Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Днес звънях да питам какво се случва със спортните канали. При мен липсват общо 5 : трите португалски Спорт 1,2,3,руската Футбол 3 и Супер Тенис. Казаха ми да сканирам наново, ако липсват като позиции. При вас липсват ли за да знам дали да сканирам, че после трябва да ги нарежда наново? 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 9/24/2020 at 10:34 AM, Минувач said:

Днес звънях да питам какво се случва със спортните канали. При мен липсват общо 5 : трите португалски Спорт 1,2,3,руската Футбол 3 и Супер Тенис. Казаха ми да сканирам наново, ако липсват като позиции. При вас липсват ли за да знам дали да сканирам, че после трябва да ги нарежда наново? 

Трите поругалски са ги заменили с RTL, RTL2 и Super RTL. Така след изчезването на Supertennis  HD спортния пакет намалява още по - драстично. Тъпото е, че тези RTL-и сега са пуснати по 2 пъти - веднъж на 118-120-та позиция в SD формат, и още веднъж - на 305-307 позиция в ъпскейлнато SD .Отделно, изглежда са омазали част от честотите, защото при ново сканиране не излизат общо 8 HD канала - двата, които ти спомена МАТЧ!  Футбол 3 HD и Supertennis HD, както и bTV Comedy HD, bTV Cinema HD, bTV Lady HD,  BNT2 HD, TV999 HD и Фолклор ТВ HD. За да ви излязат тези канали трябва да сканирате ръчно техните честоти: 159 Mhz, 167 Mhz, 175 Mhz и 271 Mhz ( на последната честота беше Supertennis HD, който спря от 2 седмици, но вече не излиза и като позиция в списъка дори при ръчен скан). Изобщо мазало голямо. Звънях на съпорта, откъдето казаха че май има някакъв проблем със сканирането при телевизори с марка  Panasonic и Phillips, защото много клиенти звъняли за този проблем и че щели да предадат на техниците. Днес техниците звъняха да идват на адрес, попитах какво смятат да правят, казаха че ще сканират. Отговорих им че съм се оправил сам след ръчен скан. Попитах каква е причината до завчера след автоматичен скан да излизат всички канали, а от вчера- не, викат ми - сигурно е софтуерен проблем на телевизора. Да, ама телевизора нито е ъпдейтвал скоро нова версия на софтуер, нито е пипано нещо по настройките му. Освен това и доста други клиенти са се оплакали на съпорта тези дни, едва ли проблемът е в моя телевизор. Дано оправят това скоро, защото не ми се сканира всеки път по 30 мин да изкара каналите. Освен това ако не оправят скоро спортния пакет ще имат със сигурност отлив на клиенти, защото без няколкото "екстра" спортни в пакета им всъщност няма да се различават по нищо от А1 и Виваком, даже напротив, ще изостават както откъм съдържание, така и откъм цена.

 

ПС: Проблемът със сканирането е оправен, върнати са и спортните канали.

Edited by ivander
Link to comment
Share on other sites

След като стана ясно,  че  Н3 не мисли да  прекарва  оптика в Изгрев(поне за близките  месеци) след известно  сравняване  на  опции  днес подадох  заявка  към  булшитком  за  прекарване  на  интернет (200мбита за 20лв  на  месец). Като цяло  за  повече от  7 години  не  мога  да  се  оплача  от  Н3,  но  в  последните  години рязко  взеха  да  изостават  от  конкуренцията  или по-скоро взеха да  пренебрегнат квартал  Изгрев.  Вярно  е,  че  населението  е  смесено,  но  парите  са  си  пари.   Ще минавам  да  ви  хвърлям  по едно  очо  от  време  на  време  да  видя  как се  движат  нещата. 

Link to comment
Share on other sites

Да, оказа се  че  тяхното  андроидско  приложение има над 100 канала(кажи  речи  всички, които се гледат  вкъщи) и  имам 2 тв бокса и  реално  ще ми  трябва  само интернет.  Все пак ще си  ползвам Н3-то до края на октомври,  за  което  съм  си  платил и  от  ноември  с 20лв  надолу  месечно от  сметката вместо сегашните 40. 
 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, splendor said:

Да, оказа се  че  тяхното  андроидско  приложение има над 100 канала(кажи  речи  всички, които се гледат  вкъщи) и  имам 2 тв бокса и  реално  ще ми  трябва  само интернет.  Все пак ще си  ползвам Н3-то до края на октомври,  за  което  съм  си  платил и  от  ноември  с 20лв  надолу  месечно от  сметката вместо сегашните 40. 
 

Проверил ли си как е качеството на картината през андроид приложението в сравнение с телевизията? Доколкото знам е по-лошо. HD канали има ли?

Edited by Mobi
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kremena9717a said:

Здравейте, ако искам да се прикача към N3,  знаете ли до колко работни дни ще дойдат  и дали ще се съобразят с това кога ще съм си вкъщи, понеже работя.

Като се обадите за заявка просто кажете, че в еди какви часове сте на работа и техниците ще се съобразят с това. До колко дни ще дойдат зависи от това колко са натоварени, обикновено не се бавят.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Mobi said:

Проверил ли си как е качеството на картината през андроид приложението в сравнение с телевизията? Доколкото знам е по-лошо. HD канали има ли?

Да, проверих  преди  да го  направя.  Просто  чаках  потвърждение от  Н3,  че няма  да  прекарат  оптика  в Изгрев.  Приложението е доста прилично, като  качество се доближава до  приложението на Н3 My Nbox tv  и в  пъти по-добре от  другото  им приложение N3Play. Няма таймшифт,  което  за мен не  е  болка  за  умиране.  Програмите зависят  от  абонаментния план на  абоната,  колкото е  по-скъп е,  толкова  повече  програми има. Плановете могат  да се  видят  в  сайта  на булсата. ХД канали  има  но не съм  ги  броил точно. БТВ комеди, синема  и  фемили са СД но  пък  Нова  е ХД.  

 

 

Edited by splendor
Link to comment
Share on other sites

Някой друг има ли проблем в  определени моменти с насичането на картината и изоставане на звука при един от 4К каналите - FTV UHD? Май проблема идва оттам, че е пуснат с много ниска честота на опресняване на картината - 25 Hz, докато при Love Nature 4K, който е с 60 Hz, няма никакви проблеми. Дали проблема е от самия канал или е от настройките на енкодера, който ползват от Ентри? Също така, Fashion TV на 134-та позиция от месеци стои с черен екран. Не че го гледам, но поне да се пусне нещо, което върви на негово място.

Edited by ivander
Link to comment
Share on other sites

Вече имаме новия преведен филмов канал - Cinemania HD.  Върви на мястото на т.нар. "Eurochannel 2 HD",  който си беше 12ч. таймшифт на Eurochannel HD. Ако някой се чуди къде му изчезна Eurosport 2 HD, преместен е на нова честота, трябва да пресканирате, за да ви излезе. Също така трябва да се актуализират имената на 2 канала - MTV Dance вече се нарича Club MTV, a MTV Rocks стана MTV 90s. И да помоля ако има възможност да се пусне Viasat Explore HD, каналът е с бг аудио и се предлага за операторите, само той остана, за да имаме всичките канали на Viasat в HD качество.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

Забелязах, че са добавени 13 нови канала на кабелната, сред които 6 UHD и няколко HD в т.ч. ЕК HD. Честотите са: 807 Mhz, 815 Mhz, 823 Mhz и 831 Mhz. Ако не ви излязат на автоматично, сканирайте ръчно.

Поздравления за екипа на Ентри и бих искал да помоля ако има възможност да се добави Epic Drama HD.

 

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

То на тези честоти на края на честотния обхват на практика не знам кой ще ги гледа нормално.

Трябва да си веднага след усилвателя.Явно при колегата сигнала е силен.

 

Link to comment
Share on other sites

Браво на Ентри, май ставаме кабелната с най-много 4К канали в България - цели 8! Голямо благодаря и за Евроком HD, за който бях ги питал няколко пъти. Явно четат и вземат предвид желанията на потребителите си. Лично аз нямам никакви проблеми с тези честоти, качеството на сигнала е 100 %, картината и звука не накъсват. Пакета става все по-добър, остават само няколко канала за допълване в бъдеще за да стане отличен - Макс Спорт-овете, Discovery Channel HD, Viasat Explore HD, Epic Drama HD, History HD, Nicktons, BNT 4 HD, TV1 HD, Bloomberg HD Bulgaria, Nova HD. Но и така е най-добрата селекция в Пловдив сред кабелните оператори.

Edited by ivander
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, ivander said:

Браво на Ентри, май ставаме кабелната с най-много 4К канали в България - цели 8! Голямо благодаря и за Евроком HD, за който бях ги питал няколко пъти. Явно четат и вземат предвид желанията на потребителите си. Лично аз нямам никакви проблеми с тези честоти, качеството на сигнала е 100 %, картината и звука не накъсват. Пакета става все по-добър, остават само няколко канала за допълване в бъдеще за да стане отличен - Макс Спорт-овете, Discovery Channel HD, Viasat Explore HD, Epic Drama HD, History HD, Nicktons, BNT 4 HD, TV1 HD, Bloomberg HD Bulgaria, Nova HD. Но и така е най-добрата селекция в Пловдив сред кабелните оператори.

Подкрепям напълно мнението на колегата  :thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

On 10/19/2020 at 2:07 AM, ivander said:

Евроком HD

Когато "кабеларка" изкара по-добра картина от "национална" телевизия.... Тия от нова са...

Link to comment
Share on other sites

On 10/19/2020 at 2:07 AM, ivander said:

Браво на Ентри, май ставаме кабелната с най-много 4К канали в България - цели 8! Голямо благодаря и за Евроком HD, за който бях ги питал няколко пъти. Явно четат и вземат предвид желанията на потребителите си. Лично аз нямам никакви проблеми с тези честоти, качеството на сигнала е 100 %, картината и звука не накъсват. Пакета става все по-добър, остават само няколко канала за допълване в бъдеще за да стане отличен - Макс Спорт-овете, Discovery Channel HD, Viasat Explore HD, Epic Drama HD, History HD, Nicktons, BNT 4 HD, TV1 HD, Bloomberg HD Bulgaria, Nova HD. Но и така е най-добрата селекция в Пловдив сред кабелните оператори.

Така е. Като имате 100-на канала... 10 нови се забелязват. Какво да кажем ние с 1500+? Не моим да ги превключим, камо ли да се впечатляваме от 10-на добавени.

Колкото до най-добрата селекция в Пловдив... далече сте, много сте далече.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, имам едно малко казусче с нов TV Box от N3. От около година имам стар тв бокс, който си работи прекрасно. Ползвам го в къща, навсякъде с wifi. Реших, че един ми е малко и отидох да си заявя още един тв бокс, и новият дойде с голяма изненада - няма wifi. За мен това е огромно неудобство, в 21 век сме, всичко в къщата ми е wifi, а сега ще се налага да пускам инсталации в 4 стаи и 2 тераси, където смятам да ползвам тв бокса. Това ми се струва абсурдно, да си надупча цялата къща за лан кабели, да бяхме 2003 година - с удоволствие, но сега е абсурд това нещо, дори да си го помисля. Техниците заявиха твърдо, че няма никакъв начин да се пусне по wifi. 

 

По принцип съм доволен много от н3, това е първото ми разочарование, затова реших преди да се ядосвам прекалено да попитам дали някой от вас е имал подобни перипетии? Има ли начин да се пусне въпросният ТВ Бокс през безжичната мрежа? Модела е Hybroad a350, Android 7.0. В настройките wifi е деактивирано, и не може да се активира. 

Link to comment
Share on other sites

Не съм  го  пробвал,  но  не  пречи  да  пробваш.  Намираш  един  уи-фи  юсб донгъл,  буташ го  в юсб-то  и  гледаш дали ще  ти  се  активира уи-фи то. 

Link to comment
Share on other sites

Друго,  което  мога  да  ти  предложа  е  да  си вземеш  един  андроид  тв бокс и да си  плащаш  5лв  на  месец  за  тяхното  приложение,  което  е  доста  добро  с  прилична  картина  и  таймшифт,  така  ще спестиш  окабеляването,  но  пък  ще  натовариш  месечният  бюджет  с  5лв(освен  ако не  те  бърка  де)  или  пък  от н3 да  ти  доставят  бокс  с  уи-фи.  

Link to comment
Share on other sites

Точно за 5 лв./месец си взех от тях, именно защото съм доволен от стария тв бокс. От Н3 ми обясниха, че всичките им тв боксове са с деактивирано wifi, и не предлагат такива с wifi, поради много оплаквания от прекъсвания. Може би имат право, но такива крайни мерки за мен са излишни. 

 

Или може би имаш предвид да си взема друг тв бокс, на който да инсталирам тяхното приложение? Този вариант, ако е възможен, също би бил решение.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...