш, че това няма как да продъжлава вечно - на хората, дето правят нещо реално, ще им писне от тия номера, и с право. Продажби в големи количества на медийни и цифрови продукти, освен всичко останало, водят до огромна инфлация на парите, и реалният живот на мнозинството хора поскъпва заради това.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky Luciano said:

 

Ми не си казал най-важното, а именно:"На друг Ваш абонат, сте предложили други цени...", от което не може да мърдат...

Споменах. Нямало начин :)

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, instinct said:

Тия права ще тебе да се преразгледат скоро, така ми се струва. Щото виртуалните продукти не са равностойни на реалните, ако разбираш какво искам да кажа. Едното се яде и пие, другото е просто един запис, който след определен момент нищо не коства на "производителя и тия по веригата" да се копира и разпространява. А те искат за него майка си и баща си, образно казано, и после с парите изкупуват земя, сгради и т.н. физически неща. Ако имаш общо понятие от икономика, ще разбереш, че това няма как да продъжлава вечно - на хората, дето правят нещо реално, ще им писне от тия номера, и с право. Продажби в големи количества на медийни и цифрови продукти, освен всичко останало, водят до огромна инфлация на парите, и реалният живот на мнозинството хора поскъпва заради това.

 

Предначерта някакъв опростен медиен комунизъм. 
За виртуалните продукти да се заплаща до някаква определена граница и после какво, да се подаряват? 
И защо стесни диапазона на виртуалните продукти само до "запис"?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

 

Предначерта някакъв опростен медиен комунизъм. 
За виртуалните продукти да се заплаща до някаква определена граница и после какво, да се подаряват? 
И защо стесни диапазона на виртуалните продукти само до "запис"?

 

Може след определена граница за виртуалните продукти да се заплаща със специална валута - виртуална - която е предназначена да се използва само за такъв вид стока. Каквото си продал, това ще и можеш да купуваш, един вид -  цифрово за цифрово. Тогава, ако си много "богат" единствено от продаване на телевизионни права, ще имаш пари, с които може само да гледаш всички канали и всички филми на света, примерно, ама пържола няма да може да си  купиш с тях. Справедливо, не смяташ ли ;)

 

Иначе алтернативата е известна - дай достатъчно време на процесите в сегашния им вид както протичат, и всичко физическо би станало собственост на производителите на виртуални залъгалки... Това е според законите на икономиката.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Muscarin said:

Споменах. Нямало начин :)

 

Кажи, че няма начин да няма начин и щом е предложено на един е коректно да се предложи на всички /или поне на теб.../. Че явно не са сериозен оператор /фирма/, която не си държи на клиентите и към всеки подхожда по различен начин, което пък си плаче за сигнал към разни комисии... Бе, не си ги "натиснал" достатъчно. Накрай ги да ти обяснят на какъв принцип се предлагат различни цени /при това различни от официалните за съответните канали/ на всеки абонат и се чудиш дали да не направиш официално запитваме към Диема и А1, защо някой си посредствен оператор, предлага по-ниски, от официалните цени и т.н. Може да си развиеш въпроса, предполагам. Верно са нагли, баси селската кабеларка! Това за различни цени, дори на техни пакети, съм го чувал от някой още, но реших, че се е объркал, ама явно не е...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Аз дори за по груби неща съм чувал. Един колега бил  нагъсто  с  касиерката в  офиса до  тях  и  целия му  план  е  на  някаква преференциална  цена,  дето  не  фигурира в  ценовите  им  листи. Та дето  се  вика  всичко  е  възможно,  стига  да  имат  желание. 

Link to comment
Share on other sites

Аз се чудя тия кой ги покрива, та изкараха толкова дълго и то предимно с чиста кражба на канали... И между другото с какви нерви ги търпят хората не знам. Аз лично ако съм засегнат веднага ги давам на КЗП. 

Link to comment
Share on other sites

Що си мислите, че други оператори, вкл. и най-големите, нямат т.нар. staff-тарифи?

Въпрос на връзки, преговори и т.н. е да се закачиш...

Link to comment
Share on other sites

Разбира се,  че  всички  имат  стафф тарифи.  Едно  реме  бях  на  близу(само телевизия)  и,  като им  пуснах  молбата  за  прекратяване  на  договора,  още  на  другия ден  се  обадиха  да  ми  предложат  една  камара  ХД канали  ако  преподпиша,  но  аз  им  бях  набрал  и  ги  разкарах.  След  повече  от  7 години на  Н3,  като им  пуснах  предизвестието никой не  благоволи    да  се  обади  за  да  предложи  някаква  отстъпка. Та просто  Н3 или не  са  толкова гъвкави  или  не  държат  на  дългогодишните  си  клиенти и  докато  излъчваха  пиратски  канали  като  алтернатива  на  максовете и  диемите  на  сравнително  нормални  цени,  то  сега  след  като  преустановят  с пиратките,  не  ги  виждам  да  се  задържат дълго  на  пазара. 

Преди години  един  приятел,  който бачка  в  А1  ми  беше  казал,  че  Н3  са  пътници  и,  че  ще  ги  закрият,  та  аз  не  му  повярвах,  но  сега  вече  нещата  са  малко  по-различни. 

Link to comment
Share on other sites

Стаф тарифи не знам дали ги наричат, ама всички (и мобилните оператори примерно) имат система за запазване на стари клиенти и за привличане на нови, която се базира на предлагане на някакви отстъпки и на специални цени за планове. Тия намаления не са описани никъде публично, и се правят според вътрешни правила кога какво (и дали) да се "дава", и по преценка на служителя за всеки индивидуален случай.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, plameni said:

Що си мислите, че други оператори, вкл. и най-големите, нямат т.нар. staff-тарифи?

Въпрос на връзки, преговори и т.н. е да се закачиш...

 

Обикновено всички служители на дадена фирма, било то мобилен оператор, кабеларка, интернет доставчик, ползват всички услуги напълно безплатно. Изключение са Виваком, които от едно време, когато нетът беше с телефонен модем, даваха на служителите си всичко на 50%. Нетът беше 20лв., но за служители беше 10лв. А1 дават всичко на служителите си безплатно, Кулбокс също /поне това знам от години/, Теленор дават безплатно услуга, а ако служителите им искат телефон си плащат.

Относно запазването на клиенти, така е, но в горния случай, няма как да стане с това, защото @Muscarinказа, че има още 1 година договор. Там единственият начин да ги разкара е да има въпросните канали в договора и при спирането им, да ги нарита, което няма как да е така, защото N3 биха били много прости парчета да напишат черно на бяло канали, които лъчат пиратски. Но ако не е приел още нищо, просто ги изчаква или пробва пак в офиса.

 

Между другото, по темата с безплатните услуги за служители - от години MTel, вече А1 имат една програма за ловене на пирати. Тоест дават бюджет на определени служители, които сключват договори с конкурентни доставчици и следят за съдържанието им /вероятно така са гръмнали N3/. Тоест служителят на А1 "X" сключва договор и му пускат услуга на N3, DCC и който е там местен оператор и когато има събития - мачове, боксови срещи и т.н., служител "X" следи каналите на този оператор. Ако има пиратене, тоест пуснат е канал Max Sport или пък друг, който лъчи събитието, служител "X" прави запис, от който се вижда кой е операторът, на коя позиция е излъчвал и т.н., след което описва всичко и предава сигнала към фирмата, след което те си действат.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Аз се чудя за друго,  ако 7/8 му  е  била  включена  в  пакета  а  тя  стана  платена то не  е  ли  нужно  да  подпише  нов договор,  където  7/8 вече  не  влиза  в  пакета  му.  Също така  ако  той  не  е  съгласен  да  преподпише би следвало  договорът му  да  бъде  прекратен.  

Link to comment
Share on other sites

То в договора май изобщо няма изброени кои канали са включени, доколкото си спомням. Някакви цветни рекламни брошурки с логотата и имената на каналите раздаваха, в които единствено можеше да се види нещо "черно на бяло". Ама те са без никаква обвързваща стойност.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...